Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marcowa

MARCOWE MAMY NA START!

Polecane posty

Gość gość
fiona robiłas bete??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmeczonaa
Tworzenie aktów normatywnych Do tworzenia aktów normatywnych uprawnione są ściśle określone podmioty. W społeczeństwach demokratycznych są to najczęściej organy wymienione w konstytucji. Konstytucja określa też w jakim trybie odbywa się tworzenie aktów normatywnych oraz jakie formy one przyjmują (np. ustawa, rozporządzenie, czy dekret). Oprócz aktów normatywnych prawa wewnętrznego, wyróżnia się również akty normatywne prawa międzynarodowego oraz prawa europejskiego. Budowa i zawartość aktu normatywnego Typowy akt normatywny zawiera tytuł, przepisy merytoryczne, przepisy nowelizujące, przepisy przejściowe i dostosowujące oraz przepisy końcowe. Oprócz przepisów prawnych, akty prawne zawierają również części nie posiadające charakteru normatywnego. Są to najczęściej tytuł, numeracja przepisów, oznaczenia struktury wewnętrznej aktu normatywnego (tytuły, rozdziały), wskazanie normy kompetencyjnej na podstawie której akt wydano czy załączniki graficzne. Generalny i abstrakcyjny charakter aktów normatywnych Generalny i abstrakcyjny charakter jest uznawany za cechę konstytutywną aktów prawnych. Charakter generalny oznacza, iż akty normatywne kierowane są do grupy adresatów określanych przez ich cechy (czyli adresaci nie są określani indywidualnie, imiennie). Adresatami mogą być wszystkie osoby podlegające jurysdykcji państwa, a więc zarówno obywatele, jak i cudzoziemcy, grupa osób określona cechami, np. przedsiębiorcy, podatnicy itp. lub zamieszkująca określony obszar, np. mieszkańcy konkretnej gminy. Z kolei charakter abstrakcyjny aktów normatywnych oznacza, iż zawierają one ogólne sposoby postępowania, a konkretniej reguły wielokrotnego (powtarzalnego) powinnego zachowania. Wątpliwości budzą akty, przypominające formą akty normatywne, jednak nie formułujące norm generalnych i abstrakcyjnych, a wywołujące skutki doniosłe dla systemu prawa, np. ustawa budżetowa czy dyrektywy prawa europejskiego. Promulgacja aktów normatywnych Z zasad państwa prawa wynika, że dla ważności aktu normatywnego powszechnie obowiązującego wymagane jest, obok wydania go przez umocowany do tego organ w przepisanym trybie, także ogłoszenia (promulgacji) w dzienniku urzędowym. W polskim prawie regulowane jest to ustawą z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych. Ogłoszenie aktu normatywnego w dzienniku urzędowym jest obowiązkowe. Natomiast odrębne przepisy mogą wyłączyć obowiązek ogłoszenia aktu normatywnego niezawierającego przepisów powszechnie obowiązujących. Co do zasady akty normatywne ogłasza się niezwłocznie. Wejście w życie. Okres „vacatio legis” Wejście w życie aktu normatywnego poprzedza zazwyczaj tzw. vacatio legis. Przepisy przywołanej ustawy nie wyłączają możliwości nadania aktowi normatywnemu wstecznej mocy obowiązującej, może to nastąpić tylko wówczas, gdy zasada demokratycznego państwa prawnego nie stoi temu na przeszkodzie. Sytuacja taka jest wyjątkiem od ogólnej zasady nieretroaktywności prawa (lex retro non agit).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmeczonaak
