Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość omi135

UK Mamusie Kwietniowki 2014

Polecane posty

Gość angela1983
Omi ja ide na przeciwciala w piatek a w pon mam scan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ja miałam badany poziom nikotyny (chyba nikotyny? musiałam dmuchać w takie urządzenie) na pierwszej wizycie u położnej gdy zapytała czy palę. Odpowiedziałam zgodnie z prawdą, że tak. Wyszło mi chyba 5, gdzie położona powiedziała, że to całkiem spoko wynik. :D Do następnej wizyty już rzuciłam palenie więc położna więcej tego nie sprawdzała. Chociaż przyznam, że zdarzało mi się popalać raz na jakiś czas :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja cos pomylilam. Mam przeciwciala we wtorek dopiero a nie jutro. No wlasnie chodzi o to wydychane powietrze. Moze to nie poziom nikotytny ale cos tedy :))))) Kurcze musze obejrzec jakies wozki bo nie mam pojecia jeszcze co bym chciala. A wy kupujecie z Pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Ja nigdy na szczęście nie paliłam;-). Kurde jak jeszcze dwa dni temu martwilam się że mała malo się rusza to dziś czuje ją przez calutki dzień :-) tak źle i tak nie dobrze. daje trochę popalić. Co do wózka to zastanawiam się nad używanym. gondola jest tylko do 6mc a ja i tak pewnie będę siedziała większoś czasu w ogrodzie. chciałabym potem kupić jakąś wypasiona spacerówke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NA ZGAGE MIGDAŁY ,NA PRAWDE POMAGAJĄ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez chcialabym kupic uzywany bo wlasnie wiem, ze spacerowke sie uzywany tylko na poczatku. Trzeba uwazac bo juz kilka ogladalam uzywanych I ludzie pisza, ze Stan bardzo dobry a jednak okazuje sie, ze nie. Jak sie czujecie mamuski? Gosc , dziekuje za rade. Musze w takim razie kupic Migdaly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
hej ja juz po zastzryku, nie dokonca bylam pewna gdzie bedzie tzn w jakim miejscu na ciele ale dostalam w ramie.Dzis troche boli mnie reka ale mozna wytrzymac.W pon mam scan znow zobacze moja mala :) ciekawe ile urosla pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, jak mija weekend ? U mnie pada I jest szaro az sie chce spac :) Ja mam zastrzyk we wtorek. Pamietam wlasnie, ze troche to boli no ale jest do przezycia. Nastepny scan za miesiac , juz nie moge sie doczekac. Dzis widzialam z mezem fajna kolyske tiny love 3 in 1. Tylko bardzo zroznicowane ceny bo w kiddicare za £129 a online Mozna juz kupic za £80. Myslalam o takim czyms na dol do living room bo w sumie nic nie mam a chcialabym zeby mala miala jakis kacik tez dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Hej ja kupiłam mouses basket który będę trzymać w salonie. Za oszczędzi mi to biegania po schodach. kosz jest używany, muszę tylko kupić nowy materacyk i pościel. U mnie też pogoda nie rozpieszcza, przede wszystkim jest strasznie zimno brrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, jak tam samopoczucie? :) Ja czuje się świetnie, w ogóle ta moja ciąża od samego początku jakoś tak bezobjawowo przechodzi:) Co do wózka to ja mam z tym ogromny problem...kompletnie się nie znam. Chciałabym żeby był ładny, lekki i zgrabny :P Nie chcę raczej kupować 3 w 1 bo to takie kombajny duże, a spacerówki są raczej niedrogie więc można później dokupić. Rozejrzę się za czymś używanym na pewno, ale to jeszcze nie teraz bo jeszcze nie mamy mieszkania i nie miałabym gdzie go trzymać. I koniecznie też zamierzam kupić Moses'a, myślałam żeby trzymać go w sypialni obok siebie w nocy, myślicie że dziecko będzie wygodnie w tym spać na początku zanim zacznie spać sam w pokoju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
hejka ja juz po scanie .Mala ma sie dobrze wazy 1049 gram.Kolejny scan mam za 3 tyg. Jak narazie obejdzie sie bez zastrzryku z sterydow :). Enna ja mam taki kosz z tym ze bedzie stal w salonie.Mysle ze na poczatek bedzie ok dla twojej malej, skoro nie masz miejsca na lozeczko w twojej sypialni jest to jakas alternatywa :).Ja nie musze sie o to akurat martwic bo sypialnie mam spora zreszta lozeczko juz w niej stoi poskladane :) Omi jak tam po zastrzyku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Angela, to super ze z mala okej :) Powiedzcie mi prosze, jaki oni tutaj oceniaja wage dziecka skoro nie robia juz wiecej scanow? W ogole moja mala cos malo *****iwa jest dzisiaj :( nie wierci sie o stalych