Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuchowata84

LUTY MARZEC 2014

Polecane posty

Heelenka, współczuję:((( Mi nocka minęła koszmarnie, już żadnej regularności nie ma, codziennie coś innego. Wczoraj się cieszyłam, że rekord pokonał prawie 6 godzin w ciągu a dzisiaj klapa. Dziś do pediatry, zobaczymy co powie na to uszko. Moja nocka 19.00 kąpiel i karmienie 20.00 sen jak zawsze 22.30 karmienie do 23.00 2.10 karmienie do 2.30 3.00 Mąż wstał i uspokajał do 3.30 4.20 karmienie i usypainie do 5.20 7.00 pobudka :( Już tęsknię za dwoma pobudkami 2.00 i 5.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Ja się tylko przekonałam, że Marcin musi być owijany kocykiem. Zasnął wczoraj wieczorem o 21. Odłożyłam do łóżeczka, tylko kocykiem przykryłam, po 5 minutach płacz. Owinęłam w sekundę zasnął, o 1 znów się obudził bo wykopał się z kocyka. Owinęłam - zasnął. O 2 się obudził, zjadł i zasnął. Ale do 3 co 10 minut się budził. Wykopywał się z kocyka i się budził, owijałam, spał i tak godzinę. Położyłam go w leżaczku obok siebie, zasnął do 4 się jakoś wywinął z kocyka, znów owinęłam spał do 6 gdzie dostał jeść i zaczęliśmy dzień. Straszna wierc**ięta, teraz o 8 odpłynął i teraz śpi a na 10 do lekarza idziemy. Ale normalnie u nas noc wygląda ostatnio przyzwoicie, o 21 zasypia po jedzeniu i kąpaniu, budzi się o 2 i o 6 :) Może w najbliższym czasie będzie przesypiał całą noc. Helenka 4136776765

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malla1718
Hejka kobietki :) Wreszcie udało mi sie znaleść troche czasu, mały grzecznie sobie śpi o oby tak dalej :D ... Nazwy smoczkow powalaja, bardzo fajne :) ... Co do odparzeń to nie wiem ale chyba żadna z was nie pisała ze stosuje sudekrem ? U nas sie bardzo dobrze sprawdzil, małego posmarowałam tylko raz i zaczerwienienia znikneły !! Ani nie wietrzyłam ani nic, moze sprobujcie ? ... porada gościa co do podkladania pieluchy żeby smoczek nie wypadał, bardzo bardzo dziekuj***ardzo mi to ulatwilo życie :D. Małemu caly czas wypadałsmok i trzeba bylo przy nim i tak i tak lezec zeby usnął a teraz ładnie ze smoczkiem zasypia oczywiscie dzięki pieluszce :) ... tamisia oj twoj maluch nie jest jeszcze taki tluściutki moj mial ponad 6 kg jak mial 7 tyg ... dzidziuś bardzo dziękuje za odpowiedzi :* na szczęscie małemu krostki juz znikły tylko troche schodzi mu skóra na głowie ale tak to jest ok. jednak tek krem trojaktywny nie jest zły. mam nadzieje ze nie przeniesie mu sie to na całe ciało bo jak narazie tylko te krostki i sucha skóre miał na bużce i głowie. ... helenka, dzidzius eh ci faceci, moj bardzo podobnie sie zachowuje do waszych, nie dość ze nie ma go w domu całe dnie to jeszcze nieraz pretensje :/ szkoda gadać. ... patka a zauwazyłaś jakieś inne objawy u swojego maluszka na to ząbkowanie ? ... NadzianaOla a jakie kropelki wam lekarz przepisał ? bo my tez sie borykaliśmy z ropiejącym oczkiem, my mielismy kropelki TOBRADEX. Małemu tez po nich ładnie przeszło. nie wiem czy lekarz wam mówił ale dobrze jak to oczko często sie przemywa wodą przegotowaną albo solą fizjologiczną. nam jeszcze polozna mówiła że ta wydzielina lepiej schodzi jak sie masuje te kanaliki lzowe (kącik zewnętrzny oka )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malla1718
