Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MichalinaDukan

Dieta dukana ZACZYNAM

Polecane posty

Gość ikke
do goscia z tego co wyczytalam jezeli ktos ma spora nadwage to musi dluzej stosowac faze udezeniowa-czyli samo bialko, a to prowadzi do zakwaszenia organizmu i uszkodzenia nerek. a do tego zatwardzenia ja mam tylko 5 kg do zrzucenia wiec udezeniowk robie 3 dni, a potem warzywka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No chyba, że tak;) Ja nie mam nadwagi, mnie dukan to nie dieta, ja sie tak po prostu odzywiam. Jem tylko 2 kajzerki dziennie - 1 rano i 1 wieczorem, przez reszte dnia produkty bialkowe plus warzywa. Musiałam dodac welowodany (2bułki) bo bez nich byłam bardzo słaba. Czasem rano nie mogłam wstac z łóżka, prawie mdlałam. Po dodaniu wegli czuje sie idealnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja wlasnie tez sie sporo naczytalam, bylam juz raz na dukanie, zlecialo mi 4 kg, a potem zrezygnowalam, bo mi strasznie wlosy wypadaly, no i kg wrocily...mam kilka par fajnych spodni, a wchodze w jedne, masakra, ale tak jak mowisz, ta dieta to chyba jedyna, na ktorej nie chodzi sie glodnym... Ja odkad pamietam sie odchudzam, przewaznie to bylo MŻ, ale to jakos tez nigdy nie szlo. Teraz postanowilam trwac do konca, pomimo, ze znow zaczely mi wlosy klebkami wychodzic ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaminki lykac dziewczyny! na wlosy herbatka z pokrzywy albo skrzypu. i smarowac olejem araganowym!! rewelacja no i kwas foliowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniechaa75
Sajena zbyt krotko jestes na tej diecie, by bylo to przyczyna wypadania wlosow. proponuje zrobic podstawowe badania na wszelki wypadek , a na wlosy kupic w sklepie zielarskim szampon badz mgielke firmy RADYCAL, mi pomoglo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniechaa75
a i Ikke ma racje. lykac witaminy, jedna dziennie minimum. ja mam witaminer ze wzgledu na zawarta w niej luteine, ktora jest dobra na oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pączunio
Ja na dukanie jestem od dwóch tygodni i schudłam już 5 kg :) Jestem tą dietą zachwycona bo jem ile chcę i za bardzo to jedzenie nie różni się od tego co jadłam wcześniej tyle, że wywaliłam z diety cukier i tłuszcze. Słodycze to sobie sama robię. Właśnie zajadam piernik z przepisu z książki Dukana:) Pycha. Wczoraj miałam na deser budyń waniliowy. Jeśli chodzi o witaminy to kiedyś mi dietetyk powiedziała, że na własną rękę witamin brać nie można bo tak naprawdę nie wiemy jakiej witaminy w organizmie nam brakuje i najpierw trzeba by było zrobić sobie gruntowne badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach ci wszyscy dietetycy... nie bierzesz witamin- zle, ierzesz witaminy- tez niedobrze. dziewczyny juz prawie drugi dzien za mna. jutro rano sie waze. tak sie zastanawiam ile byc na pierwszej fazie- 2 czy 3 dni? powiem wam ze strasznie mi owocy brakuje! jabluszka pomarancze gruszeczki... az mi slinka cieknie jak sobie pomysle no coz trzeba walczyc dalej buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewuszki :) co do witamin, to sie zgadza, ja biore tylko magnez, dzieki ktoremu nie czuje sie oslabiona na diecie...co do wypadajacych wlosow, to tak zauwazylam jak ostatnim razem bylam na dukanie, gdy przerwalam stopniowo przestaly mi wypadac, teraz znowu wypadaja, mysle, ze to poprostu niedobor skladnikow w 1 fazie, bo przeciez same proteiny bez warzyw byly... Ja mam dzis wreszcie warzywka! :D juz po sniadaniu- bulka z mikrofali z salata, poledwica, pomidorem i rzodkiewka....mniam :D ikke- ja mysle, ze zwaz sie i zobacz ile ci ubylo, a potem zdecyduj, czy byc jeszcze 3 dzien na uderzeniowce, w sumie masz malo do zrzucenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pączunio- gratuluje spadku wagi, ja ty to zrobilas? mi ubyl tylko 1 kg, jutro wazenie...az sie boje, ze nic sie nie zmienilo, a moze poczekam, az mi sie @ skonczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pączunio
