Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość omi135

UK Mamusie Kwietniowki 2014

Polecane posty

Gość szczesliwamamaUK
mowilam midwife i mam zanotowane w ksiazce ciáza zagrozona, mimo to nie mam badan gonekologicznych, nikt mi szyjki nie ogladal do tej pory,tylko scany i rutynowe wizyty u midwife

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna poruszający ten tekst prawda, już wcześniej go gdzie. czytałam. SzczęśliwamamusiaUK w twojej sytuacji pozostaje tylko wybrać sie do gina prywatnie.są u was jakieś polskie kliniki? Słuchajcie dostałam z pracy papiery do wypełnienia odnośnie macierzyńskiego. zastanawiam się jak datę im podać, mój TP mam na 1 kwietnia. Nie wiem jak długo dam radę pracować. Jak to jest z wami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela, ja powiedziałam, że ide na zwolnienie najszybciej jak bede mogla, czyli 11 tygodni przed tygodniem na ktory jest wyznaczony porod. W moim przypadku to 24 luty i juz nie moge sie doczekac. Nam tez sie nalezy troche wyspac i wypoczac przed pojawieniem sie dziecka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, wieki nie pisalam, ale czytam was regularnie:) omi, lozysko przodujące to problem, ale dobrze ze masz te,dodatkowe scany, w pierwszej ciąży tez szalalam z dopplerkiem:) sprzedalam po narodzinach corki i tym razem jednak nie kupie, chociaz rzecz fajna:) w ogóle teraz podchodzę bardziej na luzie do wszystkiego, monitora oddechu tez juz tym razem kupowac nie będę.. Ostatnio czuje ruchy dziecka, mini kopniaczki:) tzn juz od okolo 2 tyg;) za tydzień 27 mam Scan polowkowy, nie mogę sie doczekac, dziewczynka to będzie chyba Nadia a dla chlopca mój mąż chce Luiz od Luiza Suareza :D mamy zagraniczne nazwisko także będzie Oki;) chociaz mi ten Luiz ni kij ni w oko..;) , ale stawiam na chlopaka:) pozdrowienia i 3 majcie sie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna to ty szybko uciekasz na te macierzyńskie :).To powiedz defakto z dzieckiem bedziesz w domu tylko 6 miesiecy a co potem idziesz na 3 miesiace bezplatnego? Ja chcialam isc kolo 8 marca czyli 3 tyg przed porodem ,ciekawe czy dam rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Co do ruchow dziecka to dzis Nina jest spokojna za to mam caly dzien wrazenie rozpychania sie malej , tak jakby sie zaparla nozkami i raczkami i robila sobie miejsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ja na macierzynski ide najpozniej jak sie da. Z pierwszym poszlam 3 tyg przed a urodzilam 5 dni przed terminem.. Ja nie moglabym siedziec dlugo sama w domu przed narodzinami a poza tym lepiej wykorzystac te 9mcy platnego na bycie z malenstwem. Mama Viki ja jeszcze nie mam na szczescie przodujacego tylko leklo obnizone a to jest roznica. Dzwonilam do poloznej.i mowila, ze w wiekszosci.przypadkow na tym.scanie w 32tc a mam juz date na luty, okazuje sie, ze lozyslo jeat na swoim miejscu. Oby tak bylo ze mna :) Lece do Pl na swieta i mam juz wizyte u ginekologa wiec on sprawdzi co i jak :) Co do imienia to nie wiemy jeszcze . Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omi, ;) i dlatego napisalam ze lozysko prozdujace to nic ciekawego i dobrze ze jestes pod kontrola:) ja na macierzynski tez wybieram sie kolo miesiaca wczesniej, nie wczesniej, chce byc z maluszkiem jak najdluzej w domu, do tego biore 3 miesiace bezplatne i wakacje w sumie za 2 lata, bo mamy wakacje od urodzin do urodzin, u mnie wypadaja w maju, kiedy zaczyna sie nowy allowance, i wracam w maju, kiedy bedzie zaczynal sie nastepny;] takze mam nadzieje ze posiedze troche dluzej;) u nas Nadia jednak odpada;/ a juz myslalam ze mamy imie..maz mowi ze jednak mu sie odwidzialo..czas na kawke;) 3 majcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to dalyscie mi teraz do myslenia czy nie popracowac troche dluzej. Zobacze w styczniu jak bede sie czula i wtedy najwyzej zmienie. W koncu marzec to juz cieplo bedzie, jasno rano wiec co mi szkodzi :) Wszystkie lecicie do PL na swieta? ja wybieram sie juz 13 grudnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela, wg moich obliczen 39 tyg platnego urlopu to prawie 10 miesiecy,a nie 6. Czy sie myle? +oczywiscie 3 miesiace bezplatnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna masz racje ale powiedzialas ze chcesz isc na urlop jak najwczesniej czyli11 tyg przed(prawie 3 miesiace ) wiec bedziesz z maluszkiem defakto 6 mesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