mamka u nas dzisiejsza nocka wyglądała bardzo podobnie jak u was :( a wczesniej tez mial tylko dwie pobódki, przeważnie po 2 i po 4. mam nadzieje ze to tylko tak dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tymRybkaPlum
Dzień doberek:-) Polunia miała wczoraj ból brzuszka,bo Matka naleśniki że szpinakiem pożarła...Jednak szpinak nie został zaakceptowany.Cały dzień spędziła w mych ramionach.Ale i tak było lepiej niż z Synkiem na tym etapie...A Mąż jak na złość wrócił o 21. Franka naprostowałam i wreszcie zachowuje się grzecznie:-) Dziś mamy bioderka i może podjedziemy zważyć Małą. A jutro wybieramy się na zakupy,bo w h&m jest 20% zniżki na kolekcję dziecięca.Na lato pokupuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Malla. Marudny, płaczliwy, drażliwy, ślini się niemiłosiernie, wszystko pcha do buzi i gryzie, białawe dziąsełka. Byłam u lekarza. Jest zdrowiutki jak ryba. Wyrośnięty, waży 5980, 65cm. Kontaktow********iwy, podyskutował z panią doktor. Wg jej oceny bardzo rozwinięty jak na swój wiek. Mając 2,5 miesiąca, rozwojowo około 4. Więc ząbkujemy sobie ładnie dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec co do termoforka, sprawdzam od wczorajszego wieczoru... POMAGA, nagrzewam kładę przy brzuszku,Franek chwilę pojęczy, ale w końcu usypia i śpi długo, dłużej niż bez. Ostatnio ma fazę częstego budzenia sie szczególnie w dzień, uśnie, 10 min mija i oczy otwarte, wcześniej po takim przebudzeniu sam się uspokajał, ale... po wizycie u jednych i drugich dziadków dość długiej, Franiowi znikła ta umiejętność, no bo jak po każdym takim przebudzeniu, któraś babcia podchodziła i zaczynała głośno... "już Franuś wstał, już wstał, nie chce mu się spać, bedzie się bawił... nie pośpi jeszcze dzidzia, pośpi, babcia powozi w wózeczku i niunio jeszcze pośpi" Franek oczywiście po takim wywodzie zasypiał, no bo przecież był jeszcze zmęczony, ale teraz się wybudza i obawiam sie, że właśnie z tego powodu... ehhh ci dziadkowie!!! ------- u nas też oczko ropiało, zaczęło się jak Franio skończył 2 tygodnie, czasem ropiało mega, po przebudzeniu zalepione całe oko, czasem mniej, ale zgodnie z zaleceniem pediatry przemywalam solą fizjologiczną i masowałam kącik oka... jakoś kilka dni temu samo zniknęło, aż byliśmy z M w szoku i nie wróciło, oczko czyściutkie jak nowe :] ja bym antybiotyku nie brała! ---------- dziewczyny czy u was pojawiła się ciemieniucha? u Frania na głowie łupież, szczególnie jak czeszę, chyba coraz większy, zaczęłam smarować oliwką... nie wiem czy to ciemieniucha czy coś innego?!? ------- zastanawiam się, czy przewijacie swoje maleństwa w nocy? ja do tej pory zawsze przewijałam po każdym karmieniu, mój M się wkurzał bo w nocy trzeba było potem Frania usypiać... ostatnio zakładam na noc Pampersa, więcej wytrzymuje niż Dada, ale jest jakiś taki chemiczny wiec na dzień zostaje w Dadach...no i przez noc Pampers wytrzyma (trzeba wziąć pod uwagę, że Franio mega dużo sika) więc już nie przebieram, ale rano pielucha z kilo waży :P ----- w środę mamy drugie szczepienie, 5 w 1... a wy szczepiłyście na któreś z tych nieobowiązkowych? my w końcu zrezygnowaliśmy z tych szczepionek w 6 tygdniu, stwierdziłam, że moje dziecko jesst za małe, żeby je chemią i wirusami bombardować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NadzianaOla
