Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość przyszla mama Laury
Dziewczyny a co na zgage radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliaaaaaaa
Mi super pomagają migdały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie też migdały i zimne mleko na zgagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane, ale jestem padnieta, byla u mnie kolezanka i wreczyla mi i mezowi zaproszenie na wesele ale na 24 maja wiec na pewno nie pojdziemy, zaskoczyla mnie calkowicie bo nie spodziewalam sie od niej zaproszenia, to kolezanka z pracy no ale mimo wszytsko milo ze wziela nas pod uwage:) mam do was pytanie, czy wy macie stala pensje bedac na l4?? czy co miesiac zus wysyla wam taka sama kwote?? ja jestem wkurzona bo mi wyplaca pracodawca i co mc mam zupelnie inna kwote w tym mc to juz wogole sie wkurzylam bo dostalam 500 zl mniej niz ostatnio no chyba jakis zarcik...;/ juz napisalam do nich maila ale my mamy hr zewnetrzny wiec zanim sie doczekam odpowiedzi to pewnie minie ale jestem taka zla ze hej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MJ288
MP88, pensje na L4 w ciąży to wyliczona dniówka x ilość dni w miesiącu. Pensja za luty jest mała bo to tylko 28 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze 30 dni wypłaca pracodawca a później ZUS a czemu Tobie cały czas pracodawca? Bo nie wiem? Jakieś inne przepisy? Mi na początku zus wypłacił źle nie całe 500zł mniej i zadzwoniłam i było wyrównanie a teraz czasami jakby brakowało a czasami za dużo a jakby wyliczyć średnią z tego co siedzę na l4 to się powiedzmy, że zgadza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp88 no jakby u mnie wypłata była 500 zł mniejsza to już wogóle nędze bym miała:p po rocznym macierzyńskim zamierzam szukać nowej pracy:)zresztą i tak muszę bo umowa do dnia porodu:] Dziewczyny pytałam już raz ale nie dostałam odp. Czy któraś kupiła ten żel natalis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na zgagę wg mnie najlepszy RUMIANEK zamiast zwykłej herbaty początki były ciężkie nie smakował mi teraz zwykła herbata mi nie smakuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MP88 tak jak pisala MJ pensja na l4 to srednia dniowka z 12 ost miesiecy razy ilosc dni w miesiacu, moglo tak byc ze zwolnienie mialas do ktoregos tam dnia miesiaca wiec nie wyplacili Ci za caly tylko za te dni ktore masz zwolnienie. Ja np przed swietami mialam cudowna sytuacje bo zwolnienie mialam do 10 grudnia i kolejne zostalo wyslane do kadr (przez moja nierozgarnieta przelozona) zbyt pozno i wyplate dostalam za 10 dni:( musialam niezle sie nagimnastykowac zeby wyplacili mi reszte kasy tak bym styczen mogla przezyc - teraz juz sama wysylam do kadr (sa w innym miescie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiktorowianka ja nie kupowalam pytałas tez o brochow niestety niewiem nic ale moze jutro tam zadzwonie sie upewnić czy nadal trzymają sie wersji ze nie zamykają ;-) mi wypłaca pracodawca dlatego ze firma zatrudnia 1000 i wtedy ona bezpośrednio sie rozlicza z zusem, wiktorowianko ja powinnam mieć wyższa pensje nic pracując dlatego ze miałam bardzo duzo nadgodzin w tamtym roku które były opodatkowane i one sa wzięte do wyliczenia zasiłku czyli każda z was co mc dostanę inne kwotę zasiłku?? To nie powinno być stałe ? Tak jak wypłata ze cały czas ta sama kwota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MP88 ja mam tak jak Ty i za luty dostałam o 250 zł mniej wkurzyłam się jak nie wiem co miesiąc jest inaczej zależy jak długi miesiąc jest byłam w ZUS i pani mi powiedziała że macierzyński będą wyliczać od kwoty jaką wypłaca mi pracodawca ale na L4 i teraz się zastanawiam jak co miesiąc mam inną to nie wiem czy średnią jakąs wyciągną czy jak urodzę w danym miesiącu tak mi obliczą a ja idę od razu na ten roczny więc 80% będę miała i się trochę denerwują jak to poobliczają i jak będziemy funkcjonować :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wszystko wolałam wcześniej kupić jak okazja była jakaś :) Ponoć zgagę nasilają słodycze. Ja to się przemęczam ze zgagą bo jakoś nie chcę brać żadnych leków. Teraz aby magnez+b6 sobie kupiłam bo był w promocji tak to witaminki aby dla ciężarnych brałam. Moja kruszynka to się rozciąga teraz co 2h średnio ale też już nie tak energicznie jak wcześniej bo miejsca brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Czytam was i powiem wam ze ja nie kupowalam tego natalis, a za l4 mam co miesiac tyle samo... Btw musze wypelnic macierzynski roczny bo od jutra ide juz :) do dzis jeszcze mialam zwolnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapytać zawsze możesz czemu tak a nie inaczej ;) nikt nie jest idealny i może się pomyliła jakaś Pani księgowa.. :) Ja miałam dziwną sytuację bo byłam zatrudniona na cały etat i w inne firmie na takie powiedzmy, że zlecenie i jak pytałam się kiedyś babeczki w zusie to.. mam brać zwolnienie na cały etat i tam gdzie zlecenie a ja mówię a do wyższej pensji rocznej jak zwolnienie wyliczane będzie liczone tak oczywiście... i gów..... niestety ale nie takie rozczarowanie miałam :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla mama Laury
Nie wiedzialam o migdalach, zjadlam i przeszlo !! ;) rumianek tez wyprobuje.dzieki za rady dobre kobietki;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm.. mi od słodyczy zgaga nie dokucza tylko w sumie raczej zależy od dnia! Ostatnio jadłam schaba smażonego zgaga uuuuu wczoraj też zjadłam schabika smażonego i nic.. nie wiem jak to wytłumaczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwne moja pociecha dziś w nocy caaaały czas buszowała jeszcze nigdy tak nie miałam a dziś taka jakaś nie spokojna czy coś jej dokuczało a mi się tak chciało spać tylko się budziłam bo mnie kopała jak oszalała :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no trzeba tego dopilnowac bo inaczej patrza zeby tylko sie nie zorientować wrrr nienawidze tego a walka o wlasne pieniadze jest najgorsza... ja wlasnie wstalam jak maz ma na 7 to nie umiem spac pewnie zmozy mnie okolo 9 hehe:)) zwlaszcza ze taka pogoda...;/ pada u nas i pochmurno bleee ja mam zgage zazwyczaj wieczorami i to nie ze po czyms konkretnie biore rennie ale srednio dziala... wogole to mam od 2/3 dni zaparcia buu nie mialam z tym problemu a pod koniec ciazy sie przywloklo a jak u was w tych kwestiach? Jakie plany na dzis?? ja dzis spokoj na szczescie zadnych gosci:) zrobie jakis dobry obiadek mezowi bo wczoraj nie bylo nic i chodzil taki zly wiec dzis sie zrewanzuje:)) zrobie karczek ziemniaczki i suroweczke jakas ale to tylko dla mnie bo moj maz nie jada warzyw..;/;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Biedronko tez nie mozesz spac cy ranny ptaszek jestes;)) moja tez czasami jest taka niespokojna hehe:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień w dzień 5-6 pobudka.. wstanę wypiję rumianek może jakąś kanapkę zjem wypuszczę psiaka na dworek popatrzę na niego jak się cieszy, że biega i idziemy dalej spać :) i tak codziennie..kiedyś myślałam, że to nawyk z pracy ale nie :( mój m się wkurza mówi zawsze po co wstajesz mam wyrzuty, że ze mną wstajesz i bla bla bla a dla mnie w sumie przyjemność zrobić mu śniadanko kanapki a budzę się przed jego wstaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W DE jak u nas jest roczny macierzyński tak u nich są 3 lata..jeny jak ja bym chciała zostać ze swoją pociecha 3 lata i nie martwić się o pieniążki.. ale to tylko nasz kraj! ;) i upominanie się o wszystko każdy dodatek i w ogóle :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam zaparcia a na początku, że niby powinny być tak się mój gin mówił a ja wtedy nic ;) uciekam pod kołdrę z moją pierwszą pociecha bo już nóżki obmyte po dworze i czeka na łóżku jak podniosę kołdrę, żeby tylko pod nią wejść :) rozpieszczona! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh to uciekaj biedronko:)) slodziak z psiaka:)) to rzeczywiscie niezle masz z pobudka ale jak potrafisz pozniej jeszcze usnac to jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkk
Hej ranne ptaszki:) Mój m właśnie pojechał łatwiej zwolniono bo wczoraj nie dostał się do lekarza. mój mały tez aktywny od wczoraj i jak dziś wnocy dspać nie mogłam to sobie busów al. A nie mogłam spać bo czułam ten brzuch jakbym miała dwa razy taki i siku co godz a tam tylko trochęccierpię leciało. Biedronka a nie martwisz się ze pies potem zazdrosny będzie? To suma czy pies? Jakiej razy? Ja dziś z m jadę do moich rodziców bo od niedzieli jest tam moja młodsza Sis ze szwagier. Po przywozie jakieś ubranka po małej siostry szwagra i kolejna wanienke:D a wózek będzie w przeciągu tyg wiec musze czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jaki wkoncu kupilas ten wozek motylku moze pisalas ale nie zwrocilam uwagi wiec jak cos to sorki:) to szczesliwa jestes ze ukochany zostaje z Toba co:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkk
MP wózek firmy tako model city mogę marine no ciesze się ale jak weźmie tylko do 10 kwietnia i nie przedłuży to 22 poleci znowu ale mam nadzieje ze nie będzie się bał i przedłuży. Bo jakbym ur według om to byłby tylko tydzień z nami:-( dlatego po tym czwartkowym usg będę robićwszystko by rodzic. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe fajny wozek moja kolezanka go ma:))) wozilam w nim jej synka fajnie sie prowadzi:)) no motylku to musisz sie spiąć heh:)) ja wczoraj po przeczytaniu posta swiderka mowilm mezowi ze musi mi ssac sutki:P to sie nawet ucieszyl hehe:) i powiedzial ze bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
REMINDER: Dziś Alicja ma termin:) Już na świecie: Józka1- 4.03.2014- dziewczynka Maja usmiech.gif Na kwiecień- 6.03.2014- Maciuś- Helenka- 6.03.2014 - Cezary Oczekujące: miska22 - 22.03.2014 - dziewczynka - poród naturalny alicja844-25.03.14- chłopiec- poród naturalny Wiktorowianka-01.04.14-chłopiec-poród naturalny myszula12- 01.04.2014- chłopiec- poród naturalny zorrrooo1111 - 02.04.2014 - dziewczynka - poród naturalny IwonkaJ- 03.04.2014-chłopczyk-poród naturalny Domella - 03.04.2014 - chłopiec - c.cięcie (25.03.) Nataliaaaaaa 03.04.2014 chłopiec - poród naturalny motylekkkkk- 04.04.2014-chłopiec - poród naturalny kasia06-06.04.2014-dziewczynka- poród naturalny AnulkaHanulka- 06.04.14- dziewczynka- poród naturalny MP88 - 07.04.2014- dziewczynka- poród naturalny Mamaolcia-07.04.2014-dziewczynka- cesarskie cięcie Anus23 - 08,04,14 - chłopiec - poród naturalny Swiderek84 - 08.04.14 - chłopiec - poród naturalny Karolina i Karolek - 08.04.14 - chłopiec - poród naturalny Madziana_83- 09.04.14-dziewczynka - poród naturalny aldonka88 - 09.04.2014 - dziewczynka - poród naturalny pierworodka - 13.04.2014 - dziewczynka - poród naturalny Mama_Leti - 14.04.14 - dziewczynka - poród naturalny Ania z Oliwką - 16.04.14- dziewczynka - poród naturalny finezyjka83 - 17.04.2014 - dziewczynka - poród naturalny agu1983 - 20.04.14 - dziewczynka - poród naturalny MJ288 - 21.04.2014 - chłopiec - poród naturalny zaba90- 23.04.2014-chłopiec -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny a ja mało co spałam bo tak mnie boli tu u góry brzucha ten mięsień chyba że myślałam że się wykończę :( i siku co chwila i za chwilę zgaga znowu ech ta końcówka jest momentami straszna... Ja dzisiaj będę robic sos na obiad i do tego mamy pierogi z kapustą mojej mamy i jakaś surówka coś wymyślę do 14-ej mam czas :) Powinnam posprzątać ale tak mi się nie chce strasznie a za oknem szaro buro i ponuro...położyłam na noc podkład na łóżko bo myślałam że się coś wydarzy i nic ale jeszcze mam czas :) Miska a Ty jak tam? żebyśmy wszystkie miały łatwe te porody ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×