Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość motylekkkki
Ja tez nieźle krwawienie. Siedzę w spodenkach i mam t a k strasznie nogi owłosione ... musze się za nie zabrac:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
Hej :) Hania dzisiaj jakaś nie w humorze ,znów problem ze spaniem ma co przyśnie to budzi się z krzykiem. Wczoraj byłyśmy u neurologa okazało się ,że mała ma asymetrię i wiotkie mięśnie główki,na razie mamy jej nie kłaść na brzuchu ,zero karuzeli i trzymania przodem do siebie na rekach,głową zajmiemy się jak zdejmą jej rozwórkę a na razie mamy się rehabilitować zaleconymi ćwiczeniami. Ja też obiecuje sobie każdego dnia ,że jak mała będzie spała to pójdę spać ,ale zawsze jest coś do robienia a to sprzątanie a to gotowanie itd. My mamy wózek x-lander x move gondolę i spacerówkę i jestem z niego mega zadowolona ,jest bardzo zwrotny i łatwo go składać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala
Muszę kupić ten bobodent kurczę bo jest cyrk mały aż mi jej szkoda jest biedna MalutkaHaneczka a jak sie ta wiotkość objawia ? przepraszam jeśli pisałaś i nie doczytałam ale my też jedziemy i Ala trzyma cały czas głowę w jedną stronę w drugą też obróci ale na krótko i kurczę zaczynam się denerwować powoli mam nadzieję że jakąś rehabilitację dostanę i będziemy ćwiczyć Ja też muszę nogi ogolić a nie chce mi się strasznie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co nie mam zielonego pojęcia, neurolog pociągnęła ją za rączki tak jak by chciała żeby usiadła i głowa wciąż za bardzo jej do tyłu leciała ,ogólnie jak leży na pleckach to widać ,że jest trochę przechylona w jedną stronę no i główkę obraca zazwyczaj w prawą stronę chociaż w lewą też popatrzy ale znacznie rzadziej.Hania jeszcze bardzo zaciska wciąż piąstki i mamy robić ćwiczenia zapoznania własnego ciała czyli mizianie się własną ręką po głowie stópce nóżkach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno dużo dzieci ma teraz z tym problemy i to nie jest jakaś duża wada ,nie ma co się przejmować :) da wam ćwiczenia i to zapewne wystarczy :) Siostra miała z synkiem problemy z asymetrią właśnie z układaniem główki w jedną stronę i z napięciem i oni się rehabilitowali m.in taką piłeczką z wypustkami dostępną w sklepie rehabilitacyjnym.też ją zakupimy bo na pewno nie zaszkodzi a rozluźni ją trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sopelek pisałaś coś o bioderkach ,a ciekawa jestem i przepraszam jeśli pisałaś a ja to pominęłam co się u was dzieje ? też macie problem z dysplazją ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
Tez mój lubi trzymać główkę w jedna stronę. Szegolnie jak na brzuchu leży to nie chce obrócić głowy w druga stronę. Ale skoro ta rehabilitacja nie taka straszna to damy rade. u mnie pogoda w kratkę juz dwa razy musieliśmy uciekać z dworu bo zaczynało padać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sopelek 25
malutkahaneczka jest coś z bioderkami ale niewiem co i jak dlatego że byłam u dobrego niby ortopedy który ma tłumy ludzi no i przyjmuje w biegu,chodzi o to że jedno bioderko tak jakby było młodsze o dwa tyg no i pieluszkujemy,dużo musi leżeć na brzuszku i ogólnie wciąż szeroko nózki,co będzie dalej to niewiem ale jak patrze na ten druk z usg to widze sporą róznice pomiędzy bioderkami.Cały czas czytam Twoje wpisy i współczuje Tobie i Twojej malutkiej,mam nadzieje że my nie będziemy musieli miec czegoś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu1983
