Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuchowata84

LUTY MARZEC 2014

Polecane posty

Gość RudaMagda
Chyba że niektore tetrę będą zamiast pampersów. No buźkę u syna to tez mokrymi chustkami wycierałam ale jemu b.szybko ulewanie przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Masaya a tam mętlik, ja po prostu w ogóle nic nie wiem :D Ja się tej gruszki boję po prostu używać, więc kupię sobie ten sprzęcik. Pieluchy tetrowe, gdzieś wyczytałam, że 10 wystarczy. Po mału listę będę chyba kompletowała. Aaaa RudaMagda, nie wiem czemu wydaje mi się, że w tym wszystkim nosidełko najważniejsze, na dobry początek, jakoś dziecko do domu musisz przywieźć. Mimo, że może daleko ze szpitala do domu nie ma, na rękach bałabym się dziecko trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ciągle się zastanawiam czy ta ilość ubranek,które chce kupić będzie wystarczająca na początek.. Głównie rozmiary 56 i 62.. Napisałam też o rozm.68, ale to tak na zaś.. żeby już coś mieć w zanadrzu.. A właśnie jak to jest z tym nosidełkiem.. Czy ono może służyć też jako fotelik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudaMagda, co lekarz to inna opinia-mój kategorycznie odradził gruszkę;P Bo początkowo miałam...ale Frida jak dla mnie o niebo lepsza... Masaya, przed narodzinami Synka wszyscy mi doradzali,żebym nie kupowała dużo rozm.56...I potem miałam zonka, bo Synek nosił go spokojnie 1,5 miesiąca, a przebierać go trzeba było ze 3 razy dziennie-bo kupa, bo ulewanie, bo siusiu...Także teraz zamierzam kupić z 10-12 pajacyków i tyle samo body. A rom. 62 to się będę potem martwić, może tylko ze 3 pajacyki kupię,żeby były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli ogólnie mówiąc, lepiej kupić trochę więcej ubranek niż napisałam? Myślałam, że nawet przy mniejszym dziecku można ubierać trochę większe ubranka i np. podwijać rękawki, a na nóżki jeszcze skarpetki? Czy lepiej nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Czym się różnią pieluchy tetrowe od flanelowych? Bo jakie to są tetrowe to chyba wiem ale flanelowe jakie mają zastosowanie? Hmm...a co do pampersów, myślałyście nad marką, jaka jest dobra ale nie zrujnuje? Bo z tego co mi bratowa mówiła, to najlepiej od urodzenia do jakiegoś tam czasu stosować te same. Nie patrzyłam jeszcze co prawda za markami i cenami ale wiadomo, że to droga inwestycja i długoterminowa. A ciuszków...wiadomo coś tam kupię ale pewnie też co nieco dostanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez pralam w loveli potem jak raz nie bylo to kupilam jakir dzidzius czy bobas i tez bylo ok teraz cora juz duza to piore w tym co i nasze Rybko musze poczytac o tej fridzie bo sporo osob chwali ja mialam gruszke ale rsz sie udawalo cos zlapac a raz nie Ja musze przebrac rzeczy po corce jak sie potwierdzi chlopak bo wiadomo nie wszystko bedzie pasowalo i codziennie ze soba walcze ze jeszcze za wczesnie bo jak juz wyciagne to wypadalo by poprac a to tyle czasu jeszcz wiec potem pewnie znow bede odswierzac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wpadam na chwile, bede miała drugą córeczke!