Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość omi135

UK Mamusie Kwietniowki 2014

Polecane posty

Ahh dziewczyny macie juz wybrane imie? my nie :( ciezko sie zdecydowac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) U mnie 25 tydzien a na plusie 3kg wiec nie jest zle:) Imie wybrane juz od samego poczatku, bedzie Hania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do wozka to zolty kolor sliczny, chcialabym dorwac gdzies zolty wozeczek. Patrzylam wczesniej na te quinny i tez sa fajne, ale chyba maja jedno kolo z przodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sa chyba tez quinny buzz 4 a ja mialam 3 ale jeat bardzo lekki w jezdzie ! az chce sie spacerowac godzinami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Mysle ze wozek bedzie fajny bo ma bardzo gleboka i duza gondole.Jest 4 kolowy wiec spoko.Za 150 bedzie to wozek 2 w 1 ale na ebay sa uzywane krzeselka samochodowe do tego modelu za jakies 20-30f ale nie wiem czy cos kupie (jak bedzie dobra okazja) bo mamy na strychu krzeselko od brata mojego M . Wozek ma duzo pozytywnych opini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Czesc laski przyszedl dzis wozek i pokrowce do niego :) Wzystko jeszcze w kartonach czeka na otwarcie a ja czekam na mojego m zeby razem go zlozyc . Moja mala cos ostatnio leniwa :( malo kopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Ale tu cicho .Wozek juz zlozony, fajny solidny,Juz nie moge sie doczekac kiedy bede mogla wziasc mala na spacer :) Brakuje mi z mojej wyprawki mata na przewijak jakies leki/kosmetyki jakas koszule do karmienia i praktycznie tyle , a i jeszcze pampersy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski! Angela fajnie, ze jestes zadowolona z wozka a jak ma jakies wady to wyjdzie w praktyce :) U mnie ok czuje sie w miare chociaz jest powoli coraz ciezej I mam troche wieksza potrzebe spania tak jak na poczatku ciazy :) Enna moje trzyy znajome beda nazwac coreczki Hania, podobno imie bardzo popularne. My jeszcze nie wiemy, chociaz mnie od zawsze podoba sie Amelka ale tez pomoc wszyscy teraz tak nazywaja albo Marika :) z angielskich imion znalazlam Lily, Emily, Ellie. ciezko cos wybrac :) Milego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) Wlasnie wiem, ze Hania ostatnio bardzo popularne :( ale bylam na to imie nastawiona od bardzo dawna, ciezko teraz wymyslec cos innego, a wszystkim sie bardzo podoba wiec juz tak zostanie. Poza tym strasznie podoba mi sie angielska wersja Hannah:) W ogole nie spodziewalam sie, ze bedzie tak ciezko znalezc imie, ktore nie jest modne, a jest ladne i pasuje zarowno w Polsce jak i w Anglii. Ale chyba po prostu tak musi byc, kiedy byly same Kasie, Magdy i Anie :p Czytam te tematy na kafe o imionach to na szczescie Hania nie przewija sie jeszcze tak czesto jak Nikola i Julka :D U mnie wsrod kolezanek tez ostatnio wielko babyboom na coreczki, sa juz Nikole, Amelie, Lilianki, Emilki, Julki, Leny, na szczescie moja Hania bedzie pierwsza :p Z twoich imion najbardziej podoba mi sie Lily, proste i ladnie brzmi. Ciekawe jakie imie wybrala Angela?:) A ogolnie jak tam samopoczucie u was? Mnie ostatnio troche pobolewal brzuch po wysilki, w ogole czasm czuje takie dziwne uczucie jakby mi bylo tam po prostu za ciezko. Na szczescie mala sie rusza, serducho bije wiec chyba nie mam powodow do niepokoju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Hej moja mala to oczywiscie NINA w zasadzie juz od poczatku wiedzialam. Dziewczyny konczy mi sie L4 w nastepny czwartek i mam zagwozdke czy isc po kolejne zwolnienie ? Do macierzynskiego zostalo mi 5 tyg wiec moze warto isc po jeszce 2-3 tyg zwolnienia.Co wy na to ? W