Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość Nataliaaaaaaa
Dziewczyny, jakie wy macie ciśnienie krwi? Mi coś od kilku dni skacze, byłam w środę w szpitalu, ale odesłali mnie do domu.Teraz mam 141/98 i nie wiem czy to za dużo czy jeszcze spoko. W poniedziałek z samego rana mam wizytę u ginekologa, ale nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Natalia ja też miałam z tym problem, tez bylam w szpitalu ale tam akurat mialam dobre i tez mnie odesłali. Miewałam takie o jakim piszesza po pol godzin normalne a potem znowu takie, a doktor w szpitalu powiedział, że jesli bedzie sie utrzymywac takie o jakim piszesz to przyjechac,a tak to meliske wypic i uspokoic sie ;/ i tak mialam ok tydzien, teraz mi sie uspokoilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliaaaaaaa
Dzięki miska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Nie ma sprawy :) Też się martwiłam nikt nie chciał mi pomóc, ginekolog odesłała do internisty, internista do szpitala, a szpital do domu. Byłam taka wkurzona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, byłam dzis u gin na wizycie i troche sie zmartwiłam a mianowicie poczatkowa zbadala mnie normalnie powiedziala ze wszytsko ok, pozniej pytalam czy jeszcze mam do niej przyjsc to powiedziala ze chyba juz nie zdarze, ale oczywiscie jak bedzie sie cos dzialo to mam sie zjawić, pozniej mialam robione usg i o ile 2 tyg wczesniej mialma roznice w glowce to teraz wyszla normlanie natomiast mam roznice pomiedzy nozkami a brzuszkiem roznica 4 tyg...na ostatniej wizycie taka rozbierznosc nie wyszla, babka powiedzilala ze ona to moze byc wina sprzetu, ktpory czesto zaklamuje (chodze do luxmedu) i powiedziala mi zebym przyjechala do niej do szpitala mam zadzwonic we wtorek sie umowic na jakis dzien bo chce to sprawdzic na swoim usg, ktore ma bardziej opanowane, kurcze wyszlam z mezem bardzo zmartwiona ze cos moze byc nie tak, niby babka zapewniala nas ze jest ok, ze nie widzi zadnej patologi ale mimo wszytsko chce to zmierzyc na innym sprzecie jeszcze...zatem we wtorek bede dzwonic i dowiem sie kiedy mam pojechac do tego szpitala. Jak wrocilam z mezem do domu to chcialam sie jeszcze szybko umowic gdzies prywatnie na usg do jakiegos innego lekarza ale oczywiscie bylo juz za ponzo i wszyscy zamknieci. Maz zaczal czytac w necie o takich przypadlosciach i niby wiele osob ma takie odchylenia... a dzieci rodza sie zdrowe...mala przybrala na masie czyli rosnie, tylko skad rozbierznosc pomiedzy nozkami a brzuszkiem az 4 tyg (niecale) najbardziej odbiega nozka bo ma wymiary na 38 tydz a natomiast ten brzuszek na 34... kurcze dziwi mnie tylko ze w przeciagu 2 tyg taka roznica sie zaznaczyla pomiedzy brzuszkiem a nozka, sama nie wiem co o tym myslec denerwuje sie choc troche sie juz uspokoilam i poczekam do tych badan...co Wy o tym myslicie? czy ktoras z Was miala tak?? Wiem ze babka w luxmedzie nie ma takiego perfekcyjnego sprzetu, ale kurcze robilam genetyczne i anatomiczne i wszytsko bylo ok (robilam u innego gin) a teraz nagle w koncowce takie cos...no nic pojade i moze sie uspokoje jak zmierzy to jeszcze raz na innym usg ale najgorsze jest to czekanie bo nie wiem kiedy powie ze moge przyjechac... wogole to z tego wszystkiego to zapomnialam zapytac co jesli minie mi termin porodu mam robic...moze wy wiecie co sie robi w takich sytuacjach gadalam dzis jeszcze z ta moja gin i mowila ze warto zeby kupic sobie na porod taki masazer tzn to dla meza