Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość Mama_Leti
Dzięki Dziewczyny za odpowiedzi, chyba rzeczywiście pójdę do innego lekarza, lepiej dmuchać na zimne. Też uważam, że 6 tygodni to przesada, szczególnie, że mam kilka wątpliwości. Agu83 ja rodziłam w swojej koszuli i spokojnie się doprała, nie wyglądała jak strój rzeźnika;) Też miałam 3 koszule i wystarczyły, teraz też biorę 3, najwyżej siostra będzie stawać na głowie i mi coś dowozić:) Chciałam Wam powiedzieć, że ja kupuję tylko jedną paczkę pieluch, bo mój mąż urządza pępkówkę i przy poprzednim porodzie wszyscy goście przynieśli pampersy (faceci), bo nie umieli nic innego kupić:) Też jestem za kontynuacją forum po porodzie! Nie mam teraz koleżanek w ciąży, ani z małym dzieckiem... Jedne już dawno wyszły z pieluch, a drugie myślą dopiero o dziecku... A trzeba z kimś pogadać, bo oszaleć można:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliaaaaaaa
Ja uznałam, że teraz mam więcej czasu niż będę miała jak synek już się pojawi, ale gdybym wiedziała, ze to będzie taka masakra to bym się dwa razy zastanowiła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu83
mama leti moj m tez zapewne pepkowe urzadzi ale te pampersy co dostanie do beda raczej w plynie hehe:)...swoja droga na zachodzie jest fajny zwyczaj baby shower (chyba dobrze napisalam) i tam mamy przyszle dostaja prezenty przydatne...zdecydowanie bardziej pożyteczna impreza od pekowego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie kwietniówki,przyznam, że śledzę Wasze forum już kilka tygodni i miło jest poczuć że mimo dzielących nas km łączy nas tak wiele problemów,dolegliwości a za razem szczęścia.Mam termin na 08.04 tj. świderkowa i również będę miała synka. Ps.dzisiejsza LIDLmania była chyba w całej POLSCE! ja postanowiłam posłać teściową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkk
dzieki za odp co do lozeczek:) ja wlansie chyba dzis w koncu zamowie bez matereca, materac kupie w smyku wczoraj zadzwonilam do swojej gin odnosnie tyvh bóli brzucha i powiedziala ze macica musi "pocwiczyc" ale jak bedzie sie to powtarzac to mam przyjsc wczesniej przed planowana wizytya bo wizyte mam 20 ja do niej tez wczesniej chodzilam prywatnie ale teraz chodze juz do niej na nfz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorro11
Cześć Dziewczyny! Własnie siedzę chwilkę przed telewizorem i w Pytaniu na śniadanie był reportaż jak mama noworodka kupiła na allegro materacyk i wychodziły z niego robaczki. Sprzedawca miał ekspertyzę, że niby nie szkodliwe, ale eksperci stwierdzili, że mogą powodować alergie. Tak więc dziewczyny pierzcie nawet nowe ciuszki, materace wietrzcie. Ja nawet nowe rożki poprałam. A pościelki i kołderki jeszcze nie mam. Dobrze, że dużo kupiłam w grudniu, bo teraz jestem za bardzo leniwa. Brakuje mi jeszcze wanienki, ręczniczków, kosmetyków. I nie mogę się zebrać żeby pokupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Motylek, może wybierz inny sklep niż smyk ? Tam jest strasznie drogo..może poszukaj przez internet na allegro lub w castoramie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale przecież to jest oczywiste, że nowe rzeczy trzeba też prać ! Wiecie ile w tym jest chemii? Ile impregnatów dają żeby ubrania podczas transportu dobrze się trzymały ? Masakra jakaś :) więc polecam pranie nawet i nowych rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
motylek a po co w smyku? na allegro kupi sie taniej i naprawde fajne, dobre materace..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiia06
zorro ja też oglądałam ten reportaż i aż taka złość we mnie się wzbudziła jak zobaczyłam tą malutką dziewczynkę i wysypkę... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamusie mam ptyanie wczoraj wieczorem czulam sie zle chciało mi sie wymiotowac ale nie wymotowałam a dzis rano jak wstałam to miałam biegunke i zobaczyłam ze moja wydzielina zmieniła kolor na ciemny zółty lekko podchodzacy pod kolor kawy z mlekiem czy musze sie martwic ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kochane:))) wlasnie wstałam, powiem wam ze ja chyba zaczynam popuszczac siusiu przez sen jakas masakra... budze sie z przemoczona wkladka nie wiem o co chodzi nigdy mi sie to nie zdarzało... ale to jest straszne...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiia06
A ja mam pytanko czy planujecie spać ze swoimi maluszkami czy raczej w łóżeczku będą spały? Tak teoretycznie bo w praktyce różnie bywa :) Ja właśnie myślę jak to będzie od dłuższego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczy dla dziecka chyba mam wszytskie tzn oprocz jakis tam soli fizfologicznych i rzeczy do pepuszka, musze tez jeszcze dokupic podklady pod lozeczko i cos na przewijak. kochane a ile macie rozkow, bo ja mam tylko 1 ale na pocztaku bede chciala zeby dziecko w nim tez spalo i zastanawiam sie czy wystarczy. kosmetyki mam i z nivea i z hippa, oliwki nie kupuje bo bede balsamem z nivei smarowac o ile nie uczuli malenstwa. Wanienke mamy taka skladana mala (mama nam kupila)ale maz wczoraj mowil ze nie wie czy ona bedzie praktyczna i mozliwe ze trzeba bedzie jeszcze dokupić. Wogole to przydalaby sie jakas lista gdzie moglabym