Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuchowata84

LUTY MARZEC 2014

Polecane posty

RudaMagda ostatnia wypowiedz nie byla do ciebie bo nawet nie widzialam ze napisalas :-) Sprawozdania pisze dobrze hahaha bo robie to na kompie :-) Trudno bede mniej zagladac. Tylko wtedy kiedy bede miala dostep do kompa :-) MamoAnusi dzieki za rzeczowa wypowiedz... Widzisz nawet nie wiedzialam o kosztach luteiny potem...ide zrobic sobie zapas bo mam zalegla recepte a za kilka dni wychodzi jej termin Milego weekendu dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneee
Cześć dziewczyny. Ale się nas dużo zrobiło ;) Kilka dni nieobecności i ciężko nadrobić za Wami. Ja chciałam iść na zwolnienie i szukałam kogoś na swoje miejsce.I powiem Wam że jestem załamana. Przestał mnie boleć brzuch a z nerwów od dwóch dni boli mnie głowa. Nie wiem jak ludzie mogą być tak niezaradni życiowo. Jeszcze chyba dopada mnie bezsenność,dzisiaj obudziłam się o 1 w nocy i nie spałam do 5 - nie wiem czy to z nerwów czy znowu moja kolejna dolegliwość. W pierwszej ciąży też nie mogłam spać. Tzn zasypiam jak niemowlak ale potem budzę się i męczę pół nocy. Co do luteiny mi lekarz powiedział że możliwe że będę brała do końca ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lulika nie wiem czy ta refundacja dotyczy tej pod jezyk wiem tylko ze dopochwowa nie jest refundowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapach ...najbardziej wkurzylo mnie wlasciwie to ze stwierdzilas ze ja sie mecze na tej pod jezyk bo moj mezus ma focha na gumy .. .ale mniejsza o to :-( Chodzilo mi tylko o czas brania luteiny a nie o oceny ze ktos postepuje tak czy inaczej :-( trudno i szkoda mi ze ta rozmowa tak sie potoczyla :-( Trzymajcie sie dziewczyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dswd
Dziewczyny do 30 wrzesnia mam do sprzedania meskie perfumy za 30 zeta Hugo Boss Boss Giorgio Armani Black Code Davidoff Cool Water Jean Paul Gaultier Le Male Yves Saint Laurent L’Homme Giorgio Armani Acqua Di Gio Pour Kto chce to pisac praca.dodatkowa(mapla)opoczta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoAnusi ta podjezykowa to chyba wogole nie jest refundowana albo bardzo malo bo pamietam ze placilam za nia w 3 miesiacu ciazy duzo wiecej niz za ta pod jezyk Jeszcze raz dzieki za info o refundacji :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneee
lulika- nie obrażaj się, każdemu zdarzy się gafa :) Ja wcale nie kocham się z moim M. Zakazu nie mamy ale ja jakoś się boję. Moje fanaberie :) On cierpi i mi tym mówi:) Ale mnie ciągle coś boli i po prostu nie chce. Sądzę że moje samopoczucie jest ważniejsze niż jego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie obrazam sie, po prostu zrobilo mi sie przykro i tyle :-( Gydby zapach napisala od razu ze nie moze mnie zrozumiec zamias troche oceniac to pewnie bysmy sie dogadaly mamaAnusi napisala na temat i nie rozdrabniala sie nad moim bzykaniem :-) i w zasadzie tego oczekiwalam :-) Dobra sory za te dyskusje od rana i zmykam. Zajrze jak kiedys bede na kompie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Od 7 tygodnia brałam luteinę, najpierw przez dwa tygodnie dopochwową, ale okazało się, że mam sporą nadżerkę, którą przy aplikowaniu sobie luteiny mogę podrażniać, więc od 9 tygodnia brałam doustną. Brałam ją 2x2 do 20 tygodnia ciąży, plamienia ustały więc lekarz mi odpuścił. Za to przerzuciłam się na Magne B6. Też ciąża zagrożona była, nadżerka, polip, dwa duże krwiaki (jeden się wchłonął, drugi powstał, odkleiło mi się łożysko) wszystko to miało miejsce do 13tc. Później rygor łóżkowy i teraz tylko stawianie się brzucha, więc zdecydowanie lepiej niż na początku. luteinę doustną tolerowałam, tzn. nie pasował mi zupełnie smak, bo to pod językiem trzeba było trzymać, ale starałam się to trzymać nie zwracać uwagi a co jakiś czas przepić wodą, żeby się rozpuściło. Choć ponoć ta dopochwowa jest skuteczniejsza. MamaAnusi - kto Ci powiedział, że po 22tc nie jest refundowana luteina? Słyszałam takie plotki i aż zapytałam w aptece(bo