Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuchowata84

LUTY MARZEC 2014

Polecane posty

Czy glukoza przed ociążeniem 84, a po 126 to norma? Bo nie mam w wyniku norm podanych i nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i muszę się jeszcze pochwalic co kupiłam: 2 pary półśpiochów, body (chyba z 5 szt.) z długim rękawem zapinane przez środek, taki sweterek, wanienkę i akcesoria do kąpieli typu nożyczki oraz kosmetyki. W sumie to tak się przez przypadek złożyło że babka w aptece dała mi żółtą szczoteczkę z grzebyczkiem, ja kupiłam żółtą wanienkę i mam ręczniczek z kapturem też żółty od siostry. A ciuszki kupiłam żółte, niebieskie i jeszcze skarpetki. Czyli na razie koniec z zakupami, bo limit przekroczony. Ale jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuźwa! Pogłupieli z tymi spamami! Muszę pisać po1 zdaniu! 😡 _______ Podwójna=> piękne :-) ta choinka cudna :-) że też Ci się tak chciało! Ja zupełnie nie mam zdolności manualnych i nienawidzę wszelkiej dłubaniny, chociaż zawsze podziwiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzius210- mnie również boli czasami brzuch (szczególnie, gdy długo jestem w jednej pozycji, bądź coś robię) i śluz mi się zwiększył.. Ja to mam nakaz oszczędzania się, więc się słucham :) >>> heelenka- ja też ciągle coś sobie dopisuje do listy zakupów, chyba mnie coś napadło.. Później pewnie się okaże, że wiele z tych rzeczy niepotrzebne i mogłam się obejść bez nich.. Ale teraz wicie gniazda najważniejsze ;) >>> kalina82- no dokładnie tak samo lekarz mi powiedział.. Bylebym do 9 miesiąca dotrwała, a wtedy to sobie przed terminem mogę rodzić. >>> Goplana- wszystko w normie z tymi wynikami :) >>> podwójna77- piękne te wypociny ;) Bombki, aż się świecą :) Widziałam kiedyś choinkę przystrojoną tylko takimi bombkami i światełkami. Wyglądała cudownie! >>> RybkaPlum- maleńka kulturalna i chciała się z panią doktor przywitać :) >>> brzuchowata84- ważne, że zakupy ruszyły z kopyta. Ja tam uwielbiam kompletować wyprawkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goplana - jest ok:) masz piekna norme. ----- Co do chcenia to jako mnie wzieło przed ostatnia Wielkanocą artystycznie. Latami nic nie robiłam. Teraz plany większe były, ale nie dało rady. Heelenka - wpisz w googla kordonkowe bomki. Sposobów jest kilka, ja robie na wikolu rozcieńczonym, ale niektórzy wola krochmal. ---- Dzięki dziewczyny za pochwały - uroslam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuchowata bardzo ładny ten śpiworek, aż mnie korci ale nie, nie potrzebnie kasę wydam. boli i boli mnie ten brzuch, oczywiście się już naczytałam i panikuje masaya tez trochę przesadzam z tymi zakupami napewno, ale raz w życiu można sobie pozwolić na taka przyjemność. Czy czułaś możne przed zanim dowiedziałaś się o skróconej szyjce klucie w pochwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goplana u mnie tez norma po 2 godz nie była napisana ja miałam 65,5 po 2 godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, czytam was od początku bo jakby mam temat na rzeczy. mamamama2 ja jedno już rodziłam na Ujastku i teraz będę w marcu drugie. Pierwsze urodziło się z kilkoma wadami i w sumie cieszę się, ze tam rodziłam. Oddział patologii noworodka chyba nadal prowadzi dr Rzepecka więc od tej strony jest w miarę bezpiecznie, a w razie czego Prokocim niedaleko. Ja rodziłam poprzednio i teraz też mnie prowadzi dr. Maciej Kowalczyk. Przyjmuje i prywatnie i ma dyżury na Ujastku właśnie. Jeśli chcesz kontakt to daj znać, można go też znaleźć w internecie. Warto się skontaktować wcześniej, bo nie jest codziennie w szpitalu. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
Witajcie:) ja też jestem po wizycie...ale w zasadzie nic nowego nie wiem...malutka nadal w położeniu miednicowym główka po prawej stronie i lekarz powiedział że już są marne szanse na obrót... wagi nie znam bo nie podał:( Po weekendzie idę na pierwsze ktg i liczę że wtedy w szpitalu mi zrobi na porządnym sprzęcie i zapewne wtedy też poznam termin cesarki który de facto mogę sobie wybrać i zastanawiam się nad 5 lutym, czyli dniem moich 26 urodzin miałabym najpiękniejszy prezent:) Choc szczerze to wolałabym przed terminem ale jakoś luty mi bardziej pasuje niż styczeń:) Byłam w tesco mają przeceny na ubranka i Pampersy w promocji zdaje sie ze po 52 gr za sztukę wychodzi... kupiłam płyn, oliwkę i krem z ziaji, wiec został mi tylko octanisept, sól fizjilogiczna w ampułkach i woda morska do noska.... Pepco też odwiedziliśmy ale tyle tego już mam że darowałam sobie zakupy, tak jak któraś pisała materiały ubranek w tym sklepie nie powalają....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podwójna77 piękne są te bombki - zazdroszczę talentu. ------ Masaya mam książeczkę ze szkoły rodzenia, gdzie napisane jest wprost, co zabrać do szpitala. Gdybyś coś chciała wiedzieć, to daj znać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
