Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marcowa

MARCOWE MAMY NA START!

Polecane posty

Gość Sieja_wędrowna
Patija, w takim razie bardzo współczuję. Mnie się to zdarza incydentalnie, ale jak już, to mam wrażenie, że urywa d**ę ;) A jak jest u Was z tzw. "zachciankami'? Ja od trzech miesięcy jem na śniadanie chleb z masłem i miodem. Poza tym dziwnym zwyczajem, nie mam żadnych pokus kulinarnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lambada1
Cześć dziewczyny, trochę się nie odzywałam, bo w ostatni weekend mieliśmy ślub kościelny, który musieliśmy maksymalnie przyspieszyć przed urodzeniem dzidziusia, przyszłoroczne plany musieliśmy zmienić. Na szczęście dużo stresu nie było, a była przygotowana, goście się dobrze bawili, a dla mnie był to naprawdę wspaniały wieczór. Planuje się dopisać do Waszego grona na fb to wrzucę jakoś foteczki. Mała fasolka w sukni jeszcze się wogole nie odznaczała i nie dawała o sobie znać, więc mogłam bawić się do białego rana :) Ja USG połówkowe mam na 5 listopada, też się zaczynam troche obawiać, trzymajcie również za mnie mocno kciuki, aby dzidziuś był zdrowy. Pozostałym mamusią znającym płeć serdecznie gratuluję :) również na dole dopisuje swoje dane. Mnie wczoraj również dopadł taki chwilowy ból po lewej stronie lędźwi, na szczęście po kilku minutach przestało. Dziewczyny mam pytanie dermatolog kazała mi usunąć nieładny pieprzyk na brzuchu tak z 10 cm pod piersiami i to teraz w ciązy, bo uważa, ze takie zmiany lubią się zmieniać patologicznie w ciąży. Pytałam mojej ginekolog ona również nie widzi przeciwskazań. ma to być robione na znieczuleniu miejscowym takim jak dentystyczne, czy któraś taki zabieg miała w ciązy albo słyszała o takim zabiegu? Mimo zapewnień od giny i dermatologa, ze nie jest to szkodliwe dla dziecka mam pewne obawy :( nick.................wiek....skad......termin....ktore dziecko...plec....imie....data porodu chudzina123.........23.....Polska.....19.02.14.......?... .........???.......?????......??.??.?? madziulka123.......21.....Polska.....26.02.14.......?.... .........???.......?????.......??.??.?? vikiable………….32……Polska.....27.02.14 …..1………..???.......????........??.??.?? _Mufinka_............24.....Polska.....01.03.14.......1.. .dziewczynka......Izabela.......??.??.?? happinesss……..34…..Polska….. 2-3.03.14….. 3 …..... ??? ..... ????? ….. ??.??.?? Creamyful........... .22...Norwegia...1-7.03.14.....2............???.......?????. ... ..??.??.?? vera30..................31.......UK.........06.03.14.... ..1............chlopak.......?????......??.??.?? Anetka73..............31....Chicago....07.03.14......1... .........????.......?????.......??.??.?? Sieja_wędrowna....32...Wrocław...08.03.14.......1...... ......???.......?????.......??.??.?? annnnna123..........28.....Polska.....08.03.14.......1... .. .chłopiec.???.......??.? elużuńka................25.....Pomorze..08.03.14......2 ..........Melania/Zofia/Monika/Tomasz/Mateusz/Rafał....... ...??? takaCZARNA........26.....Polska.....09.03.14.......1..... .. .....???.......?????.......??.??.?? nataszka taka.......26......Polska.....10.03.14........?.......Klara/ Amelia/ Miłosz/ Tymon... ..........??.??.?? agan123.............22......Polska........12.03.14......1 .... .....???.......?????......??.??.?? RudaMagda..........33.....Polska.....18.03.14.......?.... .. ....???.......?????.......??.??.?? agata_a_..............26.....Polska.....19.03.14.......?. ...........???.......?????.......??.??.?? tedidipaczka.........22.....Polska.....20.03.14.......1.. ............???.....?????.......??.??.?? zapach ................30.....Polska......22.03.14 ......2............???.......?????.......??.??.?? patija23...............23.....Bochnia....24.03.14...... 1............???.......?????.......??.??.?? malinka1818........20.....Polska......25.03.14.......1... .........???.......?????......??.??.?? koczet.….…....…23…..Warszawa...26.03.14..... 1 ..........???.....Leon/Ada...??.??.?? Madźka871..........26......Polska.....28.03.14.......1.. ..........???.......?????.......??.??.?? jasieńka.............. 32......Polska.....28.03.14........1...........???.......??? ? ?.......??.??.?? artemcia..............29......Polska.....28.03.14........ 