Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MichalinaDukan

Dieta dukana ZACZYNAM

Polecane posty

sajena na jelita mozesz pic herbatke z pokrzywy!! poczytaj jakie ma super wlasciowsci no i dobrze wplywa na wlosy i paznokcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pączunio
Cześć:) Nie odzywałam się bo mi modem wysiadł, dopiero dzisiaj byłam wymienić. sajena, weź ty się nie przejmuj tak bardzo tymi kilogramami i trwaj dalej na diecie bo jeśli nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi. Musisz przeczekać ten kryzys i na pewno się ruszy. Co do placków owsianych to już piszę przepis: -100 g chudego twarogu - 1 całe jajko i 1 białko - 2 łyżki stołowe otrębów owsianych - 1 łyżka stołowa skrobi kukurydzianej - przyprawy: sól, pieprz, słodzik jeśli wolisz na słodko z jogurtem, możesz dodać szczypiorek czy świeżą bazylię, co tylko chcesz byle z listy:) Rozgrzej dużą patelnię teflonową żeby nie przywierało i zrób na niej 3-4 "wysepki" z masy. Jak się trochę podsmażą i zetną to odwróć na drugą stronę. Robi się je zupełnie jak placki ziemniaczane:) Jeśli pieczesz sobie do tego kurczaka w piekarniku to możesz je potem polać tym sosem co to z niego podczas pieczenia wypłynął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pączunio
ikke, jeżeli boisz się używać słodziku z aspartamem to są jeszcze słodziki z sacharynianem. To właśnie te nadają się do pieczenia bo z tego co wiem to tych z aspartamem nie można używać np. do ciasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pączunio
A i przy okazji witam nowe dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej paczunio! juz myslalam ze cie gdzies wcielo :) w sumie to mi wszystko jedno z tym slodzeniem. po prostu nie slodze i juz :) a miod jest zdrowy wiec te kalorie co w nim sa to mi nie przeszkadza. ale dzieki wielkie za info powiem ci szczerze ze nawet nie wiedzialam ze sa rozne rodzaje slodzikow. a jak tobie idzie? dajesz rade? widze ze masz wene tworcza co do posilkow hih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To moze byc dobre :) Omlet Dukana z wędliną, pieczarkami i cebulką Składniki 2 łyżki kopiaste zmielonych otrębów 1 łyżka mąki kukurydzianej (maizeiny) 1/4 szklanki mleka 2 jajka duże lub 3 małe 1 mała cebula 5 plasterków wędliny drobiowej 4 pieczarki pół łyżeczki proszku do pieczenia szczypiorek oregano, czosnek granulowany, sól, pieprz olej lub oliwa z oliwek Wykonanie: Szynkę kroimy w kwadraty drobne, pieczarki w plasterki i wrzucamy na rozgrzaną patelnię teflonową lub stalową. A jak się już to wszystko troszkę podsmaży to dodajemy pokrojoną w paski cebulkę i jeszcze chwilę podsmażamy, solimy i pieprzymy. W międzyczasie w misce rozrabiamy jajka, mąkę kukurydzianą, otręby, mleko, proszek do pieczenia, sporo oregano i czosnku granulowanego, sól i pieprz do smaku (pamiętajmy, że już daliśmy sól i pieprz do rzeczy na patelni !!!) Jak już wszystko wymieszamy dokładnie to dodajemy pocięty szypiorek, mieszamy i powoli wylewamy na patelnię (nie całość na raz szybko bo się nam wszystkie składniki w jednym miejscu zgromadzą ) i lekko przechylamy patelnię, aby wszystkie składniki przykryło. Ustawiamy bardzo mały ogień i przykrywamy pokrywką aby sie ładnie wszsytko ścięło. Jak już na górze nie będzie płynne to staramy się przerzucić na drugą stronę i podsmażamy z drugiej strony :) Ja przekładam na drugą stronę w ten sposób, że lekko zsuwam omlet z patelni na talerz a potem obracam nad patelnią talerz tak, aby zmieścił sie w patelni :) Wtedy mam pewność, że nie złamie mi się w połowie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pączunio
Mi idzie świetnie. Kolejny kg mniej więc teraz na wadze jest 71:) czekam z utęsknieniem aż będzie 69:D zupełnie inaczej będzie się już na to patrzeć. sajena, to już wiem co będę mieć na obiad:) Czytałam wasze wcześniejsze posty i pisałyście o tych siłowniach na powietrzu. Szkoda, że u mnie w okolicy takich nie ma:( Moja kuzynka ma na osiedlu taką, jest tam dużo tych przyrządów chyba z 10 różnych ustawionych tak w kółku. Jak tam kiedyś u niej byłam to ćwiczyły trzy młode babeczki a w środku tego kółka stały 3 wózeczki z dziećmi :) wyglądało to bardzo zabawnie:). Fajnie jest wiedzieć, że wiele kobiet po ciąży dba o formę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pączunio