czesc, u mnie tez pogoda w kratke ...juz dwa razy prawie wychodzilam na spacer i zaczynalo lac...wiec w d***e z tym dzis dzien lenia siedzimy w domu milenka spi w lezaczku, mnie tez sie chce spac potwornie chyba przez ta pogode no ale nie bardzo moge przytrolic bo Milenke trzeba w tym bujaku bujac co chwile zeby jako tako pospala:( co do ropiejacego oczka ja przemywalam sola troche tez rumiankiem ale mysle ze przeszlo w koncu po prostu samo jesli chodzi o trzymanie glowy w jedna strone milenka juz zaczyna przekrecac glowke w przeciwna strone wiec nasze wysilki daja jakis tam efekt:) w pt mamy szczepienie wiec w koncu sie dowiem wszystkiego bo juz dawno nie bylysmy u lekarza ....no i sie obudzila masakra spala cale 10 minut:( ale jest spokojna obrabia piaski i sie na mnie gapi hehe:) wozek mam tako jumper uzywany kupilismy jest ok tylko kosz na zakupy jest za blisko gondoli i czasem ciezko cos tam wrzucic a tak to nie narzekam martwie sie troche tylko ze Milenka nei chce dlugo lezec na brzuszku a jak juz polezy to glowke ma polozona nie bardzo chce podnosic kurcze skonczyla wczoraj 11 tygodni i juz chyba powinna nie? tym bardziej ze wczesniej lepiej podnosila glowke, jak ja trzymam na ramieniu to sztywno trzyma glowke a z lezenia to ciezko jej podniesc...eh w pt sie zapytam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny których dzieci ściągają na jedną stronę,ja też miałam z tym problem i poradziłam sobie tak że zagadywałam małego,pokazywałam zabawki,prawie zawsze byłam z przeciwnej strony i pomogło:):)polecam wam z całego serca.Mojego ściągało na prawo więc cały czas starałam się żeby patrzył w lewo. NALA wiem że to trudno ale olej teściową ,szkoda nerwów.Wstydziłaby kobieta sie coś takiego gadać.Kto powiedział ze na chrzcinach musi być morze alkoholu?to nie wesele ani sylwester.Jak tak bardzo chce to niech sobie kupi flaszke i wypije przed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
Mój na plecach patrzy w druga stronę tylko na brzuchu nie chce przekręcić glwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu1983
tak jak sopelek napisala zagadywanie i podchodzenie z tej "mniej popularnej" strony. Zaczelismy od przestawienia lozeczka zeby musiala patrzec na nas w ta strone co nie lubi, przewiesilam karuzele tez na ta strone i powiesilam jeszcze jakies tam zabawki. Jak kladziemy na mate czy do lezaczka podkladamy waleczek z pieluszki tetrowej aby trudniej jej bylo przekrecac glowe tam gdzie lubi, klade czesto tez na kanapie tak by telewizor ktory uwielbia byl po stronie problemowej, nosze tez na prawym przedramieniu w tzw chwycie kolkowym czyli glowa przy łokciu a brzuszek na rece - w ten sposob nie moze patrzec a prawo (a to jest jej ulubiona strona) i do tego masujemy brzuszek ... takie cwiczenie trwa juz ze dwa tygodnie efekty sa jak pisalam ale jeszcze nie jest idealnie tym bardziej ze jej sie glowka tak juz uksztaltowala ze sama leci na prawo eh...no ale mam nadzieje ze sie wszystko unormuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćilona
Czesc dziewczyny. Mam nadzie ze problemy z glowkami i bioderkami mina i dzieci beda zdrowe ! Maluchy podobno odwracaja glowe w strone okna. dlatego ja czasami moja kladlam do lozeczka w nogi zeby odwracala glowe w druga strone bo tez wolala tylko prawa. Ja mam wrazenie ze za malo chodze z moja po lekarzach. Procz patronazu wizyty szczepiennej nie bylam z nia u pediatry (za to polozna przychodzila ponad dwa miesiace i uwazam ze byla przydatna) Wczoraj byla moja mama i zajmowala sie mala a dzis caly dzien siedzimy na dworze. Dziekuje za przyjecie do grupy na