2............???.......?????.......??.??.?? Lambada1.................wiek...25.....skad...Polska.......termin...13.03.2014 .......1.......plec.... ???? imie....Amelka/???.......data porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, laski, przede wszystkim gratulacje dla wszystkich mam które znają już płeć swojego potomstwa :) Sieja, ja miałam w pierwszej ciąży ucisk na nerw kulszowy. Ból taki, że po ścianach chodziłam, trwał różnie, raz nawet całą noc, po takiej nocy byłam nieprzytomna, mąż woził mnie do szpitala, myśleliśmy że to może już poród. Nie pomagały żadne środki przeciwbólowe. Ten bół nagle przechodził jak nożem uciął. To było w 8 i 9 m-cu. Bałam się strasznie, że w drugiej ciąży będzie tak samo - nie zdarzyło się ani razu.Chyba już wcześniej o tym pisałam... Lambada, ja miałam wycinane takie zmiany. Bezboleśnie, niegroźnie, niewidocznie. Polecam. Jasieńka wciąż o tobie myślę. Vera - jakieś straty po wichurze? Słyszałam że niedobrze się działo na Wyspach Brytyjskich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lambada gratuluje slubu :) Fajnie, ze dzidzia pozwolila Ci bawic sie do bialego rana:) Jezeli chodzi o zabieg to niestety nie pomoge bo nigdy sie nie spotkalam, zeby ktos z mojego otoczenia taki przeszedl w ciazy, ale mysle, ze lekarze chyba wiedza najlepiej i moze warto im zaufac. Sieja ja zachcianek jako tako nie mam. W sumie straszna mam ochote na slodycze, ale w sumie przed ciaza tez od nich nie stronilam. Staram sie nie objadac jednak bo mam juz ponad 6 kilo na plusie :( Marcowa dawno Cie nie bylo? Co slychac? Jak starania? Na Wyspach wialo konkretnie, bylo kilka ofiar smiertelnych niestety. Mnie wichura obudzila nad ranem i juz nie pozwolila zasnac. Balam sie, ze szyby z okien powylatuja i ze zdmuchnie cale ogrodzenie, ale na szczescie obylo sie bez szkod. No moze poza suszarka do prania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Zazdroszczę Wam już poznania płci maluszków i USG połówkowych...a do mnie jak nie dzwonili tak nie dzwonią. Właśnie mija 4 tydzień, już bym chciała wiedzieć co i jak...ehh Co do zachcianek to ja nie mam absolutnie żadnych, tzn czasem mam na cos ochotę, ale tak samo miałam przed ciążą - myślę że czasami każdy człowiek ma na coś ochotę po prostu. Ale jak tego czegoś nie ma to trudno, przechodzi mi :) Co do bóli, to jak od 9tc mam ból kości ogonowej - czasem większy, czasem mniejszy, czasem wcale mnie nie boli... No i najwazniejsze...w zeszły piątek: 25.10 (czyli w 18tc) poczułam pierwsze ruchy naszego Marianka !!! :D Mężowi udało się wyczuć w poniedziałek JUPI A wy czujecie już jak smyrają / kopią dzidziusie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnnna123
jasienka kurcze współczuje Ci tego czekania na wynik. Ja bym chyba niewytrzymała i sama dzwoniła ale to i tak nic nie przyspieszy. Jesli chodzi o ruchy to mój maluch juz ostro daje czadu,ale u mnie to juz 22 tydzien leci. Na początku to były takie delikatne muśnięcia a teraz jak nieraz przykopie to brzuch mi podskakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wogóle zachcianek nie mam.. Nawet przed ciążą miałam większe..;) A co do rwy to czasem mąż musi mi pomagać wstawać i nie mogę chodzić to taki paraliżujący ból.. ale na szczeście nie jest codziennie.. Teraz obecnie mam spokój..;) Jak kiedyś byłam u lekarza w 12 tyg to nie mogłam się z leżanki podnieść..masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koczet
Dziewczyny, które chcą dołączyć do nas na fb: napiszcie o tym tu na forum plus podajcie swoje inicjały, żebyśmy wiedziały kogo przyjmować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, wczoraj dzwoniłam dowiedzieć się o wynik. Pani powiedziała że wyniku nie mają, ale że dziś zadzwonią do laboratorium sie dowiedzieć, bo rzeczywiście już 4ty tydzień mija. No i dziś oddzwoniła do mnie Pani z informacją że kariotyp jest prawidłowy, nasze Maleństwo jest ZDROWE !! Tak się cieszymy :D Nie wiemy jeszcze tylko czy chłopczyk czy dziewczynka, bo jeszcze wyniki nie są gotowe do odbioru (są w opracowaniu). Na wyniku na pewno będzie kariotyp 46XX lub 46XY. Jak już odbierzemy wyniki to oczywiście dam znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
GRATULACJE jasieńka a nie mówiłam, byłam pewna, ze 2,7 to nic takiego fajnie, ze juz jesteś spokojna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnnna123
Jasienka to super wiadomość!!! :) Bardzo sie ciesze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasienka strasznie sie ciesze!Wspaniala wiadomosc kochana!Domyslam sie jaki kamien spadl Ci z serca po tylu tygodniach czekania. Teraz mozesz odetchnac i w pelni cieszyc sie ciaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnnna123