Malla nam lekarz na oczko przepisał Gentamicin. A oczko oczywiście,że przemywam:) a o masowaniu też słyczałam:) ----- Rybko, fajnie,że Franio już "doszedł do siebie":) ----- Patko,to świetnie,że Marcinek taki rozwinięty. Będziesz mogła nam dawać rady odnośnie ząbkowania:) ----- Tamisia, u nas ciemieniucha sie nie pojawiła, ale co drugi dzień smaruję Alicji główkę oliwką. My z racji tego,że Ala już przesypia prawie całą noc nie przewijamy jej. Dopiero jak się obudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziana=> u mojego starszaka (a właściwie średniaka ;-) ) na ropienie oczka nie pomogły żadne krople ani antybiotyki. 3 miesiące masowałam i nagle z dnia na dzień ustało :-) chyba masowanie najbardziej pomogło. _______ Ja jestem 2. dzień na diecie chlebowo - makaronowo - wodnej :-O , bo Korduś nadal głowę i twarz ma wysypaną. 1 lekarz mówi, że to uczulenie, 2., że trądzik. Zobaczymy, czy dieta pomoże. ________ Czytam, jak Wam dzieci dają popalić i myślę, że ja mam aniołka w domu :-) 1. Zasypia sam w łóżeczku przed 19. :-) 2. Ok. 23. biorę go śpiącego na karmienie i śpiacego odkładam :-) 3. Ok. 3. budzi się na cyca i po 15 min. już śpi :-) 4. Czasami budzi się ok.5. na cyca i od razu zasypia, czasami spi ciurkiem do 7 :-) __________ Tamisia=> ja w nocy nie przewijam. Chyba że kupsztala zrobi po karmieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goplana NadzianaOla Paatka, Wam pięknie śpią w nocy? A jak jest w dzień dużo śpią? Może w tym u mnie tkwi problem, że ma za długie te 3 drzemki dzienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tamisia- ja tez w nocy nie przewijam, chyba że kasztana :D Byliśmy dzisiaj u lekarza i dostaliśmy skierowanie do laryngologa bo jakieś zmiany w uszku są, do tego jakieś szmery w płuckach więc nie szczepiliśmy dzisiaj Maksa. Na brzuszku pojawiły się drobne krosteczki, lekarka powiedziała, że to od płynu do płukania, mimo iż używamy Loveli mamy zrezygnować z jakiegokolwiek i kąpać z dodatkiem nadmanganianu potasu. Zobaczymy czy pomoże i zejdzie. Synek waży teraz 5100 w 7 tygodniu. Przytył prawie 1,5 kilo w miesiąc, myślę, że to prawidłowo. U nas jeszcze ciemieniuchy nie ma. Paatka, aż się wierzyć nie chce, że ząbki już mu wychodzą, bardzo szybko! Oby przeszło w miarę bezboleśnie. Przecierasz szlaki, więc reszcie będziesz mogła polecić jakieś sposoby na ząbkowanie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NadzianaOla
Mamka, u nas w dzień jest różnie... ale tak podsumowując to Ala nie śpi w dzień dłużej niż 3- 4 godziny, a raczej śpi krócej... Czasem jest to kilka drzemek po 20 - 30 minut, a czasem dwie długie. Dziś miałą dwie drzemki po 35 minut, jedną 20min i jedną godzinną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tamisia- Ach te kolki, a niedawno pisałas, że już Franio wraca do normy.. Oby szybko mu te brzuszkowe problemy przeszły. A i nam kąpiele coraz lepiej wychodzą, już nawet się uśmiecha jak mu pluskam wodą :) Z tą blokadą łóżkową, to rzeczywiście mąż chyba ma rację.. Dlatego ja od razu po wizycie dałam się ponieść emocją :D Choć wielkiej chęci nie miałam. Ale dzięki temu teraz mi łatwiej i z każdym razem jest przyjemniej :D monia110- oprócz tego wykazu, który