Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość omi135

UK Mamusie Kwietniowki 2014

Polecane posty

Oo to nawet nie wiedzialam.,.ze jest pelno Amelek ;). Zapomnialam.dopisac tez tego imienia Mia a tez mi sie podoba. Ciezko sie na cos zdecydowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nina bardzo ladnie! Amelia tez mi sie bardzo podoba, ale wlasnie jest wysyp Amelek, poza tym amelia to choroba...wrodzony brak konczyn. Grrr, szkoda ze takie piekne imie musi nosic taka paskudna choroba. Ponoc Hań tez teraz duzo, ale nie przejmuje sie tym :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna kolezanka mojej siostry tez spodziewa sie dziewczynki i takze ma byc Hania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Zapomnialam ;) dzis w nocy obudzilam sie o 2 nad ranem albo raczej mala mnie obudzila tak strasznie mocno mnie boksowala i kopala, zazwyczaj tylko czuje pojedyncze ruchy a tej nocy pierwszy raz tak mocno mnie okladala zarowno nozkami i raczkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela to super! Ja nie moge sie doczekac takich konkretnych ruchow co az mnie obudza :) poki co czuje takie pojedyncze wiercenie sie malej, czasem zapuka lekko mocniej :) Mialam dzismumowione usg 3d ale nie poszlam bo poszalalam z prezentami i juz mi nie starczylo, ups. Caly czas sie zastanawiam czy jednak nie umowic sie jeszcze raz. Warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna wiesz co chyba warto, dzidziuśia można obejrzeć dokładnie z każdej strony ;-) ja chciałam iść tutaj w UK ale zrezygnowałam jak dowiedziałam się o kosztach(150£) masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Angela za odpowiedz, jednak sie raczej nie wybiore juz bo przed swietami nie dam rady a po zaraz wracam. :( Jak tam u was przygotowania do swiat? :) Chcialam was jeszcze zapytac jak wyglada u was sprawa przybierania na wadze? Ja juz jestem w 20 tygodniu i nie przytylam ani kilo chociaz brzuszek rosnie. Powinnam sie niepokoic czy cieszyc? Wyczytalam gdzies ze powinnam juz przytyc z 5 kg i troche sie wystraszylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna skończyłam 25 tydz i też powinnam przytyć więcej niż faktycznie przytylam tj. 2.5kg. Ja miałam w zapasie trochę więcej niż powinnam także chyba jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To chyba z tym zapasem cos jest bo ja tez mam ciut za duzo gdzie niegdzie ;) podoba mi sie, ze teraz nie musze ukrywac wystajacego brzuszka, wrecz przeciwnie :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe co u Omi, chyba porwal ja wir swiatecznych przygotowan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Jestem ale wiecie jak to w PL trzeba sie zobaczyc z rodzina, ze znajomymi i na dodatek przygotowania swiateczne. Czuje sie w miare ok. Mala czesto wieczorami tancuje w brzuchu. Wracam w sobote do Uk. Zaraz po nowym roku zaczynam szkole rodzenia od 6.01 to beda trzy poniedzialki po 2.5h . A wy tez idziecie? U mnie to maja taki program przypomnienia z racji tego , ze juz rodzilam wczesniej. A na koniec stycznia mam spotkanie z polozna na temat karmienia piersiatez w szpitalu jednorazowo chyba 2h. Zycze Wam wszystkim zdrowych, wesolych i spokojnych Swiat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
hej dziewczyny i juz po swietach :).Ja w najbizszym czasie mam pare spotkan "ciazowych". W pierwszej kolejnosci scan potem mam zastrzyk z przeciwcialami (konflikt sereologiczny) no a potem polozna + badanie krwi. Kurde jeszcze 2 miesiace pracy mi pozostaly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja:) Ja juz od wczoraj jestem znow w Szkocji, dzis troche poszalelismy na wyprzedazach:) Angela, moge zapytac dlaczego masz teraz scan? Mi powiedzieli ze ten polowkowy byl ostatni, a przyznam ze chcialabym jescze raz za jakis czas zobaczyc co tam w srodku slychac. Wciiaz czekam na wyniki testu Pappa :( polozna powiedziala ze skork czekamy juz prawie 2 miesiace to ryzyko musi byc bardzo