zasadzie pracuje tylko po 5 h ale musze wstawac o 5 rano :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela,o 5 rano?! Ale to juz biegiem po zwolnienie! Wypocznij za wczasu:) Mi zostaly 3 tygodnie to macierzynskiego. Odliczam ze zniecierpliwieniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna kurde sama nie wiem jakos mi glupio leciec do lekarza po kolejne L4, moj m mowi ze jestem "glupia" :) Sama nie wiem co zrobic choc przyznam ze chetnie bym jeszcze posiedziala w domku. Wymyslilam sobie ze motywem przewodnim w pokoju malej beda sowy :) Zakochalam sie w tym pokoiku :) http://www.ontobaby.com/2013/03/madelines-owl-themed-nursery/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nina tez mi sie bardzo podoba i myslalam o tym tylko, ze mialam w liceum laske NIne kompletna idiotke i zle mi sie z nia kojarzy .. no ale chyba nie powinam na to patrzec, co? :)) Takze ja nie wiem jakie imie w koncu bedzie :)Angela ja tez bym biegla po zwolnienie jak masz szanse dostac. Ja pracuje u znajomej w sklepie i tylko.na 16h wiec musialam skladac papiery w jobcentre o maternity, ktoras z was tez to robila czy dostaniecie kase z praxy? Tak sie pytam bo w pierwszej ciazy pracowalam w clkiem innej firmie i na caly etat wiec oni sie zajeli wyplacaniem maternity .Teraz nie mam pojecia jak to wyglada. Wyslalam wniosek jakies 2 tyg temu i nadal cisza, tzn babka z jobcentre miala wyslac wiec mam.nadzieje, ze nie zapomniala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Angela1983, w UK po 29 tygodniu ciazy moga cie automatycznie wyslac na urlop macierzynski jak za duzo chorujesz, nie mozna byc na L4 w zasadzie do samego porodu. A tak z ciekawosci - mowisz GP, ze chcesz sick note i on ci tak po prostu daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Do goscia wiem ze moge juz isc na macierzynskie ale nie chce tak wczesnie poniewaz po urodzeniu malej zostanie mi mniej czasu na siedzenie z nia w domu.Do macierzynskiego pozostalo mi 5 tyg wiec moge sobie jeszcze pozwolic na zwolnienie gora 2-3 tyg i bede musiala wrocic do pracy zeby nie policzyli mi tego do macierzynskiego.Ja mam od poczatku problemy wiec dostaje zwolnienie na pregnance complications. Omi ja na szcescie nie znam zadnej niny wiec nie mam pozytywnych lub negatywnych emocji zwiazanych z tym imieniem :).Nie wiem niestety jak to jest jesli starasz sie o maternity z jobcentre ja juz dostalam rozpiske z platnosciami na cale 9mcy ze swojej firmy.Najlepiej zadzwon do nich czy wszystko ok ,czy nic juz nie potrzebuja (jakies dodatkowe papiery)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Angela, nie sluchaj swojego faceta, niech sam wstaje o 5 rano z brzuchem :P Ja tez bede skladac o maternity z job centre, czekam tylko az moj pracodawca zwroci mi moj matb1. Jakie dokumenty tam beda jeszcze potrzebne? Zlozylismy z chlopakiem w zeszlym tygodniu wniosek o mieszkanie z hausingu, jestem zaskoczona bo 3 dni robocze pozniej dostalismy juz list z punktami i wiadomoscia, ze kwalifikujemy sie do mieszkania z 3 sypialniami. Troche mi to nie na reke bo po co mi az 3 sypialnie...? Nie wiem tylko czy ilosc punktow jakie dostalismy to duzo czy malo, zna sie ktos na tym? Dostalismy 105. Naprawde jestem zaskoczona bo nasi znajomi skladali w tym samym hausingu wniosek przed swietami a do tej pory nie otrzymali punktow. Mam nadzieje, ze uda nam sie dostac mieszkanie wlasnie w tej dzielnicy, no i oczywiscie, ze pojdzie to w miare szybko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna hahhah wlasnie moj m nalega zebym poszla po to zwolnienie bo to oznacza ze bezdie mial na dluzej autko :) (co mu na reke). Super faktycznie bardzo szybko dostaliscie