Zajrzałam też do diabetologa, poczatkowo mierzyłam cukier 4x dziennie, miałam dobre wyniki kazała tylko raz a dziś po zbadaniu czegoś tam co miało byc do 6,1 u mnie było 4,5 kazała mierzyc sporadycznie. tak wiec od jakiegoś czasu odchodzę od radykalnej diety no i kg przybywają:) 36 tydz 9 na plusie więc w 10 pewnie bilans się zamknie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heelenka- właśnie w grudniu czasami czułam kłucie w szyjce, ale tłumaczyłam to sobie tym, że pewnie mnie mały rączką w nią uderza. I zazwyczaj po całym dniu jak chciałam odpocząć to wtedy dopadały mnie te ukłucia. >>> joanna6950- jejku, ale to szybko zleci.. Raz dwa i pierwsze porody u nas będą :) >>> Emila8200- ja cały czas w rozterce między Chełmżą, a Toruniem.. Jak mąż będzie miał wolne to zamierzam odwiedzić i jeden szpital i drugi i trochę się zorientować w sytuacji.. Ale jak będę już pakować torbę to chętnie skorzystam z porad :) Niby listę sobie zrobiłam, ale jeśli coś mogłabym z niej wykreślić to byłoby super, bo coś długa jest :P Dam znać.. I właśnie sobie pomyślałam, że muszę torbę też wyprać. Na kółkach to taka mega duża jest, a ta w rękę średnia, więc może się zmieszczę :) >>> Byliśmy chwilę u teściów i już mnie brzucho ciąży i plecy bolą, więc nic tylko leżeć mi zostało.. Jeszcze wrzucę coś na ząb i będę tak pewnie do północy czekać, aż sen nadejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli ja miałam poniżej normy.. masaya pytałam bo oprocz boli brzucha tez mnie tak kluje no nic pozyjemy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Słońce a u Ciebie jak się sytuacja miewa? Ciekawa, która będzie pierwsza. Słonce, Joanna czy ja :D Miała któraś robiony wymaz na paciorkowce? Mnie lekarz takim badaniem dodatkowym uraczył. Musiałam dziś w laboratorium poranek przesiedzieć, żeby oddać próbkę. Eh... We wtorek w końcu grzecznie torbę spakuję. Doszłam jedynie do tego, że kupię sobie ten rogal/fasolkę do karmienia. Dziś byłam u koleżanki, która tym karmiła, super pomocny gadżet. A reszta to już chyba na spontan pójdzie, czego braknie to będziemy szybko kupować i tyle. Dobrze, że teraz w sklepach wszystko jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie skonczyłam prasowanie rzeczy dla dziecka i w zasadzie do kupienia mam ze 3 sztuki body, bo śpichów i kaftaników jest masa. mam 2 rożki, więc spokojnie starczy. xxxx Podwojna super te Twoje dekoracje. xxxx Helenko mnie też tak właśnie kuło, ale na szczęscie okazalo się że z szyjką wszystko ok. Odpoczywaj, kiedy masz wizytę u gina? xxxx Czas leci, dopiero zaczęłysmy pisać na topiku, a już za kilka dni niektóre z nas mogą rodzić. Będziemy wyczekiwać z niecierpliwością pierwszych porodów i wrażeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie Paatka, jak nie w sklepach to przez neta zamowisz i będzie ok. Z doświadczenia wiem, że te wszystkie gadżety nie są konieczne, wszystko wychodzi w praniu. Z pierwszym dzieckiem też ciągle cos na listę dopisywałam, z drugim już mniej, a teraz to w ogóle z kupowaniem spokojniejsza jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Paciorkowiec to podobno przed porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paciorkowca robi sie kolo 35tc.byl tutaj taki topik na ktorym pisala rottana(urodzila dziecko w sthczniu/lutym 2013)a pierwsze dziecko zmarlo jej po porodzie bo na paciorkowca nie miala badan i dziecko podczas porodu sn zarazilomsie i umarlomto badanie to standard!!!a nie wynalazek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalina, Emilia - dziekuję :) GBSa, czyli paciorkowca robi się od 34 tc - pytałam gina ostatnio, bo jak się uda to chcialabym rodzić w wodzie, a bez tego ani rusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Gościu pisząc dodatkowe