niskie, w przeciwnym wypadku wysylaja duzo szybciej. Mam nadzieje ze tak wlasnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuski.! Ja tez juz w Uk. Za dwa tyg mam wlasnie zastrzyk z przeciwcialami to bedzie moj 28tc a pozniej w lutym scan zeby sprawdzic jak lozysko jest ulozone. Tutaj nie robia wiecej scanow jezeli nic sie nie dzieje..ja w pierwszej ciazy mialam polowkowy i tyle. Pozniej jak juz dziecko bylo duze i zdarzylo sie dwa razy, ze nie czulam ruchow to w szpitalu podpieli mnie tylko pod ktg.. W tej ciazy planowalam isc prywatnie okolo 32tc no ale nie ma teraz takiej potrzeby. Kurcze ja dopiero teraz wyrusze do sklepow i moze cos mi sie jeszcze uda kupic w dobrej cenie :) Bedac w pl kupilam pare rzeczy w mothercare online bo tez mieli fajne rzeczy w promocji. Pewnie nadal cos jest. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna mam kolejny scan poniewaz musze kontrolowac przyrost wagi malej. jedna z moich zyl ktora doprowadza tlen i pokarm jest mniejsza niz powinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Omi, swieta swieta i po swietach, tak szybko zlecialo :) Angela, mam nadzieje, ze z Twoja malutka wszystko w porzadku i przybiera wage prawidlowo? Ja teraz 7 stycznia mam wizyte z polozna, w koncu dostane ten druk dla pracodoawcy ze jestem w ciazy, popracuje do polowy lutego i uciekam na zwolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mm jeszcze pytanie, mialyscie juz z polozna rozmowe o porodzie? Jak to w koncu jest z ta cesarka na zyczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
czesc Enna nie mam pojecia jak to jest z ta cesarka na zyczenie. Ja dzis mialam scan .Mala wazy 800g wic nadal troche ponizej, za 2 tyg mam kolejny byc moze dostane zastrzyk z sterydami gdyz istnieje ryzyko ze mala urodzi sie wczesniej.Dopoki rosnie lekarka mowila ze jest dobrze :) a od ostatniego razu urosla 330g (niecale 4 tyg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Birth plan to pewnie uklada sie z polozna w 34tc.bo ja jeszcze tez nie mialam..A nie mam pojecia jak to jest z cesarka..enna a chcialabys cesarke? Angela w ktorym.tygodniu jestes? Ciekawa jestem jak to z ta waga maluchow bo moja wazyla jakies 712g a to bylo w polsce w 24tc.Moze mi.na scanie w lutum powiedza tez wage. Ile twoja mala powinna teraz wazyc?bo mowia, ze za malo, tak? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Omi w środę kończę 27 tydz. Średnia waga takiego dzieciaczka to 1 kg lub więcej Ale oprócz wagi mierzą kość udowa, obwód brzuszka i główki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwego nowego roku dziewczyny! Oby nasze córeczki rozwijały się prawidłowo a poród przeszedł szybko i bezproblemowo :) Co do cesarki...to bardzo bym chciała. Cholernie boję się porodu naturalnego. Wiem, że cesarka to operacja, że potem boli, że blizna itp., ale chyba jednak nadal jestem bardziej przekonana do tego, niż do rodzenia naturalnie. Dziewczyny, jak u was z przybieraniem na wadze? Ja jestem w 22 tygodniu i dopiero teraz zauważyłam, że waga drgnęła +2kg. Pewnie przez te święta :P 7 stycznia wizyta u położnej, mam nadzieję, że nadal wszystko jest okej. Mała się rusza, serduszko bije głośno i wyraźnie więc musi być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku I szczesliwego rozwiazania :) Ja bede miec dodatkowe usg za miesiac to mam nadzieje, ze dowiem sie jaka jest waga malej. Kurcze a ja znow bylam przerazona jak sie dowiedzialam, ze grozi mi cesarka jak lozysko sie nie podniesie. Prawie sie poplakalam, nie mialam nigdy operacji I mnie to Chyba przerazilo. Wiem jak boli porod naturalny I drugi tez chcialabym naturalnie pomimo tego bolu. Zreszta zaraz sie go zapomina. Takze mam nadzieje, ze dostane dobre wiadomosci na tym dodatkowym scanie :) Ah jeszcze co do tej wagi to znajoma jak byla w 27tc to jej dziecko wazylo 1.5kg lekarz ocenil to n 29tc. Strasznie duze ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja trochę nawaliłam z pracą i teraz boję