Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przyszła mama :)

Listopadowe Mamy - Listopad 2013.

Polecane posty

Gość abc abc
Witam.termin porodu 12.11,synek.mam juz chlopca 12letniego.pozdrawiam przyszle mamy,jestem spod Szczecina:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie:) Ja nie śpię po nocach... Mam nadzieje ze temat będzie aktualizowany nawet po naszych porodach. Wymiana doświadczeń i te sprawy... ;) Pozdrawiam Ciepło !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam taką nadzieję. Fajnie by było poczytać o Waszych pociechach i co u Was slychac. Ja dziś zaczęłam 30 tydzień, strasznie mi już ciężko. Schudlam od ostatniej wizyty u ginekologa aż 2 kg i trochę się martwię.. Ale mała żywa, spać nie daje czasem do 1 w nocy :P Kiedy planujecie spakować torbę do szpitala? Ja mam dylemat czy nie zrobić tego na początku września, bo mam prawdopodobienstwo że córka szybciej się urodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam termin na Wszystkich Świętych. Zamowiliśmy bryczkę dla waćpanny, czekam na dostarczenie. Łóżeczko jeszcze przed nami. A Wy już wszystko macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiśkaPyśka - ja jeszcze nie mam wózka (mam dylemat pomiędzy dwoma i nie umiem się zdecydować). A poza tym brakuje mi butelek, przewijaka, kosmetyków dla dziecka i rzeczy dla siebie do szpitala. Mamy jeszcze trochę czasu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusiaa79 Polecam "Ciężarówką przez 9 miesięcy" Kaz Cooke i tej samej autorki po porodzie planuję zakupić "Dzieciozmagania". benihimex Ja torbę powoli pakuję ;). Co jakiś czas dokupuję coś z listy od położnej i wrzucam :). A jakie masz te typy wózków? Bo ja też wciąż się zastanawiam. A w ogóle to zaczęłam 25. tydzień i moja mała jest mniej r***liwa niż wcześniej, czytałam, że może po prostu zmieniła pozycję i dlatego rzadziej czuję ruchy. Na szczęście w poniedziałek mam wizytę u lekarza, więc sprawdzę, czy wszystko z nią w porządku. Też tak miałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja_i_ja - zastanawiam się nad Tako baby heaven line classic - kolor szary lub Lonex classic retro granatowy w białe kropki. Tylko te dwa modele wchodzą w grę, są cudowne :D Wrzucisz listę od położnej? Niby wiem co mam spakować, ale z listą zawsze pewniej. Po wizycie daj znać co z maleństwem :-) Moja teraz, w 30 tc, jest taaaak r***liwa, że aż czasem się wściekam, bo o 1 w nocy spać nei mogę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listę dostałam od położnej na zajęciach w szkole rodzenia. Oto i ona: DOKUMENTY: dowód osobisty, karta ciąży, wynik grupy krwi, wynik Gbs DLA OJCA: fartuch, buty jednorazowe, coś do picia, jedzenia (w razie gdyby ojciec byl przy porodzie) DLA MATKI-DO PORODU: klapki, koszula, szlafrok, majtki jednorazowe, ręcznik, woda, chusteczki do higieny intymnej DLA MATKI- PO PORODZIE: 2 koszule, 5x majtki jednorazowe, 3x podkład jednorazowy, ręcznik papierowy, podpaski typu "noc", kosmetyki, ręcznik, krem na brodawki DLA DZIECKA: 3x body, 3x pajacyk lub 3x półśpiochy i 3 kaftaniki, 3x skarpetki, 3x czapeczka, cienki kocyk, 10 pampersow, chusteczki do pielęgnacji, 2x pieluchy tetrowe lub flanelowe Gdybyście nie wiedzialy po co niektóre rzeczy, to piszcie, odpowiem :). Na pewno dam znać, co z małą. Niby się nie stresuję, bo lekarz mi powiedział, że wyraźnie ruchy powinnam czuć po 30. tygodniu i że jeśli będą takie dni, że jednego dnia będę czuła mniej ruchów, to nie powinnam się martwić, ale oczywiście i tak się martwię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój będzie przy porodzie, oboje chcemy tego, oby tylko aparatu nie zapomniał hihihi i głowy :P Dzięki za listę :-) A co do tych jednorazowych majtek, to słyszałam, że siateczkowe najlepsze? Muszę się dowiedzieć, czy muszę zabierać swoje ubranka, bo moja mama rodziła 2 lata temu i mały miał rzeczy chyba szpitalne. W razie co mam już przyszykowane 3 kompleciki, w woreczkach, podpisane, by mąż się nie pogubił :P A czujesz skurcze już? :-) tzw. B.Hicksa czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, podobno siateczkowe najlepsze. mój szpital ubranka zapewnia, ale położna mówi, że zazwyczaj mamy chcą ubrać w swoje ciuszki, dlatego wpisała je na listę ;) nie do końca wiem, jak te skurcze się objawiają, dziś coś mnie tak zabolało w dole brzucha, ale nie wiem, czy to to. mała teraz się troszkę poruszała, ale dziwne, że czuję jakieś uderzenia tuż pod żebrami, a wydaje mi się, że chyba tam jeszcze jej nie ma (w sensie, że jeszcze jest ułożona trochę niżej), ale może się mylę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może tak skacze, że aż tam dosięga :P moja mała już włazi pod żebra, kopie mnie nawet gdzieś tam w środku z tyłu jakby, nie wiem jak to opisać, ale czuję tylko takie tępe uderzenia, nie bolesne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Agataaa