jest dalej odnośnie becikowego, trzeba jeszcze ich formularze wypełnić i mąż jeszcze z pracy brał zaświadczenie o składkach zdrowotnych. Ale dostał je dopiero jak w gminie dali mu kartkę, że potrzebują to do becikowego. RybkaPlum- już widzę, że babcie małego rozpieszczają, to aż boję się co będzie jak osiągnie wiek Twojego Franka. Pewnie też przeboje będę miała :P "Córka Kanalarza"- słodko :D podwójna77- zdrówko wróciło? :) dzidzius210- po kolkach śladu nie ma :) odpukać w niemalowane, bo to różnie bywa.. Na razie cieszymy się chwilą :) Mój na szczęście dużo przy małym pomaga. Jak tylko jest w domu to z rąk by synka nie wypuszczał :) malla1718- aż się zdziwiłam, że jest promocja na dady, choć w żadnej ulotce nic o tym nie było. Niestety jak wybrałam się dzisiaj w południe, to tylko czwórki zostały.. Jutro z rana idę sprawdzić czy cos dowiozą. Bo my już na trójeczka lecimy. Dwójki uciskały Filipka w brzuszek, a jak zapinałam luźniej, to przeciekały. Mamka222- ooo, to podobnie jak u nas, Filip w 7 tygodniu 5220 ważył :) Mam nadzieję, że te szmery to nic poważnego.U nas z kupkami podobnie, do 5ciu dziennie i też raczej rzadsze. Czasami zdarzają się zielone, ale pediatra nas uspokoiła, że u dzieci karmionych piersią mogą być rzadsze i zielone, bo mleko matki ma działanie przeczyszczające. Paatkaa- słyszałam, że niektóre maluszki tak szybko ząbkują.. Naszemu synkowi ślinianki zaczęły produkować więcej śliny, do tego piąstki do buzi wkłada i ciumka co się da. Ale poza tym nic więcej się nie dzieje, więc na ząbkowanie jeszcze pewnie poczekamy :) heelenka- dasz radę! I zagoń faceta do pomocy. Niech sobie dzień wolnego weźmie i zobaczy jak to jest cały dzień z maleństwem siedzieć i do tego wyrywać sobie włosy z głowy, byle tylko w jakiś sposób mu pomóc gdy cierpi. tamisia- ja smaruję główkę codziennie po kąpieli. U Filipka skóra zaczęła się łuszczyć na brwiach i u nasady noska. Ale co jakiś czas mu wymasuje te okolice szczoteczką albo kciukiem i ładnie wszystko schodzi :) Myślę, że takie łuszczenie to zaczątki ciemieniuchy. Odkąd zakładam Filipowi na noc pampersy sleep&play to nie muszę zmieniać mu pieluszki w nocy. Chyba, że przytrafi mu się kupka, to tak.. Ale on zazwyczaj nad ranem, po całej nocy zaczyna tworzyć w pieluszkę :D Golana- na tej diecie to zjedziesz z kilogramów raz dwa. A Kondzio ma melodię do spania, że hej :) Miałam jeszcze napisać co u nas, ale nie mam już sił. Może jutro się wyrobię. Ogólnie jest spokojnie, tylko czasem dużo wrażeń na raz. Ale teraz idę jeść kolację :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny za odpowiedź w sprawie pieluch i ciemieniuchy... o to chodzi, że u nas kupa jest praktycznie co karmienie, dlatego w nocy też musiałam przewijać :/ Franek też robi rzadkie kupy czasem zielone i się tym na maksa martwilam... ale skoro pediatra powiedziała, że to ok to już nie będę się nad tym roztkliwiać. Franek jest producentem kup... rekord to 6/dobę. teraz śpi z M na kanapie, chociaż powinien być już wykąpany... z facetami to tak zawsze wszystko co zbudujesz oni muszą burzyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NadzianaOla