się czy mnie nie zwolnią :( niby jest jakaś ochrona przed zwolnieniem kobiet w ciąży, ale skoro sama zawiniłam to chyba nic mnie nie chroni, prawda? Obudziłam się wczoraj rano z paskudnym bólem głowy i pleców i zanim pomyślałam o poinformowaniu pracodawcy, że dziś się nie pojawię to zasnęłam... :/ Zadzwonił do mnie później z aferą, że to niedopuszczalne, że nie dałam znać i że skontaktuje się ze mną później, ale już nie zadzwonił.Napisałam mu maila z wyjaśnieniem, ale nie odpisał. Wobec tego idę jutro do pracy normalnie i aż mnie brzuch boli z nerwów co mnie czeka. Obawiam się zwolnienia :( Kurczę pracownik w ciąży to zawsze niewygodny pracownik, a ja sama dałam mu powód do zwolnienia. Myślicie, że może mnie od razu pożegnać za taki jednorazowy wyskok? ehh aż mi niedobrze z tych nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna nie wywala cię co najwyżej możesz dostać naganne. Najlepiej idź do GP po zwolnienie za ten dzień, nie martw się niepotrzebnie. Ja właśnie siedzę w przychodni i czekam na swoja kolej, mam nadzieję że dostanę parę dni wolnego :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Angela, a dlaczego chcesz zwolnienie? Udalo sie? :D Ja planuje w przyszlym tygodniu wybrac sie do GP i wyprosic zwolnienie na jakis troche dluzszy okres...w pracy coraz ciezej, az mni bola plecy i brzuch przy niektorych *****ch, mam nadzieje ze uda mi sie cos zdzialac. A moj szef nie pojawil sie w pracy u mnie, nie zadzownil, nie odpisal na maila, wiec poki co cisza... moze jutro sie pojawi, mam stresa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna tak udalo sie mam wolne kolejne 4 tyg. Pisalam wam juz wczesniej ze moja mala troche wolniej rosnie z powodu lewej zyly ktora jest mniejsza i doprowadza mniej tlenu i pokarmu do malej. Chce wiecej posiedziec w domu moze to cos pomoze .Zreszta korzystam póki moge . Mam teraz częstsze scany a poza tym meczy mnie wstawanie o 5 rano bleee.Najwazniejsze zeby mala dobrze sie rozwijala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale masz fajnie, wypoczniesz sobie :) Mi się nie opłaca brać zwolnienia na tak długo bo za mało zarabiam żeby załapać się na sick pay. Ale chciałabym tak chociaż z tydzin czy 2 posiedzieć, wrócić na troszkę do pracy i od 16 lutego wybieram się już na macierzyński. A mój szef nadal się nie pojawił ani nie odezwał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu cisza, co u was dziewczyny? Ja właśnie wróciłam od położnej, 23 tydzień i wszystko wygląda książkowo :) Wciąż nie dostałam pocztą wyników testu Pappa, ale położna już miała jest w komputerze, powiedziała że wynik jest bardzo dobry, a ryzyko niskie. Z tego co zauważyłam jej przez ramię to było chyba 1 do 18000, mam nadzieję, że dobrze widziałam :D Dajcie znać co u was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
hej ja tez dzis mialam polozna 28 tydz.Sprawdzila cisnienie _ok i pobrala krew na badanie.Po infekcji nie ma juz sladu :).Mialam mierzony brzuch i wyszlo ze dziecko jest wieksze od tego co pokazuje scan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, fajnie ze u was wszystko ok :) dobrze slyszec , ze dzieciaki maja sie dobrze. Ja zalapalam znow lekkie przeziebienie ale zaatakowalam od razu no I nie jest najgorzej. Jedynie co to mnie meczy zgagaaaaa!!!! Dzien w dzien. Ale tez zakupilam rennie I walcze :) Ja mam w czwartek spotkanie w szpitalu na zastrzyk z przeciwcialami to jest moj 28tc. W 32tc mam dodatkowy scan dlatego z polozna widze sie dopiero w 34tc. Angela a Ty mialas zastrzyk z przeciwcialami? A Ciekawa jestem czy wam badali poziom nikotyny w wydychanym powietrzu? Bo to robia I w pierwszej ciazy wlasnie przy zastrzyku z przeciwcialami tez mi to sprawdzala. Ciekawa jestem co mi wyjdzie bo wczesniej podpalalam :/ Kurcze moje znajome rodzily pare dni temu, obydwie maja dziewczynki I sa mega duze! Jedna 4180kg a druga 4300kg :) Ciekawe jak z naszymi gwiazdami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×