Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Æðelgast

Śmieszą mnie ateiści

Polecane posty

Jutro odmówię. Jest napisane, żeby nie modlić się dużo, a z sensem. Ponadto pewnie nikt z was nie rozważał sens słów pacierza. Czy tego czym jest Królestwo, o którym jest mowa w pacierzu.I jeszcze ponadto Kkbukk - intuicja podpowiada mi, że jesteś luzer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na istnienie Boga jest sporo empirycznych i dedukcyjnych dowodów... na krasnoludki więcej Einstein był Żydem Jezu, czyli wasz Bóg, też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na złość - Pierwszy dowód empiryczny to Pięcioksiąg. W oryginalnym tekście pięcioksięgi co 50 - ta litera układa się w wyraz Tora, czyli Prawo. Ponadto liczba 50 nie jest bez znaczenia, bowiem według Prawa Mojżeszowego, co 50 lat miał być tzw "rok jubileuszowy". Rok ten miał być poświęcony Jahwe, a niewolnicy mieli być wypuszczani na wolność za darmo. Poza tym przepisy sanitarne i żywieniowe z Pięcioksięgu jasno wskazują, że był on dyktowany przez Siłę Wyższą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Æðelgast, Ja Twój Pan straciłem cierpliwość, prosiłem, tłumaczyłem, a ty bredzisz o modleniu się z sensem, z żarem masz się modlić owco, ale nie ty wolisz siedzieć w szatańskim internecie, potem na Dniu Sądu będziesz jęczał, Panie nic nie wiedziałem, ale wtedy przypomnę ci zapis z kafeterii, żebyś wiedział za co na wieczność trafisz do piekła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym przepisy sanitarne i żywieniowe z Pięcioksięgu jasno wskazują, że był on dyktowany przez Siłę Wyższą... czyli siła wyższa nie wie, że napletki nie są dobrym wianem, nietoperze to ssaki, szarańczaki i prostoskrzydłe mają 3 pary odnóży, a trąd to nie grzyb; to nie sial wyższa, to najwyższa ignorancja ta ignorancja nie wie nawet ile par zwierząt był na Arce takich dowdów empirycznych na kransoludki i batmana jest więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak by komu bylo malo dowodow na istnienie Boga , to zajrzyjcie na strone : paruzja info pl lub ostrzezenie net , tam publikowane sa Oredzia , ktore otrzymuje z Nieba prorokini Konca Czasow . Oredzia te otrzymuje ona od 2010 roku . Nawracajcie sie bo nasze pokolenie bedzie swiadkiem Powtornego Przyjscia Chrystusa . Reszte rozeznajcie sami , sercem . Milego czytania Slowa Bozego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Milego czytania Slowa Bozego " ja tego nie pisałem, to Lucyper z Baalem i JPII

