Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość omi135

UK Mamusie Kwietniowki 2014

Polecane posty

A wiecie, że jak chcecie karmić piersią to nie powinno się dziecku dawać smoczka, kiedy dziecko dostaje smoczek nabiera złe nawyki i następnie nie potrafi prawidłowo chwycić piersi. Pierś powinna być chwycona przez bobaska głęboko tak aby nie poranił nam sutków a smoczek jest bardziej płytki...w każdym razie coś w ten deseń. Chyba w poradniku dla przyszłych mam to wyczytałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, Ja mam podobna liste rzeczy jaka napisala Enna. Czesc rzeczy mam po synku. Co do mycia dziecka to ja przez kilka dni Chyba 3-4 to go przemywalam zwilzona szmatka dopoki nie odpadla pepowina, a pepowine przemywalam tylko przygotowana woda tak jak tu zalecaja I nic sie nie stalo. Do mycia tylko woda przez jakis czas a pozniej uzywalam oilatum bo maly mial skaze plus inne wynalazki. Nigdy nie mialam polskiego mydla bambino itp. Podobno kosmetyki Johnson's moga uczulac ale tego nie wiem bo dopiero zaczelam to stosowac niedawno jak malemu przeszla skaza. Napewno nie bede uzywac oliwki np bambino bo to I tak nie nawilza a tylko natluszcza z zewnatrz, juz podobno najlepsza jest zwykla oliwa z oliwek, znajoma uzywala od urodzenia tylko tej oliwy I dziecko mialo piekna skore. Teraz tez taka zakupie. Co do karmienia piersia to ja mialam mega problem bo moje sutki byly kompletnie plaskie wiec zakupilam nakladki silikonowe - tez moga sie ktorejs z was przydac. Teraz kupilam zestaw Butelek startowy z avent w tym jest szczotka do mycia I smoczek, Uzywalam ich z pierwszym dzieckiem I byly rewelacyjne. Zyzyte pieluchy wrzucalam do tego specjalnego kosza z wkladem angelcare nappy bin, tez super sprawa bo nie musialam kazdej pieluchy pakowac osobno I wyrzucac na dwor , jednak to troche smierdzi :) Polecam oprocz pieluch terowych, feeding cloths, z matalana , fajne , male I z dobrego materialu. Jak jeszcze cos mi sie przypimni to dopisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela, jak tam twoja mala dzisiaj? Mam nadzieje, ze wizyta w szpitalu nie byla konieczna. Za to u mnie dzisiaj cisza, pare ledwo wyczuwalnych ruchow :( nieznosze takich takich dni, tylko sie denerwuje niepotrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
enna ja tez mam dzisiaj taki dzien ze dwa razy poczulam malego i to musialam reke przylozyc moze pozniej maluchy sie roztancza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
co do kosmetykow dla dzieci, to mojej kolezanki corka dostala uczulenia i musiala zmienic jej na inna firme nie pamietam tylko od ktorych ja odrzucilo, ja puki co mam same probki oliwek, mydelek, szamponikow i kremow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omi tez slyszalam, ze oliwa z oliwek jest super dla maluchow. tez mam zamiar wyprobowac. Angela i jak postanowilas rozwiazac sprawe z pokojem dla malej? Ja tez mialam ten problem. Chcialam zeby maly od poczatku mial swoj pokoj, ale z kolei boje sie go od razu zostawiac samego. Nawet z elektroniczna niania. Pokoj jest dosc duzy wiec postanowilam kupic do niego nie duza rozkladana sofe i po prostu bede tam na poczatku spac. Moj tez wstaje o 4 do pracy wiec w trojke w pokoju raczej nikt z nas by sie nie wyspal. A dodatkowo zyskamy dodatkowe miejsce do spania w razie wizyty rodzinki z polski. Mam nadzieje, ze dostarcza mi ta kanape zanim maly sie pojawi. Jesli nie to pierwsze dni bedzie spal w gondoli obok naszego lozka w sypialni. I podziwiam za zdolnosci plastyczne. Ja kupilam "gotowce" na ebayu :) Moj maly tez dzis jakis niemrawy. Chyba ta pogoda pochmurna tak dzieciaczki nastraja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mala bedzie na poczatku spala z nami w sypialni w koszu mojzesza albo kolysce, jeszcze nie wiem co kupie. U siebie w pokoju bedzie miala lozeczko w ktorym bedzie spala w dzien i pozniej w nocy. Moj partner jest programista i czesto siedzi do pozna w nocy przy komputerze, wstawimy jego biurko do pokoju malej i bedzie robil za elektryczna nianie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