fb :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam jeszcze pytanie do Was...bo jak juz pisalam od jakiegos czasu niestety w ciagu doby ida dwie butle w ruch - 2 x po ok 120 ml przed spacerem i na noc - reszta cyc - i teraz juz nie wiem jak to ma byc z tym dopajaniem - bo niby na cycku nie trzeba a na mm trzeba - wiec jak karmie i tak i tak to czy to co zje z cycka wsyatrczy jako dopojenie do mm? Staram sie dawac rumienek ale ona nie lubi w ogole nic pic poza mlekiem - nakupowalm jej herabtek z hippa granulowanych i glukoza slodze tez rumianek zwykly nie chce pluje...na gorzko tez pluje - wciskam strzykawka to picie ale nei wiem ile powinna wypic.... i jeszcze jedno - ile waza Wasze maluszki obecnie i ile mja tygodni? Bo moj klopsik to juz 6300 (zwazylam na zwyklej wadze sposobem najpierw sama ja potem z dzieckiem) i to chyba duzo jest eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderek84
hej kochane! Ale sie rozpisałyście.. Mały mi śpi już 3h..w wózku na balkonie..ja oczywiście się martwię, że tak długo a m jak zwykle się śmieje, że mały potrzebuje pospać a ja panikuję..znalazłam sposób na jego drzemki w dzień i kładę go na boku..to wtedy śpi dłużej..a nie jak to było kiedyś po 15-20min. W nocy jednak normalnie śpi na plecach. Co do smoczków to Milan już jakoś rzadziej chce tego smoka..używamy tylko do usypiania bo do uspokajania nie pomaga. W dzień usypia ze smoczkiem ale w nocy już nie zawsze. Jak go położe do łóżeczka to zasypia sam i smoka wypluwa. ..yhm..budzi się..a jeszcze mam dużo do pisania i odpisywania ale dokończę później bo na razie kończę póki się nie rozryczy na całego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Helenka a ty od kiedy taka burżujka ze na maclarena ciebie stac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Helenko, ja miałam Maclarena przy synku, ale sprzedałam. wózek jest świetny, dziecko całkiem schowane i wygodnie mu się śpi. No i ma dożywotnią gwarancję na stelaż:) Ja byłam zachwycona, bardzo żałuje, że sprzedałam, ale koleżanka potrzebowała na cito. Oczywiście kupię używany,:) w końcu jestem eko(Nomiczną) mamą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sopelek 25
agu mój też nic poza mlekiem nie lubił i zaczelam robić tak że nie daje mu jak jest głodny tylko np godzinke po jedzeniu i zagaduje ,zabawiam to pare łyczków wypije.Zawsze coś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MamaOlcia opinie ma super dlatego M chce tylko ten wozek. Ja jak sie przekonam to tez uzywany, na nowy szkoda mi tyle kasy Helenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znacie może jakieś dobre spacerówki ale tanie?Ta o której piszecie jest bardzo droga.Ja mam wózek głęboki 2w1 nowy za 750zł i jestem bardzo zadowolona i mam nadzieję że uda tez mi się kupić tania a dobra spacerówke.Wszyscy którzy wozili mojego małego byli pod wrażeniem że taki fajny lekki wózek .Niezamieniłabym go na żadnego innego tak mi przypasował:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderek84
hejka, jestem ponownie.. Byliśmy jeszcze na spowiedzi bo w niedzielę chrzciny.. Jeśli chodzi o wózki to ja tak jak Nala mam Adboru Arte Alu 3w1 i też jestem zadowolona..po górkach, pagórkach żaden problem. Malutkahaneczka cieszę się,że z bioderkami lepiej, oby ściągli jej tą ortezę jak najszybciej. Paulina 0210 dobrze, że trafiłaś na dobrego lekarza i dobrze, że długo badał to przynajmniej masz pewność, że dokładnie. My też byliśmy wczoraj na bioderkach, ale tak profilaktycznie bo było wszystko dobrze i już nie musimy