A odnośnie wagi, to Alicja waży 5300 (jutro kończy 10 tygodni). Ostatnio byliśmy u teściów i na wejściu słyszę od teściowej: ale już ją upasłaś! Jak mi ciśnienie skoczyło, bo: po pierwsze: Ala jest szczuplutka, nie chudzinka,ale taka w sam raz. Buźkę ma tylko pyzowatą; po drugie: jak można powiedzieć o własnej wnuczce,że jest upasiona?? Jak w ogóle można tak o dziecku powiedzieć? nie można innych słów dobrać? a po trzeczie: nawet jeśli była by bardziej okrągła to co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Ola a ile Ala ma wzrostu? Marcin waży 5980, wczoraj go zważyłam, jest tydzień starszy od Ali i jakoś nikt nie mówi, ze upasiony. Zresztą, co Ty dajesz jej hamburgery i chipsy żeby ją upaść? Co za pierdoły, nie przejmuj się. ;) Mamka, mały w dzień śpi różnie, nie ma jakiegoś specjalnego rytmu. Zazwyczaj: budzi się ok 5 czasem 6 i około 9 półgodzinna, godzinna drzemka, później od 11 do 14 czasem 15 na spacerze (z czego godzina spaceru a resztę na tarasie prześpi) zależy jak głód go obudzi. Później jeśli idziemy na drugi spacer to od 17 do 18 jeśli nie ma tej drzemki na spacerze to około 19 przysypia do 21.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NadzianaOla
Dokladnie nie wiem jak dluga jest Alicja. Ostatnio sami ja pronowalismyb zmierzyc,wyszlo nam 63cm. Ale ubranka nosi na 68 szczegolnie spodenki, nozki ma dlugie. Bluzeczki na 62 i na 68.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patka zazdroszczę, u nas w dzień nie jest tak rózowo, jeszcze jakoś do tej pory nawet jak Franek nie spał to leżał w łóżeczku, albo się ze mna bawił dużo... ostatnio jak nie śpi, i nie je to najczęściej jest płacz żeby go brać na ręce... nie wiem czy za dużo go nosiliśmy jak miał te kolki czy o co chodzi... dzisiaj noc była słaba... po całym dniu praktycznie nie spania (nie byliśmy na spacerze, bo pogoda taka parszywa, że mi się po prostu nie chciało:( ) zasnął w końcu z M na kanapie około 20.30 czego skutkiem było nie wykompanie go, bo się obudził o 0:30 z krzykiem na jeść... pojadł trochę choć w między czasie przysypiał M go budził, przewijał, żeby tylko zjadł tyle co zwykle... koło 2 cały rytuał został zakończony, zasnął natychmiast... obudził się o 4:30 bez sensu, chyba z bólu brzuszka, bo słyszałam jak pierdy puszczał wzięłam go do cyca, pociumkał 5 minut nie jadł, potem płakał, trochę go polulalałam, potem w łóżeczku głaskanie itp, zasnął po jakiejś pół godzinie... o 5.30 coś tam mamrotał, wstałam włożyłam smoka, uruchomiłam kołyskę :P, zasnął ale tak jakoś niespokojnie... o 6.30 już normalnie pobudka na żarcie! po jedzeniu trochę się pobawił, wyjątkowo uśmiechnięty był, gugał, śmał się z pół godziny... potem powoziłam wózkiem bo coś niezadowolony był, zasnął. Na razie śpi już ze 40 minut :] wow. Może dzisiaj będzie lepszy dzień. A zauważyłam wczoraj, że księżyc jakiś duży może pełnia jakoś w tym czasie wypada i Franek dlatego taki niespokojny, ostatnio też jak pełnia była to ćwiczył naszą cierpliwosć ;) ----------- co do grubości czy chudości dzieci, zaczyna mnie już denerwować ta nagonka na to ile dziecko waży... waży ile waży, każde inaczej, jedno je więcej inne mniej, jedno robi 10 kup na dobę inne jedną na 3 dni... mój Franio jest pyzulka, ale jest najpiękniejszy na świecie :* ---------- oho budzi się :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malla1718
