Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość omi135

UK Mamusie Kwietniowki 2014

Polecane posty

O zasiłek Child Tax Credit (CTC) możesz się ubiegać jeśli spełniasz wszystkie poniższe kryteria: ukończyłeś 16 lat; mieszkasz na stałe w Wielkiej Brytanii (tu znajduje się Twój ośrodek interesów życiowych); wychowujesz (samotnie bądź z partnerem) co najmniej jedno dziecko, które nie ukończyło jeszcze 16 roku życia lub ma 16 – 19 lat i wciąż uczy się w systemie dziennym (full-time non-advanced education). Problem z otrzymaniem zasiłku mogą mieć rodziny, których roczny dochód przekracza 58 000 funtów, chyba że jest to rodzina z dzieckiem poniżej 1 roku życia, dzieckiem niepełnosprawnym lub wielodzietna z wysokimi kosztami opieki. Spróbuj, może się uda :P bo wydaje mi się, że spełniasz wszystkie warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Enna skad ty wzielas 58 tys funtow? Radze doczytac obecne limity na stronie HM Revenue and Customs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z emito. Moga byc nieaktualne informacje, ale na stronie hm podali kwote 26 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi sie, ze mylisz Child tax credit z child benefit. Child benefit przysluguje rodzinom, w ktorym jedno z czlonkow nie przekracza dochodu w wysokosci 50 tys funtow. I jest to ok 20 funtow tygodniowo. Child Tax Credit to zupelnie inny zasilek i przysluguje osobom o bardzo malych dochodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Dzieki Enna ,w tym roku chyba przekrocze te cholerne 26 tys (niestety ) ale od nowego bede tylko na part-time wiec powinnam dostac. Swoja droga ciekawe co to za tajemniczy gosc sie udziela i nie ma odwagi sie podpisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski. Ja dzis mialam powtarzane badania krwi bo jak sie okazalo.spada mi ilosc plytek krwi co moze pozniej doprowadzic do zlej krzepliwosci, krwotoki.itp. Nie jest az tak bardzo zle bo 138 ale spadl poziom od ostatniego badania czyli.2 tyg temu i musza to monitorowac co 2 tygodnie. Musze zaczac jesc duzo burakow i wszystkiego co zawiera zelazo. My w koncu kupilismy uzywany quinny. Super stan.. caly zestaw..Jedynie chyba kupie baze pod fotelik do auta bo to calkiem fajna sprawa. Nie miala. m tego z pierwszym dzieckiem wiec moze teraz kupimy :) Angela nam sie udalo skorzytac z wymiany boilera za free bo w pewnym momencie obydwoje pracowalismy na pol etatu..Mielismy te benefity przez chwile.i rok temu znalazlam.firme ktora w ciagu miesiaca wymienila nam boiler. Skorzystaj jak bedziesz miala.taka szanse :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) A ja kupilam dzis wozek :))) Tzn umowilam sie z babka z gumtree jutro ma mi go przywiezc. A wybor padl na http ://www.preciouslittleone.com/images/products/prod_000000_cosatto_giggle_go_lightly_travel_system.jpg (skasujcie spacje po http) <3 I super cena bo damy za niego tylko 100f!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Enna , mam nadzieje, ze bedziesz zadowolona z tego wozka bo my mielismy go tylko caly czerwony z niebieskim dla pierwszego dziecka. Fajny bo niezbyt ciezki ale na spacerach trzeslo dzieckiem, krawezniki to byla wielka przeszkoda. Tez kupilam uzywany za 120 a sprzedalam jak zaczelam uzywac spacerowki bo 2h spacer nie byl przyjemny. To bylo ponad dwa Lata temu wiec moze cos ulepszyli do tego czasu :) oby :) Probowalas go na zywo.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej Omi faktycznie? JesCze za niego nie zaplacilam i moge sie wycofac. Moglabys mi napisac jego wady i zalety? Kurcze, a tak nam sie podoba :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna wozek byl bardzo lekki i wygodny do skladania itd. Jedyny niewypal to.w trakcie spacerow. Jak maly byl w gondoli to szlam wolniej .bo widzialam jak go telepalo na tych kostkach..Niektore chodniki byly ok. W spacerowce tez telepalo. Problem byl z wjazdem na kraweznik bo wozek sie nie "poddawal" po nacisnieciu go jakby przod latwo sie nie podnosil wiec musialam noga naciskac miedzy kola.zeby ten przod lekko sie uniosl. Ohh mam.nadzieje,ze wiesz o co mi chodzi w tym ostatnim zdaniu :) Rama wydawala sie bardzo sztywna. To tylko moja opinia. Kazdy ma inna przeciez i nie mowie, ze bedziesz niezadowlona. To bylo dwa lata temu.ponad nawet wiec pewnie jest ulepszony. A moze pojedz do sklepu jutro i popatrz na ten model. Aaah jak ja go wybieralam