odpowiedz z council-a.Niestety nie znam sie na tych punktach ,kiedys chcialam skladac wniosek ale nie doszlam hahahah.Teraz juz sie tym nie musze przejmowac.KUrde zeby tylko wam kompletnej rudery nie dali bo z malym dzieckiem generalny remont to ciezko ,nie mowiac o kasie jaka jest wam potrzebna :/.Co do 3 pokojow to jak dla mnie super.Ja mam niestety tylko 2 nie liczac salonu no i jest problem bo jeden to nasza sypialnia a drugi bedzie dla malej a co jak ktos z Polski przyleci (np moja mama).Pozostaje jej sofa w salonie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa widzisz, myslalam ze do pracy cie tak goni :D Wlasnie slyszalam, ze mieszkania z housingu sa lepszej jakosci niz te z councilu, a my skladalismy wniosek w konkretnej dzielnicy, a z tego co wiem to mieszkania tam nie sa takie zle. Nasza znajoma skladala tam wniosek w zeszlym roku i dostala bardzo szybko, po tygodniu 1 oferta, ktora odrzucila i 2 tygodnie pozniej kolejna. Tylko ze ona to samotna matka wiec taka sytuacja chyba bardzo przyspiesza proces. W sumie moglam tez zlozyc bez partnera :D ale po co kombinowac ;p Zlozylismy tez wniosek w glownym housingu, ktory obejmuje cale miasto, tam sprawa wyglada troche inaczej bo zamiast punktow przydzielaja grupe i tam sie "licytuje" konkretne mieszkanie przez internet, dostaje je osoba ktora z licytujacych ma najwyzszy priorytet. Jednak najbardziej zalezy mi wlasnie na tamtej dzielnicy :( W ogole opcja mieszkania z housingu mi sie nie za bardzo podoba, ale z drugiej strony lepsz to niz z malym dzieckiem tułać się gdzies po wynajmowanych i byc zaleznym od widzimisie landlorda, tak przynajmniej w jednym miejscu przeczekamy az bedzie nas stac na wlasne mieszkanie:) Oby tylko cos sie znalazlo do porodu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Hej ja dzis mialam wizyte z polozna .Bylo jak zwykle sprawdzila cisnienie (122/60) i posluchala serduszka malej.Nie wiem czy mala nie lubi ale dzis tez tak bylo ze jak tylko przyklada jej sie dopplerka to zaczyna kopac :).Jutro ide w koncu zarejestrowac sie do dentysty:/ lepiej pozno niz wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Angela, moja mala tez nie lubi dopplera, jak probuje jej posluchac to zawsze doppler zostanie skopany :P a ten dentysta to obowiazkowy jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! co do domow z councilu czy housingu to tez.nic nie.wiem .Ale zycze wam zebyscie dostali na czas i w dobrym stanie. Dziewczyny czy wy juz wypralyscie ubranka itp?. bo ja sie zastanawiam zeby moze juz w nastepnym.tygodniu to.zrobic po usg. Bedzie 32tc.. Ja zawsze wszystko robie na ostatnia chwile. W pierwszej ciazy czekalam z praniem dosc dlugo a teraz jakos mysle...... a co bedzie jak.urodze duzo wczesniej? jak bedzie potrzeba itd? kurcze bo.naprawde.nigdy nic nie wiadomo.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna dentysta nie jest obowiazkowy choc ja zawalilam bo powinnam isc duzo wczesniej(wazne dla zdrowej ciazy).Chce isc teraz i wykorzystac swoja maternity card bo pewnie jak mala sie urodzi nie bedzie czasu zeby sie wybrac :).Chce sprawdzic czy wszystko ok. Omi ja jeszcze nie pralam dopiero co kupilam zelazko :) i jeszce potrzebuje deski do kompletu.Mysle ze zaczne prac pod koniec lutego. Czemu myslisz zze urodzisz wczesniej? Ja jutro zaczynam 32 tydz :) Ogladam wlasnie porodowke na TLC, masakra babka urodzila blizniaki w 23tyg ciazy.Przezylo jedno :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nawet nie mysle o praniu :D u mnie dopiero 26 tydzien, nie wiedzialam ze jestem za wami az tak w tyle. Ale to dobrze, opowiecie mi potem co mnie czeka :D Ja to wlasciwie jeszcze nic nie mam poza paroma ubrankami... nie mam gdzie tego trzymac, dlatego tak mam nadzieje ze szybko uda nam sie zalatwic mieszkanie. Czas tak szybko leci i naprawde zaluje ze nie zabralismy sie za te wnioski do housingu wczesniej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_w_Norwegii