też myślałam, że do końca ciąży ją będę musiała brać), farmaceutka się na mnie spojrzała, że pierwsze słyszy, przecież jak dostaną receptę to nie pytają, który tydzień ciąży. Jeśli wiesz, że będziesz brała ją długo, dłużej to idź do lekarza pierwszego kontaktu, przepisze Ci kilka opakowań, zrób sobie zapas. Ja szczęśliwie brać jej już nie muszę, chyba, że znów zacznę plamić ale w razie czego mam jeszcze dwa opakowania zapasu. A to przy okazji wychodzi, że doustna jest dużo tańsza od dopochwowej, za refundowany płaciłam 9zł a normalna cena to 14zł. Idę się szykować na nalot teściów...takież moje plany na weekend :D Co do brzucha, też mam prawą część brzucha trochę bardziej wypukłą z tym, że z tej strony mam łożysko. Bo okazało się, że mam hmm... kolokwialnie mówiąc, macice w kształcie serca i właśnie z prawej strony mam łożysko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulika nie wiem dlaczego Ty się tak uniosłaś. Napisałaś to całkowicie niezrozumiale więc wystarczyło sprostować a nie strzelać fochy i mnie atakować. Szczerze, to nadal nie rozumiem do końca o co Ci chodzi, ale nie muszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneee
Luteina dopochwowa jest na zniżkę z recepta 3 zł,bez ok 30zł Luteina podjęzykowa że zniżką ok 10 zł bez 15zł. Tak jest u mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emila8200 nick.................wiek..........skąd .......które dziecko...........imię.............data joanna6950.......25..........Podlasie...............1.... ........córeczka..........01.02.14 słońceeee .........33......dolonośląskie ..........2.............----/---.............04.02.14 Paatkaa........24..........Śląsk.................... 1 .............Marcin...............06.02.14 mamamama2.....30.....podkarpacie...........2............. --/---.................08.02.14 Majowa_...........27.........Śląsk.................... 1............Hubert..............10.02.14 truskava90.........23.........pomorskie............1..... ..córcia Amelia.......19.02.14 brzuchowata......29.....podkarpackie...........2......... ... ..----/----..........21.02.14 Alexis to ja........26.......warm maz..............1.............. --- / --- ..........21.02.14 zielonaoliwkaa...28........lubelskie...............2..... .........---/---.............22.02.14 dzidzius210.......32........zachodniopom.....2........... .....---/----...........22.02.14 mamaAnusi..........34........podlaskie..........1......................................22.02.14 lulika...............31......... łódzkie...............2................Patryk.............24 .02.14 RybkaPlum........29.........Poznań.................2.... .... ......Pola ..........25.02.14 kajka85..............28......dolnośląskie............1. . ............---/---...........25.02.14 Goplana..............??......pomorskie............3. . ............synek............25.02.14 madziulka123....21.....podkarpackie...........1.......... .....---/---. ..........28.02.14 Masaya..............22.........kuj.-pom..............1... ............Filipek..........28.02.14 Kalina82............31...........mazowieckie.........3... .........?..................28.02.14 anitia..................32............UK................. ..2...................?...............04.03.14 vikiable..............33.........podlasie...........1.... .......--/--........................06.03.14 anawa................33.......podlaskie................2. ................synek........07.03.14 Wiktoria95..........18.......mazowieckie............1 . .............---/---..........07.03.14 anka_123...........28......mazowieckie..........1........ ......-----................08.03.14 Emila8200.........30.........kuj-pom...........1.... .......--/--.......................10.03.14 heelenka.............22........Wrocław..............1... .... ...Lidia/Cezary.....12.03.14 Zapach kwiatów kawy.....30......x............2............synek--.......... .....22.03.14 Zmeczona26......26.......warm maz.............1............