Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marcowa

MARCOWE MAMY NA START!

Polecane posty

Gość Sieja_wędrowna
U mnie stabilna niemoc. Rozwarcie jest, cały czas leżę w szpitalu na patologii. Dostaję luteinę i kroplówki z magnezem. Wstaję tylko do toalety. Każdy dzień z dzieciątkiem w brzuchu odliczamy jak małe zwycięstwo. No ale ciężko jest psychicznie. Mąż na g**** kompletnej wyprawę, tak na wszelki wypadek, bo w każdej chwili może się zacząć. Jeśli się uda, to zostanę na oddziale jeszcze przez 6 tygodni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sieja_wędrowna
Piszę z telefonu i jak widać wychodzi mi to słabo. Miało być mąż kompletuje wyprawkę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguuuuuu
Sieja no musicie walczyc, trzymam kciuki :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja trzymam kciuki a dla wszystkich forumowych koleżanek życzę samych uśmiechniętych dni w Nowym Roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Witam się w Nowym Roku. Ostatnio jak byłam na krzywej cukrowej to wyszedł mi test z glukozą 75g podwyższony po 2h: 152, a norma jest >140 :( Nie wiem co teraz - czy to już cukrzyca ciążowa? Poza tym czasami twardnieje mi brzuch - też tak macie, martwić się? Do lekarki idę dopiero w przyszłym tyg ehhh...poradźcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasieńka twardnienie brzucha to norma ale warto brać magnez.. A co do krzywej cukrowej to nie mam pojęcia jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki! Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, lekkich porodow a dla dziewczyn starajacych sie dwoch kreseczek na tescie :) Marcowa jestem jestem tylko jakos w swieta brak czasu na komputer no i brak weny. Malinka bardzo mi przykro :( Trzymaj sie cieplutko kochana. Sieja ale sie porobilo :( Mam nadzieje, ze wszystko dobrze sie ulozy i mala postanowi jeszcze troche posiedziec w brzuszku. Wiem, ze to nic milego, ale w takiej sytuacji lepiej byc w szpitalu pod stala kontrola. Zobaczysz bedzie dobrze :) Annnna a co u Ciebie? Dawno sie nie odzywalas? Happiness dobrze wyczytalam, ze bedziesz miala jednak chlopca i lekarz na poczatku sie pomylil? Ja mialam USG tylko dwa razy u dwoch innych lekarzy. Obaj potwierdzili chlopca, ale w zeszlym tygodniu ogarnal mnie taki jakis niepokoj a moze jednak sie pomylili. A ja mam wszystko niebieskie!!!No nic najwyzej pierwsze miesiace coreczka bedzie wygladala jak chlopczyk, a do niebieskich scian w pokoiku doloze rozowe zaslonki :) Co do krzywej cukrowej to kompletnie nie pomoge bo u nas nawet tego nie robia wiec nie mam pojecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam jeszcze zapytac czy kupujecie laktatory przed porodem czy zostawiacie to juz na potem jezeli bedzie potrzebny. I czy lepszy manualny czy elektryczny? To samo odnosnie sterylizatorow, podgrzewaczy i innych gadzetow? Nie chce nakupowac zeby potem stalo nie uzywane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laktator ręczny kupuje przed porodem. Innych gadżetów nie będę kupować typu podgrzewacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak. Cieszyłam się z córeczki od 6 miesiąca do 7-go. Lekarz który nigdy się nie myli ;) u mnie się pomylił. Teraz miałam już 3 razy robione, za każdym razem chłopak :) Na szczęście na wyprawkę dla mojej niedoszłej córeczki są osoby chętne i jeszcze zdążę wymienić na bardziej męskie ciuszki. Gorzej, jeśli dzidziuś stroi sobie żarty i jednak będzie dziewczynka :D Odnośnie odciągaczy i podgrzewaczy, podgrzewacz kupię, bo dobre to nawet na herbatki itp, a laktator po porodzie. Kiedyś miałam mendelę elektryczną