chodzić. Pierwszy raz się wybrałam z małym sama samochodem..był ryk jak go wkładałam do auta, jak jechałam na szczęście się uspokoił a jak wyciągałam znowu ryk i oczywiście cały ośrodek musiał wiedzieć, że Milan idzie..eh..ale fajnie bo spotkałam dziewczyny z którymi leżałam w szpitalu na porodówce to sobie trochę pogadałyśmy. Muszę się też pochwalić, że ze spacerami też już lepiej..zauważyłam, że mały ok 10 zawsze dłużej śpi więc go wtedy wkładam do wózka i jedziemy;-)i z okczkiem też już lepiej, juz nie ropieje..przemywałam mu tą solą fizjologiczną i przeszło..dzięki finezyjko za radę;-) Agu dobrze, że porozmawiałaś z m..zawsze to lepiej pogadać i wyjaśnić wszystko.. Kasiu a ja też myślę, że nie masz się co martwić..każde z naszych dzieci rozwija się inaczej..mój np nie chwyta zabawek, i tak nie bierze wszystkiego do buzi..a np główkę bardzo ładnie podnosi.. Zaba Twój to już duży chłopak..no wagowo to widać, że lubi sobie pojeść..ja swojego już dawno nie ważyłam..tylko tak jak Agu ostatnio, czyli waga ze mną i beze mnie..to mi wyszło 6,6..ma 12tyg.. MP dobrze, że ta wysypka znika..ale że to trzydniówka to nie wiem..ja też uważam, że byś zauważyła gorączkę..a jak tam ten Twój zastój pokarmu..?minęło chyba, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina0210
Komuś miałam przesłać jeszcze tę listę z produktami dla mam karmiących dziecko ze skazą. Proszę ponownie o mail. Moja mała dziś znowu przeszła samą siebie. Cały dzień marudna, płaczliwa. Dwie nie udane próby wyjścia na spacer. W dzień nie chce cyca. W nocy pije i jest dużo mleka, bo aż się krztusi. Udało mi się rano ściągnąć 60 ml, ale przez to że źle zakręciłam butelkę to jeszcze z pół sie wylało. Mój m kupił to bebilon pepti. Trochę popiła. Awaryjnie będę jej dawała, a za to karmienie ściągnę. Nie wiem, może mam jakiś kryzys laktacyjny. Wypijam dużo płynów i herbatkę na laktacje. Może znacie jakieś sposoby na zwiększenie mleka w cycach. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
Mój Kacperek po powrocie do naszego mieszkania tez trochę niespokojny. Sen ma bardziej czujny. jeszcze nigdy nie miałam tak obfite go okresu. Przydałyby się te podkłady co po porodzie się zakladalo:D a jutro mam dentystę -mam nadzieję że nie przepiękne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
paulina kup sobie femaltiker i często przystawiaj dziecko jesli bedziesz dokarmiac to dziecko mniej wypije i mleka w piersiach bedzie jeszcze mniej cierpliwosci, to minie! mniedzy karmieniami mozesz probowac pobudzac laktatotrem ale bez przesady bo dziecko ssie inaczej i efektywniej niz laktator i tylko nadprodukcje sobie zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
Super. Mojemu marzy się qua d a mi się to kojarzy z czym niebezpiecznym:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na asymetrie też zmieniłam stronę spania w łóżeczku i jeszcze moja bratowa mowila, jest doktorem fizjoterapii żeby mała podnosić bokiem na tą nielubiana stronę ale żeby nie zapominać o tej drugiej stronie bo można przeciąć w drugą stronę :) a odkładać zawsze najpierw uda później bark i główka też boczkiem _ i co wrocławianki idzie jutro któraś na spotkanie do hotelu ? Mnie najbardziej kręci wykład z pierwszej pomocy Ale nie wiem jak mała wytrzyma :( Ja dzisiaj sciagalam pokarm to 90 ml z jednej piersi, Paulinamusiszjak najwięcej przystawiac do piersi to najprędzej pobudza laktacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bird25
