Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Neli u nas w szpitalu jest dokładnie tak, jak piszesz - jeśli nawet trzeba dokarmić dziecko to na pewno nie z butelki tylko przed sondki lub z kubeczka. Ja robiłam prywatnie a tam nikt się nie przejmuje, że potem może dziecko nie załapać piersi. LILA111 to widzę, że takie same praktyki;) Ja karmiłam w końcu piersią ale ile mnie to kosztowało wiem tylko ja i najbliżsi:( Nie wiem, skąd wzięłam siły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Dorcia słyszałam o tym przesądzie, ale ktoś mi kiedyś powiedział bardzo mądrą rzecz i teraz ja powtarzam to innym: przesądy to wierzenia dawnych Słowian którzy wierzyli w wiele bóstw, a przesądy to inna forma katolickich przykazań, prawd wiary itp. Skoro jesteś Katoliczką to powinnaś wierzyć w dogmaty wiary rzymsko-katolickiej. Więc teraz wystarczy odpowiedzieć sobie czy jestem Katoliczką czy też nie. Jak nie to jaki jest sens chrzcić dziecko skoro i tak nie będziemy go wychowywać w tej wierze. Sprawdzałam wydruki usg z pierwszej ciąży i na każdym tętno 140 a mam córkę, więc też się nie sprawdziło U mnie niedziela mija dość spokojnie. Rano wpadła do nas moja siostra cioteczna, poszła do siebie po obiedzie. Mój mąż zabrał Kalinkę na plac zabaw jak wrócili to na chwile zajrzał jego brat. teraz dzieci oglądają bajki i prawdopodobnie to większe śpi, choć to Kalinka miała iść spać. ja czuje się dobrze. Już rano budzę się bez mdłości spowodowanych głodem. Choć nadal drażnią mnie zapachy-ostatnio w markecie niedobrze mi się zrobiło jak poczułam zapach karmy dla psów. Mój brzuszek też już widać, jak gdzieś wychodzę staram się ubierać tak by nie było widać ale już kończą mi się możliwości. w związku z tym, że coraz częściej piszecie o powiększających się brzuszkach ponawiam apel o zgłoszenie się po namiary na naszą pocztę (mój adres: zakrecona_filipinka@tlen.pl)a te dziewczyny które już mają dostęp może wrzucą już jakieś zdjęcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Dorcia słyszałam o tym przesądzie, ale ktoś mi kiedyś powiedział bardzo mądrą rzecz i teraz ja powtarzam to innym: przesądy to wierzenia dawnych Słowian którzy wierzyli w wiele bóstw, a przesądy to inna forma katolickich przykazań, prawd wiary itp. Skoro jesteś Katoliczką to powinnaś wierzyć w dogmaty wiary rzymsko-katolickiej. Więc teraz wystarczy odpowiedzieć sobie czy jestem Katoliczką czy też nie. Jak nie to jaki jest sens chrzcić dziecko skoro i tak nie będziemy go wychowywać w tej wierze. Sprawdzałam wydruki usg z pierwszej ciąży i na każdym tętno 140 a mam córkę, więc też się nie sprawdziło U mnie niedziela mija dość spokojnie. Rano wpadła do nas moja siostra cioteczna, poszła do siebie po obiedzie. Mój mąż zabrał Kalinkę na plac zabaw jak wrócili to na chwile zajrzał jego brat. teraz dzieci oglądają bajki i prawdopodobnie to większe śpi, choć to Kalinka miała iść spać. ja czuje się dobrze. Już rano budzę się bez mdłości spowodowanych głodem. Choć nadal drażnią mnie zapachy-ostatnio w markecie niedobrze mi się zrobiło jak poczułam zapach karmy dla psów. Mój brzuszek też już widać, jak gdzieś wychodzę staram się ubierać tak by nie było widać ale już kończą mi się możliwości. w związku z tym, że coraz częściej piszecie o powiększających się brzuszkach ponawiam apel o zgłoszenie się po namiary na naszą pocztę (mój adres: zakrecona_filipinka@tlen.pl)a te dziewczyny które już mają dostęp może wrzucą już jakieś zdjęcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczynki ;-) i niedziela dobiega końca.... jutro znów do pracy...ale tylko na 2 tygodnie !!! ;-) Mój synek wraca jutro do przedszkola po 3 tygodniowej przerwie, już dziś były łzy i rozpacz ale co mam zrobić? jak ustąpię to koniec zakręcona filipinko- masz rację co do tych przesądów, ja co prawda podchodzę do tego trochę inaczej- nie wierzę w to i już ale to co napisałaś na pewno ma sens;-) Olka80- wiem o czym mówisz...tez przeszłam ,,terror" laktacyjny..były łzy, rozpacz, nerwy i zgrzytanie zębami...otarłam się chyba o depresję poporodową przez to wszystko. Teraz będę inaczej podchodzić do,, tych spraw''...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papssi to chyba przeżyłyśmy podobny "horror". Ja może jeszcze nie depresję ale baby bluesa na pewno zaliczyłam i nic mnie nie cieszyło. Teraz jak będę miała takie problemy to nic na siłę. Ale nigdy przed porodem córki nie przyszło mi nawet do głowy, że będę miała takie problemy:( Powodzenia synusiowi jutro;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niulekx
