Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość omi135

UK Mamusie Kwietniowki 2014

Polecane posty

Nie powinnam o tym myśleć ale czasami się nie da a czasami ktoś niechcący przypomni ... Ale wieżę w to, że będzie dobrze i czasami nie miałabym nic przeciwko gdybym urodziła w np. 36/37 tygodniu ciąży byle by maluszek juz był gotowy do życia po za brzuszkiem i zdrowy...w każdym razie mam nadzieję, że do 38 tygodnia będzie chciał wyskoczyć bo wie że mamusia czeka z niecierpliwością ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przykro mi :( Takie sytuacje, niestety, tez sie zdarzaja. Bywa i tak, ze dziecko odwroci sie posladkowo juz w trakcie porodu i wtedy jest problem. A takie dziecko, na kokardke pepowina przewiazane, urodzila sasiadka mojej mamy. Tez jej do konca nie chcieli cesarki zrobic, az w koncu dziewczyna stracila przytomnosc, ale juz bylo za pozno, bo dziecko w kanale rodnym. Mala musieli lokciami wypychac z brzuszka, biedulka niebieska sie urodzila, bo byla niedotleniona. Na szczescie duza juz dziewczynka, do szkoly chodzi i wszystko jest ok. Ale jej mama juz sie na drugie dziecko nie zdecydowala i nic dziwnego :) Na szczescie takie sytuacj***ardzo rzadko sie zdarzaja, a polozne w tym dziwnym kraju sa akurat bardzo kompetentne. Ufam in bardziej niz lekarzowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuśki co sie nie odzywacie? Jak samopoczucie? Mnie coś podbrzusze jak na @ pobolewa...może za dużo dziś robiłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja, ja dopiero do domu doatrlam, mialam bierzmowanie siostry narzeczonego, ehh nie nadaje sie juz na takie dluzsze siedzenie wieczorem bo jestem wykonczona i wszystko mnie boli. Co do papierosow o ktorych pisalyscie wczesniej. Ja duzo palilam przed ciaza, po zrobieniu testu ograniczylam do 5 dziennie, po jakims czasie do 4, potem 3 i okolo 15 tygodnia rzucilam calkiem. Przyznam ze od tamtej pory czasem popalam e-papierosa, ale ogolnie ciesze sie ze udalo mi sie rzucic bo potrafilam palic nawet dwie paczki dziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja troszeczkę piwkowałam przed ciążą...nigdy nie paliłam papierosów więc chociaż ten problem mnie ominął. ;) a w czasie trwania ciąży to tylko cały czas witaminki i raz na dłuższy czas lampka czerwonego wina. A tak z innej beczki. ..jakie ja mam skurcze łydek czasami...macie tak też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
mi brakowalo wsparcia maz za miast mi pomoc to palil normalnie i wsciekalo mnie to bo jak odpalal papierosa to ze trzy chmury bralam od niego, dopiero od nie dawna nie pale az wstyd:/ teraz to mam fazy z cos nie tak z malym bedzie, co do skurczy lydek to nie mam ale tak powyrzej kolan nogi mi okropnie dretwieja i sciegna w dloniach bola:/ ale dzis noc bez zgagi byla!(-:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
dziewczyny a w polsce gdzie sa wasze rodzinne miasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
ja mam czasami ochote na lampe wina ale tak tu strasza ze nawet od lyka dziecko bedzie mialo fas ze na poczatku ciazy to az,w paranoje popadlam bo dopiero w 7 tyg o ciazy dowiedzialam sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, zrobilam sobie wstepna liste rzeczy ktore musze kupic, mozecie rzucic okiem i zobaczyc czego brakuje? Pościel x2 Mata do przewijania Wanienka Mata do zabawy Becik/rożek chusteczki gaziki do przemywania oczu torebki na zużyte pieluszki pieluchy tetrowe/muslinowe termometr do mierzenia temperatury wody sól fizjologiczna (jedno opakowanie) niemowlęce ręczniki kąpielowe (dwie sztuki) dziecięce nożyczki do paznokci z okrągłymi końcówkami szczoteczka do włosów aspirator do oczyszczania noska z wydzieliny termometr do mierzenia temperatury ciała preparat do oczyszczania pępka hipoalergiczny proszek do prania niemowlęcych ubranek Pieluszki Kosmetyki (szampon, oliwka, plyn do kapieli, masc do pupy i na wysypke, krem do buzi z filtrem, zasypka) Skarpetki na raczki(?