Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość walabia
papsi, co masz na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ... Neli wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia :) Ja znów od wczoraj nerwy, bo wieczorem rozbolało mnie podbrzusze może 10 sekund, tak po środku jakby skurcz, a po godzinie plamienie wpierw brązowe, później z krwią ale nie dużo. Wzięłam leki i poszłam spać, dziś jakby przez chodzenie ta reszta się oczyszcza, ale bez krwi. Czekam za telefonem z ubezpieczalni czy dali radę umówić mnie do lekarza na dziś, bo mój na urlopie. W zeszły poniedziałek też tak było, skurcz i plamienie. Nie jadę na IP bo oni bez badania już kładą do szpitala. A jest możliwość że przez tego krwiaka tak się dzieje. Jest skurcz a później z niego się sączy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co niektore to maja niesamowite zachcianki ja sama nei wiem na co mam ochote wczoraj na obiad mialam zupe jarzynowa i zjadlam 2 miseczki na kolacje zjadlam grejpfruta i tyle bylo mojego jedzenia jeszcze sobie na deser zjadlam 3 okienka czekolady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walabia
Natalia, fajnie by było, gdyby lekarz dziś to sprawdził. A jak pojedziesz na dyżur w szpitalu, to przecież zbadają Cię i siłą nie zmuszą, żebyś została...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walabia - jak nie ustąpi to pojadę na IP, ale wiem że u nas na wejściu trzeba się przyjąć do szpitala, potem dopiero badają i zostawiają na ok 3 dni. Przeżyłam to tydzień temu . Ale dziś pojadę do lekarza i tak, tylko czekam aż mnie allianz umówi na wizytę w klinice, mam nadzieje że jest wolne miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walabia
natalia, jeśli miałaś stwierdzonego krwiaka, to nie stresuj sie zanadto. Z tego co wiem, w większości przypadków w ogóle nie zagrażają ciąży, ale oczywiście może to stwierdzić tylko lekarz. Trzymaj się dzielnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walabia dziękuje :) Ja mam krwiaka pozakosmówkowego, tydzień temu miał 10 mm. W pierwszej ciąży też miałam i plamiłam, a nawet było gorzej. W 8 tygodniu ciąży się rozlał, że krew mi po nogach leciała i myślałam że już koniec. Ale na szczęście mam teraz zdrową prawie 4 letnią córcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walabia
natalia, tym bardziej powinnaś być spokojna, skoro takie historie masz za sobą i do tego pomyślnie zakończone!!! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walabio, dopiero teraz czytam co ja napisałam i chodziło mi o dramatyczną pogodę a nie przygodę...;-) he he Natalia- może lepiej idź na tą IP a nie wyrazisz zgody na hospitalizację i już. Ja mam postanowienie w tej ciąży że dopóki nie będzie potrzeby nie dam sobie założyć wenflonu...nie i koniec...Jak mam wenflon to nie funkcjonuję-mam obsesje w tym temacie... Benia to zaszalałaś z tą kukurydzą! motylek nie jedź balsamu, słyszałam o różnych zachciankach ale żeby balsam?? he he ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Ja tez mam dziwny posmak w ustach. Trwa to juz jakiś miesiąc :-/ Czuje jakbym pila wode utleniona, albo czasami mam słonawy posmak, obrzydlistwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ciekawości dzwoniłam do szpitala i pani powiedziała, że jeżeli przyjadę to już zostanę. Bo nie mogą mnie badać bez przyjęcia i zostanę na obserwacji ok 3 dni - bezsensu to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślałam że z tym posmakiem w ustach tylko ja tak mam ale okazuje się że nie jestem jedyna ;) Pepsssi- u mnie mnie też pogoda do Bani ...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Dziewczyny mam pytanie. Zna się ktoras na tych nowych urlopach? Wyczytalam, ze jeśli zadeklaruje się do pracodawcy, ze korzystam z całego urlopu macierzyńskiego, ciagiem, to platny jest 80% przez cale 52 tygodnie, a jeśli najpierw będę na macierzyńskim przez 6 miesięcy (?) to 100%, a następne udam się na 6 mcy (?) na rodzicielskim to dostaje się 60% Czy dobrze to rozumuje i co bardziej opłacalne??? Dodam jeszcze ze miałam być zatrudniona u znajomego , ale dal mi male pieniądze, bo większych nie mogl. Ma sklep spożywczy i nie może mi dac 3 tys.np. jak inne panie maja najnizsza krajowa. Pomyslalam wiec ze założę wlasna dzialalnosc i przejde przed porodem na najwyzsza skladke to jest jakies 3000zl a potem po urodzeniu wroce na maly ZUS. Takim sposobem moje macierzyńskie będzie wynosic około 6000 zl. Tak wyczytałam w internecie ale nie wiem czy nadal da się tak zrobić. Trzeba się jeszcze zalapac na 30 dni wysokiego ubezpieczenia przed urodzeniem dziecka, albo może lepiej zaplacic 2 wysokie składki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Troche namotałam, ale może ktoras zrozumie o co mi chodzi :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