lecę na zakupy dziewczyny bo mi jajek zabrakło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj pączunio;) dzieki za temat , jak schudnac z brzucha , poczytam wieczorkiem :) ikke dzieki , a wogole to dziekuje wam ze piszecie co jecie i przepisy fajnie tu u was tak goscinnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam babeczki :) Paczunio no z tymi przyrzadami do cwiczen to super sprawa :) no mam nadzieje, ze omlecik ci smakowal :) ja jak wczoraj zobaczylam reklame w biedronce ze 20 jaj za 4,99 zl odrazu polecialam kupic :P po niedzieli jade do mamy na wioche to wysepie swojskie hehe :P wiecie co wam powiem? Zalozylam wczoraj bluzke, ktora byla mi strasznie opieta i sie luzniej w niej czulam, wiec chyba cos drgnelo :D dzis rano chcialam wejsc na wage, a tu baterii nie ma hehe mezus sie posluchal i schowal haha, na poczatku nie mialam potrzeby wchodzic na wage, a teraz to mi sie tak ubzduralo, ze co dzien bym wlazila, wiec dobrze, ze to zrobil :) mysle co tu na sniadaanie, bo te bulki to juz mi uszami wychodza...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak myslalam, zeby zakupic paluszki surimi, dodawac do salatek, nie wiem jaki maja sklad, czy to w ogole mozna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej sajena dopiero zaczynam jestem po owsiance i kawie a co do poaluszkow to jadlam je na dukanie, ale sklad maja nieciekawy chyba ze kupisz te z gornej polki , bo te zwykle jak dla mnie to niedobre w smaku sa,, dzis zaczynam a wieczorem zjawia sie na weekend moja rodzina ( ciesze sie ale dowiedzialam sie dopiero wczoraj wieczorem od meza ) ale i tak ich uwielbiam :) wiec pewnie od poniedzialku to juz bedzie luz i zaczne tak na 100 we ale bede starac sie nie jesc wszystkiego co moi goscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patent na obiad :) Kurczak marynowany w sosie pomidorowym Składniki cały kurczak 3 łyżki przecieru pomidorowego 1,5 łyżki jogurtu naturalnego 2 łyżki koperku (świeży lub suszony) łyżeczka soli pieprz do smaku Wykonanie Wszystkie składniki do marynaty dokładnie mieszamy. Kurczaka pozbawiamy skóry i dokładnie myjemy. Następnie marynatą pomidorową dokładnie go smarujemy - na zewnątrz i w środku. Wkładamy do siatki i do lodówki chociaż na 2 godzinki, aby całe mięso przeszło sosem, ale fajnie jak na całą noc uda się zostawić to mięso jest super wilgotne i aromatyczne. Potem ja wkładam do woreczka i piekę w 200 stopniach przez jakąś godzinkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry! jakie z was ranne ptaszki :) mam chwile zeby sie pochwalic i zmykam do kolezanek na poranna kawke (niestety dla mnie bez szarlotki tym razem ;( ) :) :) :) rano wchodze na wage a tam 55kg!! jupi normalnie idzie jak po masle! wczesniej ja samego dukana robilam to mi tak szybko kg nie lecialy. teraz dodalam owoce i wiecej warzyw na sniadanie zawsze otreby (teraz to z cynamonem i lyzka miodu) no i chlebek wasa i dziala!! w tydzien czasu mnie 2 kg ubylo i widac juz nawet po ubraniach! jestem happy trala la la:) dziewczynki zycze wam udanego dnia i duuuzooo sily w walce. jeszcze troche i bedziemy laski ze hej! sciskam was mocno i lece papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajena jestem na takiej mieszanej jak ikke ikke witaj :) paczunio witam cie tez ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikke gratuluje! :) no to 3maj sie dalej swojego planu, to na wakacjach bd swiecic piekna figura :D No ja tak wczesnie wstaje, bo corke do przedszkola odprowadzam na 7, jak sie przejde po takim swiezym powietrzu, to potem sie juz spac nie chce :) Zaliczylam ponad godz cwiczen juz :) ale mam zkwasy po wczorajszym masakra, chcialam dzis wytrzymac tez 1,5 godz, ale