--- / --................23.03.14 Troche uporzadkowalam nasza tabelke w kolejnosci porodow, MamaAnusi wpisalam cie Moj gin powiedzial w pierwszej ciazy ze luteine sie bierze do 12 gtygodnia, no ale jak macie inne zalecenia to trzymajcie sie tego co wam powie wasz gin. A u mnie dzis leje, ale wieczorem wychodze na pudding night, no wiec od rana siedze w kuchni I pieke, w-z tka juz prawie zrobiona, teraz zaczynam moj pierwszy lemon meringue zobaczymy czy mi wyjdzie, trzymajcie kciuki. A w nocy tak mnie brzuch strasznie bolal, I nie wiem czy to zoladek byl czy cos z maluszkiem, musze zadzwonic do poloznej I sie zapytac, czy cos robic, bo w sumie juz jest ok, w nocy tak z 2 godziny mnie zlapalo I tyle. Tylko dla mnie to dziwne bo ja cala ciaze czuje sie super, I poprzednia tez wiec jakikolwiek bol to ja juz niepokoj sieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.................wiek..........skąd .......które dziecko...........imię.............data joanna6950.......25..........Podlasie...............1.........córeczka............01.02.14 słońceeee .........33......dolonośląskie ..........2.............----/---............04.02.14 Paatkaa........24..........Śląsk.................... 1 .............Marcin...........06.02.14 mamamama2.....30.....podkarpacie...........2............. --/---.................08.02.14 Majowa_...........27.........Śląsk.................... 1............Hubert............10.02.14 truskava90.........23.........pomorskie............1..... ..córcia Amelia.......19.02.14 brzuchowata......29.....podkarpackie...........2......... ... ..----/----...........21.02.14 Alexis to ja........26.......warm maz..............1.............. --- / --- ..........21.02.14 zielonaoliwkaa...28........lubelskie...............2..... .........---/---.............22.02.14 dzidzius210.......32........zachodniopom.....2........... .....---/----...........22.02.14 MamaAnusi.......34........podlaskie..............1...............-/-................22.02.14 lulika...............31......... łódzkie...............2................Patryk...........24 .02.14 RybkaPlum........29.........Poznań.................2.... .... ......Pola ..........25.02.14 kajka85..............28......dolnośląskie............1. . ............---/---...........25.02.14 Goplana..............??......pomorskie............3. . .........synek.............25.02.14 madziulka123....21.....podkarpackie...........1.......... .....---/---. ...........28.02.14 Masaya..............22.........kuj.-pom..............1... ...........Filipek..........28.02.14 Kalina82............31...........mazowieckie.........3... .........?.................28.02.14 anitia..................32............UK................. ..2...................?............04.03.14 anawa................33.......podlaskie................2. ................synek.....7.03.2104 Wiktoria95..........18.......mazowieckie............1 . .............---/---.....7.03.2104 anka_123...........28......mazowieckie..........1........ ......-----...............08.03.14 heelenka.............22........Wrocław..............1... .... ...Lidia/Cezary.....12.03.14 Zmeczona26......26.......warm maz.............1............--- / --...............23.03.14 Zapach kwiatów kawy.....30......x............2............synek--.......... .....22.03.14 vikiable..............33.........podlasie...........1.... .......--/--....................6.03.2014 Emila8200.........30.........kuj-pom...........1.... .......--/--...................10.03.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Nie do końca bierze się do 12 tygodnia. Na przełomie 11/12 trafiłam do szpitala z odklejoną częścią łożyska. Lekarz się mnie pyta jakie leki biorę, mówiłam mu o luteinie, gdzie lekarz mi mówił, że prawdopodobnie w 13 tygodniu ją odstawimy. To od razu mnie zjechał, że absolutnie, bo właśnie na przełomie największe zmiany się tworzą i tym bardziej luteina jest potrzebna i że lepiej trochę dłużej ją brać, w każdym razie nie zaszkodzi. A potem mi zaaplikowali, luteinę 3x1, d*pchaston 2x1, nospa 2x1, magnez 2x1. Szczęśliwie wszystko skończyło się dobrze. A jak