porach, nawet slodkie nie pomoglo. Sprawdzalam serduszko dopplerem i slychac je tak jak zawsze glosno i wyraznie, ale ten brak kopniakow troche mnie martwi. Cos tam delikatnego czulam w ciagu dnia, ale nie jest to tak mocno jak zawsze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna tez mialam taka sytuacje tydzien temu.Mala w ciagu calego dnia dala mi odczuc tylko ok 10 kopniakow.Tak bylo przez prawie 2 dni potem wrocilo do normy.Mowilam o tym poloznej powiedzialam takze ze sie martwilam czy z mala wszystko ok dlatego sprawdzalam serduszko dopplerkiem.Polozna stwierdzila ze jak cos mnie niepokoi to mam dzwonic do szpitala i ze nie moge sama sprawdzac serduszka malej.Dziwne niby czemu nie ? Nie za bardzo jej sie to podobalo. Nie wiem jak oceniaja wage dziecka bez scanu ,moze juz w trakcie porodu robia scan lub oceniaja tylko i wylacznie po wielkosci brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela, moja polozna tez nie byla zadowolona jak jej powiedzielismy, ze mamy dopplera. Zapytala po co, partner odpowiedzial ze po to zeby sprawdzic czy wszystko okej, a ona na to "a skas bedziecie wiedziec ze jest okej?" Ja wiem ze ma racje bo zadni z nas specjalisci i nie wiemy czy serce bije prawidlowo, ale sam fakt ze slysze serduszko w momencie kiedy nie czuje ruchow dziala na mnie uspokajajaco. Chociaz slyszalam tez o przypadku gdzie dziewczyna nie czula ruchow, ale sluchala bicia serca i myslala ze jest okej. Okazalo sie, ze dziecko od paru dni nie zyje, a dzwiek ktory nasluchiwala to jej wlasne tetno... Ja jestem spokojna dopiero jak slysze glosne i wyrazne bicie, taki dzwiek pociagu ze stukaniem, taki sam dzwiek jak slychac u poloznej. Zadne poglosy czy lekkie stukanie mnie niezadowala, dzisiaj sie troche naszukalam po brzuchu tego dzwieku, dlugo nie moglam znalezc, najadlam sie troche strachu :( w koncu sie udalo. Serduszko bije wyraznie, mala w ciagu ostatnich godzin sprzedala mi 2 mocne kopniaki, teraz tez cos czuje ze lekko sie wierci. Chyba po prostu polozyla sie inaczej niz zawsze i dalatego slabo ja czuje i nie znalazlam serducha tam gdzie zwykle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ale sie rozpisalyscie.:) Angela zastrzyk mam jutro to tak.polowa 28tc. A co tam jeszcze robia? Pewnie badaja cisnienie?Mam nadzieje, ze nie bede tam dlugo bo dzis tez musialam.tam byc na szkole rodzenia. Nic nowego sie nie dowiedzialam.bo to zajecia dla przypomnienia dla tych co juz rodzily :) Hehe no wlasnie piszecie o tej wadze maluszkow. To jest smieszne jak polozna od teraz powinna nam mierzyc brzuch centymetrem i na tej podstawie okreslac czy dziecko jest dobrego rozmiaru :))) Zazdorszcze angeli, ze wie jaka jest waga malej :) Ja mam scan za 3 tyg ale pewnie tylko zerkna na to lozysko i tyle sie dowiem :) Co do doplerka to moja pllozna tez mowila o tym zeby uwazac i nie pomylic bicia serca mojego z malej. A co do ruchow to dzieciaki moga miec sppkojniejsze dni. Moja mala tez byla bardziej spokojna przez jakies dwa dni a dzis tancuje :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Enna, nie poziom nikotyny mialas badany tylko normalna spirometrie ci zrobili (pomiar pojemnosci i objetosc**pluc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Zapomnialam wam dodac ze moja mala to juz jest ulozona glowka w dol :) takze teraz jeszcze 10 tygodni czekania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzis po zastrzyku, pobraniu krwi i mierzenia brzucha..od teraz na kazdej wizycie bedzie mierzony brzuch centymetrem. Moj ma 29cm ;) niby ok :) Teraz czekam na scan:) Mialam chec na sledzie to sobie kupilam w pl sklepie a po godzinie zjadlam polowe czelolady. Masakraaaa! :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie dlaczego nie pozwalaja uzywac dopplera? bo on nie jest obojetny dla zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanka2014
Czesc dziewczyny ,tak sobie was troche tu poczytalam i chcialam zapytac o jakich zastrzykach piszecie? Co do scan,naprawde cieszcie sie ze nie macie czesto robionych,jest wiecej panstw zachodnich w ktorych nie naduzywa sie usg.Niestety w Polsce jak zawsze przesadzaja,to tylko ciekawosc dziewczyn ,a moze to wina zarobku na kazdym usg,bo slyszalam ze panstwowo tez robia tylko 3 razy w ciazy.Ja pracuje na diagnostyce i uwierzcie to bezpieczenstwo wykonywania czestego usg nie jest do konca jasne,narazie to nowosc szczegolnie w Polsce,dlatego Taki szal,ale my tu w pracy dostajemy rozne informacje i notatki dzialania takich urzadzen.Powinno sie je czesciej stosowac tylko w przypadkach zagrazajacych. My bedziemy miec Zuzannke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