Dziewczyny jesli chodzi o te zachcianki to ja miałam na początku ciąży bardzo silne. A teraz mogłabym jesc wkółko tylko parówki, bułeczki z pestkami dyni, ser biały i żółty i banany. Inne jedzenie mogłoby dla mnie nie istniec. Oczywiscie staram sie odżywiac zdrowo i odpowiednio zeby dziecku nic nie brakowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mówię wam, tak bardzo się cieszę!! Głaz spadł mi z serca normlanie :) Jestem mega szczęśliwa...teraz zbieram wyprawkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była marcowa
Jasieńka, to świetnie. Aż łezka się w oku zakręciła:-) To będzie chyba najweselsze halloween w Twoim życiu:-) W moim chyba też, bo wczoraj zrobiłam test i wyszła bardzo delikatna druga kreska. Dziś powtórzyłam i jest już odrobinę wyraźniejsza. Boże, już dawno nie czułam takiej mieszaniny strachu i radości:-) Tak więc, jeżeli tym razem wszystko pojdzie dobrze to cztery miesiące po Was też będę się cieszyła z narodzin Dzieciątka. Mam szczerą nadzieję, że w tym m-cu i Marcowa do mnie dołączy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnnna123
była marcowa gratulacje!!! :) trzymam kciuki zeby wszystko było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
była marcowa - super, czyli obie dzisiaj mamy okazję do świętowania ;) Bardzo się cieszę że się Wam udało !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! też spodziewam się synka i zmartwiła mnie wypowiedz o odsuwaniu napletka. Zastanawialam się już jakiś czas temu nad tym i przeczytałam kilka wypowiedzi położnych i lekarzy, że do 6 m-ca absolutnie nie wolno tego robić bo można zrobić dziecku krzywdę, wręcz zalecali aby rodzice powstrzymywali dr czy położną która próbuje to zrobić. Co wiecie na ten temat mamusie starszych synków? jola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sieja_wędrowna
Jasieńka, Była marcowa - przyłączam się z gratulacjami. Naprawdę bardzo się dziewczyny cieszę tymi radosnymi wiadomościami :) Fantastycznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataszka mala
gratuluje dziewczyny;) ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc z gosciciowa
dziewczyny nie kocham swojego dziecka od kiedy dowiedziałam się ze to chłopak..nie che go...;( mam starszna depresje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była marcowa
Pozwólcie, że na razie wstrzymam się z podziękowaniami;-) Chociaż mam ogromną nadzieję, że, skoro pozytywny test wyszedł na dwa dni przed @, to stężenie hcg jest sporoe, a więc i Maluszek będzie silny i zdrowy. Musi być OK;-) Gości z gosciciowa - depresję to Ty byś miała dopiero wtedy, gdybyś nie daj Boże dowiedziała się , że z Dzieckiem jest coś nie tak. Wtedy też byś się dopiero dowiedziała jak bardzo je kochasz mimo, że nie zdajesz sobie z tego sprawy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
była marcowa - u mnie właśnie tak było. Pozytywny test wyszedł mi w 27dc ( wczesniej nie sprawdzałam) wiec na pewno będzie wszystko dobrze. Trzymam kciuki !! gosc z gosciciowa - pozwól że w mojej sytuacji nie będę tego komentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasieńka i była marcowa - GRATULUJĘ !!! Nie ma jak dobre wieści, od razu człowiek inaczej na świat patrzy :)) U mnie właśnie zaczął się 19 tc, a właściwie zacznie jutro, ale jak na razie ruchów nie czuję ;( W sumie niby książkowo powinny być między 18 a 22 tc, więc wszystko przed nami, pewnie później jak chłop zasunie kopsiura pod żebro to się nie pozbieram :D Jeżeli chodzi o zachcianki i jakieś smaki, to w zasadzie nie mam i nie miałam żadnych. jakoś tak na razie spokojnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryśka Ryśka - ale może już czujesz tylko nie wiesz...moje pierwsze ruchy to sa takie smyrnięcia i delikatne puknięcia w brzuch. Zuważ że stopka czy dłoń ma ok 2cm narazie więc jest bardzo malutka. Kobiety pierwsze ruchy porównują do zmyrania skrzydeł motyla lub bąbelków w brzuchu - wsłuchaj się :) Mój mąż poczuł malutkiego kopniaka dopiero po 3 dniach od kiedy ja już wyczuwałam ruchy więc sama widzisz że one bardzo delikatne narazie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to sa takie bąbelki na poczatku, jakby z wody gazowanej gaz ulatywał, normalnie czegoś takiego w brzuchu się nie odczuwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×