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam weekendowo :) Ja tez mam skurcze lydek, czasami nie daja mi spac. Podkladam wtedy kilka poduszek zeby byly wyzej, troche pomaga ale szalu nie ma... Ja o ciaze sie staralam wiec od poczatku nie wypilam nawet lyka alkoholu, ale nie powiem strasznie brakuje mi czasami winka wieczorem...Ale jeszcze troche :) Enna, lista wyglada ok, ja to mam chyba mase niepotrzebnych rzeczy. Zrobilam liste a i tak kupilam rzeczy, ktorych nie planowalam. Jezeli chodzi o preparat do pepka to zalezy czy chcesz sluchac polskich czy angielskich poloznych. W anglii nie uzywa sie zadnych preparatow do przemywania pepka tylko czysta wode. W sumie w Pl coraz czesciej slysze, ze tez zaczynaja to wprowadzac. Moja bratowa tutaj rodzila, przemywala tylko woda i odpadl bardzo szybko. Zreszta 3 razy po porodzie przyjdzie do Ciebie polozna wiec moze Ci zwrocic uwage. Ale oczywiscie decyzja nalezy do Ciebie. To samo dotyczy kosmetykow dla dziec*****erwszy miesiac bodajze zalecaja myc dziecko sama woda bez zadnych kosmetykow. Ja narazie kupilam tylko oilatum i jezeli cos sie bedzie dzialo wtedy zaczne dolewac troche do wody. Mam jeszcze krem z filtrem do stosowania na spacery, a reszte najwyzej dokupie potem. Z kremow do pupy mam bepanthen, sudocrem i alantan. Wyprobuje ktory najlepszy. Do Twojej listy dopisalabym jeszcze masc do sutkow, jezeli zamierzasz karmic piersia, wkladki laktacyjne, podpaski i podklady na lozko. Jak mi sie jeszcze cos przypomni to dopisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
patyczki do uszu dla niemowlat, kupilam jeszcze kropelki na kolki wrazie ,,w,, . a kiedy do szpitala torbe pakujecie? ja dzisiaj ale jeszcze musze troche dokupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
ja sie staralam 3 lata o dzidzie az w koncu odpuscilam pomyslalam ze moze nie moge miec dzieci a tu taka niespodzianka :) szok przezylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Hejka ja dzis bylam odebrac krzeselko do auta a wczoraj zamowilam na polskiej stronie ostatnie niezbedniki tj szczoteczke do wlosow z naturalnego wlosia ,termometr do wody ,spiworek bo dobra cena maja (11f) i masc na sutki. Enna a w jakos butelke sie nie zaopatrzysz i smoczek ? Ja mam dwa na wszelki wypadek i zestaw butelek. Mi jeszcze brakuje mata na przewijak ,woda morska do nosa ,sol fizjologiczna i masc na odparzenia .Chce tez kupic ze 2 herbatki na laktacje dla mnie i jedna dla malej. Mam dzis kiepski dzien mala od 3 dni malo sie rusza a dzis to juz wybitnie,jak nic sie nie zmieni to pojade jutro na ktg do szpitala. Ja mam w domu straszny bajzel poniewaz pokoj malej nadal w przygotowaniu, moj skonczy malowac to ja zaczne dekoracje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza sie patyczki i kropelki tez kupilam. Kupilam tez w razie problemow z karmieniem butelki (zreszta przydadza sie do wody czy herbatek), smoczek i silikonowe nakladki na sutki (mojej siostrze uratowaly zycie) i laktator. Moja torba do szpitala juz czeka od dwoch tygodni, mam nadzieje, ze niedlugo sie zacznie bo jak nie urodze do 5 marca mam juz appointment z polozna na masaz szyjki wrrrrr....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela znam ten bol z malowaniem i balaganem, na szczescie u mnie pokoik prawie gotowy. Dostalam dzis wlasnie naklejki na sciane, czekam jeszcze za kanapa bo na poczatku mam zamiar spac w pokoju u malego i bedzie gotowy :) Jest typowo chlopiecy wiec mam nadzieje, ze dzidzius nie zrobi nam niespodzianki i nie okaze sie jednak dziewczynka :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