A tu znowu cisza :( Hello jest tam kto? Zakupilam juz lozeczko (jednak to bujane ) i mysle ze mam juz dosc ciuszkow dla malej :).Chce jeszcze tylko dokupic z dwa sweterki i 2 sukieneczki no i jakies rajstopki.Polowa to nowe rzeczy a druga kupilam na ebay-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow Angela to szybka jestes bo ja nic nie mam !.oprocz lozeczka po synku a tak.zero ubran dla malej. Pewnie dopiero od stycznia zaczne bo lece do Pl i wracam przed Sylwestrem. Angela rajstopek to nie kupowalabym od razu. Takie malenstwo najwygodniej ma w pajacu albo polskich spiochach lub pol spiochah. Tym bardziej rajtuzki maja taki sztuczny material a ja po doswiadczeniu z moim synkiem w i.jego skaza bialkowa napewno kupie dla malej wiekszosc z bawelny. Enna ja lece 10 grudnia wiec niedlugo. :) Co do obliczen macierzynskiego to mysle, ze Angela ma racje i.pozostanie ci tylko 6mcy platnego. Dziewczyny a jakiwgo kremu uzywacie na brzuch? Ja mam.strasznie sucha skore. W pieewszej ciazy mialam.super krem z mothercare ale juz go tam.nie ma :/ a teraz uzywam bio oil ale nie lubie tej tlustej konsystencji. Poleccie cos prosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Omi ja praktycznie cała ciąże używam oliwki i balsamu Hipp ale teraz chcę coś na rozstępy i chcę żeby mama przysłała mi balsam z Polski. W Rossmann mają tani niemiecki i podobno dobry. prześle c***otem linka z ankietą na temat takich specyfików bo teraz pisze z telefonu. Oglądałam rajstopy w next i myślę ze są 100% bawełny. mała ma się urodzić na początku kwietnia więc nie wiadomo czy będzie jeszcze zimno czy już wiosennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki bardzo. A co to za ktem z rossmana? to moze sobie kupie. A co do rajtuzek to dobrze ze sa bawelnianie widzisz ja jeszcze sie nie rozgladalam to malo wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Dziewczyny czy wy bedziecie sie szczepic na co kolwiek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Angela za link. Kupie w Polsce ten krem z rossmana a tutaj Chyba cocoa butter palmers czy jakos tak :) jest czesto pole any. Ja nie bede sie szczepic w ogole. A reszta dziewczyn? Kurcze ja Sobie tak zaczelam myslelismy o ubrankach dla malej I tak naprawde to trzeba kupic tez cos cieplejszego. Ja synka mam z czerwca wiec nie myslalam o niczym takim bo cieplej na dworze. Na dodatek jak sie urodzi wczesniej czyli koniec marca ? Hmmm koniecznie musze sie rozgladac po nowym roku :) Angela a Ty kupowalas cos w rodzaju np kombinezonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Hej Oni właśnie z braku laku zakupiłam wczoraj palmersa bo zaczęły mi się pojawiać pi bokach rozstępy :-/. W TK Max widzialam fajne kombinezony ale nie kupiłam bo myślę że nie będzie już tak zimno a do przyszłej zimy będzie za mały. kupiłam jakąs kurtkę i cieplejszy sweter a na dodatek kupię na polskiej stronie rożek także powinno być ok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pierwszej ciazy uzywalam Kremu z mothercare I nic mi nie wyszlo. Niestety juz go nie ma w sprzedazy. Dzis zakupilam z palmersa no I zobaczymy bo skora zaczela mi sie robic bardzo sucha I balam sie o rozstepy. Myslalam o kupnie zamiast kurtki takiego welurowego pajaca albo sa takie pram suit. Jest cos w h&m I next. Wiem, ze dzieci z tego szybko wyrosna ale moze da sie cos kupic na promocji po nowym roku. Szczesliwamama, mama Viki I Enna co tam u was? Kupilyscie juz cos dla swoich maluchow?