czesc Zuzannka2014 zarownoja jak i Omi mielismy zastzryk z przeciwcialami, mamy konflikt RH Ja czuje sie coraz ciezsza ,masakra a dodatkowo siedzenie w domu temu sprzyja ciagle cos jem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Zuzanka , to angela napisala jakich zastrzykach mowa :) Ja to w sumie sie ciesze, ze nie ma az tak czesto usg. Moja znajoma ma w polsce xo miesiac prywatnie. Nie wiem czy to takie bezpieczne. Dziewczyny a decydujecie sie na szczepionke przeci whooping cough? Wiem, xe robia od 28tc. Ja raczej nie. Ja tez czuje sie coraz ciezsza. Mam.jeszcze 2.5 latka biegajacego caly dzien wiec wieczorem marze o ciszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Zuzanka i reszta:) Ja mialam w nocy nieciekawa przygode. Nagle w jednym momencie poczulam silny ucisk w klatce piersiowej, uszach i bol pleacow. To napiecie trwalo kilka minut, przechodzilo po czym wracalo kilka razy w ciagu nocy. Dzwonilam na emergency to poradzili mi wziac paracetamol i przyjechac jakby dziecko sie nie ruszalo... Na szczescie mala niezle dokazywala w nocy wiec bylam o nia troche spokojniejsza. Takie bole mialam juz wczesniej zanim zaszlam w ciaze, zaden lekarz nie umial powiedziec to jest. Pojechalam dzisiaj z rana do szpitala zeby mnie zbadali i zobaczyli co to i czy nie ma wplywu na dziecko. Z Mala wszystko okej, mi porobili rozne badania, w tym ekg, wywiady itp i tez nie wiedza skad takie bole... Zapewniaja jednak ze nie ma to wplywu na dziecko. Lekarka powiedziala ze moze to byc jakis bol miesniowy, bo nic innego nie przychodzi jej do glowy skoro wszystkie wyniki mam wrecz idealne. Moze faktycznie to od miesni, moze jestem przemeczona? Na wszelki wypadek wzielam tydzien wolnego z pracy i wypoczone :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Omi ja nie bede sie teraz szczepic na whooping cough bo czytalam o tej szcepionce nie za fajne opinie zreszta w pozniejszych szcepieniach jak juz mala sie urodzi to ta szcepionka jest zawarta. Enna to mialas noc ,nie zazdroszce ale dobrze ze z mala ok . Dziewczyny jak wasze wyprawki ? macie juz jakies akcesoria do pielegnacji albo co kupujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Ja też nie zamierzam się na nic szczepić w ciąży. Co do wyprawki to ja jeszcze nic konkretnego nie mam, tylko trochę ubranek. Myślę, że w ciągu miesiąca, może 2 przeprowadzimy się do mieszkania i wtedy dopiero zacznę kupować bo póki co nie mam gdzie tego wszystkiego trzymać. A wy co już macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanka2014
Dziewczyny ja tez mam Konflikt ale przy pierwszej ciazy dostalam zastrzyk po porodzie,a nie w trakcie ciazy,dlatego to dla mnie dziwne? I wiem ze w Polsce tez podaja po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanka2014
A propo szczepien,nie szczepie sie w nic w czasie ciazy,obecnie wychodzi duzo afer i negatywnych skutkow stosowania szczepionek,nie bede siebie ani dzicka narazac. Poza tym pracuje wsrod lekarzy i znam ich opinie na ten temat,u nas zaszczepil sie tylko jeden lekarz przeciwko grypie.Od tej pory sie nie szczepi.Jak sie raz zaszczepisz musisz to co roku powtarza inaczej ze zwykla grypa mozesz wyladowac w szpitalu.Tak ze dobrze to rozwazcie. Dziecko tez dopiero zaszczepie na te podstawowe szcepienie po 4m.z. nie wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Zuzanka2014 a mozna dopiero szcepic od 4mc zycia? Ja myslalam ze te pierwsze szczepienia sa obowiazkowe. Co do wyprawki to chce juz kupic pierdoly typu nozyczki .gruszka do nosa ,ate na przewijak jakis smoczek ,butelke itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Zuzanka2014 a mozna dopiero szcepic od 4mc zycia? Ja myslalam ze te pierwsze szczepienia sa obowiazkowe. Co do wyprawki to chce juz kupic pierdoly typu nozyczki .gruszka do nosa ,ate na przewijak jakis smoczek ,butelke itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Zuzanka2014 a mozna dopiero szcepic od 4mc zycia? Ja myslalam ze te pierwsze szczepienia sa obowiazkowe. Co do wyprawki to chce juz kupic pierdoly typu nozyczki .gruszka do nosa ,ate na przewijak jakis smoczek ,butelke itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×