zeby mogl nam nim rozmasowywac plecy podczas skurczu... tylko gdzies takie cos kupic hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Natalia - ja też mam problem z ciśnieniem. Prawie cały czas mam 138 - 145 /95. A ogólnie jestem niskociśnieniowcem. Gdybyś miała takie wysokie ciśnienie i do tego mocno spuchła to wtedy trzeba się martwić. Bo mogłaby to być gestoza. Ja jak miałam tak któregoś dnia to dałam mocz prywatnie do badania, czy nie ma białka. Ale nie było. Trzeba być ostrożnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) widzę, że od wczoraj mamy znowu jednego dzieciaczka więcej - Iga gratulacje :) i znowu dużo do czytania. A ja dziś zaszalałam i byłam zrobić sobie dłonie i już od razu samopoczucie lepsze tak więc - mała rzecz, a cieszy :) Ma któraś z Was nadal zgagę, bo ja miałam okropną w II trymestrze i znowu się odezwała nawet 3x na dzień muszę brać Gaviscon, bo tak pali. Dzisiaj u nas też pogoda się zepsuła i jest nieciekawie ale M w domku to chociaż posprzątał i nawet obiadzik zrobił, więc nic nie musiałam robić - jeszcze tylko parę dni ciszy i świat się zmieni hmmm ..... Już mnie to czekanie denerwuje i te kopniaki z wypychaniem się coraz silniejsze i nie sprawiają takiej radości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
MP88 moja corcia też ma nozki chyba az 4 czy 5 tygodni jakby mlodsze ale gin wogole o tym nie mówi, i mowi ze wszystko oki, myslę że moze miec po prostu krotsze bo my z mezem to niscy jesteśmy i dlatego tak to usg pokazuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Domella kopniaki to fakt, a ja mimowolnie zawsze brzuch na wierzch i reka trzymam hehe nie wiem czemu ;) Dziś układam już w szafie (nie mam gdzie spiworkow wsadzic i kombineznkow, a wszystko upchłam. Gdzie wy to trzymacie??? ...... Chcę jeszcze dziś spakować torbę do końca w końcu już 40 tydzień, więc może się zaczać w każdej chwili ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaba90:) Jak sie u was objawiają te skurcze przepowiadajace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliaaaaaaa
Zorro, też robiłam badanie moczu i białko nie wyszło. Zarówno morfologia jak i ten mocz w normie więc tylko to ciśnienie nie wiem skąd. Dzisiaj nawet od razu po obudzeniu się miałam 138/92, ale nie czuję niczego niepokojącego, bo fakt spuchłam, ale tylko troszeczke ale np. głowa mnie nie boli i w sumie to zupełnie nic mi nie dolega... Byle do poniedziałku ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaba90;) Jak odczuwacie te skurcze przepowiadajace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Natalia ja miałam identycznie. Takie wysokie ciśnienie a mnie się chciało spać. Tego krytycznego dnia dwa razy poszlam w dzień spać, a ciśnienie najwyższe miałam zaraz po obudzeniu 145/95. Poczekaj, obserwuj a jak coś źle się czujesz to na izbę przyjęć. Skurcze przepowiadające - ciezko odpowiedzieć jak to czuć. To taki naprężajacy się brzuch co jakiś czas i na jakiś czas. Nie taki jednostajny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
No ja mam raczej te przepowiadające ale az tyle ?? (ok 10 w ciagu godzinki). To mozliwe? ___________ Pakuję torbę i sama już nic nie wiem nie mieszcze się itp itd. nie wiem co ma mąż dowieźć a co wziąć tyle tego wszystkiego trzeba mieć, że masakra... Naprawdę bierzecie ręcznik duzy, mały i do tego jeszcze papierowe?? ___________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaba90:) Zorro bo ja mam od nocy taki ból jak na okres i co jakis czas ustepuje a czasami zlapie mocniej jakby dech mialo zapierac i nie wiem co to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MJ288
