Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

My na prenatalnym nie dostalismy plyty, bo koszt nagrania to 100zl, niezle co?! nie wiem co to za plyty sa za 100zl , ale w Medicoverze tak najwyrazniej jest;/. Gdyby to ze swieta byly i krucho z kasa, to moze bysmy mieli pamiatke, no ale trudno mam plyte z 12 tyg i to nam wystarczy:) pozdrawiam, milego snieznego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A prenatalne nie robi się między 20 a 23 tygodniem i wtedy są miarodajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu.... badania prenatalne wykonuje sie 3 razy w ciagu trwania ciazy, pierwsze miedzy 11. a 14 tyg., drugie około 20. i trzecie około 30. tygodnia ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rennie mozna w ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juzka1
hej dziewczyny ;))) ja po wizycie 33tydzien 4 dzien ;) termin sie przesunąl juz na 28 luty gdzies ;)))) pomyslicie co ty tu robisz kobieto jak my rodzimy w kwietniu ;PPPPPP zapytalam ile mala wazy to mi moj kochany lekarz nie powiedzial, bo po co to teraz pani, ja mowie ze chcialam wiedziec czy duza miska jest, bo taki mam brzuchol wielki a on ze dziecko nie jest duze, normalne ;) i badz tu madra ... robil mi tez dopochwowo tak plytko bo mu mowie ze mam wrazenie jakby mi dzidzis chcial wypasc tak boli dziwnie czasem,ale jest ok, szyjka zamknieta co najwazniejsze, miśka juz glową w dół, juz jestem spokojniejsza ;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
no Juzka jesteś już naprawdę blisko. Ja właśnie wróciłam od gina. 28 tydzień (27tydzień małego) i Milanek waży już 1065gram. Lekarz mówi że rośnie proporcjonalnie, najważniejsze że wszystko jest w porządku. Ja od początku przytyłam do dziś równe 10kg, a gdzie tu jeszcze 3 miesiące, eh... Mały podczas badania za bardzo nie dał się oglądać, spał sobie i cały czas ziewał a główkę odwrócił od nas w drugą stronę. Oj następna wizyta dopiero za 4 tygodnie, a ja to bym cały czas chciała na niego patrzeć;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJKA;) JuzkA A DLACZEGO TERMIN SIĘ PRZESUNĄŁ czy masz na myśli WEDŁUG USG?? swiderkowa ech zazdroszcze usg ja to juz dawno tez nie mialam ide dopiero 25tego wiec mam nadzieje ze sobie poogladam moja myszke;) dowiem sie tez czy sie juz odwrocila;) bo chyba pomalu powinnna;) Twoj malutki ladna ma juz wage ciekawa jestem jak to u mojej:) Milego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkk
czesc Laski:) wczoraj mialam wizyte duszpasterska! pierwszy raz sama ksiedza przyjmowalam. dodam ze mojego m nie ma, dopiero jutro wraca, mieszkamy tu od wrzesnia, nie mamy slubu, no i ciaza, wiec nie powiem bo troche sie obawialam, szczegolnie jak sie dowiedzialam ze to bedzie proboszcz to od razy mialam wizje jakiegos prawiacego moraly zgreda a okazal sie calkiem wporzadku ksiedzem normalnie jakby mojego brzucha nie zauwazyl bo nic nie komentowal tylko jak powiedzialam ze jeszcze nie mamy slubu ale planujemy to chcial juz jakas date pisac i na nauki nas zaprasza na 9 tego lutego:D dzis natomiast bylam na pierwszych zajeciach ze szkoly rodzenia. btlo 8 pan ze mna, wszystkie z mezami a ja sama:P ale nie przeszkadzalo mi to:) przez tel pani mowila zeby przyjsc z ezami bo bedzie o porodzie i wazne by byli:P to se myslalam ze beda jakies cwiczenia, masaze itp a tu nic godzina wykladu o macicy , jak rozpoznac akcje porodowe, o sluzach, nacinaniach itd jak sie ciesze ze mojego m nie bylo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkk
a w brzuchu mam teraz ok 95 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkk
tez mi sie zgaga zaczyna tez slyszalam i czytalam ze mozna renne brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juzka1
Fiona ostatnia @ mialam 29 maja :) a Ty? :) MP a termin sie przesunąl na usg ,normalne chyba ;)))) i tak trzeba liczyc od miesiaczki 2 tyg w tyl 2 w przod :))) Ale badał mnie na wszystkie sposoby bo mu mówie że te bóle takie dziwne parcie na pecherz straszne i musial zmierzyc szyjke mówi ze jakois specjalnie długa nie jest, ale w normie sie miesci i wazne ze sie nie otwiera :) Ale tak coraz blizej :))))))) ściskam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anula z Martynka w drodze
hej wam :) boziu ja mam 90cm w obwodzie brzuszka przez co sie tak martwie :( no bo niby 7 miesiac a tu jest mała kuleczka ale nic w srode sie dowiem czy wszystko w porzadku bo mam usg ide z mezem mowi ze che podejrzec nasza mała. po nocce bedzie spał ale usg na 13.30 wiec mowi ze wstanie :) a taka samopoczucie chyba lepsze mała sie kreci wiec jest ok mam nadzieje... .ale musze wam powiedziec miałam sen ze zaczeła sie akcja porodowa a mnie w zadnym szpitalu nie chcieli przyjac bo niby miejsc nie było i w koncu weszłam na szczyt jakies górki a na samym szczycie maż odebrał porod :) ale sie usmiałam jak sie obudziłam a maż tym bardziej :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkk
Anula ja bym sie wielkoscia brzucha ani nie martwila ani nie sugerowala nic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny, sorki dawno się nie odzywałam, ale tak jakoś wyszło, a dziś to też jakiś zwariowany dzień miałam. Miałam dzisiaj pierwsze CTG 25 min leżałam podłączona i słuchałam małego serduszka jak szalał :) no u mnie koniec już 29 tyg. i maluch waży 1250 gr.no i jest ułożony dupką do dołu więc mam wskazanie do cc i będzie to gdzieś po 22 marca a 1wszy termin miał być na 03.04, no ale jest tak nawet się cieszę :) Za tydz. mam kolejną wizytę na CTG i moja Pani doktor chce sprawdzić jak to tam jest z małym. Ja dziś miałam 5 kg na plus od początku i wszystko jest ok oprócz mojej bakterii, która jest bakterią pokarmową i umieściła się w macicy plus grzyby, no masakra dostałam leki i jak to nie pomoże no to już tu musi być antybiotyk. Wózek już mamy zamówiony cappuccino kolor w kropeczki będzie uszyty na początku lutego i później siostra mojego M nam kurierem prześle - już się nie mogę doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech dziewczynki to Wam już blisko ja musze jeszcze troche poczekac, ostatnia mc miałam 9 lipca:) Anulka ja mam bardzo czesto sny o mojej małej i to przeróżne heheh ale nawet to lubie, wogole jakos teraz w ciazy nie spie mocno i czesto sie budze do ubikacji i chyba przez to tez tak pamietam wszystkie sny:) Domella:) ja jeszcze nie mialam KTG ciekawe kiedy mi zrobi:) fajnie że poród będzie szybciej też sie nie mogę już doczekać ale to zleci mówie wam:P Ja jeszcze nie mam ciuszkow popranych może zrobie to w przyszłym tygodniu;-) Wózeczek już mam teraz tylko łożeczko i dzidzia bedzie juz mieć prawie wszytsko, powol zaczyam kupować pampersy bo tego nigdy nie za wiele:) a na poczatku idzie tego na prawde mnostwo podobno:) Kochane mam pytanie, czy Wy też macie takie upławy w ciąży, no normalnie u mnie bez wkładki ani rusz wkurza mnie juz to bo ze tak powiem ciagle czuje "mokro" a wkladka tez juz mnie drzazni bo czasem odparza... Miłego dnia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termin podany przez lekarza jest zwykle terminem umownym i ponoć sprawdza się w jakiś 5 % , moja kolezanka urodziła w środę slicznego , zdrowego synka termin miała na 5 lutego a bobasek sam zadecydował