to oczywiscie przod latwo sie podnosil bo wozek byl.pusty a z dzieckiem to juz inna sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Czesc dziewczyny .Pierwszy dzien pracy za mna, nikt oczywiscie nie wiedzial ze wracam a moj menager byl nieobecny.Niestety jutro powrot :( ale ja nie chce.Nie wiem jak dam rade przez te 5 tyg bo po piatku czyli 5h stania nie moglam juz chodzic ,nie dosc ze bolaly mnie kosci miednicy to jeszcze strasznie stopy daly mi popalic. Jutro ide na scan z czego sie ciesze ogromnie bo cos moja mala mniej sie rusza i oczywiscie sie martwie.Mam nadzieje ze przybylo jej kilkaset gram :) Co tam u was ? Enna zdecydowalas sie na ten wozek ? Omi jak tam twoja mala sie sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja :) Angela trzymam kciuki za same dobre wiesci jutro na scanie, koniecznie daj znac! Co do wozka, to tak, zdecydowalam sie. Jest cudowny! Sprawdzilismy go dokladnie z kazdej strony, jest leciutki, przyjemnie sie prowadzi, latwo zmienia elementy no i jest po prostu piekny, typowy wozek miejski:) Co do tego telepania, to fakt troche nim trzesie, jak byl pusty to troche bardziej, potem zrobilismy test z butelkami z woda w srodku :D na chodnikach w naszej okolicy ledwo odczuwalne :) Jest tylko jeden minus... Pani nie dala nam adaptera do fotelika samochodowego i nie mozemy zamontowac go do stelaza :( dzwonilismy, ale nie odpowiada. Wydaje mi sie, ze mogla isc do pracy bo wczoraj o tej porze mowila ze idzie pracowac, mam nadzieje ze odezwie sie jutro. Jesli nie to bedziemy szukac tej czesci u producenta. Ale ogolnie jestem bardzo zadowolona, mam nadzieje ze w praktyce tez sie sprawdzi:) Moja mala tez ostatnio jest cos mniej *****iwa... nie wiem czy sie martwic? Oczywiscie rusza sie, serduszko bije, tylko juz nie kopie tak mocno jak pare dni temu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela zycze powodzenia na scanie! ja mam swoj w czwartek a wtedy sie dowiem jak tam polozenie lozyska i czy grozi mi cesarka A powiem, ze jestem przerazona jakbym miala miec cesarke! Jakos nie wydaje mi sie to przyjmne. Nigdy nie mialam operacji a cesarka bulaby koszmarem dla mnie :) Mala sie rusza zazwyczaj wieczorem tancuje jak szalona :) Znow mam badanie krwi za dwa tygodnie bo ilosc plyte krwi.ponownie spadala. Xxxxxxxxxx Enna ciesze sie, ze wozek sie podoba na zywo i ze jestescie zadowoleni. Adaptory sprobuj dokupic na ebay , tam wiele rzeczy znajdziesz i pewnie taniej niz u producenta. Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukalam na ebayu ale nie ma :( To za Omi trzymam kciuki w czwartek! Ja mam wizyte dopiero 19 lutego, co 6 tyg mi umawiaja. Wiecie moze kiedy te wizyty zaczna byc czestsze? Jutro zaczynam 27 tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Czesc ja juz w domku, dzis sie wyczekalam,masakra 2 h w goracym pomieszczeniu z mnostwem ludzi.Mala wazy troche ponad 1,5kg.Nadal jest ponizej kreski dlatego dostalam dzis 1 z 2 zastrzykow sterydowych.Kolejny scan za 2 tyg. Omi widze ze u ciebie tez nie jest tak kolorowo. Emi fajnie ze jestes zadowolona z wozka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
pytalam poloznej o te ruchy i niby 10 na dzien jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Angela, przykro mi ze Twoja coreczka nadal jest taka malutka, trzymam kciuki zeby do porodu nadrobila i zebys nie musiala po nastepnym scanie juz sie martwic :* Co do wozka, okazalo sie, ze zostala wypuszczona wadliwa seria tych wozkow, ktore mogly zlamac sie w pol! Na stronie producenta mozna sprawdzic czy wozek pochodzi wlasnie z tej partii. Moj pochodzi... Jutro wiec przychodzi do nas kurier, zabiera rame do wozka i po 2 dniach oddaje z wymienionymi czesciami, oczywiscie za darmo. W sumie to sie ciesze bo wymienia nam czesci na nowe, wiec finalnie wyjdzie nam to nawet na lepsze :)) Adapterow do fotelika na ebayu nie znalazlam, za to od producenta mozna kupic za 17f wiec tez super. W wozku brakowalo tez nakladek na pasy, znalazlam za grosze idealnie pasujace do desenia wozka :)) Ciesze sie, bo kupilismy go bardzo tanio i za grosze odpicujemy go sobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Angela mam nadzieje, ze mala szybko nadrobi i pewnie zastrzyki w tym tez pomiga. A ile powinna wazyc? Ja jestem ciekawa czy mogliby sprawdzic wage mojej w czwartek ale watpie w to :/ Enna to swietnie, ze wam sie udalo dostac nowe czesci do wozka :) na dodatek znalazlas adaptory wiec jak pisalas wozek bedzie odpicowany ;) Co do 10 ruchow na dzien to moja chyba prawie wcale sie nie kreci w ciagu dnia a za to wieczorem. A u was jak?