i baaardzo chwalę,więc jeśli będzie mi teraz potrzebna to dokupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vera, ręczny laktator Avent odpompuje bez problemu kazda ilosc pokarmu. Bardzo polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, nie wiem czy mnie pamietacie, przez jakis czas na poczatku ciazy sie tutaj wypowiadalam. Chcialam odpowiedziec jasience, poniewaz tez mialam krzywa cukrowa i wyszla mi 145, co wskazuje na cukrzyce ciazowa. Bylam u diabetologa i potwierdzila. Co prawda, moja jest o lagodnym przebiegu, mam glukometr i mierze cukier tak 2 razy dziennie. Podejrzewam, ze u Ciebie bedzie podobnie. Ja jakos specjalnie sie nie ograniczam, bo widze ze cukier nie skacze drastycznie, aczkolwiek zauwazylam, ze przy stresie jest wyzszy. Takze nie jest tak zle. Ja bede miec coreczke, potwierdzilo to 4 roznych lekarzy, poniewaz zmienilam swoja lekarke i pare razy bylam w szpitalu, wiec sila rzeczy bylam badana przez roznych lekarzy. Oprocz cukrzycy wyskoczylo mi tez nadcisnienie, wiec biore leki juz od 16 tygodnia. Termin mam na 22 marca, ale z racji cukrzycy i nadcisnienia ciaza bedzie konczona 2 tygodnie przed terminem indukcja lub cc (poniewaz mala ciagle siedzi sobie w brzuszku i ma glowke pod zebrami). Teraz jestem w 30 tygodniu. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiona tak pamiętam Cię..;) Mam nadzieje że już nie panikujesz tak..;) Ja też mam mieć córę.. A jakie masz ciśnienie? No jeszcze mała może zmienić położenie ma czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc patija, nie panikuje juz tak:) cisnienie po tabletkach (a biore ich sporo bo 3x2 dopegytu i 1 staveran) mam 128/78 oscyluje w tych granicach. Puls czasem zdarza mi sie miec wysoki. Ostatnio mialam 126, ale bylam u kardiologa i mam sie nie przejmowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyladowalam w szpitalu z cisnieniem 140/106 i puls 140 bodajze. Wtedy strasznie bylam rozkolatana, malo serce mi nie wyskoczylo. A nie bylo to po zadnym wysilku, tylko obudzilam sie w nocy z takim cisnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiona_88 - wielkie dzięki za info. Ja narazie przestałam słodzić herbatę i unikam słodyczy czy słodkich rzeczy (owoce, soki) oraz białego chleba. Do lekarki idę w piątek - więc zobaczymy co mi powie i czy będę powtarzać badanie, bo jak robiłam tamto to był grudzień, okres przeziębieniowy i codziennie piłam wtedy herbatę z miodem i dużą ilością soku malinowego oraz jadłam 1-2kg mandarynek dziennie (bo okazyjnie kupiliśmy skrzynkę mandarynek) - więc mam nadzieję że to od tego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciesze sie ze pomoglam. Moj cukier rano jest w granicach 78-80 (codziennie tak samo), pozniej np godzine po sniadaniu ok. 96. Po jakis slodyczach,owocach jest powyzej 100 ale mniej niz 115. Takze wszystko miesci sie w normie. Ostatnio mialam troche stresu i wzrosl do 138, ale to bylo tylko jeden raz. Chleb bialy zdarza mi sie jadac, choc wole jakis z dodatkiem matki graham lub buleczke grahamke badz sojowa i raczej unikam tych pieczonych w lidlu badz biedronce. Ogolnie nie jest zle. Na pewno dostaniesz glukometr i sama zobaczysz na co mozesz sobie pozwolic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnna123
