Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość miska22
Motylku zazroszcze mebelków, my nie mielibysmy gdzie ustawić, weszło łóżeczko i koło łóżeczka chcę taka szafeczke z koszykami wiklinowymi 40cm szeroką, a tak ciuchy i inne musze u nas w szafie poukladać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mysle ze najlepiej sie wybrac od urzedu gminy i dowiedziec sie dokladnie co potrzeba, tak mi przynajmniej znajoma podpowiedziala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaba90:) Joanna trzeba przyniesc rozliczenie z zusu za 2012rok swoje i ojca dziecka zaswiadczenie o zatrudnieniu bądź z urzedu pracy zaswiadczenie od lekarza ze bylo sie pod opieka do 10tyg ciąży akt urodzenia dziecka i to chyba wszystko przynajmniej u mnie ale ja pracy nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaba90:) joanna. pewnie ze lepiej iść zawsze ci na kartce napiszą co masz przyniesc ja muszę tylko akt urodzenia i zasw od lekarza doniesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fiona a na kiedy miałaś termin porodu wg miesiączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
A to becikowe jest uzależnione od dochodów czy dla każdego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczesliwamama20
Aldonka moja ma 5,5 roku :-) także będzie pomagać przy bracie :) imię juz wybraliście??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkk
do becikowego dochod nie moze przekroczyc 1922 zl netto na osobe do rodzinnego 539 zl na osobe, chyba ze w rodzinie jest dziecko z orzeczeniem o neipelnosprawnosci to dochod 623zl na osobe w obu przypadkach dochody za 2012 r sklada sie w sumie te same dokumenty tylko wnioski inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak nie ma się ślubu i ma różne adresy zameldowania to trzeba brać dochód ojca dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny;-) Ja olewam tego kogoś i jego teksty nie ma co reagować, wam też proponuje. Ja właśnie wysłałam meza do pracy a sama cos zaraz ogarne bo po 15 mam wizyte kolezanki z ktora sie 7 lat nie widziałam az dziwnie tak hehe:) jakaś dzisiaj jestem zestresowana nie wiem dlaczego...czuje jakis taki niepokoj nie lubie tak, niby nie mam powodu, chyba sobie zaraz walne melise:) i moze przejdzie, kurcze dzis zaczyam 36 tydz... i moze dlatego mnie stres łapie:)) milego dnia bede tutaj dzis zaglądać dość często bo do 22 jestem sama w domku no oprocz tej wizyty znajomej:) pozdrowionka i buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewczyny;-) nie było mnie od soboty po południu, bo tak jak pisałam wyjechałam do rodzinnego miasta..i jak zwykle spoooro stron do nadrobienia. ..a ja już myślałam że po tych podszywach jakiś względny spokój zapanuje..a tu niestety;-( Też miałam olać tego kogoś ale muszę się jednak wypowiedzieć..wchodzę na to forum właśnie po to, żeby porozmawiać o pieluchach, ciuszkach, ..w ogóle o codziennych troskach i radościach związanych z ciążą bo przecież właśnie po to jest to forum..przynajmniej ja tak to czuję.. A to prywatne forum działa? bo ja się jeszcze tam nie rejestrowałam.. A poza tym to widzę, że niektóre to weekend miały bardzo pracowity..no ja "w gościach" więc nic nie robiłam, za to dziś od rana się wzięłam za małe porządki, tzn głównie w swojej szafce z ciuchami..trochę będzie do oddania bo podejrzewam, że będą za ciasne. Ale tak na pocieszenie to siostra mi powiedziała, że ona w samym szpitalu po urodzeniu zrzuciła 10kg..była w sumie 6 dni i mówi, że przede wszystkim ta opuchlizna jej zeszła..Potem miała do zrzucenia tylko 4kg ale to w miesiąc dała radę..kurczę też bym tak chciała..urodziła pod koniec listopada a na święta już nic nie było po niej widać..także mam nadzieję, że my do wakacji też damy radę;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_Leti
