Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuchowata84

LUTY MARZEC 2014

Polecane posty

Helenka=> mnie tez bardzo biust urósł. Jak wieczorem zdejmuję stanik, to czuję aż ból. Piersi mam teraz bardzo duże, nie były takie w poprzednich ciążach. Az się boję, co będzie, gdy będę miała po porodzie nawał pokarmu :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goplana ja stanika nawet na noc nie ściągam bo tak mnie piersi bolą że nie daję rady spać. Kupiłam dziś nowy o rozmiar większy. A to jak tak rosną to może oznaczać nawał pokarmu? Patka Twój brat jest bardzo młody.. czasami wiara czyni cuda. Ja tak jak pisałam chwytam się już wszystkiego co mogłoby pomóc, tata pije ziółka, żuje tatarak, je pestki od śliwek, oczywiście ja to wymyśliłam w takich chwilach człowiek jest w stanie uwierzyć we wszystko nawet czary mary jeżeli miałyby pomóc. wczoraj ja miałam silne bóle brzucha, nawet nospy w domu nie miałam, nie pisałam bo nawet nie bylam w stanie. Obydwoje mieliśmy łzy w oczach, już mieliśmy jechać do szpitala lub mojego lekarza ale przeszło, podejrzewam że to coś z żołądkiem. Dziś już nospę kupiłam, reni też bo mam taką zgagę że szkoda gadać. Anitia super że wszystko ok:) byłam dziś w pepco, nie było kurtek ani płaszczyków, w centrum hińskim również tzn były ale takie wielkie że krzywdę bym sobie w takim płaszczu mogła zrobić. Za to kupiłam w babymaxx dwie tetrowe pieluszki jedna w słoniki a druga w kaczuszki, butelkę lovi, cążki z nożyczkami i pilnikiem i miękką szczoteczkę do włosów. Ubranka zacznę kupować dopiero jak płeć poznam, w baby maxx są piękne ciuszki, super kombinezony ale drogie. Najtańsze ciuszki znalazłam w real. Znalazłam poduszkę do spania za 45zł ale z kuleczek styropianu i odpuściłam sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Helenka, mój brat jest bardzo zaradnym facetem. On się łatwo nie poddaje. Tylko mam wrażenie, że trochę się nie szanuje. Miesiąc temu miał operację a w poniedziałek już pojechał do Luksemburga do pracy. Bo on musi zadbać o byt rodziny. Zamiast zaszyć się w domu i dojść do siebie a nie ledwo rana się zagoiła i dalej goni, po raku płuc pół roku odpoczął, teraz nie bardzo chce. Eh..no martwię się. A on zaczął stosować dietę. Antyrak - możesz też na to popatrzeć jeśli chodzi o Twojego ojca. --- Tak was słucham i się zastanawiam, czy wszystko jest ok...Owszem biust mi urósł, ale dalej w stary stanik, tylko taki bez pusch up się mieszczę. Nie boli mnie nic, a w dalszym ciągu jedna pierś mam większą od drugiej...Wszyscy też jak mnie widzą a wiedzą o ciąży to z niedowierzeniem mówią o 5 miesiącu, bo uważają, że mam za mały brzuch...z jednej strony, może dobrze bo łatwiej mi będzie dojść do siebie, po porodzie. W ogóle dziś mam wizytę u lekarza o 16, oj mam stracha...zdecydowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamama2
Jejku dziewczyny ja od wczoraj mam ból gardła i cieknący nos, moja córcia też przeziębiona, zrobiłam nam wczoraj syrop z cebuli, najadłam się czosnku i miodu i mam nadzieję, że nic gorszego z tego nie wyniknie. Miałam nadzieję, że mnie ominą jesienne choróbska, codziennie piję herbatę z miodem i cytryną łykam witaminy a i tak mnie dopadło. Jeśli znacie jakieś magiczne domowe sposoby na przeziębienie to napiszcie. ------ mój biust test większy w stare staniki się nie mieszczę, ale nie bolą mnie piersi, są tylko trochę tkliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patka, Twój brat poprostu nie poddaje się, mieć takie małe dziecko i raka to też proste nie jest, sam już pewnie nie wie co w tym momencie jest najważniejsze. Dzięki za antyraka, muszę kupić gdzieś tą książkę. U mnie brzuch nie wiem na który msc wygląda ale nawet nie mam pełnych czterech. W sobotę będę na uczelni, tylko dwie znajome wiedzą.. zobaczymy co reszta