ja sie pytalam ostatnio na wizycie bo tez mialam obawy co do ruchow ze juz az tak nie wyczowal. gin mi powiedzial ze im blizej porodu tym mniej miejsca ma maluch bo rosnie i coraz mniej swobodnie sie porusza. czasami to dopiero jak reke przyloze i odczekam jakis czas to poczuje jak sie rozpycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela moglabys podac link gdzie zamowilas ta szczoteczke do wlosow. Ja mam tommee tippee, ale wydaje mi sie twarda, tez wolalabym z naturalnego wlosia. A co do ruchow moze Twoja mala ma juz po prostu coraz mniej miejsca, ale masz racje lepiej jechac do szpitala i sprawdzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Angela, zapomnialam dopisac butelek :) Sprawdzalas dopplerem czy slychac twoja mala? Moja tez miala takie dni ze prawie wcale jej nie czulam, za to od 3 dni fika az caly brzuch skacze. My to sie najemy strachu przez te ruchy! Daj znac czy z twoja coreczka wszystko okej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, radze porozmawiac z laryngologiem w Polsce, jesli nie ufacie angielskim lekarzom, bo powiedza wam to samo. Absolutnie nie wolno czyscic uszu patyczkami, bo mozecie dziecku krzywde zrobic. Czyscic mozna wylacznie zewnetrzna malzowine, do ucha srodkowego sa teraz specjalne preparaty, ktorymi sie zakrapia i w ten sposob oczyszcza ucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
nie wolno czyscic ale tymi normalnymi, sa takie specjalne dla niemowlat na koncu patyczka jest taka okragla glowka dzieki ktorej nie ma mozliwosci zeby wszedl za gleboko i cos uszkodzil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupilam specjalne patyczki dla noworodka tylko po to zeby wlasnie czyscic malzowine. One nawet nie zmieszcza sie do ucha srodkowego. Zdaje sobie sprawe, ze takiemu maluszkowi nie wolno grzebac patyczkiem w srodku ucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
hehe rzeczywiscie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Vera30 szczoteczke kupilam na bobasshop.co.uk . Enna sprawdzalam serduszko ale wiesz ze to i tak o niczym nie swiadczy.Enna ja tez chcialam naklejki na sciane ale nie wiem czy pamietasz motyw sowy ktory mi sie spodobal.Niestety te naklejki sa bardzo drogie wiec sama bede malowac sciany na ten sam motyw(drzewa ,sowy i ptaszki). Ja tez kupilam te specialne patyczki z ogranicznikiem. Ja na poczatku myslalm ze mala bedzie spac u nas w sypialni ale to sie jeszcze zobaczy bo moj m wstaje o 4 rano i nie wiem czy bedzie mial okazje sie wyspac .Chcialam zeby pokoik malej byl juz kompletnie urzadzony a jesli mala bedzie faktycznie spac u nas to tak nie bedzie bo praktycznie lozeczko ,przewijak itp bedzie zalegalo w naszej sypialni,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Kurde ide sie myc i spac bo padam na twarz..Teraz juz po 9 jestem padnieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Kleo1 dzieki za pocieszenie teraz faktycznie czesciej czuje takie napieranie na brzuch niz kopniaki,czesto tez mam twardy. Dziewczyny a wy macie juz jakies skurcze ? Jak tam z pokarmem ,ja jak do tej pory nie mam zadnych wyciekow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
skurczy nie mam chyba, albo nie wiem ze mam. brzuch czasami twardnieje tylko a co do piersi to zadnych wyciekow i od poczatku ciazy nic nie bola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
jak brzuch twardnieje to jest skurcz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wyprawki to najlepiej sobie na jakąś stronkę zajrzeć gdzie są takie listy sporządzone np. www.polkadot.pl/mama_i_dziecko/ciaza_i_porod_w_uk/wyprawka_dla_malucha Jeszcze jest jedna rzecz, która poleca wiele osób ale jest mało znana a podobno bardzo bardzo się przydaje nazywa się to woombie, ja juz sobie kupiłam i jestem ciekawa czy faktycznie tak się sprawdza.Wpiszcie sobie w g.o.o.g.l.e i zobaczcie recenzje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a co do tego winka to naprawdę bardzo rzadko i w znikomych ilościach na poprawienie krążenia, nawet gdzieś czytałam, że jest wskazane, zwłaszcza jak ktoś ma problemy z krążeniem. Co do pokarmu to mi już dawno zaczęła lecieć siara, niby nie powinno się przesadnie pobudzać piersi i zbyt mocno masować ale ja jakoś nie mogłam się powstrzymać aby codziennie nie kombinować i chciałam żeby coś poleciało hehe i tym sposobem teraz przy delikatnym naduszeniu leci ^^ nie przeszkadza mi to piersi mnie nie bolą więc nie widzę problemu. Może spróbujcie w inny sposób naciskać na pierś. Jestem już po sesji zdjęciowej :) teraz muszę czekać na zdjęcia, jestem ciekawa jak wyszło ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×