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Co do szczepien- polozna wciska mi szczepienie przeciwko grypie, ale podziekowalam. Jakos nie ufam tym szczepionkom w ciazy... A ja dzisiaj zrobilam pierwsze zakupy dla maluszka :) przegladalam te wszystkie paczki od poloznej i znalazlam 4 znizki 20% do h&m wazne do konca grudnia. Poki co tak skromnie, wzielam ten komplecik hm.com/gb/product/08295?article=08295-C i ten zielony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna fajne te kompleciki, weszlam na ich stronke i maja nowa kolekcje z ktorej pare rzeczy naprawde mi sie podoba :) Jak tam wasze samopoczucie ? Ja jade jutro odebrac lozeczko, musze odebrac sama bo juz 2 razy minela mnie dostawa. Moja mala jest strasznie r****iwa,praktycznie caly dzien buszuje w brzuszku :). Kurde w Polsce pada snieg ,strasznie im zazdroszcze . A wygralam licytacje na ebay i kupilam move and sound detector :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dostalam jak narazie tylko jeden bounty pack na pierwszej wizycie a w nim jest forma do wypisania i mozna isc do.boots asdy albo jeszcze gdzies zeby dostac nastepny pack. W tym poerwszym nie mialam zadnych znizek. Moze to z tego drugiego sa te znizki do h&m? Fajne te komplety. Tez je wczesniej widzialam i mialam zamiar kupic :) Ja mam zamiar gdzies poszukac elektronicznej niani bo z pierwszym nie mialam a teraz sie pewnie przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Omi ja bounty pack odebrałam z bootsa a drugi dostałam w szpitalu podczas pierwszej wizyty tj 12 tyg ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej:) Ja wlasnie tez odebralam wczesniej z Bootsa i tam byly te znizki do h&m tylko wazne do konca grudnia. Wczoraj poszalalam i kupilam wiecej rzeczy :P wyszlam z h&m z cala torba :D Maja fajna promocje na body i spodneki, 3 za 2:) i to tez obejmuje potem znizka 20% z tego Bounty Packa. Jesli chcecie to mam jeszcze 2 kody na 20% na zakupy on line w h&m, ja kupilam juz wszystko co bylo unisex i mi sie podobalo wiec raczej ich nie uzyje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ja dzis w koncu poszlam po ten pack do.boots no i chyba nie mam.w nim zadnych voucherow do hm :/ Chyba , ze jeszcze poszukam dokladniej w tych ksiazeczkach pozniej bo narazie tylko zerknelam co tam jest. Zazdroszcze waszych zakupow bo jak pisalam wczesniej ja nie mam nic :) A jaki wozek kupujecie? Bedziecie karmic piersia? Ja synka karmilam przez jakies dwa miesiace i to idciagalam czesto pokarm bo on jakos nie umial zalapac jak to.pic od mamy z cyca :) Teraz bede probowac z calych sil zeby sie udalo karmic piersia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Omi:) Zniżki powinny być na ostatniej stronie katalogu z h&m :) Nad wózkiem jeszcze nie myślę, ja się kompletnie na tym nie znam więc może jakoś bliżej porodu sprawdzę sobie tutaj mamę i pójdziemy razem coś wybrać. Co do karmienia piersią to sama nie wiem...chciałabym na pewno chociaż jakiś krótki czas, z tym, że chciałabym też jak najszybciej zacząć leczyć antybiotykiem mój chory paznokieć :( zobaczmy jak to będzie. Myślałam też nad tym wcześniejszym macierzyńskim i tym co pisałyście, ale jednak chyba zostanę przy pierwszym postanowieniu i pójdę na zwolnienie najszybciej jak się da. Strasznie się męczę w pracy, nawet wejście po schodach nie obejdzie się bez zadyszki, ciężko mi się rano wstaje, a mam wrażenie że im brzuszek będzie większy tym będzie mi jeszcze gorzej... Szkoda, że tutaj nie ma tak fajnie jak w Polsce ze zwolnieniami lekarskim. Przyjaciółka jest w 7 tyg ciąży i już siedzi na zwolnieniu, 100% płatnym. Szczęściara :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna widze ze ci sie spodobaly zakupy dla maluszka:) Tez moze wstapie w weekend do H&M. Omi mam zamiar karmic piersia byle nie za dlugo, chce do momentu powrotu do pracy czyli jakies 8-9 miesiecy. Mam duzy biust i boje sie ze jak bede karmic za dlugo to bedzie katastrofa :) Wozka jeszcze nie mam, mam pare zaznaczonych na ebay ale jeszcze nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety nie mam katalogu z h&m buuu :/ Mozliwe, ze co jakis czas zmieniaja zawartosc paczki. Ja tez nie mam pojecia jaki wozek. Napewno zostawie to na ostatnia chwile jak to zwykle ja robie ze wszystkim :) Za tydzien mam wizyte u poloznej 23tc. Powinno byc w 24 ale zmienilam date z ppwodu lotu do Pl. No i dostalam list z data scanu na luty zeby sprawdzic lozysko. Oczywiscie w Pl juz mam umiowiona wizyte u mojego gina czyi za2 tyg bede miec tam usg.:) Enna a Ty idziesz do gina w Pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omi, chyba nie wybieram sie do gina... sama nie wiem, powinnam? Bo wlasciwie dzien przed wylotem mam scan w 19 tygodniu, mysle ze jak wszystko bedzie okej to nie ma potrzeby isc jeszcze w PL? Czy jest?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×