wówczas do tego szpitala jechałam prawie pewna, że poroniłam, bo tak to nawet podczas okresu nie krwawiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziieki Heelenka!Paatka to ze nie jest refundowana powiedziala mi ginekolog co moja ciaze prowadzi a u lekarza pierwszego kontaktu zapasow nie zrobie bo za duza ilosc wchodzi w gre.Mi sa potrzebne 4 op.na miesiac.A gin.jak wypisze po22t.c. to dostanie przepraszajac"po d***e"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabelka powyżej jest aktualna:) w sumie to dwie są aktualne ale ta wyżej uporządkowana. lulika masz rację myślałam o dzidziusiu:) dzidziuś gratuluję:) co do wypowiedzi luliki to hmm ja też z telefonu często piszę dlatego zawsze jako gość i się podpisuję z nadzieją że wybaczycie mi za błędy, że rozumiecie że to z telefonu:) na komputerze za to zjadam literki i to bardzo często, ale to przez naukę szybkiego pisania w policealnej. co do seksu- ja jakoś odkąd mam te bakterie to nie mam ochoty.. jakieś takie wrażenie mam że to przez seks chociaż zawsze po idę się umyć, właśnie żeby mi się tam nic nie porobiło:) zawsze tak robię:) mój też jakoś się boi że dziecku coś zrobi.. słone ja tak miałam że nie spałam od drugiej do czwartej piątej, teraz jakoś już lepiej i budzę się tylko na siusiu i przeważnie po zaraz zasypiam Anitia mnie raz tak brzuch w nocy bolał okropnie ale wiem, że to przez to że za długo na nim spałam. Teraz z tą poduchą mi się już to nie zdarza.. dzis w nocy wstałam na siusiu i głośno sama do siebie powiedziałam "kurde ale mam wielki brzuch!" wczoraj się ważyłam i dziś przed śniadaniem i to właśnie dziś przeżyłam szok! ważę 54,9! W nocy też jakoś tak ten brzuch bardziej czułam. Słyszałam o takim szybkim "wywaleniu" ale myślałam że to nie aż tak! a i dziewczynki nie kłócić mnie się tu! wszystko to wina hormonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joanna6950.......25..........Podlasie...............1.... ........córeczka..........01.02.14 słońceeee .........33......dolonośląskie ..........2.............----/---.............04.02.14 Paatkaa........24..........Śląsk.................... 1 .............Marcin...............06.02.14 mamamama2.....30.....podkarpacie...........2............. --/---.................08.02.14 Majowa_...........27.........Śląsk.................... 1............Hubert..............10.02.14 truskava90.........23.........pomorskie............1..... ..córcia Amelia.......19.02.14 brzuchowata......29.....podkarpackie...........2......... ... ..----/----..........21.02.14 Alexis to ja........26.......warm maz..............1.............. --- / --- ..........21.02.14 zielonaoliwkaa...28........lubelskie...............2..... .........---/---.............22.02.14 mamaAnusi..........34........podlaskie..........1........... ...........................22.02.14 lulika...............31......... łódzkie...............2................Patryk............. 24 .02.14 RybkaPlum........29.........Poznań.................2.... .... ......Pola ..........25.02.14 kajka85..............28......dolnośląskie............1. . ............---/---...........25.02.14 Goplana..............??......pomorskie............3. . ............synek............25.02.14 dzidzius210.......32........zachodniopom.....2........... .....synek...........25.02.14 madziulka123....21.....podkarpackie...........1.......... .....---/---. ..........28.02.14 Masaya..............22.........kuj.-pom..............1... ............Filipek..........28.02.14 Kalina82............31...........mazowieckie.........3... .........?..................28.02.14 anitia..................32............UK................. ..2...................?...............04.03.14 vikiable..............33.........podlasie...........1.... .......--/--........................06.03.14 anawa................33.......podlaskie................2. ................synek........07.03.14 Wiktoria95..........18.......mazowieckie............1 . .............---/---..........07.03.14 anka_123...........28......mazowieckie..........1........ ......-----................08.03.14 Emila8200.........30.........kuj-pom...........1.... .......--/--.......................10.03.14 heelenka.............22........Wrocław..............1... .... ...Lidia/Cezary.....12.03.14 Zapach kwiatów kawy.....30......x............2............synek--.......... .....22.03.14 Zmeczona26......26.......warm maz.............1............--- / --................23.03.14 Zaktualizowałam tabelkę o swoje dane po wczorajszym usg. Dzięki dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneee
Helenko- gratuluje wagi :) A tak sie martwiłaś:) Mi też bardzo brzuch urósł. Na wagę nie wstaję bo się boję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a.. dziękuje słone:) teraz mam całe 2,10 na plusie:) uciekam do rodziców, mój dziś szuka niszy rynkowej bo biznes chce robić! męczy mnie strasznie u rodziców pewnie nie lepiej, wczoraj brat dostał wniosek do pozwu o alimenty na żonkę:) ten to ma szczęście:) nigdy ależ to nigdy żadnego ślubu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłam dziś moje konto i kolejna miła niespodzianka jak u niektórych koleżanek, wypłata o 4 stówki większa :) Na zwolnieniu jestem dopiero od 11.09 czyli wypłatę mam jeszcze z zakładu pracy a nie z ZUS. Ponoć po 30 dniach wypłaca dopiero ZUS. Czy to znaczy, że zakład też liczy wypłatę na L4 z ostatnich 12 miesięcy, u nas są 13 i dodatki, orientujecie się może ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona oliwkaa
Dziewczyny nie ma szans żebym nadrobiła to co napisałyście, a nie było mnie tylko 3 dni. lulika - ja akurat bez problemu zrozumiałam Twój wpis, w poprzedniej ciąży brałam luteinę do 30 tygodnia, teraz brałam do 16tc Brałam luteinę dopochwową i była refundowana. Poza tym też nie lubię gumek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzius Ty raczej premie jakąś dostałaś..to zus liczy z 12 msc i płaci po 32 czy 33 dniach l4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielona oliwka bralas luteine dopochwowo do 30t.c.i byla refundowana?To byc moze nie wszedzie u mnie w podlaskiem od22t.c. nie jest refundowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Tak, wypłata to średnia. Ja dostałam dużo wyższą ale to dlatego, że mam premię kwartalną, której juz nie dostanę na l-4 ale za to jest wyższa pensja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneee
Dla mnie to śmieszne z tą refundacja. Co to ma za znaczenie w którym tygodniu ciąży jesteś. Wcześniej nie będąc w ciąży brałam luteine na wywołanie miesiączki i też na zniżkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie właśnie wróciłam ze szpitala, nie miałam dostępu do internetu więc dopiero teraz piszę. Jak zaszłam to od razu trafiłam na odział więc nawet nie musiałam czekać później cały czas jak nie wywiad to badania i tak cały dzień. Płci moje maleństwo nie pokazało, lekarz który robił usg był zachwycony maleństwem co chwilę słyszałam "jaki buzial", " machamy oo jaka piąstka" ale nie dostałam zdjęcia :( Dostawałam papawerynę d*phaston i nospę trzy razy dziennie. Okazało się że mam łożysko nisko schodzące, ale może stopniowo się podnosić, ból nie jest tym spowodowany, to po prostu macica się rozciąga. Niegroźne są też ukłucia w macicy o ile nie są one ciągłe. Niebezpieczny jest ból gdy napiera na pęcherz[tak jakby się chciało zrobić siusiu i nie mogło] czuje się ciągnięcie do dołu no i krwawienia. W domu mam brać 3 razy na dobę d*phaston, nospę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona oliwkaa
mamaAnusi tak, to było w ubiegłym roku, brałam do 30 tygodnia i miałam refundowaną luteinę. A może to zależy od tego co lekarz na receptę wpisze? W poprzedniej ciąży musiałam brać taki jeden lek, który nie był refundowany w ciąży, a przy niektórych chorobach tak, lekarz mimo to wypisywał mi receptę z refundacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vikiable to się chyba łożysko przodujące nazywa.. czytałam o tym. Miejmy nadzieję że będzie ok z Tobą i Twoim maluszkiem a kłucia to chyba wszystkie mamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×