że już czas :) czyli jakieś 3 tygodnie wcześniej, może nam się też tak zdarzy z zaskoczenia :) ____ MP wiesz już może co z tym brochowem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie zadzowniłam tam ponownie i Pani sie mnie zapytała kiedy mam termin, powiedziałąm że na kwiecień to powiedziała zeby zadzwoniła w lutym, bo oni mają cały czas remont i on się cyklicznie przesuwa ale odpowiedzi mi nie udzieliła, ale kurde... to jak to nie wiedzą czy zamkną czy nie też jakieś dziwne. Obawiam się że mają w planach... ech może któraś z Was też zadzwoni ciekawe co Wam powie?:) troche jaja bo ja chce wiedzieć gdzie będę rodzić a nie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkk
czesc:) wstalam niedawno, bo jeszcze czytalam sobie ksiazke w lozku. Jestem mile zaskoczona bo tak mocno spalam ze ani razu nie wstalam siku a to rzadkosc:D czuje sie jakby byla sobota;) ja musze w koncu pokupic te pierwsze ubranka;/ a potem dopiero myslec o praniu:) lozeczka nie mam, przewijaka nie mam, ani wozka;) moj m mowil ze mozemy powybierac a kupi on jak juz sie urodzi , bo nie chce zapeszac! ja powiedzialam ze tak nie chce, ze to wszystko musi byc poprane, powietrzone, pomyte a nie takie nowoscia pachnace i tak w lutym to chcialabym juz miec wszystko przyszykowane wczoraj na szkole rodzenia polozna mowila zeby od razu za wiele rzeczy nie przywozic do szpitala mowila tez o cesarce i kiedy sie ja robi, wspomniala cos ze ze wzgledu na posladki pacjentki czasami sie robi cesarke i nie wiem o co z tymi posladkami chodzi nie mialam jakos smialosci o to pytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkk
nie mialam ani jednego dnia bez wkladki;/ chyba pora na sniadanie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylek chodzi o ułożenie dziecka , posladkowe jest wtedy kiedy dzidziuś nie obróci się główką w dół, takie ułożenie dziecka jest jednym z głównych wskazań do planowanego porodu przez cc, ____ Co do brochowa to remont będzie na pewno tylko faktycznie trzeba do nich dzwonić i o termin dopytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anula z Martynka w drodze
hej wam :) mp 88 co do upławów tez mam i to straszne majtki mokre ehhh. nie lubie tego bo to taki dyskomfort ze mnie to drazu drazni najchetniej bym odrazy majtki zmieniała chociaz mam wkładke. ja czuje ze mała sie jeszcze nie odwrocila bo fika przerozne fikołki tam w brzuszku ale moja Amelia odwrociła sie dopiero cos koło 37 tyg ciazy i lekarz mowił ze nie ma powodów do zmartwien. sama bedzie wiedziała kiedy chce wyjsc :) to sie przygotuje :) u nas snieg sypie ide z mała i m na sanki musze uwazac bo wczoraj na tym lodzie prawie orła wywinełam:):) a dziewczyny moge sie spytac teraz kiedy tez brzusio jest coraz wiekszy jak jest u was z ochota pieszczoty z mezami? bo ja praktycznie straciłam ochote seks moze dla mnie nie istniec nie wiem czy tylko ja tak mam bo w pierwszej ciazy mogłabym to robic co chwila a teraz :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No musimy uwazac teraz zeby nie upasc, a trudno nie jest;/ co do seksu, to tez tak jest ze moglo by nie byc, maz nie napiera hehe, ale wiem ze czasem by chcial, ale wie ze nic na sile:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) Ja tez nie moge chodzic bez wkladki, bo produkuje tone wydzieliny. Ona jest taka zoltawa od samego poczatku ciazy. Wczoraj chwilke bylam bez wkladki i wiecie chyba popuszczam mocz...:( mialam taka plame mokra;( ale wstyd. Was tez boli wzgorek lonowy? Mnie boli moze od 2 tygodni, szczegolnie w nocy jak chce sie przewrocic na lewy lub prawy bok i ledwo umiem