Oj dziewczyny, powiem Wam ze na moja rodzine ktoś rzucił klatce jak nic! Nie dość, ze synek ma problemy z migdalami, katar od stycznia, przez to bardzo zle słyszy, to przyplątało mu sie zapalenie spojowek. A dzisiaj znów skarżył sie na bol nogi (obawiam sie ze odnawia sie zapalenie stawu biordowego:( ) to dzisiaj jeszcze moja Nicole zadrapała sie w oko! Dzięki kochanej znajomej dostaliśmy sie od razu do okulisty i okazało sie, ze uszkodzila dobie rogowke!!! Masakra, bardzo ja bolało, płakała i nie mogła (albo nie chciala) otworzyć oczu.... Po prostu wystarczy ułamek sekundy, żeby stało sie coś takiego. Kiedy te problemy sie skończą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MP88
hej mamusie, Bird wspolczuje bardzo problemów z dzieciakami ja przy jednym nie mam czasu na nic wiec a przy dwójce i to jeszcze jak pojawiają się problemy musi być tragedia-i tak podziwiam podwójne mamy. Moja tez starsznie sie drapie pomimo ze czesto obcinam jej paznokcie zawsze rano budzi sie z nowa szramą... i wpycha tez paluchy do oczek!! Kochane byłam wczoraj z mala na 3godzinnym spacerku, poczatkowo bylo chlodno wiec miala spodnie ale pozniej sie tak rozgrzalo więc zdjęłam jej i byla w samych body, wieczorem jak ja kapalam zobaczylam straszne zaczerwienienie na udach i wiecie co to chyba jest od slonca poparzenie:((( strasznie sie zmartwiłam bo zawsze pilnuje zeby slonce na nia nie swiecilo a ttym razem musialam cos przeoczyc.... nie wiecie co mam zrobic? czym smarowac?? Dzisiejsza noc byla znowu dziwna mala zasnela o 20.40 i obudzila sie o 24.30 no porazka jakas totalna nie wiem co jej sie stalo ze zaczyna budzic mi sie takwczesnie pozniej wstala po 5 i od 5 do teraz jeszcze spi ale ta pierwsza pobudka dziwna bo zawsze budzila mi sie okolo 3... nie oplaca klasc sie spac bo budze sie bardziej zmeczona po pol godzinnym snie!! dlaczego jak juz cos sie unromuje to zaraz sie zmienia? hmm czy wy tez tak macie? Jedyne co to musze sie pochwalic albo i nie bo zaraz bedzie na odwrot ze mala od 2 dni zasypia mi w lozeczku...:))) mam nadzieje ze tak juz ciagle bedzie:) Wczoraj bylam u dentysty pierwszy raz od okresu ciazy i mialma na szczescie tylko 1 zab do roboty reszta ok. Madziana ja sie niby zapisałam na te warsztaty ale nie ide, tez zalezalo mi na tej pierwszej pomocy najbardziej. Swiderku ja tez poki co raz jechałam z moja mała w aucie? a masz goz tylu czy na przednim siedzeniu?? NIe lubie z nia jezdzic sama wogole ona na poczatku jak tylko wsiadala do fotelika i auta to spala a teraz jest masakra nie spi wogole i tylko czekam az sie rozplacze... bo zdarza jej sie czesto;/;/;/ POgoda dzis piekna wiec zaliczymy soacerek, ok uciekam bo mala mi sie juz budzi:) milego dnia kochane. Acha jeszcze chcialam napisać że wczoraj zawazylismy mala i ma 5400 a kurde mc temu miala 5000 kg nie uwazacie ze za malo przytyla? troche sie zamrtwiłam, moze moj pokarm jej nie wystracza...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Bird bardzo Ci współczuje, ciagle coś sie dzieje:( Ten Twój przedszkolak nie ma za wesołych wakacji:( Ja muszę Wampwiedzieć, że od kiedy mam 2 dzieci jakoś jestem mniej zmęczona, potrafię wszystko zorganizować. Wczoraj pojechałam z dzieciakami na płac zabaw i na duże zakupy. Łącznie 5h nas nie było, malutka spała prawie cały czas z przerwa na jedzonko. Starszy zasnął mi w aucie, musiałam go wtargać do domu na śpiocha i jeszcze zakupy.Ale jestem z siebie dumna, że umiem tak to ogarnąć:) Dzis 5 rano pobudka, bo starszy chciał pograć na PS:( Włączyłam grę i poszłam ćwiczyć przez godzinkę:) Miłego dnia kochane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×