nie miałam na myśli, że to jakiś wynalazek, wymysł i nie wiadomo czego ten lekarz ode mnie chce. Po prostu standardowo z wizyty na wizytę robię morfologię i mocz - a na co poniektóre wizyty dodatkowo zleca mi inne badania - wiadomo, konieczne w danym okresie ciąży. No to już najlepszy dowód, że wielkimi krokami zbliżam się do końca. Teraz to już po mału mam na to wyrąbane. Dziś ostatnia pralka ubranek dziecięcych do prania i suszenia bo ładna pogoda się zapowiada. Samego porodu się boję ale wczoraj spotkałam się z koleżanką, która urodziła w niecałe 25 minut i jakoś pozytywną energią mnie naładowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulka123
Czesc dziewczyny :) Oj u mnie działo się działo.. Kto by pomyślał, że mojemu skarbowi bedzie sie az tak spieszyc? Przyszla na swiat o 2 miesiące za wczesnie. Trafilam do szpitala 17 grudnia przez skurcze. Potem sie okazało, że szyjka mi się skraca i mam rozwarcie na 2 cm.Do tego doszła infekcja i tak o to 26 grudnia przez CC na swiat przyszla Wiktoria 1460g 46 cm 9 punktow w skali apgar. Na poczatku tragedia, ja nie moglam wstac a co chwila przychodzily pielegniarki informowac mnie, ze mala do rana moze nie przezyc. Cos strasznego.. Na szczęście teraz jest z dnia na dzien coraz lepiej :) Czekamy aż mała osiągnie 2 kg i zabieramy do domku :) Pewnie to dosyc potrwaaa ale musze uzbroic sie w cierpliwosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulka123- serdecznie gratuluję córeczki!!! :) ależ wiadomość z rana.. Współczuję C**przeżyć związanych z wcześniejszym porodem. Oby teraz było już tylko lepiej. Nabierajcie sił i zdrowia. Wszystkiego dobrego :) pisz do nas, będziemy ciekawe co się dzieje z Tobą i Wiktorią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heelenka- na wizycie na pewno się dowiesz jak tam z Twoją szyjką. Chyba nie zawsze takie kłucie oznacza skracanie się szyjki.. Paatka- ja miałam teraz na wizycie pobieraną próbkę na paciorkowca. A zaczęłam dopiero 33 tydzień. Od razu na drugi dzień musiałam dostarczyć próbkę do laboratorium. A i takich opowieści o błyskawicznych porodach to można słuchać :) Ja dziś wstawiam pierwszą pralkę rzeczy dla małego :) też ze względu na pogodę, tak ładnie, że na zewnątrz je wywieszę.. I na bank plota pójdzie, że już urodziłam, bo pranie dla niemowlaka suszy się na dworze :D uroki małych miejscowości :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 35plus
Hej, ja po wizycie u gina. Mały ma 1500g (30 tyg i 3 dni) i czuje się świetnie, w przeciwieństwie do mnie, bo hemoglobina na granicy normy a ciśnienie szkoda gadać. Dostałam zwiększoną dawkę leków na nadciśnienie, mam się oszczędzać, a jak nadal będzie za wysokie to do szpitala. Mam nadzieję, że jakoś to przetrwamy i synek urodzi się w miarę w terminie. Też mnie zebrało na pranie - zaczęłam od moich rzeczy do szpitala, chcę spakować torbę "na gotowo", a potem biorę się za pranie rzeczy synka i układanie ich rozmiarami, niech już czekają. Madziulka, gratuluję córeczki :) Najgorsze za Wami, teraz z każdym dniem będzie lepiej. Czy planujecie poród rodzinny? U nas męża podobno trzeba wystroić w jakieś zielone ubranko, nie mam pojęcia skąd je wziąć, musimy dopytać w szpitalu. Spokojnego weekendu :) Ja mam w planach leżenie i czytanie "Gry o tron".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35plus- u nas będzie poród rodzinny :) a takie wdzianka zazwyczaj w szpitalu można kupić, tak samo jak te foliowe nakładki na buty.. Ale w aptece też powinni mieć coś takiego. No jak trzeba to nic tylko odpoczywaj więcej! Ja właśnie się zorientowałam, że madziulka123 miała termin na ten sam dzień co ja i kalina82.. Jejku zaciskam nogi i nie kuszę losu, bo jednak synek musi nabrać jeszcze trochę sił.. Byle do lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulka=> ale wiadomość!!!!! Aż mi łzy stanęły w oczach! Gratuluję!!! I trzymam kciuki! Pisz na bieżąco, jak się czuje Wiktoria! ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach jo, namęczyłam się, żeby zmodyfikować naszą tabelkę, usunąć zbędne znaki, ogólnie pomniejszyć ją.. A tu nic - dalej wyskakuje mi jako spam :( Dzieciaczki pchają się na świat i lista mam została otwarta, a my bez tabelki zostałyśmy oOoo! Idę się ogarnąć, bo szkoda nerwów mi na te spamy. Spróbuję później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×