Świderkowa, jasne, że damy radę zrzucić zbędny balast. Ja po pierwszej ciąży tak jak Twoja siostra, w tydzień zrzuciłam 12 kg, i też urodziłam pod koniec listopada i na Święta było już super:) Problem był tylko z jędrnością brzucha i rozstępami... Oj, nie wyglądałam jak aniołek victoria's secret;) W tym roku kupię chyba tankini (bikini z bluzeczką), nie trzeba pokazywać brzuszka, a można łatwo podciągnąć i troszkę opalić...;) Mam do Was pytanie, większość z nas rodzi w kwietniu, czy wybieracie się z dzieckiem na wakacje? Wiem, że zdania są podzielone na temat podróżowania z takim malucham... a jakie są Wasze plany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie czy jak sie nie ma slubu z ojcem i sie ma różne adresy zameldowania to trzeba go brac pod uwage przedstawiajac dochody? swoja droga niby panstwo dazy do rozmnazania sie obywateli a co chwile coraz wieksze obostrzenia sa jesli chodzi o pomoc swiezym rodzicom:( niedlugo trzeba bedzi eplacic podatek z tytułu posiadania dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama leti, dobry pomysł z tym tankini;-) Ja planuję wakacje, ale chyba tylko gdzieś na parę dni w góry a tak to będziemy z małym często nad jeziorkiem bo mamy blisko. Z chęcią bym się gdzieś dalej wybrała ale po prostu nie będzie mnie stać..ja osobiście uważam, że można z takim 3-4 miesięcznym maluchem podróżować (bo tyle będą miały nasze pociechy)..wiem, że podróżują nawet z młodszymi dziećmi..pewnie przed wyjazdem spytałabym jeszcze lekarza, ale jeśliby nie miał nic przeciwko to czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliaaaaaaa
Dziewczyny, a czemu do becikowego PIT za 2012? Można przecież wniosek o becikowe złożyć później niż w kwiatniu, czyli rok 2013 będzie już na pewno rozliczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli nie ma sie slubu z ojcem dziecka i rozne adresym itak musi byc dochód ojca bo jezeli widnieje jako ojcic w akcie urodzenia to musi byc jego dochód pamietam jak ja latałam przy mlodej jade załatwic ciesze sie ze szybko pojdzie a tu spowrotem do domu bo dochód tatusia niezbedny bo wtedy jeszcze małzenstwem nie bylismy :):) a co do wakacji mama leti my mamy w planach wyjechac do mojej siostry niedaleko bo do Niemiec ale samolot wtedy tylko wchodzi w gre bo 14 godzin autobusem to dziekuje a maz nie jest jeszcze gotowy na takie długie podroze samochodem bał sie tym bardziej z 2 dzieci a ja nie pomoge bo nie mam prawa jazdy :( ale to jeszcze zobaczymy po urodzeniu jak to sie wszystko potoczy.. a jesli nie to w poblizu mamy jeziorko wiec napewno gdzies bedziemy chocby mile weekendy spedzac :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam juz od dluzszego czasu bol w okolicy krzyzowej promieniujacy do nog, skurcze sa ale nieregularne. Zauwazylam ze wydzieliny jest wiecej, jest taka bardziej bezowa. Bede czekac na rozwoj sytuacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nataliaaa mi sie też wydaje, że będzie potrzebny pit 2013..muszę się wybrać w końcu do tych urzędów, popytać i pozabierać wszelkie dokumenty co mozna wypełnić, żeby potem m mógł tylko zanieść..zawsze to ja załatwiam wszelkie sprawy urzędowe, bankowe itp więc pewnie byłoby mu ciężko tak samemu wszystko załatwiać a ja po porodzie to raczej nie planuje schadzek po urzędach..do chyba, że z konieczności..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to fionka informuj jak będziesz mogła..oj, możesz być pierwsza...;-) ciekawe też jak juzka bo miała dziś chyba wizytę..