Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość swiderkowa1984
ja też mam coraz częściej takie obawy, dokładnie tak same jak ty Agu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sie boje i czasem placze tak mnie nachodzi. Ale chce zeby mala juz byla. Najlepiej to bym juz rozlozyla lozeczko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
Dziewczyny ja już wyjeżdżam. Miłego weekendu i niech maluchy rosną zdrowo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny tutaj ponownie Ewi ,wiem niebylo mnie dosyc dlugo...wiecie co mialam w poniedzialek 3cie usg ,teraz 30tc****owiedziano mi ,ze glowka jest wieksza niz brzuszek,i skierowano nas na badania dokladniejsze do szpitala,slyszalyscie cos o tym?? Moze ktoras to przezyla? Troszke sie martwie,choc czytalam na ten temat i ponoc to nic zlego ze cialko malenstwa niemuso sie symetrycznie rozwijac zl,ze widocznie najpierw poszla glowka i ze brzuszek nadgoni co o.tym myslicie? Pozdrawiam Was Ewi.termin 13 kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Ja też mam nadzieje ze będzie dziewczynka bo mam dużo różowych rzeczy... fiona88 - Fajnie masz bo wiesz kiedy urodzisz, aczkolwiek tez mysle ze rozwiazanie nastapi predzej, mam krotka szyjkę i takie tam, i po prostu nie chce byc zaskoczona Ktoś pytał też o rzeczy, mam praktycznie wszystko dla dzidzi kosmetyki i dla siebie do szpitala rzeczy też ptaktycznie, jeszcze tylko jedna paczka może wieczorkiem będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Ja też mam nadzieje ze będzie dziewczynka bo mam dużo różowych rzeczy... fiona88 - Fajnie masz bo wiesz kiedy urodzisz, aczkolwiek tez mysle ze rozwiazanie nastapi predzej, mam krotka szyjkę i takie tam, i po prostu nie chce byc zaskoczona Ktoś pytał też o rzeczy, mam praktycznie wszystko dla dzidzi kosmetyki i dla siebie do szpitala rzeczy też ptaktycznie, jeszcze tylko jedna paczka może wieczorkiem będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
ja mam 2 cm podobno... muszę się oszczędzać ciągle boje sie że jak się trochę zmęcze to zacznie sie rozwierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewi niestety nie mogę Ci nic powiedzieć na ten temat bo się nie znam... Kochane ja też już wyjeżdzam więc życzę Wam udanego weekendu oraz dużo zdrówka dla Was i naszych maleństw niech sobie jeszcze rosną troszkę:) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorro11
Cześć Dziewczyny! A ja mam takie pytanie - czy liczycie ruchy dziecka? Ile Wam wychodzi? Mi koło 12-13 ruchów na 12 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te włady poporodowe to bardzo wielkie podpaski.Ja kupiłam dwie paczki ale miałam cc i na początku leciało podemnie bo byłam unieruchomiona a po półtora doby jak już sie ruszalam i założyłam majty to zwykle podpaski mi starczyły a po 3dniach wkładki :). Ja jeszcze nic nie kupuje z pierdulek bo dużo mam z synka i wcześniejszego pologu,może za miesiąc przejrze co mi brakuje. Ewa-szkoda że lekarz nic nie powiedział co to mogłoby być,ale możliwe że będzie dobrze :) nie każde dziecko rodzi sie foremne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Ja nie liczę ruchów bo moje dziecko ciągle kopie praktycznie :) więc nie obawiam się... Ale jestem zawiedziona zamówiłam od sprzedawcy z allegro kilka rzeczy w sumie dosyć zamówienie bo 100 zł wyszło, i okazało się, że zapłaciłam 13 zł za maść na której pisze "próbka nie do sprzedaży"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neli to przed cesarka nie mozna juz ubrac tych majtkow siateczkowych z podpaska? i na lozko te podklady jednorazowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha no i jeszcze jedno pytanie - czy cewnik jest zakladany po znieczuleniu? pytam bo mam zle wspomnienia. W jednym szpitalu siostra zakonna mi tak zalozyla ze okropnie mnie to bolalo;( jak sobie przypomne to ciarki mnie przechodza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiia06
Ewi u mnie jest główka większa od brzuszka ( 2 tyg) a nogi równo są co do dnia ciąży. Kurcze mi nic nie mówił lekarz tzn mówił że jest OK ! Wydaje mi się że do 3 tyg różnicy to norma bo co róż dziecko nadrabia a pod koniec się ureguluję. Ale daj znać jak będziesz po badaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiia06
Ale ruchy to się liczy na godziny aktywności dziecka. W sensie 10 ruchów na godzinę minimum. Moja w ciągu godziny to robi ze 30 albo 40 nawet. Wierci się kreci kopie w rękę jak jej dotykam. Moja ma już cykl dnia budzi się średnio co 3 h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu83
miska o ile dobrze pamietam to Ty pisalas o dwóch różnych dlugosciach szyjki od lekarza i ze szpitala...ja mam niewydolnosc ciesniowo szyjkowa - za krotka szyjka i sie rozwiera - na to mam zalozony pessar taki krazek co zamyka to rozwarcie...no i moja gin mierzyla mi szyjke 2,1 cm a w szpitalu im wyszlo 2,6 czyli 1 mm ponad norme - troche zastanawiajace chyba nie chcialo im sie szwu zakladac teraz juz nikt nie zmierzy bo jest pessar...jesli uwazasz ze twoj gin albo w szpitalu zle zmierzyli to idz do jeszcze innego lekarza niech zmierzy...moze niepotrzebnie sie stresujesz...tak mi sie przypomnialo jak o szyjce zaczelyscie rozmowe...swoja droga jak rzeczywiscie masz szyjke 2 cm to powinni cos z tym zrobic chyba....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiia06