Cześć i niedziela sie skończyła juz prawie;-( jutro do pracy dziś miałam takiego lenia że spałam do 10.30 dawno tak długo nie spałam;-) ja dziś spedziłąm dzień z rodzinką i było bardzo fajnie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1987
witajcie! mam do Was pytanie. Jestem w 13 tc i moja cera wygląda okropnie. Paskudne wypryski...glownie na brodzie, ale widze ze juz na policzki "wchodza" :/ czy któraś z WAs tez zmaga się z ogromnym pogorszeniem cery??? myslicie ze to normalne??? bo już zaczynam bzikowac ze cos z hormonami moze byc nie tak:( buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka - jeśli cię to pocieszy to ja nie dość że mam cerę fatalną to jeszcze włosy nie są takie jak być powinny ...a i jeszcze zauważyłam że strasznie szybko odrastają mi w trakcie ciąży włosy pod pachami , w miejscach intymnych i na nogach - czy któraś też tak ma ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niulekx
mi włosy po depilacji chyba normalnie odrastaja ale włosy mi wypadają w czawrtek robię w koncu odrosty;-) bo juz patrzeć na nie nie mogę ale cera też mi się pogarsza w ciągu dnia jest ok bo mam podkład ale podwieczór po całym dniu juz mało go zostaję na twarzy i wtedy widać całą masę róznych krostów i plam ale to chyba przez ciąze bo mi zawsze tak na okres cera sie pogarszała a teraz z dnia na dzien coraz więcej pryszczy mi wychodzi masakra urodzimy to miejmy nadzieję że cera wróci do normy bo nic innego nie pozostaję;-) mi żele i toniki które zawsze pomagały to teraz słabo działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
hej ja nie mam za dobrych wiesci bede miala aminiopunkcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
ja mam tradzik rozowaty nic nie moge stosowac kupilam krem bambino ale moze zainwestuje w cos aptecznego ale na razie mamk deficyt budzetowy w sb bylam na panienskim, w srednim humorze ale jakos zlecialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benia, mam dokladnie tak samo... czytalam ze wlosy na glowie maja sie poprawić od 14 tyg a nic nie idzie ku lepszemu , dalej przetluszczają sie straaaaasznie ;p a i w kazdym miejscu gdzie ich byc nie powinno aj owszem poprawiły się bo rosną jak szalone ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem w 14 tyg na razie we wszystkie ubrania sie mieszcze tylko jedne dzinsy mnie nieco cisna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Dziewczyny ja jestem w 16 tyg i tez mi sie przetluszczaja wlosy i mam wypryski na czole. I wlosy w miejscach intymnych i na nogach rosna jak szalone. Denerwuje mnie to wszystko bo mam wloey do pasa i musze je myc codziennie, nie mialam nigdy pryszczy a teraz mam zsypane cale czolo i jeszcze te wlosy tam :/ Mam nadzieje ze po porodzie wszystko sie unormuje :) Dziewczyny a mnie bszuch nie rosnie. Wieczorem jest wiekszy jak przez caly dzien pojem albo tak jak dzis rano mialam twarda kulke ale 2 dni sie nie zalatwialam i pierwsze co z rana to zaliczylam toalete i teraz tej twardej kulki nie ma. Nakrecam sie bo w 4 miesiacu to powinno juz cos byc :/ Ide w srode do lekarza i az sie boje. Czekac miesiac na wizyte to strasznie dlugo...wlecze sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Panikuje, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny cera, włosy i to szybko rosnące owłosienie powinno się unormować i poprawić. Czekajcie cierpliwie. Ja tak miałam przynajmniej w pierwszej ciąży. Motylku czy to oznacza, że testy Pappa wyszły jakoś niepokojąco? I kiedy ta amniopunkcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katemousse