Hejka ;) tamisia- mój mały też ma wlaśnie taki łupież takie aż place na głowie i sama nie wiem czy to ciemieniucha ale myśle że raczej tak, chociaż u mnie to może być od tego AZS co do przewijania to ja w nocy nie przewijam jak przewine na wieczór około 21 to dopiero rano około 7, wogóle to powiem wam że ja nawet w dzień to przewijam nie za często, jak zmienie mu pampersa rano to pózniej około południa póżniej około 17 i pózniej na noc, chyba że miedzy czasie zrobi coś konkretniejszego no to trzeba przewinąć ;) ja szczepie małego tylko na te obowiązkowe, dziewczyny a czym sie różni to 5w1 a 6w1 ?? ... goplana- u nas było podobnie najpierw lekarz mówił że to trądzik a pożniej że skaza :( musisz obserwowac czy nie pojawiają sie te krostki bardziej. ... masaya- ''z kazdym razem jest przyjemniej'' no prawie jak dziewica :D wogóle to mąż pewnie przeszczęśliwy :) a i odczuwałas jakiś ból za pierwszym razem ? ja mam wizyte we wtorek i mój już sie doczekac nie może szkoda tylko że mnie za bardzo nie ciągnie, tak jak pisały dziewczyny bardziej zablokowałam sie psychicznie niż fizycznie :( ... nadzianaOla- nie przejmuj sie teściową ani nie zwracaj uwagi na takie głupie odzywki po co masz sobie psuć nerwy, moj wazył prawie 1kg wiecej jak miał 7 tyg wiec nie ma nawet co porównywac, z twojej ali niezła laska i juz :D ... tamisia- oj nie zaciekawa noc ale może teraz w dzień bedziesz miała wiecej spokoju ... ... U nas nocka dzisiaj spokojna tylko jedna pobódka !! Jak nigdy. Za to mały miał bardzo cięzko usnąc, meczył sie od jakiejś 19:30 do 22 ale jak usnął to obudził sie dopiero o 3:45 i potem to juz rano o 6. Eh a u mnie taki bałagan :/ ale jak sie zebrać żeby to wszystko ogarnąć. ... Miłego dzionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masya dzięki za odpowiedź, już myślałam, że za dużo tych kup;p U nas też skórka przy brwiach zaczęła się łuszczyć smarowałam linomagiem i po 3 dniach zeszło. NadzianaOla Twoja Ala jest akurat! Prędzej bym nazwała ją kruszynką podobna wagowo do mojego Maksa a ostatnie co można o nim powiedzieć to, że jest upasły;/ Co za kretyńskie określenie, zupełnie nie na miejscu. Malla1718 Wspaniała nocka, zazdroszczę! Ja też się wybieram do gina. Ja mam ochotę na sex i nie myślę jak to będzie, zobaczy się w trakcie:) Zaraz po połogu dawałam sygnały mężowi, że jestem gotowa, może nawet za szybko. Mąż nie dał się skusić i do półki nie wybiorę się do tego gina i nie sprawdzę czy wszystko w porządku nici z bara bara. Zaczynam być podejrzliwa, czy naprawdę ma ochotę, bo Wasi mężowie doczekać się nie mogą:/ A właśnie czy któryś z waszych był przy porodzie? Bo mój był, był wspaniały ale teraz trochę się boję, że to może przez to nie chce? Jest czuły i mówi, że nie może się doczekać a z drugiej strony czeka nie wiadomo na co;/ Zobaczę jak będzie gdy wrócę z wizyty. Myślicie, że coś w tym jest? Czy powinnam się cieszyć z takiego podejścia? Dzisiejsza nocka 19.40 kąpiel i karmienie i usypianie 20.50 sen 2.10 karmienie do 2.30 trochę potem marudził z łóżeczka ale nie wstawałam i zasnął 5.15 karmienie do 5.30 7.00 pobódka W sumie jestem wyspana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