Po 28 tygodniu ruchy dziecka pojawiają się na stałe i mają nawet swojego rodzaju regularność, dzięki której możesz określić czy dziecko bawi się czy relaksuje. Pamiętaj o codziennym kontrolowaniu aktywności dziecka i licz jego ruchy, co najmniej dwa razy dziennie o tych samych porach. Połóż się na lewym boku i przez godzinę licz wyraźne ruchy dziecka, powinnaś ich naliczyć nie mniej niż 10. Jeśli ruchów było mniej zjedz lekki posiłek, który dostarczy maluchowi zastrzyk energii, połóż się i policz jeszcze raz. Coś takiego piszą lekarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Nie wiem właśnie, ale jeśli rzeczywiście ma 2 cm, ( a zaznaczam, że mam tak wpisywane w książeczce ciąży od samego początku) to może po prostu taka uroda, niby za krótka ale z drugiej strony nie skraca się ani nie rozwiera, nie wiem już sama, zastnawiam się też czy jest sens dochodzić prawdy bo za 3 tyg będzie 36 tydzień... więc w sumie może nie ma to już większego znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu83
moja gin powiedziala ze jak donosze do 35 tygodnia to bedzie super w sensie dziecko bedzie ok..obecni koncze 29 tydzien wiec to jeszcze 5-6 tygodni ...masz racje skoro nic sie nie dzieje to 3 tyg mozna sie pobyczyc jeszcze:) ja juz powoli wariuje z tego oszczedzania sie i bylabym wniebowzieta gdyby powiedziano mi stara pomylilismy sie nie musisz grzac kanapy przez wiekszosc dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
agu82 - mam tak samo wzielaym sie za jakies porządki, porządne pranei prasowanie, a nie takie na siedzaca bo plecy bo brzuch bo to tamto hihi :) lubie jednak jak coś się dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorro11
Kasia06 - u mnie lekarz zalecił inaczej. Ustalić zakres 12 godzinny. Np od 10 do 22. I w tym czasie powinno być co najmniej 10 cykli ruchów. Przy czym między jednym cyklem ruchów a drugim musi być 10 minut przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasia06 mi tez nic niepowiedziala ,tyle ze bedziemy musialy przy kazdej wizycie czyli co dwa tygodnie az do.rozwiazania kontrolowac,i.ze mam badania zrobic,ze tak tez sie zdarza,badania mam we wtorek popoludniu takze napisze.ci.wieczorkiem jak wroce.niewiem czy to ma lub moze miec zwiazek z tym ze przed ciaza bylam szczupla ,okey teraz przytylam niezle hehe:-) bo 16kg juz ...pozatym nozki i inne narzad rosna prawidlowo,malenka kopie za dnia i nocy i tak.jak.pisza inne przyszle mamuski na godzine jest ich minimum.10jak nielepiej.szczerze watpie by w ciagu calego.dnia naliczyc 10.ruchow tylko...dzidzia wlasnje teraz nabiera kraglosci i.ma juz wiecej.sily i.intensywniej powinno sie ruchy odczuwac.moze niektore malenstwa maja leniwe dni i nie dokuczaja nam hehe..Ewi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiia06
Ewi ale jak wejdziesz na neta to dużo kobiet pisze że tak pisze miało przy córkach i było ok. U mnie to wszystko w normie tylko główka większa tzn nie większa tylko starsza o o 2 tyg. Ale miałam robione dokładne usg z przepływami w mózgu i lekarz mówił że mała jest super dotleniona bo wyszły książkowo i ogólnie dobrze ją oglądał dał dokładny opis i wszystko piszę tak jak powinno. Zdjęcia z 3d też ładnie wyszły mała się uśmiechała do nas i przysłaniała rączką. Wydaje mi się że czasami nie da się dokładnie złapać kursorem wymiarów bo już maleństwo się kuli i ma ciasno. Mój lekarz ma najlepszą opinie w całym powiacie więc mam nadzieje że będzie OK. za 2 tyg mam nastepne usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anula z Martynka w drodze
fiona ty jestes w 34tyg tak? czyli juz według mnie norma sa przepowiadajace ale czy tak bolesne to norma niewiem ja tak miałam od 36tyg i łapały czesto takie mocniejsze ale szybko puszczały i miałam tak około 2 tyg potem powiem CI szczerze przeszło i dopiero w dniu porodu wzieły mnie takie o 3 nad ranem :) ja praktycznie weekend sama spedze ehh mąż ma 3 nocki teraz piątek ,sobota, niedziela od 18do6 spi do 14 wiec mam go 3 h w ciagu dnia :( taki system pracy niestety ale juz nastepny weekend bedzie ze mna w domku chociaż niedziele wiec jakos wytrzymam :) pojde jutro może na ryneczek to mi jakos zleci zanim stary wstanie hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro zaczynam 34 tydzien. Nie wiem moze tak wczesnie bo mialam bolesne miesiaczki...nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiona-oni majtki mi ściągnęli jeszcze przed pójściem do sali operacyjnej. Nawet nie wiem kiedy założyli mi cewnik. A po cc wygodniej im było zmieniać podkłady pode mną niż ściągać mi majtki i zmieniać wkładki. A na początku sporo sie leje tej krwi więc te wkładki by nie miały sensu bo by przeciekły zaraz. Trochę to niezręczne bo leży sie jak inwalida ale nic na to nie poradzimy a to ich praca że muszą sie tym zajmować. Co do rosmana to ja mam już 7% zniżki i używamy właśnie pamperow babydream

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×