tak mnie miesnie bolaly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! Polecam strone z kotem w kuchni :) przepisy w sam raz dla nas :)tylko wpiszcie to w wyszukiwarke, bo tak nie wyskakuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich poranna kawa z kumpelami byla calkiem calkiem-tylko zal bylo na szarlotke patrzec :( :( :( skusilam sie jednak na jogurt z musli i orzechami- kalorii pewnie cala masa (nawet nie chce wiedziec ile hih) na obiad u mnie dzis... grilowanie ! :) szaslyki z kurczaczkiem i warzywami i inne pyszne rzeczy zblizone do polecen dukana. a jak wam dziewczyny dzien zlecial? powiem wam szczerze ze tydzien rytmu i szkolnych obowiazkow z dzieciakami dal mi sie we znaki (a moze to dieta?) ze az sie ciesze ze juz weekend rzeczywiscie fajna strona z tym kotem ;) sajena! mozna sobie posilki urozmaicic no i w ogole fajnie sie czyta buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Simone007
hej, gratuluję spadków, ja dzielnie trwam w diecie, jutro jadę na grzyby, bo się podobno u nas pokazały już i na 2 fazie będę się zajadać :) Do jutra i życzę wszystkim powodzenia przez weekend:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! U mnie wczoraj jakos tak wyszlo, ze od 14 juz nic nie zjadlam, bylam na wyjezdzie, pozno wrocilam i juz mi sie nie chcialo nic szykowac. No w koncu weekend :D Simone, mowisz, ze juz sa grzyby???? :D to chyba sie wybiore jutro:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzyby... pamietam jak bylam mala z ojcem na grzyby chodzilam :) niestety tu gdzie mieszkam nie wolno grzybow zbierac -pod grozba mandatu. a o mandat latwo bo sie duzo lesniczych paleta :( no sajena to po wczorajszej nie zamierzonej glodowce na pewno kg polecial jak nic. ale staraj sie jesc bo to niezdrowe. nastepnym razem jak wiesz ze pozno wrocisz do domu, wez sobie cos do przekaszenia :) sciskam mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mam nadzieje, ze cos sie ruszylo:) nie mam jak sprawdzic, bo baterie mi maz zabral od wagi hehe, wczoraj jakos tak wyszlo, ze mialo mnie nie byc 2 godz, a sie przedluzylo. Jak tak o grillowaniu wspomnialas, to az mi slinka poleciala :) ja tu nie mam jak grilla zrobic, mam 2 balkony, ale wole nie ryzykowac, zeby straz przyjechala hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie jakis pomysl na piers z kurczaka? Tak mysle zrobic dewolaje (wiem, ze tak sie nie pisze :D ) na parze z ogorkiem kiszonym w srodku, ale wlasnie nie wiem, czy na P moge ich uzyc, zdania sa podzielone z tego, co wyczytalam...nie mam innego pomyslu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sajena ja robie czesto z piersi kieszonke i wkladam do srodka podduszone pieczarki lub inne grzyby a potem pieke w piekarniku mniam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ile pieczesz w tym piekarniku? nie mam w domu pieczarek, moga byc te ogorki? Jestem teraz na proteinach, wiec nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynka2489
Hej, fajny jest przepis na pierś pod pierzynką:) robiłam więc mogę na pewno polecić:) nawet mój facet się zajadał i to baaardzo tym Dukanowym jedzonkiem:) Składniki: 1 podwójna pierś z kurczaka 10 pieczarek 1 cebula przecier pomidorowy serek homogenizowany 150g serka granulowanego sól, pieprz papryka słodka i ostra oregano Pieczarki obrać i porkoić w plasterki. Cebulę pokroić w cienkie piórka. Wszystko dokładnie podsmażyć na złoty kolor, przyprawiając solą i pieprzem. Przestudzić. Piersi rozciąć i dokładnie rozbić. Posolić, popieprzyć i obsypać delikatnie paprykami. Podsmażyć z jednej strony na złoto. Układać na blaszce niedosmażoną stroną do blaszki. Każdą pierś posmarować najpierw przecierem pomidorowym i bsypać delikatnie oregano. Na przecierze rozsmarować cienka wartswę serka homogenizowanego. Na to wyłożyć pieczarki i odsączony serek granulowany. Posypać solą i paprykami. Piekarnik nagrzać do 180*C i wsadzić mięso na 20-25minut (do rozpuszczenia się serka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×