Hej MP88, wiesz też chodzę do luxmedu, w 33 tygodniu miałam różnice między głowką a nóżkami 3 tygodnie. Poszłam do innego lekarza, różnica wyszła kilka dni. Nie martw się na zapas, z mojego doświadczenia mogę Cie pocieszyć, że też tak miałam. Badałam temat, to są często osobnicze różnice, krótsze nóżki po kimś z rodziny, albo tłuściutki brzuszek :-P :-) Nie martw się kochana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Ehh dziewczyny jestem cała spuchnięte, jak serdelek, nie mogę zacisnąć piąstki ani kucnąć nogi i stopy masakra i ręce Ehhh jakie to męczące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domella mnie ani na chwile zgaga nie opusciła ja w dzień staram sobie radzic mlekiem ale na noc to juz zawsze rennie próbowałam gaviscon przez jakis czas ale rennie jest dla mnie skuteczniejsze. Dobija mnie ze przez ta zgage tylu rzeczy do jedzenia musze sobie ograniczac bo juz było tak ze palenie w nocy mnie budziło i az na wymioty brało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
wróciłam z nauk :P ale kazanie o milosci bylo.... kurde rwa kulszowa mnie boli, cos mi moze tam przeskoczylo:/ ciezko sie chodzi, zle sie stoi;/ ciekawe czy sie podniose jak juz sie poloze:P no pakujecie sporo do toreb ja wlasnie w drodze do domu weszlam do sklepu i kupilam dwie cisowianki z dziubkiem:P czekolade gorzka i biszkopty:D i reczniki papierowe mneijsza rolke:D teraz zjem jakas kolacyjke MP ja bym sie zbytnio nie martwila, mzoe cos zle zmierzyli ja sie natomiast troche martwie ze moj tak mniej intensywnie sie rusza tzn tak slabiej to czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
a zgage miewalam, ale ostatnio spokoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicja 844 - ja z tą zgagą to obojętnie co zjem to tak pali, że nie idzie wytrzymać nawet po samej wodzie, a czasami są dni, że mam spokój ale dziś znowu ja to mam taki sposób: 3 plastry imbiru i 4 goździki zalewam gorącą wodą później plaster cytryny i plaster pomarańczy na końcu zostawiam to na 5 min żeby się ostudziło i dodaję łyżkę miodu b.dobra herbatka powiem, że całą zimę piłam i nie chorowałam nawet i na zgagę działa, ale nie zawsze. Ja już nie wiem od czego to zależy ? Mi Rennie nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
MP u mnie tez ostatnio były 3 tyg różnicy miedzy nóżkami a brzuszkiem.Lekarz powiedział,że jest długa i szczupła i nie martwić się tym. Ale kicha ten luxmed, u mnie w medicoverze podobnie, sprzęt sie psuje i nic nie działa. Rzeczywiście jedź do niej do szpitala jak Ci zaproponowała. Z tym ciśnieniem to jak jest 140/90 to jest ok. Ja zawsze mam mega niskie 80/60 itp i ostatnio miałam 130/80 to położna powiedziała że pod koniec ciąży może być wyższe. Mi brzuch nadal sie stawia, mała za bardzo się nie rusza, wiec obralam 2 pomarańcze, to zawsze na nią działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Blog, na którym znajdziecie wiele przydatnych informacji na temat ciąży i wychowania maluszka, w tym listę z wyprawką dla niemowlaczka, porównanie wózków, opinie na temat kosmetyków dla mam oraz suplementów diety. Dowiecie się także jak ciąża potrafi dziewiętnastolatce wywrócić życie do góry nogami. Do porozmawiania w komentarzach!!! Po wpisaniu w wyszukiwarkę "stormofhormones" na pewno mnie odnajdziecie:) P.S: Ja też Kwietniowa :) 9 kwietnia 2014 to mój termin porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domella no własnie to jest najgorsze ze po wszystkim pali po słodkim,kwasnym ,słonym, smazonym, powim Ci ze w pierwszej ciazy to nawet podczas porodu miałam zgage jak cholera i tym razem spakowałam juz renni do torby. Moze za to nasze dzieci beda miały piekne włosy bo moja corka miala jak sie urodziła.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliaaaaaaa
Dziewczyny, mam takie pytanie. Czy szpital może odesłać rodzącą do innego szpitala? Wybrałam taki, który ma tylko 22 łóżka i zastanawiam się jakie jest prawdopodobieństwo, że jak zacznę rodzić i do nich pojadę to mogą mnie odesłać z kwitkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Natalia moja koleżanka tak miała, że ja odesłali, ale miała bardzo niewielkie rozwarcie i był czas, źeby dojechać do innego szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, czytam Was cały dzien ale jakos nie mam weny na pisanie w ogole zle sie czuje ostatnio wszystko mnie boli - czy wam tez dokucza ból pomiędzy nogami jakby kosc łonowa? mnie boli przy wstawaniu przekrecaniu siadaniu generalnie przy ruszaniu, przed poludniem sprzatnelamw koncu kibelek i lazienke a na koneic to juz ze lzami w oczach tak mnie wszytsko bolalo i spuchlam... ja mam cisnienie 135-140/ok90 po tabletkach na obnizenie i moja gin mowi ze martwic sie trzeba jak jest wyższe od 140/90 przez dluższy czas.. ja swoich kostek nie widzialam juz bardzo dawno ledwie wkladam klapki domowe na stopy:( leze pod kocem i zajadam czekolada te smutki a waga rosnie z minuty na minute:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MP nóżki moga sie różnic "wiekiem" od brzuszka taka uroda twojego maluszka :) no ale lepiej sprawdzic na innym sprzecie dla Twojego spokoju na zgage rennie mi pomaga zimna woda i guma mietowa - a mam ja jak sie za duzo schylam u mnie w gdansku odsylaja jak nie ma miejsca niestety:( najgorzej jak sa jakies ciezkie przypadki to szpitale sobie nawzajem podrzucaja te biedne kobiety zaslaniajac sie brakiem miejsca :( smutne to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny bardzo za pocieszenie, tylko kurcze w takim razei czemu powiedziala mi ze chce to jeszcze sprawdzic na innym sprzecie sama nie wiem, ale nie bede sie schizowac...pewnie gdyby nic nie powiedziala to nawet bym na to nie zwrocila uwagi... Dziewczyny z Wroclawia, babka mi dzis powiedziala ze szpital na Kamienskiego jest przepelniony i caly czas odsyłaja gdzie indziej i zeby sie tam nawet nie wybierac (ona tam pracuje) ale to jest jakas kpina i paranoja totalna wg mnie... Zapomnialam dodac ze moja myszka w 37 tyg wazy 2777 gram:) jak tam dziewczyny wasze skurcze?? ja poki co nie mam zadnych nie mialam tez nawet przepowiadajacych przez caly okres ciazy... wkoncu spakowalam torbe do konca, jeszcze musze kupic ta wode z dziubkiem bo nie mam... moj m mi mowi ze czuje ze urodze wczesniej hehe jakos sie poschizowal jak babka powiedziala ze juz nie zdarzmy sie spotkac i mowi ze to byla sugestia:) ale poki co nawet czopa nie widzialam, choc powiem Wam ze snilo mi sie dzis ze mi odszedl hehe normalnie schiza juz:)) Co wiecej to moja dzidzia juz ma glowke w kanale rodnym wiec sie szykuje, o rozwariciu nic mi nie wspominała... Wogole to moja babka chyba zapomniala mi dzis zmierzyc cisnienie hehe:))) dopiero teraz skojarzylam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×