powie. Zrobiłam dziś zdjęcie i w porównaniu do ostatniego urósł trochę i przesunął się do góry. Ja zawsze nosiłam B z pushup, w 8tyg zmieniłam na B bez pushup, wczoraj kupiłam C bez pushup, nie mierząc oczywiście. Zakładam dziś i za mały! aż mi łezka popłynela.. jakoś ciężko mi się przyzwyczaić do zmian w moim ciele. Jutro jadę kupić D :( nie stresuj się, ja mam wizytę we wtorek i nie mogę się już doczekać a to dlatego że doczekać się nie mogę zakupu ubranek, a kupie jak płeć poznam, tzn jak mi lekarz potwierdzi że to dziewucha:) już kiedyś pisałam o tym że nie śpię po nocach, dziś rozmyślałam o tym jak bardzo chciałabym żeby dzidzi była już z nami, nie ważne że nic dla niej jeszcze nie mam, chciałabym już 12.03! a i pisałam wcześniej że wózek będziemy nowy kupować, odmieniło nam się kupimy używany, o 500zł taniej wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helenka=> nawał pokarmu przychodzi dopiero po porodzie. I nie każda kobieta to przechodzi. Po prostu przez kilka dni piersi produkują więcej mleka, niż potrzebuje dzidzia. Biust jest wtedy obrzmiały, ciężki. Ale są na to skuteczne sposoby - częste przykładanie dziecka do piersi, okłady w rozgniecionych liści kapusty, okłady z mokrych zamrożonych pieluch (to bardzo pomaga!) Pisałam o tym, bo miałam i nawał, i zapalenie piersi, gdy temperatura w ciągu dosłownie pół godz.wzrosła mi do 39st. Nawał nie zależy od wielkości piersi, ale wiadomo, że duży obrzmiały biust jest niewygodny. Dlatego martwię się, jak to będzie po porodzie, skoro już teraz jest wielki :-0 A! Po ok. 2 tyg. rozmiar wrócił do tego sprzed ciąży. Po prostu potrzeba czasu, bo organizm organizm produkował tyle pokarmu, ile potrzebuje dziecko. ______________ Patka=> jednym rośnie biust w ciąży, innym nie. Nie martw się, Ciesz się, że nie boli, nie uwiera :-) Ilość pokarmu nie jest zależna od wielkości piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helenka=> ja zawsze nosiłam 75b, a teraz jeszcze nie kupowałam nowych. Póki co powyciągałam jakieś miękkie sportowe staniki, bo w sztywnych biust strasznie mnie boli, uwiera. Widziałam w H&M bardzo ładne staniki do karmienia :-) w różnych kolorach :-) 8 lat temu to tylko białe w sklepach były, a teraz do wyboru, do koloru, ale kupię dopiero w 9mies., bo nie wiem,w jaki rozmiar się zmieszczę :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff a myślałam że to tylko ja z takimi małymi:) do karmienia kupię na pewno ale przed porodem dopiero. Najgorsze jest to że boję się że rozstępy mi się porobią na biuście. Moja siostra jest duża już kiedyś pisałam, ma 16 lat i nosi D! hormony jej poprostu nagle przyszły wszystkie na raz i ma białe duże rozstępy na piersiach.. :( na brzuchu jeszcze jakoś przecierpię ale nie na piersiach. nie lubie szmacianych ale chyba sobie takie kupie, mój wczoraj wlaśnie takie sportowe mi pokazywał śmiejąc się pod nosem i miał rację, mogłam sobie chociaż jeden taki kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam miękkie staniki, ale z fiszbinami, więc podtrzymują biust. Mam też koronkowe z miękkiej koronki, które też są elastyczne i się sprawdzają przy rosnącym biuście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Laski! Dawno się nie odzywałam, bo nic nowego u mnie. U Was widzę dyskusja trwa. Co do piersi to mnie urosły, ale nie kupowałam nowych staników jeszcze, bo na razie jakoś się mieszczę. Nie wiem czy się chwaliłam, ale ubranka z Allegro doszły i to cała duża paka. Są ładne i mogą być w sumie na dziewczynkę i na chłopczyka, bo np. jest kombinezon niebieski czy białe półśpiochy i biała w paseczki kolorowe kurteczka (dwustronna). Wiadomo, że to używane, ale nie są zniszczone. Jak się niuniu urodzi to na pewno jeszcze coś zalicytuję. Moja mama też kupiła jakieś śpiochy w szmateksie jeszcze z