sprawdzic czy rzeczywiscie wszystko juz mam coby niczego nie pominac. Acha kupilismy z mezem ten monitor oddechu firmy snuza. dzis mam nadzieje ze przyjda mi ciuskzi ktore pozmawialam na allegro glownie body, to popire i zobacze czy mam juz wystarczajaca ilosc a jesli nie to dokupie jeszcze cos na kumpach. Czytalam fajny artykul ze my jako mamy powinnysmy sie zoapatrzyc w takie podstawowe ciuszki typu body i pajace bo rzeczy ladniejsze mam na mysli sukieneczki i spodniczki ( w moim przypadku-dziewczynka) beda przynosic goscie. Powiem Wam ze ja nie kupuje zadnych zabawek, ewentualnie jak nie dostaniemy to kupie cos bo chcialabym miec ta mate edukacyjna oraz karuzelke z wyswietlaczem no ale to pozniej sie okaze. moze ma ktoras z was jakis taki spis niezbednych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o rzeczy dla mnie to zamowilam na allegro 2 koszule z rozpinana gora do karmienia to w 1 bede rodzic, sa brzydkie ale nie przejmuje sie bo zameirzam je wywalic jak tylko wyjde do domku bo pewnie beda mi sie zle kojarzyc:) Pogoda dzis pochmurna buuu a u Was jak jest? Jesli chodzi o lozeczko to my mamy takie http://allegro.pl/lozeczko-klups-radek-ii-biale-szufla-mat-gpk-11cm-i3930620101.html Sorki ale musialam podzielic wiaodmosc bo mi jej wyslac nie chcialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiia06
MP88 ale to nie wody płodowe? Bo czasami mogą się sączyć przed porodem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm kochana a jak mozna to sprawdzic? sa chyba jakies paski w aptece jak sie nie myle tak? czy jest jeszcze jakis inny sposob?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiia06
Wiesz co nie mam pojęcia. Wiem że koleżance to wykrył lekarz podczas badania szyjki i cytologi, że jej się wody sączyły. Wiem właśnie że pod koniec się nosi wkładki higieniczne i jak jest mokra bardzo to trzeba do lekarza... Ale to jak w dzień też a nie tylko w nocy :) Noś w dzień wkładkę i obserwuj jej mokrość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiia06
aaa ponoć bardziej się sączą na leżąco...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do goscia z wydzieliną, ja mialam tak, kiedy zaczal mi odchodzic czop, ale niekoniecznie to to, mialam tez biegunke przed porodem, lepiej sprawdzic u lekarza, ja mialam to rano, a w nocy juz urodizlam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak poszlam po paski, szukalam w aptekach i nie mieli ich, nawet w hurtowniach, a w co drugiej kazali mi isc do lekarza, a nei chodzic po aptekach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkk
MP fajne to łóżeczko i firma ok moze też na to się zdecyduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm zastanawiam sie bo od 3 dni biore leki dopochwowo i to wlasnie od 3 dni mam takie cos myslicie ze to moze miec jakis wplyw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu83
dzien dobry, u mnie sloncu wyczerpaly sie bateryjki i juz pada:( w ogole strasznie sie rzucałam w nocy i dopiero nad ranem zasnelam..Wam tez tak puchna dlonie i stopy w nocy? budze sie z serdelkami zamiast palcow bleee:( MP88 - mokra wkladka to nie musi byc siku - moga byc to jak juz ktos wspomnial wody plodowe - ja pytalam mojej gin jak odroznic wdy od wydzieliny (bo ja mam jej teraz dosc duzo) to powiedziala ze wody sa bez zapachu i taka konsystencja rzadkiej maslanki raczej przezroczyste - siku to ma zapachwiec mozesz wywachac:)...albo kup w aptece te paski - moze byc jeszcze taki powod, że sie poprostu tam spocilas ;) jakies malo przeiwewne gatki albo cos i o;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu83
co do wyprawki ja sie mniej wiecej kieruje strona wyprawka.dla.noworodka.pl tu jest wszystko do kupy zebrane ale wiadomo nie na sztywno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu83
leki dopochwowe tez zwiekaszja ilosc wydzieliny:) to akurat normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tez mamy klupsia:) i jak sie zlozy to jest stabilne, moj m wczoraj sie zastanawial czy aby na pewno jak poloze materac i maluszka to sie nie zapadnie, bo te deseczki takie cienkie, naciskal na nie to sie uginaly,ale jak naciskal ciezarem 80 kg to maja prawo sie uginac hehe...ci mezczyzni:) Wasi mezowie(partnerzy) tez nie moga sie juz doczekac dzidziusia?, moj wczoraj mi powiedzial ze juz by chcial zeby sie urodzil,moj maz nie jest za bardzo wylewny, wiec zdziwl mnie takim wyznanien :) Co do materaca to najlepiej kupic nowke, bo nie wiadomo co sie z nim dzialo wczesniej ja bede zamawiala ten: http://bebetti.pl/pl/p/Materac-3-warstwowy-KOKOS-PIANKA-KOKOS-120x60%2C-dwustronny/125. w castoramie nie maja materacy, bo bylam w niedziele a smyk to ma kosmiczne ceny, nie warto tam nic kupowac;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkk
Agu mam tez ta listte z tej stronki i wlansie sobie wypisalam co musze kupic jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiia06
Mi drętwieją dłonie w nocy i się budzę przez to:( Mój mąż też się nie może doczekać małej :) Jak dzwoni to zawsze pyta jak tam mała w brzusiu i że pewnie chcę do taty hihi :) MP88 może lepiej to sprawdzić u gin? wtedy bd wiedziała na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×