U nas aż tak kolorowo to nie bywa. często przez ten czas gdy nie śpi potrafi nam dać popalić. Wiecznie chce się nosić, bawić albo po prostu płacze. A żeby zasnął to też czasem się muszę nagimnastykować. W *****idzie odkurzacz/suszarka/okap/karuzela. Przekładam go nieraz z wózka, do fotelika samochodowego, do leżaczka, na kocyk. Do spania zawsze musi być owinięty albo w kombinezonie bo inaczej to zapomnij, że zaśnie na dłużej niż 5 minut. --- Ola sądzę, że Twoja mała ma idealną wagę. Zresztą, pokaż teściom siatkę centylową. Jakby była mniejsza, drobniejsza znów byłoby, że ją głodzisz pewnie. --- Dziewczyny czy wam wypadają włosy po ciąży? Macie jakiś patent? Bo ja chyba za chwilę łysa zostanę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc dziewczyny, jestem mama z poczatku lutego i jak was czytam to zastanawiam sie jakim cudem wasze dzieci tak ladnie spia??? Moj syn w nocy budz sie na jedzenie dokladnie co 2 godziny z zegarkiem w reku:/ w dzien jest jeszce gorzej bo sumujac od 6 do 20 spi moze z godzine:( no i z rak nie schodzi no placze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malla1718- żebyś wiedziała, że czułam się jak dziewica :D ale doznania inne :P Co prawda nie było bólu, tylko dyskomfort na początku, ale szybko przeszło. Jedynie niepokoi mnie to, że w niektórych pozycjach na razie musimy sobie odpuścić, bo ewidentnie czujemy, że jestem luźniejsza :/ Czego bałam się jak cholera. Ale dobór odpowiednich pozycji i wtedy jest jak przed ciążą :) A ja się biorę za ćwiczenia, żeby usprawnić mięśnie na dole i wrócić do pełni formy. Bo jednak ciało mi się rozleniwiło troszkę :P Mąż happy, że hoho :D Jak widzi, że nie jestem zmęczona po przebojach z synkiem to nie ma litości :D Ale mi też libido rośnie, więc korzystamy :D Ooo i jeszcze co mnie wkurza to piersi pełne mleka. Więc mi najlepiej odpowiadają pory po karmieniu, wtedy znikoma szansa, że coś z nich jeszcze wypłynie. Mamka222- mój był przy porodzie, ale też grzecznie czekał do wizyty u lekarza. Myślę, że Twój mąż chce być pewny, że Ci krzywdy zbyt szybkim powrotem do współżycia nie zrobi. Napatrzył się już dość na porodówce i teraz daje sobie na wstrzymanie. Nie martw się, po pierwszym razie nie będzie chciał Cię z rąk wypuścić :P ;) Paatkaa- mi zaczęło więcej włosów lecieć, ale na razie tragedii nie ma.. Choć juz myślałam, żeby udać się do apteki po jakies tabletki na wzmocnienie i szampon. Już muszę do małego lecieć, później wrócę nadrobic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Mamka, ja Cię dobrze rozumiem w sprawie seksu. Nie mam za bardzo ochoty, więc ja nie naciskam ale mój mąż, najpierw mówił, że czekała na wizytę u ginekologa i że się doczekać nie umie ale wizyta już była a on jakoś dalej nie przejawia inicjatywy... Może to moja wina, bo mówiłam mu, że tego się boję i że nie chcę się śpieszyć. Może to wina tego, że był przy porodzie. Może kwestia tego, że on też jest bardzo zmęczony bo ostatnio po 8 godzinach pracy intelektualnej pracuje kolejne 8 fizycznie. Trochę zaczynam się martwić....Choć małżonek mnie przekonuje, że wszystko jest między nami w porządku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dzidzius sab ma troszke wieksze stezenie od bobotic, a ten na malego nie dziala wiec nie ma sensu kolejnych kropelek w niego pakowac. Nie ma zlotego srodka ktory uwolnil by me dziecko od tego okropnego bolu :-( Moj tez