metką. Może za wcześnie no ale jak się trafiły. Oprócz tego nie mam nic, ani akcesoriów do kąpieli, karmienia, wózka ani łóżeczka. I nawet nie wiem za co się brać. W sumie nie mam kiedy pojechać do sklepu, bo w soboty też mam zajęte. A w niedzielę to zawsze coś wypadnie. A u Was jak zakupy? Może powymieniamy się jakimiś sprawdzonymi poradami co kupić, co się przydaje? Ja np. przy pierwszym dziecku nie używałam termometru do wody. I nie miałam przewijaka ;)) A smoczek i nożyczki kupiłam jak wyszliśmy ze szpitala, po drodze do domu. Łóżeczko tez mąż poskładał jak byłam w szpitalu. Teraz chciałabym się wcześniej przygotować tylko wiem że może jeszcze za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej brzuchowata, właśnie wczoraj miałam do Ciebie pisać w sprawie tych ciuszków bo zdaje się że pisałaś że one z angli czy irlandi były.. ja takich nie znalazłam na allegro a też chce kupić. Wszystkie jakie widziałam to są na dziewczynkę lub chlopczyka, jak znalazłaś uniwersalne?:) pytanie o wyprawkę już było ale żadna za to się nie wzieła i nie zrobiła listy, ja kupuję pomału pojedyncze rzeczy i chyba spiszę sobie na kartkę co już mam a czego potrzebuje jeszcze. Jutro jadę też na zakupy to jak coś znajdę i kupię to napisze. tak przy okazji jak już zrobiłam to zdjęcie żeby porównać to się pochwalę. 16 dni minęło od poprzedniego zdjęcia. Według Haczewskiego to 14tydzień i 5dzień pokazywarka.pl/yu8mg0/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam że przewijak kupuję, termometru nie ponieważ wiem że nie będę go używać i pewnie będzie się "walał" po mieszkaniu. Wczoraj oglądałam proszki do prania dla niemowlaków, są strasznie drogie. Jakby któraś znalazła jakiś tańszy to proszę o podzielenie się wiedzą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! nie było mnie kilka dni a widze , ze mam spore zalgłosci. zaraz zabiore sie za czytanie. U mnie też nic nowego, czekam na wizyte ale mam dopiero na 2 pazdziernika. Ruchy małej czuje coraz bardziej, choć jeszcze nieregularnie kilka razy w ciagu dnia. Wspaniałe uczucie :) helenka masz spory brzuch jak na 15 tydzien! ja jestem w 19 a mam taki http://pokazywarka.pl/55uqs3/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Helenka jak na 14 tydzień masz normalny brzuch, wcale nie mały. Ja jeszcze nic nie kupuje, po pierwsze nie znam jeszcze płci, a po drugie, zaccznę tak od 7 mmiesiąca. xxxx Na temat proszku d prania mam takie zdanie: przy pierwszej córce kupowalam Lovele, natomiast do drugiej kupowałam Vizir sensitiv i do tego płyn do płukania E sensitiv i byłam zadowolona, bo mogłam prać też nasze rzeczy. Teraz tez będę kupować Vizir.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziulka123
truskava ja koniec 17 tygodnia i mam taki sam brzuszek jak Ty :) jestem strasznie chuda i też juz czuje co nieco :) ale na razie tylko wieczorami jak leże na plecach :) cos pięknego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamama2
Dziewczyny, czy któraś z Was odczuwa delikatny ból dotykając okolic pępka? Ja właśnie odkryłam, że tak, zwłaszcza jak dotknę samego pępka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Jestem tu nowa, ale chce się dołączyć do dyskusji :). Jestem w 18 tygodniu ciąży, brzuszka mi nie widać, co większość ludzi dziwi, czy w ogóle jestem w ciąży... Czuję się dobrze poza wstrętnym katarem i bólem gardła ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamama2
Maaaarta witaj, mnie też od wczoraj męczy i czepiam się wszystkich domowych sposobów żeby przeszło i przerodziło w coś gorszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamama2