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Omi koncze wlasnie 32 tydz i srednia z tego co pisalo na necie to 1900g ale to nie o wage tutaj tylko chodzi ogolnie cala jest mniejsza ale to chyba nie takie wazne wazne by rosla.Ja tez wazylam tylko 2500g a teraz wszystko nadrobilam z nawiazka:). Moja to tak dziwnie z tymi ******* bo np piatek ,sobota to byly to tylko sporadyczne ruchy i bylo ich nie za wiele za to dzis caly dzien kopie.Dostalam od poloznej ulotke Your baby's movements in pregnancy.Nie podaja tam liczb tylko pisza ze jesli dziecko zmienia rytm dnia lub zaczyna sie mniej ruszac to mam dzwonic do szpitala.Wczesniej mage polozyc sie na lewym boku na 2 godziny i obserwowac czy sie porusza jak nie to tele do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja :) Ja zaczęłam 27 tydzień i z tymi ******* to też u mnie różnie. Wcześniej mała kopała dzień i noc jak tylko usiadłam, były to tak mocne kopniaki że aż brzuch podskakiwał. Potem miała 2-3 dni takie leniwie, rzadko i słabo ją czułam. Ale zawsze po zjedzeniu czegoś słodkiego czy położeniu się na bok czułam jej ruchy, delikatniejsze niż wcześniej ale jednak. Od wczoraj znowu szaleje, znów brzuch mi skacze. Zastanawiam się czy ona ma jeszcze tyle miejsca, że po prostu zmienia pozycje i te 2-3 dni była w innej gdzie czułam ją delikatniej? Często też w budzę się w nocy i szuje jak mała fika, więc to chyba nie jest źle? Dlaczego zgłaszać się do szpitala jeśli zmienia tryb dnia? Myślałam, że trzeba reagować jeśli w ogóle nie czuć ruchów przez jakiś czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Hej bylam dzis w szpitalu po 2ga dawke sterydow. W sumie przyszlismy o 14.30 a wyszlismy o 18.30.MASAKRA. Wszystko trwalo tak dlugo poniewaz straszny bajzel tam maja ale rowniez dlatego ze mala sie dzis nie ruszala tzn nie czulam jej i podlaczyli mnie do ktg na 1,5h.Okazalo sie ze ok ale mam wrocic w piatek na kolejne plus scan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela to niezle dlugo sie wyczekalas! Dobrze, ze sie interesuja i ze bedziesz miec kolejne badanie / scan w piate. Mozesz kontrolowac mala :) Moja od wczoraj to mi daje tak popalic, ze masakra. Prawie kazdy ruch to.mega bol od srodka..Nie czy juz ma mniej miejsca.czy sie tak pupa wypina albo noge wbija. Niby ok bo sie rusza ale wolalabym bezbolesnie :) Jutro scan w poludnie.to.napisze juz po co.sie.dowiedzialam.:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski:) Omi, trzymam kciuki jutro. Koniecznie daj znac! Ja dzis wypelnilam sobie aplikacje o MA, za tydzien zaniose do Jobcentre. Wiecie moze ile sie mniej wiecej czeka na jakas odpowiedz? A 18 lutego czeka mnie wizyta u poloznej i pobieranie krwi grrr. Mam nadzieje, ze i tym razem bedzie wszystko okej. Ciekawa jestem tez czy moja mala jest juz obrocona do gory nogami? Polozna jakos to wymaca, tak? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Enna.. Ja tez wysylalam aplikacje z jobcentre i wlasnie do nich wczoraj dzwonilambo to bylo jakies 3 tug temu.Babka powiedziala, ze to otrzymali 20.01 i maja 14 dni na przeanalizowanie itd..Takze nadal czekam.a chya jutro mija te 14 dni.Napisze jezeli sie odezwia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super, dzieki:) a co im wyslalas poza matb1, smp1 i payslipami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smp1 to ten od pracodawcy? Jak tak to jezcze byla formaz jobcentre ale pewnie tez to wypelnilas.:) no i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski, ja juz po scanie..Lozysko jest niby wyzej ulozone ale chyba nie sa do konca pewni wiec za 4 tyg mam scan od srodka zeby zmierzyc dokladnie odleglosc miedzy glowka a lozyskiem i wtedy podejma decyzje. Teraz mam dokladnie 32t i mala wazy 1978. Znow potwierdzilo sie, ze dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super Omi, wszystko jest na dobrej drodze i trzymam kciuki zeby nastepny scan rowniez potwierdzil ze jest okej i ze obejdzie sie bez cesarki :) A ja dzis pierwszy raz czuje czkawke malej :D zjadlam pyzy z miesem i czuje takie rrytmiczne pulsowanie, ciekawe doswiadczenie ale juz po paru minutach zaczyna byc lekko denerwujace :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×