dostaje te krople na T :-) ale nie widze poprawy U mnie z seksem znowu jest tak ze mam ochote, odrazu po wyjsciu ze szpitala mialam, ale cholernie sie boje. Moj M odlicza niby dni, a ja nawet do gina sie nie umowilam. Teraz mam znowu problem bo chyba hemoroidy mi sie zrobily :-( po porodzie tez rozstepy na piersiach mi wyszly :-( U nas noc zakonczyla sie na tym ze zasnelam z malym na kolanach z suszarka w reku Biedny ten moj abrzdac Za to dzis spi caly dzien, udalo mi sie wysprzatac caly dom, ale teraz juz ledwo przytomna jestem Tamisia Czarus przez te kolki lubi byc bardzo noszony i uwielbia sie ciagle tulic, przez spi tez z nami co jest meczace. Nie jest to dobre, ale jak go nie tulic jak dostaje takiego napadu krzyku i bolesci Dzis bedziemy kapac malego w pieluszce tetrowej, trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NadzianaOla
Dzięki dziewczyny. Ja też uważam,że Ala jest w sam raz. A z teściami, niby się dogadujemy,ale chyba tylko dlatego,że ja sie zawsze staram opanować, bo bardzo często mamy odmienne zdanie na różne tematy. A nie wdaję sie z nimi w dyskujsję,bo wiem,że mój mąż ich szanuje i się z nimi liczy. Co nie zanczy,że mnie nie popiera:) -------- A co do seksu, to my już dawno jesteśmy po:) już kilka albo kilkunastokrotnie;P Mój mąż już od początku doczekać się nie mógł,więc sam mnie do gina wysyłał. Mi też jakoś bez oporów to przyszło i powiem wam,że jest cudownie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Helenka co to znaczy kąpiel w pieluszce tetrowej? zaciekawilas mnie... tamisia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malla1718
mamka- moj nie był przy porodzie, miał być ale jakoś tak wyszło może w sumie i dobrze chociaż z drugiej strony troche szkoda bo to jest niesamowite przeżycie no ale... myśle że twój mąż poprostu boi sie o ciebie i chce być pewny że wszystko jest w porządku, nie chce ci zrobic krzywdy, powinnas w sumie sie cieszyć że podchodzi do tego w ten sposób że woli poczekać niż żeby coś sie stało. ... paatkaa mi włosy jak narazie nie wypadają i najlepiej niech tak zostanie, ale za to w ciąży mi tak wypadały że myślałam że będe łysa nie stosowałam nic przeszło samo ale mojej koleżance po ciąży też bardzo wypadały i wiem że chyba coś stosowała co naprawde pomogło, dowiem sie jutro to ci napisze :) ... heelenka- hemmoroidy :/ niestety mi też dokuczają i to nawet bardzo, jak bede u gina to zapytam sie czy może jest na to jakaś maść bo nieraz to ciężko sie tam dotknąć żeby sie umyć, masakra :/ ... powiem szczerze że ja też nie mam pojęcia co to kąpiel w pieluszce tetrowej ? ... co do seksu to skoro mówicie że jest tak cudnie to może i mi sie troche psychika odblokuje ;) ... Dobrej i przespanej nocki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziendobry, my już po porannej pobudce :) Franio dzisiaj dużo lepiej w nocy :) obudził się tylko raz o 3.30 i spał do 6.30, a wieczorem zasnął o 23, no tak to moglibyśmy pozyc... wcześniej właśnie tak sypial, potem nawet o tej 3.30 się nie budził tylko dopiero o 6... dzisiaj wreszcie się wyspalam :) zaczynam podejrzewać czy Franek też nie zabkuje przypadkiem, ma wszystkie objawy oprócz gorączki... u nas dzisiaj znowu pochmurno:( tamisia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×