a co robicie z kupnem wozka? ja po porodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna sliczny wozek. Taki dziewczecy :) U mnie wozek tez juz czeka na maluszka. Ja kupilam quinny moodd 3w1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
sliczny wozek:) ja jeszcze nie mam na razie ogladam. szukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamuski! Fajnie, ze sie rokzrecilo na naszym forum :) Dzis i wczoraj moja mala tancuje w brzuchu. Chyba jej juz ciasno bo bardzo sie wypycha :) Nasz synus niestety nie chce spac w nowym.pokoju wiec.znow spi.z nami a mala jak sie urodzi bedzie w tamtym sama :( no ale pewnie wiekszosc czasu przespie tam z nia :) Mam nadzieje, ze tym razem uda mi sie karmic piersia. Z malym mialam problem przez te plaskie sutki a malo o tym wszystkim wiedzialam.i jak.olozna przyszla zaraz na drugi dzien to kazala mi kupic mleko i dac z butelki.bo on krzyczal z glodu! Jak juz poczul butelke tak z moim cyckiem byl problem.:( I tak sciagalam pokarm codziennie przez 3mce a pozniej juz nie mialam za duzo. Nie najadal sie :( Moze sie uda tym razem :) Wozek tez kupilam quinny buzz 3 w 1 uzywany bo nowe sa bardzo drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
hej dziewczyny mala nadal niemrawa choc dzis pare razy dala znac. Zobacze co bedzie jutro.Ja dzis siedze caly dzien w domu i mam napady glodu :/ciagle bym cos jadla .Popralam dzis troche i poprasowalam,ugotowalam rosol i to na tyle :). Omi tez sie zastanawialam nad lozkiem do pokoju malej ,mam zamiar jakies kupic juz zreszta mam upatrzone na ebay z tym ze nie wiem nadal jak to zorganizowac bo jesli faktycznie dam mala od ur do jej wlasnego pokoju i bede tam spac to po miesiacu bede miala problem,moja mama przylatuje w odwiedziny.Musialabym przeprowadzic mala na 2 tyg do naszej sypialni zeby ona miala gdzie spac (mama) bo mam tylko 2 pokoje i sofe nie rozkladana w salonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
kleo1 jeden ja tez mam juz wozek kupiony.Ciesze sie to to siedzisko do auta ktore wczoraj odebralam pasuje do wozka bez zadnych adapterow wiec nie musze wydawac dodatkowych pieniedzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Dostalam wczoraj list z data i godzina nastepnego scana tj 3 marca.Dowiem sie pewnie kiedy beda wywolywac porod (masakra) brrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela moi rodzice tez do nas przylatuja w kwietniu na tydzien i my zrobimy tak, ze bedziemy spali u malej w pokoju na tej rozkladanej sofie, a rodzicom na ten tydzien odstapimy nasza sypialnie. Zalezy jak duza planujesz kupic ta sofe. Nasza bedzie dwuosobowa wiec jakos damy rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Vera 30 lozko wyglada tak i jest rozkladane poniewaz pokoj malej nie jest tak duzy jak nasza sypialnia http: //www.ebay.co.uk/itm/170905322042?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT Za to w naszej sypialni stoi king size i ciezko by bylo zeby mama sama spala w tak duzym lozku a my na tym rozkladanym.Co najwyzej wygonie faceta na sofe przynajmiej mala go nie bedzie budzic w nocy ,nic damy rade jakos w koncu to tylko 2 tyg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja wam zazdroszcze ze juz sobie urzadzacie pokoje :( mam tylko nadzieje ze uda mi sie wyprowadzic i urzadzic cale mieszkanie przed porodem. Bardzo mnie to wszystko stresuje, a czas leci bardzo szybko... Niech tylko mojej malej nie przychodzi do glowy wychodzenie przed