Witam mam nadzieje ze mnie przygarniecie, nie ma za bardzo topikow dla Mam w Norwegii. Ja mma termin na 17 kwietnia i mam zamiar isc na macierzynski jakies 4 tygodnie przed porodem, trzy wydawalo mi sie juz za dlugo. No i jeszcze zostal mi tygodniowy urlop czyli moze uda sie juz zaczac odpoczywac od 10.03. Z tego co czytam to sluzba zdrowia w Norwegii podobnie dziala jak w UK, ta sama opieka poloznej itd... Ech musze jeszcze 6 tygodni w pracy wytrzymac nie wiem czy dam rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mama, jasne ze przygarniemy:) nam sie ekipa wykruszyla i zostalysmy we 3 ja, omi i Angela:) dziewczyny maja terminy w kwietniu, ja poczatek maja. U nas w brzuchach same dziewczynki, a co u ciebie sie chowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama w Norwegii witamy w grupie ;)) No wlasnie powiedz czy sie spodziewasz dziewczynki czy chlopczyka? xxxxx Ja bylam juz u dentysty i na szczescie mialam tylko jeden zab do zaleczenia.takze nie bylo zle ;) A z tym praniem to poczekam.jeszcze ze 2 tygodnie szczegolnie, ze mam scan.za.tydzien. Ciekawa jestem czy nie wysla mnie na cesarke i co najwazniejsze mam nadzieje, ze potwierdzi sie po raz kolejny ze to.dziewczynka :-) Dzis wlasnie slyszalam o kolejnym przypadku z polski jak to lekarz twierdzil, ze widzi dziewczynke przez cala ciaze a urodzil sie chlopiec hihi.:) Nie zycze nam takiej pomylki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, wie ktoras ile wynosi statutory maternity pay? I jak poprosic GP o zwolnienie z pracy, chociaz na kilka dni? Powiedziec wprost, ze mnie ciaza meczy, czy sciemniac I chorobe symulowac :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Hej ja pierwsze 2 miesace bede miala platne z firmy a pozniej juz panstwo bedzie mi placic jakies 134 lub 136 f (tygodniowo) dokladnie nie pamietam. Wiecie co polityka tego panstwa jest do d**y! wkurza mnie to ze nieroby dostalja kazdy benefit a taki co pracuje nic nie dostanie.Uwazam ze kazdy powinnien dostac ta wyprawke na dziecko w wysokosci 500f..Najlepiej zrezygnowac z pracy i siedziec w domu niz zarabiac najnizsza krajowa i liczyc grosz do grosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela, a dlaczego nie łapiesz się na becikowe? Żeby je dostać trzeba pobierać jeden z wymienionych zasiłków, a chyba należy ci się child tax credit? Jeśli nie to spróbuj aplikować o Income Support, jest to też między innymi dla kobiet na macierzyńskim, a wtedy automantycznie będzie ci też przysługiwać becikowe. Tak myślę... Gościu, na kilka dni nie potrzebujesz zwolnienia od lekarza. Do 7 dni wystarczy, że dasz pracodawcy self certificate. SSP wynosi ok 135f tygodniowo albo 90% tygodniowej pensji w zależności, która z tych kwot jest niższa. Tylko żeby otrzymać SSP trzeba zarabiać co najmniej 107f tygodniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna nie mamy zadnych zasilkow choc zarabiamy najnizsze krajowe.Ostatnio robilam symulacje na stronie revenue odnosnie child tax credit i wyszlo ze sie nam nie nalezy.Wogole zeby dostac jakis zasilek to przewaznie nie mozesz przekroczyc 15tys na rok. Chcialam sie starac o child tax credit bo jest teraz taki program ze jesli masz jakis zasilek to wymienia ci boiler za free.Moj ma 15 lat i nawala a nie mam 1,5tys na nowy.Kupilismy w zeszlym roku dom i teraz dupa, jestem bez grosza. Bede cos kombinować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×