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a miał byc chłopak,wszyscy w szoku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że bratowa męża używała flanelowych, gdy chciała przewinąć małego, to pod pupę mu kładła.. Nawet na przewijak też kładła flanelkę.. Co do pampersów to zamierzamy używać albo dada albo babydream. Akurat jesteśmy z mężem w temacie, bo oboje pracujemy w firmie, która produkuje babydream dla rossmana :) właściwie znam ich produkcję od podszewki, bo kontrolowałam ich jakość we wstępnym procesie produkcji :) Dady bierzemy pod uwagę ze względu na to, że wiele par wokół nas kupowało je dla swoich dzieci i sobie chwalą.. Ale kupimy tylko jedną paczkę, bo jakby miało uczulenie to wiadomo, że trzeba szukać innych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze, anawa to Ci niespodzianka! W takim razie gratuluję córeczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie znowu te 56 na dlugo sie nie przydaly chodz cora nie byla jakims gigantem Nawet w pierwszym czy drugim tygodniu zakladalam 62 a rekawki wlasnie podwijalam a na nunie skarpeteczki ja mam zamiar kupic 3 z rozm 56 i 3 na 62 bo potem jak przyjda goscie to roznie przynosza te ubranka i z 6 sztuk robi sie 15 :-) a jak cos to zawsze mozna dokupic A co do pieluch ja uzywalam pampersow najpierw te zolte new born czy jakos tak a potem juz wg wagi mialam przez chwile hagisy dostalysmy w prezencie ale nie przekonaly mnie ... Potem jak cora miala 9 miesiecy w ramach oszczednosci kupilam dada z biedronki i niestety mala miala czerwona pupke a siusiu zamienialo pampersa w twarde grudy w dodatku smierdzal jakims plastikiem czy ropa ..ale np siostra mojego meza uzywa tych dada i mowi ze teraz sa lepsze niz pare lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anawa moje gratulacje ale ci zazdroszcze ale w takim pozytywnym sensie :-) bo u mnie wszyscy czekali na druga dziewusie a tu chyba chlopak bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Dziewczyny, ja o nosidle nie pomyslałam. Tzn myslałam że ten pierwszy fotelik wystarczy taki z uchwytem. Syna w gondoli z wozka przewoziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anawa=> ale z dzidzi żartowniś! ;-) gratulacje! 🌻 ___________ Popieram Rybkę i polecam Fridę (tańszy polski odpowiednik to chyba Sopelek). Fridy używałam nawet przy 3-latku. Gruszką nie ściągniesz tyle co fridą. ____________ I nie wyobrażam sobie karmić piersią bez wkładek laktacyjnych. Pewnie to wszystko zależy od ilości pokarmu, ale gdy karmiłam z jednej piersi, pokarm leciał samoistnie z drugiej, więc wkładka niezbędna. No a z pieluchą tetrową w staniku niewygodnie. Wszystko zależy od jakości wkładek. najlepsze - cienkie, nie odklejają się i przepuszczają powietrze - są Gerbera. ____________ Pod prześcieradełko konieczna jest ceratka lub jeszcze lepiej - podkłady takie specjalne. Czasami dziecko uleje w łóżeczku, albo pampers przepuści bokiem i wtedy materacyk może zabrudzić. No właśnie - polecam podkłady z rossmana. Można przewijać na nich dziecko w zasadzie wszędzie bez ryzyka, że zrobi siusiu i ubrudzi łóżko. 10 sztuk kosztuje kilkanaście zł. ____________ Kupowałam smoczki fizjologiczne Chicco. Są całe z kauczuku i niby nie powodują wady zgryzu. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale mi te smoczki odpowiadały. No i miałam ich 2, bo jeden wiecznie gdzieś spadał lub się gubił np. w nocy za łóżeczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A odnosnie nosidla ja mialam wlasnie fotelik samochodowy ktory byl i nosidlem i bujaczkiem w domu a z czasem fotelikiem do pierwszego jedzonka puki krzeselko nie zostalo zakupione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O tak, zapomniałam o tych podkładach pod prześcieradło, a też chcę je używać zamiast ceratki.. Dopisuję sobie do listy póki pamiętam :) Czyli specjalnego nosidła nie trzeba koniecznie kupować skoro tą funkcję dobrze pełni ten pierwszy fotelik dla niemowlaków..