terminem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Kurde ale mam lenia jak pomysle ze jutro do pracy i wstawanie o 5 to tym bardziej mi sie nic nie chce :/ Jak tam u was z seksem :), sa rozne opinie ja jestem w 35 tyg i niby mozna i nie mozna :).Podobno 3 trymestr to spadek libido ale jakos mnie to nie dotyczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna ale w koncu na "swoim" .zrobisz tak jak bedziesz chciala i wedlug wlasnych upodoban.Jesli macie kase to wystarczy tylko mebelki kupic i po sprawie bo mowilas ze jakis remont jest tam juz prowadzony przez council.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No faktycznie byloby Wam ciezko sie pomiescic, ale tak jak mowisz to tylko dwa tygodnie wiec jakos to ogarniecie :) A co do libido to moje w 3 trymestrze spadlo totalnie. Czuje sie zle sama ze soba doslownie jak wieloryb wiec jakos nie mam ochoty na te sprawy, a szkoda bo podobno sex na koncowce przyspiesza porod. Wymyslilam sobie, ze urodze w przyszly weekend wiec od polowy tygodnia zaczynam w domu generalne porzadki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz to sie martwie czy starczy na wszystko bo ta odlozona gorka z miesiaca na miesiac robi sie coraz mniejsza, a my ze swoich mebli to mamy biurko i szafke pod tv :D ale postaram sie to wszystko zdobic jak najmniejszym kosztem, bede polowac na uzywane meble (poza lozkami) i sprzety. Najwazniejsze to zebym w koncu wiedziala kiedy mozemy sie wprowadzic. Dobrze Angela ze zagadalas otym seksie bo tez sie za to zabieralam :P no ja jakos moge... W ogole mi sie nie chce, a nie chce sie zmuszac. Jakos tak mysl, ze mala jest tam w srodku mnie przeraza, nie to ze boje sie zrobic jej krzywde, po prostu jakies takie niesmaczne mi sie to wydaje :( poza tym czuje sie raczej malo sexy z tym brzuszkiem. Partnerowi on w ogole nie przeszkadza i codziennie podejmuje proby :p kochamy sie, ale rzadko, ok raz na tydzien. Zeby nie bylo ze jestem taka zla to dodam, ze staram sie robic mu przyjemnosc innymi sposobami :p Mam nadzieje ze po porodzie moje libido wroci, az sama ze soba zle sie czuje taka nietykalska. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
enna hahaah nie zrobisz malej krzywdy(tez tak mialam) .Ja to sie boje zeby nie wywolac wczesniejszego porodu :).Caly tydzien mialam ochote a poniewaz mala byla leniwa od paru dni postanowilam ja "rozruszac".Gdybym wiedziala ze moge i nie ma przeszkod atakowala bym swojego codziennie :).Jakos mi sie poprzestawialo ,hahhah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
tez sie czuje juz nie za fajnie. taka wielka:/ ale jesli ciaza nie jest zagrozona to nie ma przeciwskazan do seksu. juz codziennie mysle o porodzie, przeraza mnie to dodatkowo nie wiem czy poradze sobie karmiac piersia bo nie wiem totalnie co i jak mam nadzieje ze w szpitalu naucza mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Zastanawiam sie czy do konca ciazy moj brzuch pozostanie w tak dobrej kondycji.Mam tu na mysli roztepy,nie mam na biuscie ani brzuchu zadnym tylko pare po obu stronach brzucha (na boczkach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleo1
a uzywacie jakis kremow na roztepy, ja nie widze puki co ani jednego odpukac bo jeszcze moga sie pojawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kleo mysle, ze kazda z nas boi sie porodu i tego co bedzie potem. Ale jakos damy rade :) Nie my pierwsze nie ostatnie :) A co do rozstepow ja uzywam od poczatku bio oil i odpukac nie mam zadnego i mam nadzieje ze juz tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 1 rozstep na boczku :p kupilam niedawno jakis krem w Bootsie ale stosuje go raczej nieregularnie. Mam nadzieje ze mi tez rozstepy nie wyskocza na koniec :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×