miało być nie przerodziło w coś gorszego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie wczoraj kupiłam krople do nosa i tabletki na gardło, oczywiście dla ciężarnych :). Mam nadzieję, że to choć trochę mi pomoże :). Ta pogoda nas wykończy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heelenka - kupiłam niby na chłopaka, ale są uniwersalne oprócz jednej koszuli w kratę i spodenek jeansowych (z tym że zawsze można jakiegoś kwiatka przypiąć, a z resztą dziewczynka też może mieć zwykłe jeansy bez bajerów). Są tam np. zwykłe białe śpiochy i misiowa niebieska kurteczka z uszkami. Myślę że może ją nosić zarówno chłopak jak i dziewczynka. Co do brzucha to mój juz spory, jak na 18 tydzień. A zamierzam chodzić do końca do pracy więc nie wiem jak będę wyglądać. Jeszcze się pewnie szykują firmowe andrzejki więc kupię worek na ziemniaki. A wydaje mi sie że nie masz dużego brzucha, tylko zdjęcie jest z bliska zrobione po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamama2
ładne macie te brzuszki :-) ja uważam, że mój jest duży jak na mój 19 tydzień, ale Wy jesteście straszne chudzinki, jak na swoim mam trochę tłuszczyku :-) U mnie nie ma wątpliwości, że jestem w ciąży :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Mnie ten nie aż tak wielki brzuch nawet cieszy, za miesiąc idę na ślub szwagierki więc nie będę taka wielka :) Choć na pierwszy dzień, mam już sukienkę, która pięknie podkreśla brzuch. Jak się pozbieram to jutro zrobię zdjęcie brzuszka. --- Mamamama2 różnie z tymi moimi bólami brzucha bywa ale nic specjalnie mnie nie boli jak dotykam, dalej często mi twardnieje, zwłaszcza jak położę się na prawym boku lub na plecach z wyprostowanymi nogami, tak szczerze to przez takie nocne obracanie się nie umiem w nocy spać. --- Co do przeziębienia, ja brałam "Prenalen", herbata z sokiem z malin, mleko z miodem. No i mikstura o której mówiłam, czosnek z cytryną. Pomaga nie pomaga. Jest mi lepiej ale dalej pokaszluję i mam katar. Drugi tydzień już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona oliwkaa
Ja też mam duży brzuch jak na 18 tydzień. Jeżeli chodzi o nawał pokarmu to ja go miałam 5 dni po porodzie. Obudziłam się w środku nocy cała mokra od mleka, musiałam się umyć i przebrać i użyć wkładek laktacyjnych. Jak piersi nabierały za mocno to ściągałam pokarm laktatorem. Po kilku dniach wszystko się unormowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamama2
patka no to mnie pocieszyłaś z tym przeziębieniem, mam nadzieję ze przejdzie szybciej, zwłaszcza że za tydzień jadę na połówkowe i wolałabym nie przynosić tam zarazków i kaszleć podczas usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Ja do prania używam płynu Dreft 5w1 dla niemowląt. Dosyć tani, nie trzeba płynu. Te rzeczy które dostałam lub kupiłam już w nim prałam. A termometr kupiłam taki bezdotykowy, można nim mierzyc temperaturę u dziecka ale też temp wody w wanience, wody na kaszkę, zupki itp. I już mam praktycznie wszystko prócz wózka, łóżka i pościeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Chodziło mi o to, że już płynu do płukania nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie narzekam na maly brzuch tylko ze malo przytylam, mi na poczatku tak rosl szybko a teraz troche przystopowal. Co do ruchow to dzis lezac nie czulam a jak popatrzylam na brzuch to tak falowal fajnie:-) co do pepka to z dwa tyg temu czulam ze boli jak dotykalam po czym ni z tad ni z owad wyskoczyl mi troszke do przodu:-) a i chude ponoc ruchy wczesniej czuja. Znowu mam zgage:-( Witaj Marto helenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudaMagda - no a kupowałaś z listą zakupów czy jak? Bo ja kompletnie nie wiem ja się za to zabrać, chodzi o to żebym nie kupiła masy niepotrzebnych rzeczy. Pójdę do sklepu i mi sprzedawczynie coś wcisną na bank. Dlatego szukałam takiej listy w necie, są różne, ale może ktoś ma taką minimalną czyli wszystko potrzebne i praktyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×