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj spelnial i mysle ze wiekszosc tez spelnia ale zawsze dla pewnosci mozna jeszcze sprawdzic w sklepie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słońce=> jak brzuch? Co u gina?? _____________ A co to nosidło? Ja miałam byle jaki fotelik samochodowy, a bujaczek siostra kuliła mi świetny fisher-price i bardzo długo dzieci z niego korzystały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie chyba wyszło na to, że używałyśmy dwóch sformułowań na jedną rzecz.. Czyli nosidełko i fotelik taki dla niemowlaków z rączką do przenoszenia to jedno i to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może i ja coś dodam na temat wyprawki :) może moje doświadczenia okażą się komuś pomocne Ubranka - też mi na początku mówiono, żeby nie kupować dużo w rozmiarze 56, ale później jak się okazało to te właśnie synek nosił dość długo bo nawet do 3 miesiąca, a w tych na 62 to czasami wyglądał jak po starszym bracie :) Więc ja będę kupować po połowie 56 i 62 To wszystko zależy też od gatunku materiału, bo niektóre ubranka bardzo się kurczą w praniu, a trzeba się liczyć, że raz na tydzień takie na pewno będzie- jak nie częściej. Bywało że synka musiałam przebierać 3-4 razy dziennie, a to mu się ulało albo kupka przeleciała z pampera. Czasami warto wydać trochę więcej na pajacyki czy śpioszki a posłużą dłużej. Polecam firmę PINOKIO, EWA KLUCZE lub BABALUNO. Tak jak Rybka tym razem zamierzam kupować tylko pajace i body, ten zestaw najlepiej się u mnie sprawdzał i był wygodny w zakładaniu maleństwu. Na początek polecam body rozpinane a nie wkładane przez główkę. Moja mama na mnie krzywo patrzyła jak zakładałam synkowi body, bo nie mogła patrzeć jak mu przeciskam przez nie główkę :) Ale później sama stwierdziła, że są o wiele lepsze niż koszulki-kaftaniki, bo body świetnie trzymają pampery. Dziecko na początku musi ponoć mieć dwie warstwy ubranek na sobie - w sumie nie wiem dlaczego? I dodam, że w ilości ubranek to nie będę się ograniczać, lepiej mieć więcej niż za mało. Też polecam fridę, mój mały już w drugim tygodniu miał katarek i nie wyobrażam sobie wyciągać mu smarków gruszką. Ręcznik z kapturkiem jak najbardziej dla mnie rewelacja, bo te ręczniczki dla dzieci są o wiele delikatniejsze niż te zwykłe. Rożki - beciki to najlepiej mieć dwa na zmianę. Synek bardzo długo w nich spał, wydaje mi się, że było mu w nich cieplutko i wygodnie, a pościel przez pierwsze miesiące leżała sobie nieużywana w łóżeczku. Ochraniacz na początku nie był potrzebny, ale łóżeczko jakoś ładniej wtedy wygląda :) A spirytus na pępek- mi w szpitalu wypisali na niego receptę, ale nie wiem czy wszędzie tak jest i czy to była jakaś specjalna mikstura czy po prostu zwykły spirytus. Polecam też, ale to już dla starszego niemowlaka np. 3 miesięcznego fotelik-bujaczek (jest tego pełno na allegro np. z pałąkiem do zabawek, wibracją, czy melodyjkami), wkładałam tam synka, on poznawał świat a ja np. przygotowywałam obiad lub prasowałam. Warto też kupić do pokoju, gdzie będzie spał maluszek małą lampkę- taką z możliwością regulacji światła, bardzo przydatne w nocy kiedy dziecko śpi a mama leży w swoim łóżku i może zerknąć na dzieciątko w każdej chwili czy u niego wszystko w porządku. Pampery - na początku używałam z belli happy i pampers new born, kupowałam je pakami na allegro, bo są tam o wiele tańsze. Jak synek miał roczek to przeszłam na te z biedronki - dada i je sobie bardzo chwaliłam, zwłaszcza ze względu na cenę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