No wiem tylko ze nie mogą nic zrobić bo kobieta w ciąży może zalozyc wlasna dzilalnosc :) Podobno kazda sprawę przegrywają bo nic nie mogą zrobić. Tak było w zeszłym roku jeszcze w listopadzie a teraz nie wiem czy się cos pozmienialo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirabel83 co do działalności to Ci nie powiem bo się nie interesowałam ale znam osobę która założyła taką działalność i nie wyszła na tym dobrze, przegrała sprawę z ZUS-em bo wydawało jej się że oprócz tego że trzeba opłacić składkę to na tym się kończy działalność... Co do macierzyńskiego to jeśli zdecydujesz się ciągiem wybrać te 52 tyg. to wszystko będzie płatne 80%, jeśli się zdecydujesz tylko na macierzyński to będzie płatny 100% (+ ewentualnie dodatkowy macierzyński to tez wtedy te 6 tyg. 100%) a gdybyś potem jeszcze chciała ten rodzicielski to policzą Ci wtedy 60%. Czy weźmiesz całość od razu czy jedno a potem drugie to suma sumarum kasa jest ta sama. Nie ma tutaj żadnej kalkulacji opłacalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiucha2013
Mirabell prawdopodobnie weszła już nowa ustawa, która takie "nowe firmy" od razu wyklucza...ale pewności nie mam, sama jestem tym zainteresowana z tym, że ja mam już długo działalność i nie chodzi mi o kombinowanie a o faktycznie wyższe macierzyńskie jakie by mi się należało.... bardzo ciężko dokładne informacje znaleźć na necie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej! Jeśli chodzi o założenie działalnośco gospodarczej i osiąganie z tego tytułu wyzszego macierzyńskiego to prawdopodobnie Ci się to nie uda. Po pierwsze ZUS wzmógł kontrolę działalności zakładanych przez kobiety ciężarne i jeżeli nie udowodnisz, że masz na tyle dużo zleceń, aby się utrzymać to zanegują wysokie składki i nie wypłacą świadczenia w pełnej wysokości. Po drugie zaś do sejmu trafił projekt ustawy, która zmienia dana lukę w prawie i w momencie jej wejścia w życia, macierzyńskie wyliczane będzie na podstawie średniej wpłacanych składek z ostatniego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Kurza stopa trzeba bedzie sie zatrudnic do spozywczaka w takim razie. Ale najpierw wybiore sie do jakiejs kompetentnej osoby zaczerpmac informacji :-) Kurcze takie mamy panstwo i czasy ze jak nie kombinujesz to nie masz nic. Niestety od 10 miesiecy nie pracuje, bo po ostatnim poronieniu szef sie mnie pozbyl. Chyba sie bal, ze znowu bede w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po wizycie. Wszystko dobrze. Maluszek odpowiada wielkości ciąży 9t3d i ma 25,1 mm , tętno 165/min. Nic mi nie pozostaje jak leżeć i się nie martwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walabia
Natalia, dzięki za dobre wieści!!!! Odpoczywaj i o nic się nie martw. Ja też właśnie wróciłam z wizyty, ale tylko zrobił cytologię, posiew, a USG w 12 tyg.mam za tydzień. Aaaa no i dobra wiadomość, ponieważ nie mam już plamień, pozwolił przestać brać d*phaston, mam tylko kontynuować branie luteiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Codziennie dobre wiesci! Super dziewczynki i oby tak dalej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj drukujecie, drukujecie.... Kasiucha2013-podejrzewam, ze jak na usg lekarz zobaczy że będzie chłopiec to i mój m będzie opijał z kumplami fakt, ze nareszcie będzie ojcem a nie jak dotąd mężem mamy... co do zatrudniania to ja tez bym chciała podjąć pracę. Tzn znajoma prowadzi firmę i podejrzewam, ze jakbym ja poprosiła to zgodziłaby się mnie zatrudnić. Ale jakoś tak się boję porozmawiać z nią, boje się ze może jeszcze coś się stać i tylko niepotrzebnie narobie zamieszania co do kwoty zasiłku to w sumie i te 80% od 1500zł to 1200zł więc nie mało... ale wytłumaczcie mi coś innego kiedyś szło się na 6 miesięcy macierzyńskiego a potem na wychowawczy na bodajże 3 lata... A teraz można wybrać macierzyński 6 lub 12 miesięcy tak??? A potem???..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×