dojsc do wc. Czytalam, ze tak sie dzieje jak dzidzia sie obraca juz glowka w dol...Moze juz sie obrocila, bo codziennie ma czkawke i czuje takie pulsowanie na dole wlasnie. Jesli chodzi o wyprawde to mam mase ubranek juz. Od 56-74 wlasciwie. Moja mama i babcia wpadly w szal. Mam tez kosmetyki dla maluszka, dzisiaj kupilam Espumisan w kropelkach i Sterimar do noska. Ogolnie to musze jeszcze kupic nozyczki i jakies tam drobne rzeczy. Lozeczko bedzie w poniedzialek (oczywiscie nie rozkladamy jeszcze), wozek tez wkrotce (ale bede stal u taty mojego Ł.). Wanienke zamowimy z allegro, bo widzialam fajna ze stojakiem i dodatkowo z materacykiem. Powoli szykuje sobie torbe, pisza zeby zaczac po 32 tygodniu. W szpitalu gdzie bede rodzic, dla maluszka trzeba tylko pampersy i chusteczki nawilzane oraz ubranko na wyjscie. Takze zyskam troche miejsca na rzeczy dla siebie... Ciekawa jestem jak sie z tym pomiescimy wszystkim w naszej kawalerce heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocławianki a jak nie Brochów to jaki szpital wybieracie? U mnie Borowska najbliżej niby najnowocześniejszy ale opinie są różne. U mnie już 30 tydz we wt idę na USG dowiem się jak jest ułożony, ale coś czuję że nie jest odwrócony bo czasem mnie kopie równocześnie po prawej i po lewej stronie brzucha jakby rączki i nóżki chodziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu83
hej dziewczyny - w koncu snieg na pomorzu hehe :) a juz myslalam ze mi sie sie sniegowce nie przydadza a kupilam je w listopadzie juz bo jak juz wspomniano trzeba uwazac na wywrotki w zime:) co do upławów to taaa..od poczatku cos tam bylo moze nie masakra ale było. teraz mam gorzej z tym ze względu na pessar wydzieliny jest milion razy wiecej i czasem sie czuje jakbym miala okres :( ale to normalne - wiec juz nie tylko wkladka:( sex....eh juz nie pamietam co to - moj m prawie od poczatku ma jakies dziwne leki ze uszkodzi dzidziusia, bylo mi przykro bo wiadomo cialo sie zmienia a mnie sie wkrecilo ze on mnie juz nie che - teraz juz mam to gdzies i tak bym nie mogla a i ochoty jakos brak... nie obraz sie motylku ale strasznie mnie rozbawilo to pytanie o posladki :) pozdrawiam Was zimowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech to sie ciesze ze nie jestem sama z tymi uplawami, bo tragedia straszne to jest czuje sie taka nieswieza ciagle, i tez jak nie mam wkladki to mam wrazenie ze sie posikałam juz nawet mowilam mojemu m ze chyba ze mnie stara babcia ale sama nie wiem czy to byl mocz czy rzadkie uplawy:) ale straszny dyskomfort. wiktorowianka ja tez mam Borowska najblizej ale wiem ze na pewno nie chce tam rodzić, wtedy chyba wybiore Kamieńskiego... ale obawiam sie ze jak nie wplace na fundacje 600zl to bede gorzej traktowana a nie zamierzam placic... martwi mnie tez to znieczulenie bo bardzo sie nastawiłam. btw byłaś już po zgodę u Pana ordynatora na brochowie?? Kochane jeśli chodzi o seks to ja też nie jestem jakas napalona, robie to czasem tak od niechcenia ze az przykro ze tak jest, ale jak juz sie podniece to fajnie jest ale w ciazy nie jestem jakas napalona zeby sama inicjować, różnie bywa czytałam. Dziewczynki a jak cuzjecie ta czkwake bo ja sama nie wiem czy moja miewa, wczoraj tak mi brzuszek podskakiwal wiec moze to to sama nie wiem:) Ja też mam wrażenie ze moja nie jest jeszcze dobrze obrocona, ciekawe jak można to sprawdzić samemu, mnie moja kopie tak tak strasznie na dole nad pochwą tak jakby miała tam nóżki ale sama nie wiem. Jesli chodzi o wyprawkę dla siebie to ja jeszcze totalnie nie mam nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×