Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość omi135

UK Mamusie Kwietniowki 2014

Polecane posty

Lidzia a dlaczego macie wizyte u chirurga? My zaczelismy teraz kapac malego tak ok 19.30 bo do 20 nie dawal rady.Caly dzien jest grzeczny ale wieczorem asnie zaczyna marudzic,widze ze jest zmeczony po calym dniu poznawania swiata :)Omi ladnie Twoja mala spi. U nas jest tak roznie.Zasypia o 20 i budzi sie miedzy 12 a 1.Sukcesem jest jak pospi do 2.A potem to juz roznie.Czasem co godzine.Nie ma jeszcze uregulowanego nocnego spania niestety.3 karmienia to minimum :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Lidzia ja tez dostalam okres 8 tyg po cc.Co do antykoncepcji to mam tabletki jednofazowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela Olaf wlasnie padl wiec mam teraz nareszcie czas dla siebie.Do 22 chyba bym padla :)Pojechalam dzis po poludniu do kosmetyczki i po zakupy a maly z tata ogladal mecz :)Mialam mala przerwe,ale jak wrocilam to maly az sie do mnie wyrywal jak mnie zobaczyl:)Ja do niego zreszta tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze w ogole nie mialam okresu a biore taetki Cerelle.Kurcze Angela nie fajnie ze mala zalapa katar wiem jak moj my sie meczyl.Ja pryska sprayem z sola fizj i odciagam frida,no i masc majerankowa na noc.Szybko mu przeszlo.Kupilam ten katarek do odkurzacza ale jeszcze nie testowalam.Moj m stwierdzil ze oszalam ze chce dziecko do odkurzacza podlanczac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Vera faktycznie ciezko sobie wyobrazic jak odciagasz malemu gile z nosa z pomoca odkurzacza:) . Vera jak twoj Olaf zostaje z m to nie placze? Lidzia co u was nie tak?o co chdzi z tym lekarzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enna
Dziewczyny ile jedza wasze maluchy? Hania do tej pory jadla 120ml co 3-4 godziny. Ale wydaje mi sie, ze to juz jej nie wystarcza bo ostatnio czesciej wola o posilki i wysysa do ostatniej kropelki, a po jedzeniu nie wyglada na obżartą jak wczesniej :P Na opakowaniu mleka jest napisane zeby w 2 miesiacu zycia zwiekszyc juz dawke do 150ml, Hania ma 6 tygodni, ale z kolei wazy juz prawie 5kg, a w tabelce na mleku jest napisane ze przy 5kg tez juz podawac 150ml. Poczytalam troche w necie jak jedza inne 6 tygodniowe dzieci i niektore laski pisza, ze ich dzieci jedza po 90ml i sie troche teraz zmieszalam :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Angela jak jest najedzony i wyspany to nie placze jak zostaje z m.On ogolnie zazwyczaj placze tylko z tych dwoch powodow.Jak jest ze mna tez.Enna ja bym sie nie sugerowala tym co jest na opakowaniu i ile jedza inne dzieci bo kazde dziecko je inaczej. Ale wydaje mi sie ze je sporo jak na 6 tygodni. Olaf dopiero nie dawno zaczal jesc 120 a jest duzo starszy od Hani.Wczesniej bardzo dlugo jadl 80/90. Ale z kolei starszalo mu to na 2 godziny.Najwazniejsze ze ladnie przybiera na wadze maly glodomorek z niej :) vera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie polozna powiedziala ze Hania za malo troche przybrala od porodu, ale ze mam sie nie martwic bo sie wyrowna :( Ona je co 3-4h, w nocy to nawet i 5-6 pospi, wiec skoro Olafek jadl 80-90ml co 2 h to chyba wyjdzie nam na to samo :P No zobaczymy jak Hania bedzie jadla, przygotowalam juz wieksze butelki na 150ml, jak nie bedzie chciala tyle to na sile jej przeciez wciskac nie bede, jak sie najada to odsuwa raczkami butelke i nie je wiecej, wiec po prostu bede obserwowac ile potrzebuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do spania w nocy, Hania zasypia kolo 21, gdzies tak kolo polnocy budzi sie na butelke, albo sama ja budze bo akurat wtedy sie klade to wole juz ja przebudzic niz zasnac i zostac obudzona za chwile :P a potem to roznie, czasem obudzi sie o 3 zeby zejsc, czasem nie. Jedyne co jest pewne to to, ze obudzi sie o 5. Codziennie tak zaczyna dzien, zje i nie chce juz spac dalej:) na szczescie o 5 wstaje do niej moj partner i zabiera ja do salonu a ja sobie spie do 10-11 :P No i tak czekam i czekam na ten moj pierwszy okres, dostalam juz od lekarza tabletki anty i bardzo bym chciala juz zaczac brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna ladnie mala spi. Moj maly jak mial 6 tygodni to mnie w nocy potrafil terroryzowac co godzine. Fajnie ze twoj m tak Ci pomaga rano. Moj niestety wstaje o 4.30 do pracy wiec moge dluzej pospac tylko w weekendy. Choc mi 8/9 zdecydowanie wystarcza. Angela pewnie juz w pl. Ja dzis kupilam bilet na 23 lipca. Juz nie moge sie doczekac, ale boje sie tez ze mi malego tam calkiem rozpuszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