Witam dziewczyny. U mnie bez zmian. Leci mi 32 tydzień. Duzo leze, pessar trzyma. Ostatnio bardzo bolą mnie żebra po prawej stronie. Młody upodobał sobie właśnie prawy bok. Sieja bardzo ci współczuje twojej sytuacji. Ja leżałam na patologii raptem kilka dni i już miałam dość, ale najważniejsze ze jesteś pod fachową opieką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annnna super że u Ciebie w porządku..;) Czy paser będziesz mieć ściągany w 38tyg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Marcoweczki :) Mozna do Was dolaczyc? Rowniez jestem marcowa mamusia i termin mam na 4 marca. Z niecierpliwoscia czekamy na nasza coreczke :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Sinshine! Anna fajnie ze u Ciebie wszystko ok.Dawno sie nie odzywalas a teraz Sieja nam zamilkla.Mam nadzieje ze nasze dzieciaczki jeszcze troche w brzuchach posiedza.Dzieki dziewczyny za porady w sprawie laktatora.Chyba kupie sobie na poczatek reczny a jesli przypadkiem nie dawalby rady wtedy moze zainwestuje w elektryczny.W zeszlym tygodniu kupilam wozek,A w tym mebelki :)Za tydzien bedziemy malowac pokoik.Kurde dziewczyny nie moge uwierzyc ze to juz niedlugo.Czas tak szybko zlecial i jeszcze troche i bedziemy tulic nasze malenstwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sunshine91- witamy..:) Jak dasz córeczce na imię? opowiedz coś o sobie vera- jaki wózek kupiłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patija23 - Po wielu wymianach zdan z narzeczonym stwierdzilismy, ze corcie nazwiemy Amelka. Fakt, duzo teraz jest tych Amelek jednak imie to od wielu lat niezmiernie mi sie podobalo wiec nie wyobrazam sobie zeby nasza pierwsza corcia miala inaczej na imie :) Juz nie mozemy sie doczekac! Jednak prawdopodobnie czeka mnie cesarka bo dzidzia ulozona jest miednicowo i lekarz stwierdzil, ze marne szanse zeby zmienila polozenie na glowkowe :( a Wy jak myslicie? Poza tym troszke sie martwie bo malutka wazy tylko 1,5 kg a jest to zdecydowanie za malo na 32 tydzien (choc wedlug USG wyszlo mi, ze jest to 30 tydzien).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest jeszcze duuża szansa.. mój lekarz mówi że do 36t jeszcze dziecko może hulać w brzuchu No to prawdopodobnie jesteś w 30-31 tyg bo u mnie w 29t2 malutka miała 1400g... Albo Amelka później urośnie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za slowa otuchy :) Choc mala juz sie tak nie wierci i nie tancuje jak w 26 - 29 tygodniu tez mam jeszcze nadzieje, ze sie przekreci. Teraz czuje ruchy czesciej ale sa ona bardziej delikatne. A Ty spodziewasz sie corki czy synka? I na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja spodziewam się też córeczki- Oli mam termin na 24 marca.;) Moja też już nie kopie tylko bardziej się wypina i kręci..;) ale jest główką w dół.. ale czasem w poprzek..;) Nie martw się na zapas... A czy to będzie pierwsza Twoja dzidzia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunshine nie martw sie, dziewczynki zazwyczaj sa drobniejsze. Jeszcze ma troche czasu zeby nabrac cialka, pod koniec dzieci najwiecej przybieraja na wadze wiec jeszcze ma czas. I calkiem mozliwe, ze sie przekreci glowka do dolu. u mojej bratowej maly przekrecil sie prawie przed samym porodem wiec jeszcze jest szansa. Patija kupilismy wozek quinny mood 4. Mam nadzieje, ze bedzie ok. Ja mam dzisiaj jakis gorszy dzien. Jestem juz w lozku wykapana i gotowa do spania a u mnie dopiero 20. Masakra. Wybralam sie dzis po pracy na zakupy i chyba za duzo chodzilam bo jak wrocilam to nogi mialam jak banie. Chyba zaczynam tracic energie pomalu. A jak u Was z waga dziewczynki? U mnie 32 tydzien i 10.5kg na plusie. Mam wrazenie, ze waga zwolnila u mnie. W drugim trymestrze tylam najwiecej. To chyba przez zgage, ktora meczy mnie okropnie od paru tygodni i coraz mniej jem. Migdaly juz nie daja rady i nawet rennie przestalo dzialac. Chyba zaczne pic zimne mleko mimo, ze nie cierpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×