Paragraf – podstawowa jednostka redakcyjna tekstu prawnego, oznaczana w tekście symbolem § (Unicode 2069, encja SGML § W systemie Windows można go wprowadzić za pomocą kombinacji klawiszy Alt+21 (klawiatura numeryczna)). Paragrafy można dzielić na ustępy, ustępy na punkty, punkty na litery, a litery na tiret. W ustawie określanej jako kodeks paragrafy występują zamiast ustępów i dzielą się tak jak ustępy (punkt, litera, tiret). Jeśli w danym akcie prawnym paragrafy pełnią funkcję podstawowej jednostki redakcyjnej, są numerowane w sposób ciągły w całym akcie prawnym. Stosowanie paragrafów i artykułów jest czasami wykorzystywane do sygnalizowania, z jakim rodzajem aktu mamy do czynienia. Przykładowo, w Polsce paragraf pełni funkcję podstawowej jednostki redakcyjnej w aktach wykonawczych (w przeciwieństwie do ustaw, w których taką jednostką jest artykuł). Z kolei w niemieckiej kulturze prawnej paragraf występuje w aktach samodzielnych (niezależnie od tego, czy są ustawami, czy aktami wykonawczymi), a artykuły stosuje się w aktach zmieniających, wprowadzających itp. Słowo paragraf oznacza również sam znak §.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tak poza tym to wsio ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmeczonaak
Akt I Scena 1 Osoby: Pani Pernelle, Elmira, Marianna, Kleant, Damis, Doryna, Flipota Pani Pernelle, po burzliwej dyskusji z domownikami, wychodzi z domu policzkując wcześniej służącą za to, że się ociągała. Pani Pernelle zarzuca rodzinie, że nikt się z nią nie liczy. Kobieta krytykuje wszystkich z osobna – styl życia, ubiór, zbytnią gadatliwość. Broni jedynie Tratuffe'a, który jej zdaniem stoi na straży pobożności domu syna. Scena 2 Osoby: Kleant, Doryna Kleant i Doryna rozmawiają na temat Tartuffe'a. Zauważają, że omotał on Orgona i jego matkę. Pozwala sobie na wiele w ich obecności, zjada najsmaczniejsze kąski i traktowany jest lepiej niż rodzina. Dzięki temu, że omotał panią Pernelle i jej syna, jego zachowanie zawsze jest przez nich przyjmowane z całkowitym zachwytem. Scena 3 Osoby: Elmira, Marianna, Damis, Kleant, Doryna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmeczonaak
Zgromadzenie kóz z Polski uchwala, że należy na ochotnika wysłać kogoś do Pacanowa. Mieszka tam kowal, który ponoć podkuwa kozy. Zgłasza się Koziołek Matołek. Wyrusza w drogę, by szukać Pacanowa. Nie wie, gdzie leży to miasto, dlatego pyta o nie kolejno napotykane zwierzęta. Wyprawa nie jest łatwa, Koziołka atakuje pies, bohater ucieka na drzewo, które strąca go na grzbiet kolczastego jeża. Poraniony Matołek szuka pomocy u niedźwiedzia, potem ucieka. Napotyka pole kapusty i zaczyna się posilać, ale chwyta go właściciel i oddaje do sądu. Sędzia wsadza kozła za kratki, do niewielkiej komórki. Nocą komórkę kradną złodzieje. W ciemności biorą Matołka za diabła i uciekają. Bohatera uwalnia czarownica, która chce go zjeść na śniadanie. Ale kozioł obiecuje jej pokazanie wielkich skarbów, prowadzi nad brzeg jeziora i wrzuca do wody. Potem Matołek wraca do chaty czarownicy i uwalnia więzioną tam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek831
dopisuje się do Was marcowe mamuśki. ja też termin mam na marzec, aktualnie jestem po wizycie u gina, póki co to ok 6 tydzień, teraz mam szerg badań do robienia, pewnie Wy też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguuuuuu
witamy, widzialas juz cos na usg??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
test robilam a nawet dwa 4 dni po spodziewanym okresie bo niedawno odstawilam tabletki anty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek831
póki co to widać pęcherzyk ale nic pozatym, teraz kolejne 26go, chyba zwariuje z niecierpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguuuuuu
to super, wazne ze jest:) najgorsze jest wlasnie to czekanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguuuuuu
monia to pisz ktory to tydzien robilas bete, mialas usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć, robilam bete, dam znac po 15 jaki wynik, nawet jakby byl negatyw. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguuuuuu
trzymam kciuki:)pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmeczonaak
Po rozstaniu z dziećmi kozioł napotyka kaczkę, pyta ją o drogę do Pacanowa. Kaczka nie potrafi mu odpowiedzieć. Zapada noc. Wędrującego w mroku kozła potrąca samochód. Matołek wpada do auta i jedzie nim w nieznane. Nagle zatrzymują go jacyś ludzie, którzy chcą go oddać do rzeźnika. Kozioł ucieka i głodny prosi o jedzenie napotkaną na drzewie wiewiórkę. Ta każe sobie zapłacić. Koziołek wędruje dalej, wchodzi do jakiegoś miasta. Nie wie, że właśnie wydano tam zarządzenie – jeśli na rynku pojawi się ktoś z brodą, kat utnie mu głowę. Matołek zostaje schwytany, egzekucja dokonana. Kozła odnajduje szewc, zszywa głowę z tułowiem, zaprasza do domu i karmi. Bohater rusza dalej, napotyka heroldów ogłaszających bal u królewny Zosi. Osoba, która zaśpiewa na balu najpiękniejszą pieśń, zostanie królem. Kozioł postanawia spróbować, ale jego beczenie odstrasza wszystkich. Królewna każe go ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmeczonaak
Tworzenie aktów normatywnych Do tworzenia aktów normatywnych uprawnione są ściśle określone podmioty. W społeczeństwach demokratycznych są to najczęściej organy wymienione w konstytucji. Konstytucja określa też w jakim trybie odbywa się tworzenie aktów normatywnych oraz jakie formy one przyjmują (np. ustawa, rozporządzenie, czy dekret). Oprócz aktów normatywnych prawa wewnętrznego, wyróżnia się również akty normatywne prawa międzynarodowego oraz prawa europejskiego. Budowa i zawartość aktu normatywnego Typowy akt normatywny zawiera tytuł, przepisy merytoryczne, przepisy nowelizujące, przepisy przejściowe i dostosowujące oraz przepisy końcowe. Oprócz przepisów prawnych, akty prawne zawierają również części nie posiadające charakteru normatywnego. Są to najczęściej tytuł, numeracja przepisów, oznaczenia struktury wewnętrznej aktu normatywnego (tytuły, rozdziały), wskazanie normy kompetencyjnej na podstawie której akt wydano czy załączniki graficzne. Generalny i abstrakcyjny charakter aktów normatywnych Generalny i abstrakcyjny charakter jest uznawany za cechę konstytutywną aktów prawnych. Charakter generalny oznacza, iż akty normatywne kierowane są do grupy adresatów określanych przez ich cechy (czyli adresaci nie są określani indywidualnie, imiennie). Adresatami mogą być wszystkie osoby podlegające jurysdykcji państwa, a więc zarówno obywatele, jak i cudzoziemcy, grupa osób określona cechami, np. przedsiębiorcy, podatnicy itp. lub zamieszkująca określony obszar, np. mieszkańcy konkretnej gminy. Z kolei charakter abstrakcyjny aktów normatywnych oznacza, iż zawierają one ogólne sposoby postępowania, a konkretniej reguły wielokrotnego (powtarzalnego) powinnego zachowania. Wątpliwości budzą akty, przypominające formą akty normatywne, jednak nie formułujące norm generalnych i abstrakcyjnych, a wywołujące skutki doniosłe dla systemu prawa, np. ustawa budżetowa czy dyrektywy prawa europejskiego. Promulgacja aktów normatywnych Z zasad państwa prawa wynika, że dla ważności aktu normatywnego powszechnie obowiązującego wymagane jest, obok wydania go przez umocowany do tego organ w przepisanym trybie, także ogłoszenia (promulgacji) w dzienniku urzędowym. W polskim prawie regulowane jest to ustawą z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych. Ogłoszenie aktu normatywnego w dzienniku urzędowym jest obowiązkowe. Natomiast odrębne przepisy mogą wyłączyć obowiązek ogłoszenia aktu normatywnego niezawierającego przepisów powszechnie obowiązujących. Co do zasady akty normatywne ogłasza się niezwłocznie. Wejście w życie. Okres „vacatio legis” Wejście w życie aktu normatywnego poprzedza zazwyczaj tzw. vacatio legis. Przepisy przywołanej ustawy nie wyłączają możliwości nadania aktowi normatywnemu wstecznej mocy obowiązującej, może to nastąpić tylko wówczas, gdy zasada demokratycznego państwa prawnego nie stoi temu na przeszkodzie. Sytuacja taka jest wyjątkiem od ogólnej zasady nieretroaktywności prawa (lex retro non agit).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmeczonaak
zmeczonaak Tworzenie aktów normatywnych Do tworzenia aktów normatywnych uprawnione są ściśle określone podmioty. W społeczeństwach demokratycznych są to najczęściej organy wymienione w konstytucji. Konstytucja określa też w jakim trybie odbywa się tworzenie aktów normatywnych oraz jakie formy one przyjmują (np. ustawa, rozporządzenie, czy dekret). Oprócz aktów normatywnych prawa wewnętrznego, wyróżnia się również akty normatywne prawa międzynarodowego oraz prawa europejskiego. Budowa i zawartość aktu normatywnego Typowy akt normatywny zawiera tytuł, przepisy merytoryczne, przepisy nowelizujące, przepisy przejściowe i dostosowujące oraz przepisy końcowe. Oprócz przepisów prawnych, akty prawne zawierają również części nie posiadające charakteru normatywnego. Są to najczęściej tytuł, numeracja przepisów, oznaczenia struktury wewnętrznej aktu normatywnego (tytuły, rozdziały), wskazanie normy kompetencyjnej na podstawie której akt wydano czy załączniki graficzne. Generalny i abstrakcyjny charakter aktów normatywnych Generalny i abstrakcyjny charakter jest uznawany za cechę konstytutywną aktów prawnych. Charakter generalny oznacza, iż akty normatywne kierowane są do grupy adresatów określanych przez ich cechy (czyli adresaci nie są określani indywidualnie, imiennie). Adresatami mogą być wszystkie osoby podlegające jurysdykcji państwa, a więc zarówno obywatele, jak i cudzoziemcy, grupa osób określona cechami, np. przedsiębiorcy, podatnicy itp. lub zamieszkująca określony obszar, np. mieszkańcy konkretnej gminy. Z kolei charakter abstrakcyjny aktów normatywnych oznacza, iż zawierają one ogólne sposoby postępowania, a konkretniej reguły wielokrotnego (powtarzalnego) powinnego zachowania. Wątpliwości budzą akty, przypominające formą akty normatywne, jednak nie formułujące norm generalnych i abstrakcyjnych, a wywołujące skutki doniosłe dla systemu prawa, np. ustawa budżetowa czy dyrektywy prawa europejskiego. Promulgacja aktów normatywnych Z zasad państwa prawa wynika, że dla ważności aktu normatywnego powszechnie obowiązującego wymagane jest, obok wydania go przez umocowany do tego organ w przepisanym trybie, także ogłoszenia (promulgacji) w dzienniku urzędowym. W polskim prawie regulowane jest to ustawą z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych. Ogłoszenie aktu normatywnego w dzienniku urzędowym jest obowiązkowe. Natomiast odrębne przepisy mogą wyłączyć obowiązek ogłoszenia aktu normatywnego niezawierającego przepisów powszechnie obowiązujących. Co do zasady akty normatywne ogłasza się niezwłocznie. Wejście w życie. Okres „vacatio legis” Wejście w życie aktu normatywnego poprzedza zazwyczaj tzw. vacatio legis. Przepisy przywołanej ustawy nie wyłączają możliwości nadania aktowi normatywnemu wstecznej mocy obowiązującej, może to nastąpić tylko wówczas, gdy zasada demokratycznego państwa prawnego nie stoi temu na przeszkodzie. Sytuacja taka jest wyjątkiem od ogólnej zasady nieretroaktywności prawa (lex retro non agit). poprzednie1...10111213 Odpowiedz na ten temat »

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmeczonaak
fiona przeciez to ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguuuuuu
olej ja szkoda czasu lepiej ignorowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmeczonaak
Tworzenie aktów normatywnych Do tworzenia aktów normatywnych uprawnione są ściśle określone podmioty. W społeczeństwach demokratycznych są to najczęściej organy wymienione w konstytucji. Konstytucja określa też w jakim trybie odbywa się tworzenie aktów normatywnych oraz jakie formy one przyjmują (np. ustawa, rozporządzenie, czy dekret). Oprócz aktów normatywnych prawa wewnętrznego, wyróżnia się również akty normatywne prawa międzynarodowego oraz prawa europejskiego. Budowa i zawartość aktu normatywnego Typowy akt normatywny zawiera tytuł, przepisy merytoryczne, przepisy nowelizujące, przepisy przejściowe i dostosowujące oraz przepisy końcowe. Oprócz przepisów prawnych, akty prawne zawierają również części nie posiadające charakteru normatywnego. Są to najczęściej tytuł, numeracja przepisów, oznaczenia struktury wewnętrznej aktu normatywnego (tytuły, rozdziały), wskazanie normy kompetencyjnej na podstawie której akt wydano czy załączniki graficzne. Generalny i abstrakcyjny charakter aktów normatywnych Generalny i abstrakcyjny charakter jest uznawany za cechę konstytutywną aktów prawnych. Charakter generalny oznacza, iż akty normatywne kierowane są do grupy adresatów określanych przez ich cechy (czyli adresaci nie są określani indywidualnie, imiennie). Adresatami mogą być wszystkie osoby podlegające jurysdykcji państwa, a więc zarówno obywatele, jak i cudzoziemcy, grupa osób określona cechami, np. przedsiębiorcy, podatnicy itp. lub zamieszkująca określony obszar, np. mieszkańcy konkretnej gminy. Z kolei charakter abstrakcyjny aktów normatywnych oznacza, iż zawierają one ogólne sposoby postępowania, a konkretniej reguły wielokrotnego (powtarzalnego) powinnego zachowania. Wątpliwości budzą akty, przypominające formą akty normatywne, jednak nie formułujące norm generalnych i abstrakcyjnych, a wywołujące skutki doniosłe dla systemu prawa, np. ustawa budżetowa czy dyrektywy prawa europejskiego. Promulgacja aktów normatywnych Z zasad państwa prawa wynika, że dla ważności aktu normatywnego powszechnie obowiązującego wymagane jest, obok wydania go przez umocowany do tego organ w przepisanym trybie, także ogłoszenia (promulgacji) w dzienniku urzędowym. W polskim prawie regulowane jest to ustawą z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych. Ogłoszenie aktu normatywnego w dzienniku urzędowym jest obowiązkowe. Natomiast odrębne przepisy mogą wyłączyć obowiązek ogłoszenia aktu normatywnego niezawierającego przepisów powszechnie obowiązujących. Co do zasady akty normatywne ogłasza się niezwłocznie. Wejście w życie. Okres „vacatio legis” Wejście w życie aktu normatywnego poprzedza zazwyczaj tzw. vacatio legis. Przepisy przywołanej ustawy nie wyłączają możliwości nadania aktowi normatywnemu wstecznej mocy obowiązującej, może to nastąpić tylko wówczas, gdy zasada demokratycznego państwa prawnego nie stoi temu na przeszkodzie. Sytuacja taka jest wyjątkiem od ogólnej zasady nieretroaktywności prawa (lex retro non agit).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmeczonaak
fiona czy zjadłas śniadnaie? nie spaliłas tylko 3 fajki popiłas kawą kwas foliowy fuj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmeczonaak
fiona gdzie twój szrek lezy odłogiem w bagienku? narobicie małych zielonych ludków? i zamieszkacie w lepiance a osioł wam skołuje marchwi na marchwiankę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscie goscie
fiona oszustko ! piszesz bzdury na innych topikach . wcale nie jesteś w ciąży i żadnej bety nie robiłaś kłamiesz . a kłamstwo ma krótkie nóżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dowody proszę, że bety nie robiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie osoby usiłujące zakłócić dyskusję w tym wątku uprzejmie prosimy o zaprzestanie swoich praktyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny w srode robilam bete i wyszla 1338 i dzisiaj i bylo tylko 4770 czy to nie zamalo ?bo juz zaczynam sie martwic a na usg musze jeszcze tydzien poczekac bo dzwonilam dzisiaj do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, dzwonilam do labu, udalam glupia ze zapomnialam o ktorej dzwonic po wyniku (bo lab jest gdzie indziej, niz bylam na pobraniu) no i za godzine juz mam zadzonic, bedzie wynik. Ale stresior :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×