A taki bujaczek to mi chcą z pracy kupić. Faktycznie o ceratce zapomnialam. Dopisze do listy uzupełniajacej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mnie, ale oczywiście możecie mieć inne zdanie i doświadczenie: Fotelik - do samochodu; Nosidełko - to taka nieusztywniona gondolka z wózka,gdzie dzieciątko w nim leży; Bujaczek np. z pałąkiem do zabawy - do domu;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A śpioszki Wam się nie przydały? Bo myślałam sobie, że np body na długi rękaw będę łączyć ze śpiochami, a body na krótki rękaw z pajacykami.. No i leżaczek bujaczek będzie u nas koniecznie, tym bardziej jak widziałam ile frajdy ma z niego bratanek męża. Wszystko mógł sobie poobserwować z niego i zasypiał w nim, jadł, nawet później gdy już inne pokarmy mu podawano :) Tylko myślę, że rodzice moi go kupią, bo ostatnio mówili, że chcą coś sprezentować po narodzinach dziecka i myśleli o takim leżaczku. Tylko mamy sobie wybrać jaki chcemy i go kupią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dziewczyny! Ważna sprawa! Body i pajace kupujcie zapinane z boku lub z przodu. Nie na plecach ani nie wkładane przez głowę!! Naprawdę jest to zbawienne przy ubieraniu malucha ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś nie wyszło. No ale wiadomo, że chodzi o body całe rozpinane z zatrzaskami najlepiej z boku. _____________ A Jeszcze jedna niezbędna rzecz. U mnie tez bardzo się sprawdziły śpiworki zapinane na ramionach. Dziecko śpi bez zagrożenia, że zakopie się w kołderce i udusi. Tego typu: http://tablica.pl/oferta/spiworek-do-lozeczka-IDx90p.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje się że to takie pierdoły a wszystko jest ważne i w sumie nie wiadomo co wybrać.. dlatego ja już teraz zaczynam zakupy. Do wózka lepiej kupić śpiwór czy normalną kołderkę i kocyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie body z krótkim rękawkiem na 56 sa nie potrzebne, pieluch tetrowych kupię 10, też polecam body i pajace, mam kaftaniki po dziewczynkach ale one ściągają się pod pleckami. Do tego czapeczki po kąpieli, skarpetki i rękawiczki bawełniane. Pampersy najpierw używałam że oryginalne, a za jakiś czas Dada i jak dla nie rewelka. Kosmetyki Nivea i Bambino, wcześniej miałam gruszkę, teraz zamierzam Fridę kupić. Wkładki do biustonosza potrzebne są w pierwszym miesiącu, kiedy jest nawał pokarmu, a maluch nie nadanża go wypić. Nosidełko to dla mnie fotelik samochodowy, niezbędny, bo posłużył na prawdę długo, zanim dziecko pożądnie siedzi to do karmienia wkładałam je do fotelika. Kocyk jeden grubszy, drugi cieniutki. Dwa rożki na wymianę, jak dla mnie potrzebne w pierwszym miesiącu, choć teraz rodzę jeszcze zimą więc może dłużej posłużą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzidziuś=> moja mama tez na początku nie ufała body :-D nawet kupiła mi 2 kaftaniki, ale bardzo szybko się przekonała, że to strata kasy, bo ani razu nie zostały użyte :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie kupuję rozm. 56, bo synek ważył 4 kg i ten rozmiar był za mały. Ale z krótkim rękawem body ze 2 będę mieć, bo to jednak zima i pod pajacyk można założyć. ______________ Kalina=> używałaś czapeczki po kąpieli? Ja w zasadzie ani razu nie założyłam dzidzi. _____________ I szczerze mówiąc, proszku dziecięcego używałam tylko miesiąc...jakoś szybko zaczęłam prać w zwykłym. Raz zapomniałam kupić i wyprałam w zwykłym, potem nie oddzielałam prania naszego od dzidziusiowego i już tak zostało. Pewnie teraz też tak będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×