Motylku a dlaczego będziesz miała amino punkcję? Coś się złego dzieje? Papssi ja nie znam łódzkich szpitali, bo mieszkam tu bardzo krótko, ale z tego co poczytałam na forach to i na Madurowicza i na CZMP zarówno narzekają i chwalą, już sama nie wiem... Najważniejsze żeby tylko dzidziusiowi nic złego się nie stało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katemousse
A czy wy też tak macie, ze strasznie krwawią Wam dziąsła? Ja mam ultra miękką szczoteczkę, używam sensodyne, mam na to jakąś ziolową maść, a i tak mam strasznie odsłonięte szyjki co w sumie przyjemne nie jest:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusia89108
Witam wszystkie przyszłe mamusie. Ja również chciałabym do Was dołączyć:) mogę? jestem w 11 tygodniu przewidywany termin porodu mam na 29 kwiecień, to będzie nasze pierwsze dziecko jesteśmy z mężem 2 lata po ślubie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) Mirabell nie panikuj :D tez sie nie moge doczekac kolejnej wizyty, chodza mi jakies głupoty po głowie :P Jak dla mnie to wizyty co tydzien mogłyby być :D Cześć dusia, jutro masz urodziny??? Też mi dziąsła krwawią, z cerą i wlłosami dokładnie tak samo jak u Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak pappa zle wyszly ryzyko ZD 1;200 podwyzszone hcg ale pappa podobno dosc wysokie mam sie umowic dzis na amino wstepnie na 17 pazdz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja również chciałabym do Was dołączyć. Jestem w 12w2d. Jest to moja 4 ciąża ale pierwsza szczęśliwa. Termin mój wypada na 19 kwietnia. Jestem w bardzo udanym związku małżeńskim od 5 lat i mam nadzieje że mnie przyjmiecie do Waszego grona bo mając ciąże zagrożoną siedzę w domu i na prawdę bardzo miło byłoby porozmawiać na temat naszych maluchów. Pozdrawiam Joanna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirabell- mi się wydaje że kwestia brzucha to sprawa indywidualna - ja mam 12 tc i po mnie już lekko widać , ale jak byłam na prenatalnych to tak się złożyło że w poczekalni czekały jeszcze trzy inze dziewczyny w podobnym okresie ciąży i powiem szczerze , że każda miała inny brzusio - po jednej kompletnie nic nie było widać a druga miała brzuch jakby była już conajmniej w 5 miesiącu - także nie ma reguły.....ja póki co nie wpadam w panikę ;) w kwestii ubrań mam dyskomfort bo niestety już w dżinsy się nie dopinam dlatego zwykle ubieram sikienki a po ciążowe spodnie wybieram się końcem października jak samopoczucie wróci w pełni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ah i z cerą i włosami to ja też się dołączam. Taka brzydka to ja jeszcze w życiu nie byłam!!!! Włosy wyłażą mi garściami i nie dość że wyglądam odrażająco to jeszcze nie długo będę łysa jak mój mąż :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benia_Sz dziękuję bardzo. Ja mimo złych doświadczeń jestem na prawdę bardzo dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katemousse
Motylek a usg jak wyszło? Gdzieś czytałam żeby się pappą nie przejmować, bo to tylko prawdopodobieństwo, że bardziej miarodajne jest nt, ale słyszałam i o takich przypadkach, że nt było duże, a dzidzie rodziły sie zdrowe, także ucha do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny co do spodni ciązowych to ja juz się zaopatrzylam w jedną parę ;p ale poki co to dresy :) bo siedzię w domu i jak gdzieś trzeba wyjsc to jeszcze mam się w co ubrac, ale co do tych spodni ciązowych nie czytałam o nich i nei wiedzialam jakie kupic kupilam "pierwsze lepsze" ale podobno nie są za dobre bo całky bas mają na gumie, moja kolezanka dowiadczona mam 2jki dzieci mowila ze najlepsze są ja z tyłu jest normalny dzins a tylko z przodu guma, bo w przeciwnym wypadku sie porozciagam i jeda takie słabe... a koszt takich spodni mnie przeraził !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabiszna. w HM mama są takie spodnie po ok 79 zł. Kupiłąm 2 pary i na ciąże mi starczą :) Nie w kazdym HM jest dział mama, ale warto poszukać. Bluzki są po 39 zł wiec naprawdę nie sa drogie. Jak szukałam w normalnych sklepach (butikach itp) to cena była sporo wyzsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×