HEJ dziewczyny no ja juz w polsce od 2 dni.Pogoda dopisuje choc na jutro zapowiadaja burze. Co do samego lotu to na poczatku bylo ciezko, dlugie kolejki brak chetnych na ustopienie miejsca i placz malej.Kazali mi nawet sciagnac buty i pasek na odprawie a jakby bylo tego malo nasz samolot byl opozniony 0,5h.Mala po wejsciu na poklad zaczela plakac ale dostala cyca i przespala caly lot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela a jak Twoja mala sie zachowuje w innym miejscu?Masz dla niej lozeczko czy spi z Toba w lozku?Ja boje sie ze jak wrocimy po miesiacu to maly bedzie kompletnie rozregulowany.Musze jeszcze zamowic lozeczko turystyczne na alegro.Mam nadzieje ze bedzie w nim spal.Dzis mielismy trzecie szczepienie ktore zniosl bardzo dobrze.ale sie usmialam.Ja bylam u dentysty dzis a w tym czasie moj m musial sie wykapac po pracy, nakarmic przewinac i przebrac malego i mial na to niecale pol godziny bo jechal z nim na to szczepienie.A maly zrobil tatusiowi w miedzy czasie mega wielka kupe po same pachy wiec nadawal sie tylko pod kran i na nowo caly do przebrania :)Jak wrocilam to dom wygladal jak po spaleniu :)Juz sobie wyobrazam jak z nim biegal z gory na dol .Na szczescie na szczepienie zdarzylismy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enna
Hej laski, Angela jak ci zazdroszcze ze jestes w polsce! Jaka linia lecialas i jak sprawa z wozkiem? A my dzisiaj mialysmy scan bioderek, na szczescie wszystko jest okej:) Od wczoraj jest u mnie na tydzien tesciowa, troche sie denerwowalam bo nie znamy sie za bardzo, tylko raz sie widzialysmy, a naczytalam sie na kafe tych strasznych opowiesci o tesciowych i nie wiem czego sie spodziewac :D Na szczescie okazala sie super babka, nie rzuca dobrymi radami, nie wtraca sie, z radoscia pomaga przy malej ale tylko wtedy kiedy ja o to poprosimy, widac jak tylko czeka zeby zapytac czy chce podac malej butle albo poprowadzic wozek :D No ale to dopiero pierwszy dzien jej pobytu, mam nadzieje, ze nie zmieni sie zaraz w tesciowa z piekla rodem hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
hej dziewczyny zapowiadaj na dzis burze.My juz wsalysmy ,mala przewinieta i nakarmiona.Niestety zostalysmy same bo reszta domownikow pracuje. Vera mala spi w lozeczku turystycznym.Co do jej aklimatyzacji to jest ok jedyne co robi czesciej kupki. Enna ja lecialam wizzair a wozek mozesz oddac bezplatnie.Jak bedziesz leciec wykup priority board.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enna
Angela, a mozna byc z wozkiem do momentu wejscia na poklad czy trzeba go oddac wczesniej tam gdzie bagaz duzy? I czy ten wozek trzeba jakos specjalnie zapakowac, oznaczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna ja mialam gleboki wozek wiec oddalam go razem z bagazem.Nie moglam znalesc takiego duzego pokrowca wiec zawinelismy go w folie do pakowania. Niektore mamuski szly z wozkiem az do samolotu z tym ze byla to spacerowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny u mnie dzis kryzys. Podjelam decyzje i przechodze calkowicie na mm. Wlasnie sciagnelam mleko a tam 50 ml w obu piersiach, a ostatnio karmilam o 17.30. Od kilku dni jak nakarmie malego cycem to po godzinie on krzyczy ze jest glodny. Dam mu butle i wypija 120ml. Godzine po karmieniu! Wczesniej starczalo mu na dwie. W ogole on chyba spija to co leci pod cisnieniem a potem nie chce mu sie juz meczyc bo wie, ze i tak dostanie butle. Kurde jakos ciezko mi podjac ta decyzje, ale mam juz dosc walczenia o ten pokarm :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Vera nie doluj sie przeciez robilas wszystko zeby karmic malego jak najdluzej .MM to nie grzech.Moja od poczatku je modyfikowane. W PL pada a na kolejne dni zapowiadaja burze.:( Ide zapisac mala na usg bioderek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgataGość
Ja też jestem mamusią w UK i mogę Wam, mamusie, polecić bardzo dobrego polskiego pediatrę, którego można znaleźć w My Medyk, doktor Hanna Barakat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enna
Dziewczyny, jak uporalyscie sie z ciemieniucha? Hani sie robi, poki co oliwkuje glowke, czapka na godzine, potem kapiel i wyczesywanie ale mysle nad zakupem jakiegos kremu specjalnie na ciemieniuche, uzywalyscie moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
enna ja wlasnie przeszlam caly Bytom w poszukiwaniu olejku na ciemieniuche SKARB MATKI.skonczylo sie na tym ze dostalam ale po wczesniejszym zamowieniu jej w aptece.Pediatra mowila zeby po kapieli nie smarowac glowki niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enna
Daj znac jak sie sprawdzi ten Skarb Matki :) Ja slyszalam ze Oillan tez jest swietny, znajoma mowila ze juz po 1 razie ciemieniucha zniknela,ale kurcze jest tylko w Polsce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LidziiaL
siemanko, mój synek nie ma ciemieniuchy ale mama mówiła mi, że jakby się pojawiła to najlepszym środkiem na to jest (może to wam się wydać dziwne) SMALEC xd mówiła, że po kąpaniu posmarować dosyć grubo i tak też zrobiła moja kuzynka, podobno dwa trzy dni i nie było śladu. A co do tego chirurga to nie pamiętam czy wam pisałam ale mój synek urodził się z zrośniętymi dwoma paluszkami u lewej ręki (serdeczny ze środkowym) :(( także czeka nas zabieg a na razie mamy umówioną wizytę kontrolną ze specjalistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enna
Angela dzieki za link :) Lidzia biedne to twoje malenstwo, ten zabieg bedzie pod pelna narkoza? Kiedy bedziecie to robic? Trzymam za was kciuki! Ciekawe co u Kleo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barnsleymama
Witam wszystkie mamusie:) Mam 26 lat i jestem w 23-tygodniu ciazy, termin na 26 pazdziernika. Mieszkam w Barnsley i niestety nikogo tutaj nie znam. Bardzo, ale to bardzo bym chciala poznac inne oczekujace mamy z okolic- ja i moj synek Oscar jestesmy bardzo spragnieni towarzystwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Czesc dziewczyny przez ostatnie pare dni w Pl pada ale niby maja przyjsc upaly juz w ten weekend. Bylam dzis z Nina na usg bioderek i moge odetchnac bo wszystko ok:). Mamy tylko maly problem z napieciem miesni po jednej stronie bo zazwyczaj mala spala na prawym boku i bok ten bardziej lubi.Musimy wykonywac proste cwiczenia by wzmocnic lewa strone. My jeszcze w PL bedziemy przez kolejne 10 dni a potem wracamy do domku.Znow mnie bedzie czekal lot zmala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LidziaL
Na razie mamy wizytę kontrolną na 7sierpnia. Nie mam pojęcia jak to się odbędzie ale czuje, że to będzie trudny czas dla nas wszystkich i będzie trzeba uzbroić się w cierpliwość i być twardym, pewnie synek będzie strasznie płakał. :( zanim się zagoi heh wyczuwam nieprzespane noce. Ale jeszcze na razie nie ma co panikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enna
Hej dziewczyny chcialam sie podzielic co znalezlismy na ciemieniuche :) Bylam dzisiaj w aptece bo szukalam na to kremu, pan z apteki polecil mi szampon Dentitox, dostalismy go za darmo jako ze takie maluszki jak i ja przez jakis czas mamy w wybranej przez siebie aptece za darmo wiekszosc lekow, nawet tych na recepte. Mam nadzieje ze wy tez sie zapisalyscie? ;) zreszta ten szampon bez recepty kosztuje niecale 2f, ale pan w aptece nie dal sobie zaplacic ;p W kazdym razie, nie odbiegajac od tematu, po pierwszym myciu mamy juz polowe mniej ciemieniuchy na glowce;) jestem pod wrazeniem, mysle ze jeszcze jedno mycie jutro i bedzie klopot z glowy. A miala juz naprawde duzo tego, taka okropna skorupa sie zrobila na prawie calej glowce, pekala troche od smarowania oliwka ale mialam wrazenie ze z dnia na dzien jest jej coraz wiecej, a dzisiaj po tym myciu to juz zostaly same drobinki :) Zalapala sie ktoras z was na becikowe? My dzisiaj dostalismy list ze jutro bedzie na koncie, bardzo szybko im to poszlo, ok tydzien po wyslaniu wniosku :) I witam nowa kolezanke:) niestety oczekujacych mam juz tutaj nie znajdziesz, wszystkie juz urodzilysmy. Trzymam kciuki za dalszy przebieg ciazy, jesli masz jakies pytania to oczywiscie nie krepuj sie nas zapytac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×