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamcie ;)))) MP i świderkowa jestem jeszcze ;))))) Byłam w szpitalu, podlaczyli mnie to ktg i wszystko wporzadku, skurcze jakies nieliczne słabe ;) Pan doktor kazal przyjsc za tydzien juz na oddział chyba ze akcja rozpocznie sie wczesniej ;D takze narazie wszystko jest dobrze ;) _____________________ Czytam i czytam i od wczoraj tyle stron ... Powiem wam ze mi sie przykro zrobiło czytając te rzeczy ... :/ Podpatruje czy cos piszecie na tym nowym forum bo nie wiem czy cos tam sie bedzie dziać czy dalej tu mimo wszystko ... Jakiegos mam doła wogole, nic mi sie nie chce :( czekam z ustesknieniem na pojawienie sie malenstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to fionka pisz co róż co się dzieje :) Rzeczywiście możesz być pierwsza :) Ja bym już chciała 38 zacząć heh. Mała tak się rozpycha, rozciąga. Skóra boli już mam cały brzuch od dołu w rozstępach. Ja też się muszę zaorientować z tym becikowym bo my małżeństwem jeszcze roku nie jesteśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliaaaaaaa
Już wiem jak to jest z tymi pitami i becikowym :) Jesli składamy wniosek od stycznia do listopada 2014 to dołączamy pit za 2012, a jeśli od listopada do grudnia to za 2013 rok. Becikowe liczy się na wszystkich członków rodziny, czyli mąż, żona i dziecko, które się dopiero urodzi w 2014 roku. Dochód na jednego członka rodziny nie może większy niż 1922 zł (oczywiście netto, bo to dochód :) W związku z tym, że liczy się go na 3 członków rodziny (przy założeniu, że jest to pierwsze dziecko) dochód miesięczny obojga rodziców nie może wynieść więcej niż...5766 zł. Aha i jeszcze jeszcze jedna rzecz. O becikowe można się starać do ukończenia przez dziecko 1. roku życia. Morał z tego jest taki, że jeśli ktoś miał za duży dochód w 2012 roku w porównaniu do 2013 to lepiej zaczekać do listopada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Natalia super to wyjaśniłaś, czytam Was od rana, ale jakoś tak nic się nie odzywam rano zaczął odchodzić mi czop, po czym dostałam bóli jak na okres ciągłych i coraz mocniejszych, teraz coraz mocniejsze staja się bóle krzyżowe i strasznie mi nie dobrze. to już raczej początek porodu tak jak u Fionki:) póki co czekam w domu cierpliwie i na mojego M i na jakieś skurcze mocniejsze lub odejście wód na Kamińskiego jakaś świńska grypa panuje więc na Brochów pojadę, bez zgody na poród rodzinny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heelenka, mi czop jeszcze nie odszedl, ale wiadomo nie musi. W ktorym ty tygodniu jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eeee ty jak ty sie z nicku nazywasz?? Cos tam mamuski kwietniowki cwierc mozgow czy cos..po pierwsze tak zes sie napocila te wymiociny ktore zes napisala to lepsze niz kabaret:-) serio,jesli myslisz ze mas przed porodem bedziesz tu wkur** to sie troszke mylisz a wiesz.czemu?? Znasz.to powiedzenie cwierc mozgowa napewno nie mamusko?? G**** a sie nie rusza a wiec jesli dziewczyny maja ochote pisac takie p*****lki z dnia dziennego to beda pisac jesli beda chcialy pisac ze byly wlasnie na.klopku to napisza,bo to nasze forum my tu piszemy i czujemy sie.wsparte.a jak.ciebie nikt.nielubi to hmm..,sorki ale znajdz se.przyjaciol ale gdzie indziej:-)malenki zgredziku..a z forum sie nie wyniose i inneprzyszle mamuski tez nie Mam nadzieje bo.malo.sie.udzielam a czytam codziennie Na biezaci i wiele mi dziewczyny problemow rozwiazalo jak czytalam ze maja te same zmartwirnia.itp.ja.ci wiecej bezmozgowa niemamo nie odp.wiec nie prowokuj,pisz.wiecej tutaj takich postow bo akurat w.tv nudno:-) pozdrawiam.was mamuski! Ewi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fionka na 12.03 mam termin z @, a z USG na jutro pozwólcie że napiszę, że właśnie zaczął mi się organizm przeczyszczać na klopie i zaraz chyba zwymiotuje! to tak ad gości, ale taka prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fiona na kiedy Ty miałaś termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×