Cześć Dziewczyny! Można się dołączyć? Termin mam na 8.11, czekam na Synka ;) Ruchy czuję mocne, czasami mam wrażenie, że Mój Mały robi fikołki. Nawet już widać na brzuchu jak się rusza i jak wypycha jakąś część ciała. Jest aktywny właściwie jakieś 20h na dobę, za każdym razem jak się budzę w nocy (a budzę się przynajmniej 3 razy w nocy), to czuję jak bryka. W dzień też ciągle szaleje. Zastanawiam się kiedy śpi i czy podobnie aktywny będzie jak się urodzi. Co do wyprawki, sama nie wiem, czego mi brakuje. Tak naprawdę sama nie kupiłam jeszcze nic - mam dwóch "dzieciatych" braci, więc od nich mam wózki, łóżeczko, ubranka. Teściowa też już poszalała na zakupach, więc ubranek na pewno już nie będę kupować, chyba, że znajdę coś prześlicznego, czego nie będę mogła sobie odmówić :). Muszę dokupić tylko przewijak, wanienkę, fotelik, pościel i kosmetyki. I pewnie jeszcze dużo rzeczy, o których na razie nie pomyślałam - to moja pierwsza ciąża. Pozdrawiam wszystkie Mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Agataaa - witaj, pewnie, że możesz dołączyć :D Skąd jesteś? Ile masz lat? hihi, też się czasem zastanawiam, kiedy moja mała śpi, jak cały czas buszuje w brzuchu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miło mi poznać. Cieszę się, że forum listopadówek "odżyło", zawsze miło pogadać z dziewczynami, które są na podobnym etapie ciąży :) Jak znosisz upały? U mnie nie jest najgorzej, chociaż czasami wychodzę z domu tylko jak muszę, ewentualnie wieczorami jak już jest chłodniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi również :-) Upały? Ostatnio mi jest ciągle zimno, biorę leki od których tylko ciągle bym spała, więc rzadko wychodzę z domu, a jak już to tylko na chwilę. Który u Ciebie tydzień ciąży? Wiesz jak dacie na imię? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 tydzień. Wybieramy pomiędzy dwoma imionami - Mikołaj i Michał. Jeszcze się nie zdecydowaliśmy ;) A jak u Ciebie? Z imieniem dla dziewczynki nie mielibyśmy problemu, na pewno byłaby Zuza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michałek- ślicznie. To byl jeden z naszych typów dla chłopca, ale chyba będzie dziewczynka :). Ale Wam zazdroszczę, że Wasze maluchy tak brykają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To blisko mnie jesteś, ja 30 dziś zaczęłam :D U nas jeszcze w trakcie starań cały czas było mówione, że będzie Ada, jak zaszłam w ciążę to tak do 3-4 miesiąca nadal Ada, potem mi się zaczęło zmieniać :P była w planach Alicja, Lilianna, Marika, lekarz na usg rzucił tekstem 'mamy Gabrychę' :P i tak na chwilę się przyjęło, aż w końcu została Amelia. I Amelia już będzie na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A chłopak byłby Leon albo Gabriel. Mam nadzieję, że kiedyś będę miała syna. (mało prawdopodobne bo ja mam dwóch braci, a mąż 5 braci.. :P) więc nam wypadają same córy. Oby nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas chłopiec miał być Michał lub Kacper, a dla dziewczynki w ogóle nie mieliśmy imienia i później trzeba było wymyślać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też bardzo podoba mi się Michaś i tak chyba zostanie, mam wątpliwości bo mój Mąż ma na drugie imię Michał :P Amelia - zawsze mówiłam, że moja druga córka będzie miała tak na imię, piękne imię :). ja_i_ja - Twoje Maleństwo też się rozbryka, widocznie ma jeszcze sporo miejsca dla siebie i nie odczuwasz tak wyraźnie ruchów. :) Macie jakieś typy imion dla dziewczynki? ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wcześniej była bardziej aktywna, a teraz jakaś leniwa się zrobiła :/. U nas będzie w końcu Lenka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw się, mój Mały też miał tydzień "przestoju". Jak byliśmy nad morzem na urlopie to czułam Go może raz dziennie, czasami tylko chwilę. Może więcej chodzisz? Wtedy bujasz Małą, a ona słodko śpi. :) A który to tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczęłam 25. W poniedziałek idę do lekarza i wtedy (mam nadzieję) się uspokoję :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Agataaa - dla dziewczynki ? To te co wymieniłam wyżej :-) Lenka też bardzo ładnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nad Amelką zastanawiałam się wcześniej, ale później znajoma nazwała tak swoją córcię i już nie chciałam kopiować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u Nas Lenę chce mojego męża brata żona, to niech ma :P a Amelek żadnych nie znam, jedynie ze mną do podstawówki chodziła Amelia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benihimex - wiem, wiem, że Amelka. Pytałam ja_i_ja o imię ;) 25 tydzień to jeszcze wcześnie na aktywne ruchy, szczególnie w pierwszej ciąży. Ja takie mocne ruchy czuję od niedawna, wcześniej były tylko delikatne muśnięcia. Może Dziewczyny przedstawicie się z imion, będzie nam się łatwiej i milej rozmawiało. No chyba, że nie chcecie się za bardzo ujawniać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×