Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość który wybrać

Dino Zatorland czy Jurapark Krasiejów

Polecane posty

Gość Carnifex
Czy juraparki są zamykane w zimie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cała Ona Obrażona
no a jak, dinusie marzną w zimie więc układają się w swoich jaskiniach i zapadają w zimową kimę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Felietonistka
Mam nadzieję że nie zamykają, bo obiecałam dzieciakom jeszcze wizytę w jednym parku, ale puki co praca mi na to nie pozwala :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, przecież nawet zoo nie zamykają, a juraparki to lepsza opcja, bo część rzeczy znajduje się w budynkach np oceanarium w Krasiejowie, albo muzeum gdzie pod stopami, za szybą są wykopaliska i nie trzeba spędzać całego czasu na powietrzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Speleolog
Odpowiadając na temat główny Park w Krasiejowie nastawiony jest bardziej na edukację niż rozrywkę, zatem ma więcej prezentacji multimedialnych w stosunku do innych parków i jest ciekawszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemciooo
Mnie zastanawia jeszcze jedno. Skoro zwierzęta 24 grudnia mówią ludzkim głosem, to czy takie dinozaury też by mówiły co mają namyśli jakby jeszcze żyły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No przemciu, muszę Cię zasmucić, bo to tylko figury więc nie mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabarina
i jak żyły pewnie też nie mówiły ludzkim głosem bo ludzi zwyczajnie jeszcze nie było xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a może właśnie mówiły i to my teraz mówimy po dinozaurzemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grusia1
Jak nie było ludzi? Jasne, że żyli w tym samym czasie, może nie od samego początku, ale przecież pod koniec ich istnienia to już na siebie polowali? No i człowiek to też nie był od razu Homo sapiens tylko miał swoich przodków, np. Homo neandertalensis, itp. Czy nie? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zamykają, wystarczy wejść na stronę internetową i tam są dokładne godziny otwarcia i dużo innych przydatnych informacji, a w razie czego można nawet tam zadzwonić i się wszystkiego dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak czy inaczej lepiej wybrać się wcześnie rano jak jeszcze nie ma tłumów, dzięki czemu dzień będzie dłuższy a jest sporo do zwiedzania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koleżanka Franka
Fajnie jest jak ktoś posiada karty zniżkowe, można wejść dużo taniej i skorzytsac z tych wszystkich atrakcji! Np jesli ktos ma Opolską Kartę Rodziny to ma zniżkę 20% do Juraparku w Krasiejowie! :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrianozaurus
Jurapark jest warty odwiedzenia takze przez wzgląd na to, że obok niego otworzyli niedawno wspaniały obiekt, a mianowicie ParkNauki i Ewolucji Człowieka, gdzie również czeka mnóstwo atrakcji, np rózne wirtualne gry, animacje, jazda wehikulem czasu, wiele interesujacych ekspozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gucio i Majeczka
Krasiejów i bez tego był wart wizyty. Pomijając różne wirtualne atrakcje, jest to jeden z największych parków rozrywki tego typu, o ile nie największy. Ma ponad 250 olbrzymich figur dinozaurów, a wszystkie są wykonane z taką dbałością o szczegóły, jak gdyby były żywe. Ale spokojnie, nie pożrą nas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AmandaAA
Kiedyś czytałam jak zostały wykonane te figury dinozaurów, to aż nie mogłam uwierzyć, tam każdy detal jest zachowany, naukowcy pilnują żeby figury miały wlaściwy wzrost, odpowiedni odcień skóry, czasem nawet upierzenie, itp. Bardzo dużo pracy im to zajęło, warto zobaczyć i ocenić samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobno stworzenie takiej jednej figury zajmuje twórcom nawet kilka miesięcy ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siewierz
Kiedyś lepiliśmy dinozaury na plastyce z materiałów, gipsu i stelarza z drutu - świetna sprawa. Wnioskuję po tej lekcji, że w parkach dinusie też są puste w śroku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Technik Inżynier
uwielbiałem roboty ręczne na technice, ale u nas przeważała glina a z niej nie takie rzeczy jak dinozaury się lepiło, ach to se już ne wrati :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a słyszeliście, że kompleks Jurapark + Park Nauki i Ewolucji Człowieka dostały prestiżową nagrodę Złoty Certyfikat - jako najlepsze miejsce turystyczne w kraju !przyznaje go Polska Organizacja Turystyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie sądziłam, że takie miejsca jak dino praki mają szansę na taką nagrodę, ale rzeczywiście Krsiejów sobie zasłużył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie lada wyzwanie, skoro o miano najlepszych miejsc turystycznych ubiegają się cenione i chętnie odwiedzane miejsca, placówki, wydarzenia czy szlaki z całej Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oraa
No to już chyba wszystko jasne, który Park wybrać, skoro dostał tak wysokie odznaczenie, najlepszy w kraju ;))) a ja byłam zanim stał się sławny ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja słyszalam tylko, że teraz rowijają się bardzo intensywnie i pomagają nawet przy założeniu takiego parku w Ameryce (chyba dokladnie Kolorado czy coś na M), nawet nie podejrzewałam że Amerykanie będą chcieli pomocy w takiej sprawie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serio? To może najwyższa pora się tam wybrać, jestem z Opola a nigdy tam jeszcze nie byłam.. Fajne są takie skanseny, byłam pod Karpaczem na ranczu, a tu pod nosem jeszcze nie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TamaraT
A ja byłam w tą sobotę i jestem zachwycona!! widać, że to miejsce tworzą ludzie z pasją, super fantastyczna wycieczka!! dobrze że pojechalismy z samego rana, bo wyszliśmy dopiero przed zamknięciem! polecam, kto jeszcze nie byl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrenaK
Byłam, widziałam, spacerowała, było cudnie, fantastycznie, piękne potwory, śliczne dzieci biegają, zadowolone, uśmiechnięte, mają plac zabaw tam. A mam 68 lat. Żyjcie i podróżujcie kochani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mocny Full
konflikt jak między konsolowcami a pecetowcami, ilu graczy tyle opinii :) najlepiej pojechać i się samemu przekonać, dlaczego wizyta w jednym z tych miejsc ma przekreślać możliwość odwiedzenia w przyszłości tego drugiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie psuj zabawy :) tylko jurapark bo mam bliżej! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×