sajena88 - dziękuję za gratulacje :) startowałam z wagi 77 kg. Mam 167 cm wzrostu. W książce było napisane, że osoby z większą nadwagą w czasie fazy I tracą więcej na wadze więc to pewnie dlatego tyle zleciało. W pierwszy dzień fazy II miałam 73,5 kg a jak się wczoraj zważyłam czyli po 10 dniach fazy II miałam na wadze 72 kg. Jestem w tej diecie wręcz zakochana:). Kupiłam sobie dodatkową książkę z przepisami dukana a teraz szykuję się do kupna kolejnej z przepisami dla polaków. Korzystam też ze stron internetowych z przepisami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no swietnie ci idzie :) a jakim systemem idziesz? bo ja 3/3 choc z tego co wyczytalam to moze byc 1/1 lub 5/5 wiec nie wiem, czy dobrze robie... Ja tez korzystam z przepisow i znalazlam fajny na marynowanego kurczaka pieczonego w calosci i powiem ci, ze jak na niedzielny obiadek jest super i to dla calej rodziny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie masz moze w tej ksiazce przepisu na flaczki? uwielbiam je i kupilam juz wczoraj zoladki drobiowe, tylko sie tak zastanawiam, czy moge je zrobic w sposob tradycyjny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pączunio
Myślę, że to bez różnicy byle było po równo tych dni. Chociaż w książce było, że można iść na 2 dni proteinowe i 5 dni z warzywami ale to dla tych co mają bardzo mało do zrzucenia. Ja idę w systemie 1/1 bo uwielbiam warzywa i jakoś mi tak łatwiej nie jeść ich tylko jeden dzień z rzędu niż 2 czy więcej. Ja przed dietą z mięsa jadłam tylko rybę i chude mięso z kurczaka czy indyka bo jakoś tak nie przepadam za resztą a od kiedy jestem na diecie to nawet na to nie mam specjalnie ochoty. Może przez te wszystkie serki i jogurty mnie do mięsa nie ciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pączunio
na flaczki nie znalazłam ale to takie typowo polskie danie więc nie sądzę, żeby był na to przepis, może w tej książce z przepisami dla polaków będzie. Jak kupię i znajdę to dam znać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazlam, w sumie nie ma roznicy, jedynie w tym, ze na dukanie moga byc tylko drobiowe zzoladki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pączunio
A z jakich stron korzystasz? Bo ja wertuję tą: http://dieta-dukana-przepisy.pl/ zrobiłam już trochę przepisów z tej strony zwłaszcza desery bo ze mnie taki słodki pamperek :) Pyszne są ciasteczka owsiane i budyń waniliowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do slodyczy, to nie musze ich miec, zawsze wolalam owoce od slodyczy, dlatego calkowite odstawienie ich nie robilo dla mnie problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sajena ta strona nie dziala nie istnieje co podalas wyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry dziewczynki dzisiaj pierwsze co zrobilam to atak na wage- 0,5kg mniej. hmm... jestem przed miesiaczka to moze dlatego. postanowilam ze zrobie trzy dni uderzeniowki, a potem... no nie wiem sama. wyczytalam na necie ze kobiety ktore chca zrzucic kg z ud i posladkow moga stosowac w drugiej fazie rytm 2/0. czyli dwa dni protein i 5 dni zbilansowanej diety. do tego cwiczenia na nogi i biodra. mam silna wole wiec wiem ze wytrzymam bez slodyczy i roznych tam pysznosci ale brakuje mi strasznie owocy :( :( chudnie sie wolniej ale nie ma efektu jojo i zaparc.dukan tez o tym wspomina w swojej ksiazce. przeznaczona jest dla osob z niewielka iloscia nadprogramowych kg czy ktoras z was stosowala? paczunio jak ty pieknie chudniesz-gratulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pączunio
Ja w dni proteinowe jem zazwyczaj placki owsiane z tej książki tylko trochę ten przepis zmieniłam bo nie dodaję otrębów pszennych tylko same owsiane. No i dodaję różne przyprawy do tego w zależności na co mam ochotę albo słodzik i placki smaruję serkiem homogenizowanym 0% albo dodaję curry lub tylko pieprz i sól albo bazylię czy ostrą paprykę. W dni warzywne to zazwyczaj jakieś sałatki i do tego jajka sadzone bez tłuszczu oczywiście. Jutro mam w planie faszerowaną cukinię z papryką, pomidorami i marchewką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pączunio
ikke, jak bardzo brakuje ci owoców to pij jogurty owocowe bez tłuszczu i dodatków tłuszczu to może trochę ci pomoże, Dukan pisze, że można byleby to były 0% oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pączunio
*bez tłuszczu i dodatku cukrów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jak nie istnieje :) mam ja w zakladkach, sprobuj wpisac to w google, bo rzeczywiscie mi tez nie wyskoczyla, to jest jakis blog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ikke nie przejmuj sie, ze aby 0,5 kg to dopiero u cb 3 dzien, a jeszcze przed @ jestes, wiec woda ci sie zbiera..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do goscia- caly link wkleilam w google i jest pod naglowkiem Dukan dania - Przepisy, diety, porady kulinarne - babskie gotowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra czas sie poruszac :) uciekam na silownie do parku na godzinke, a potem kolejna lekcja nauki rowerkiem mojej corci, wiec tez sie troche nabiegam przy niej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×