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam tez blog : Dziecko Krolowej Pokoju .To blog najlepszy na swiecie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hminka
Zmień psychiatre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli ktoś przeczyta te zalinkowane szatańskie brednie, to niech nie liczy, że, Ja Pan Zastępów, będę miał dla niego litość żeby nie było skomlenia, uprzedziłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ludzie ustalili, co jest ssakiem a co nie. Biblia była pisana dla wszystkich ludzi. Zarówno prostych, jak i wykształconych. Poza tym nigdzie nie jest napisane, że nietoperz nie jest ssakiem. Jest wymieniony obok niektórych ptaków, kiedy były wymieniane zwierzęta nieczyste (nie nadające się do jedzenia i rytualnie nieczyste).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wg biblii nietoperz jest ptakiem i jakiej by konwencji nie przyjąć tak nie jest, a że nieczysty,czystszy od przeciętnego wyznawcy pustynnego bożka miło że przyznałeś, że biblia to brednie, choć nie dlatego, ze pisana była dla prostych ludzi, a raczej dlatego, że tacy ją pisali, co kangura nawet nie znali to ile par było na Arce i z kim Kain miał dzieci? kangur jest czysty? a dziobak? smakują ci dziobaki (oczywiście koszerne)? nie boisz się pożarcia przez walenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kain miał dwie żony, a pierwszemu synowi Kaina było Henoch. Zbudował też pierwsze miasto i nazwał je Henoch. My nie pochodzimy od Kaina, a od Seta - syna Adama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najwyraźniej Biblii nie czytałeś: 13 Spośród PTAKÓW będziecie mieli w obrzydzeniu i nie będziecie ich jedli, bo są obrzydliwością, następujące: (...) 9 bocian, wszelkie gatunki czapli, dudek i nietoperz. dodam - świstak i zając nie przeżuwają, a co z kangurem, królikiem i chomikiem one są czyste i jadalne? ,,, 20 Wszelkie latające czworonożne3 owady będą dla was obrzydliwością. tzn. które, ponieważ wszystkie maja 3 pary odnóży? smakują ci karaluchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"My nie pochodzimy od Kaina, a od Seta - syna Adama" nie pytałem o to, zadam pytanie prościej, tak jakbym pytał odbiorcę lub twórcę pustynnej księgi, pytałem skąd się wzięły ich żony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryzonie są nieczyste, bo nie mają rozczepionego kopyta, w ogóle nie mają kopyta. Czysta są tylko te ssaki, które mają rozczepione kopyto i przeżuwają, jak krowa i owca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochanka  Franka
[zgłoś do usunięcia] Æðelgast 06.04.14 [zgłoś do usunięcia] gość - Einstein wierzył kiedy był młody, przestał wierzyć, kiedy zaczął mieć kryzys. Poza tym Einstein był żydem... 06.04.14 [zgłoś do usunięcia] Æðelgast Tak jak ty.Taka k*****,meda,zydowska wsza. Ale Einstein jest wybitnym czlowiekiem.Ty wszyna za slaba zeby psa grysc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może byś się przyznał do błędu z nietoperzem? w biblii nie ma nic o gryzoniach, jest o świstaku, czyli reszta ci smakuje, podobnie karaluchy, pająki, niesporczaki, obleńce . jakiś spostrzegawczy inaczej napisał w tej wspaniałej księdze, że wielbłąd nie ma rozdwojonego kopyta, ups, chyba prorok wielbłąda to widział na jaskiniowych obrazkach . ile par zwierząt było na Arce? skąd się wzięły żony Kaina i Seta? dlaczego trąd jest grzybem? czy też dasz worek napletków teściowi w wianie? ile dni jest od piątku po zachodzie słońca do niedzieli przed wschodem słońca i dlaczego nie 3? czemu Jahwe lubił ofiary z dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewa pewnie urodziła. mam nadzieję, że przed w*******iem sióstr wzięli ślub, coby obmierzłymi w oczach boga nie być, od ilu pokoleń to praktykujecie i czy nie wydaje ci się to obrzydliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wtedy słowa miały inne znaczenia. To w naszych tłumaczeniach trąd został określony, jako grzyb (coś nieczystego). Podobnie z nietoperzem. Poza tym ja nie mogę się do tego odnieść, bo nie znam wersetu. A wracając do trądu, to wskazówki z Pięcioksięgu pozwalają w tamtych warunkach skutecznie diagnozować i zwalczać trąd. To dla ciebie jest bez znaczenia (w świecie bez mikroskopów i znajomości mikroorganizmów). A co z Torą wkomponowaną w Torę (samo się zrobiło). Czy prości prymitywni ludzie, jak to określasz, byli zdolni do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzie to zrobili, dla utalentowanych literatów, to nie jest trudne, jak zapewne wiesz, spisali ją dobrze wykształceni aleksandryjscy Żydzi, biegli w kilku języka i świetnie znający dokonania poezji hellenistycznej (Aleksandria była wtedy literackim i naukowym centrum zachodniego świata) mogli się bardziej postarać, ponieważ tora to literackie dziadostwo przy Iliadzie, a tę stworzyli niepiśmienni, wprawdzie ponoć z boską pomocą, ale i tak wyszło lepiej niż książka napisana osobiście przez żydowskiego boga . czyli słów ptak zmieniło znaczenie? pogrążasz się z nietoperzem, jak nie pamiętasz to wyciągnij swoją książkę, znać ja winieneś, to ponoć słowo boże jakie by głupie nie było . a reszta pytań? coś wygląda na to, że wszystko zmieniło znaczenie, a bóg zdanie zmieniał, raz mu tłuszcze nie pasują, potem już trochę tak, raz chce ofiary z dzieci, a potem nagle nie, pewnie dlatego, ze rzymianie zabronili pod groźbą kary śmierci i się Jahwe przestraszył - tak ostatnie ofiary z dzieci na chwałę Jahwe Żydzi złożyli już po zajęciu Judei przez Pompejusza . idę spać upewnionony, że absolutnie nic, nawet jahwe i batman razem, nie wyciągną cię z biologicznej i literackiej ignorancji, tylko siostry nie molestuj, uwierz mi, cokolwiek nie było by napisane w torze, większość bogów tego nie lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat Pięcioksiąg (Tora) była spisana przez Mojżesza (poza fragmentami, które opisują jego śmierć i wydarzenia chwile potem). Może nie masz obrazu sytuacji. HASŁO ZAKAMUFLOWANE W CO 50-TEJ LITERZE DZIEŁEM LITERATÓW? I to ja jestem ignorantem? hehe PS Nie mam siostry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anjutta
jak można wierzyć w coś wymyślonego kilka tysięcy lat temu ? Czy to nie wystarczający dowód na upadek myślenia u religijnych ? Oni częściowo są jeszcze w czasach neolitu, częściowo w starożytności i częściowo w średniowieczu. Powinno się takich leczyć ... a religię zakazać jako rozsadnik zacofania i trwalacz przemocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anjutta - Sęk w tym, że ty nie masz argumentu na to, że to w co ja wierzę jest wymyślone i jest fee. Historia uczy na tomiast, że to ateiści dopuszczali się największej przemocy (rewolucje bolszewicka, francuska).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na takiego a/t/eis/tyc/znego z/br/od/.iarza masz pewnie zapędy. Ale zostanie ci prężenie musk/ułów w internecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Katole i nni chrzescijanie wymordowali dziesiątki milionów murzynów i i indian, zagłodzili na smierc tabuny hindusow i chinczykow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×