Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość ewinkaa
O matko!początek czerwca-nie stresuj sie o ile to możliwe,wszystkie tutaj jesteśmy myślami z Tobą i trzymamy kciuki aby z maluszkiem było dobrze. W wolnej chwili napisz nam dlaczego tak lekarze uważają,bo wszystkie sie martwimy. ściskam serdecznie!na pewno będzie wszystko dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poczatek czerwca to nie dobrze ze cos nie tak.ale jak dziecko gotowe do porodu to taka dziewczyna na sali co ze mna lezala miala rozwarcie na3cm szyjke skrocona i dziecko glowka ulozone,miala tak od27tc a urodzila w 36 zdrowqego chlopaczka.a masz skurcze czy cos?oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naprawde jestem cuekawa o co chodzi tej lekarce kurde na chlopski rozum chyba zeby byla jakas tragedia to chyba dzis by do szpitala skierowal pilnie czy ja zle mysle ? Asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle,ze szyjka sie skraca bo położenie główkowe nie wskazuje na przygotowanie się do porodu-to nonsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie trzymamy kciuki, na pewno bedzie dobrze. Tez nic z tego nie rozumiem, ale przeciez musi istniec jakies logiczne wytlumaczenie. Ci lekarze nas do grobu wpedza! Mama3chlopcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda91
Poczatek czerwca naprawde ci wspolczuje mam nadzieje ze nic nie bedzie tobie i twojemu dzidziusiowi.trzymaj sie! Dziewczyny mam pytanie w 20 tc jak moj synus wazyl 300 gr to duzo czy malo? Bo wszyscy mowia mi mowia ze maly. Od nowa mam.infekcje drog moczowych juz mnie szlak trafia z tym. A imie to my mamy wybrane bedzie Mikus-Mikolaj:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Madzia a lekarz co mówil? Na pewno,ze jest ok prawda? Wiec co sie martwic? Mikołaj pewnie jest w normie i nie ma się czym przejmować. mój Staś w 21 tygodniu ważył niecałe 370 gram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Magda moja w 19t5d wazyla 308 wiec podobnie i lekarz mowil zew sam raz asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Magda moja w naszym19t3d ważyła 297 bodajże pomyślałam że mało ale dr mi mówiła ze ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
Hej mamusi. Poczatek czerwca mysl pozytyywnie. Caluski dla ciebie i dzidzi. Kurcze mi zaczyna byc coraz ciezej, zastanawiam sie nad zwolnieniem, pomimo ze mam 4kg na plusie to czuje jakby bylo dwa razy tyle. Myslalam ze popracuje dluzej ale m i mama dobrrze znaja moja spcyfike pracy i wiedza ze nauczyciel na intrnacie musi miec duzo energi, sily i oczy dookola glowy. Dzis sie wydarzylo cos dziwngo, dziewczyny gdy bylam w pracy prawwie zemdlalam. Nie wiem chyba jednak nie jestem hardkorowy koksu :) :D i dalej nie dam rady. Co do m, to ja swojego przyzwyczailam do listy i wiecie co moze i go wtedy traktuje jak dzicko ale licze ze przestanie miec sklroze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy ktoras z was ma ptoblemy z rwa kulszowa i kr ledzwiowym kurde tragedia bol chodzic nie moge gdyby maz mi wieczorem nie robil masazy to bym do pracy nie mogla chodzic :( boje sie co bedzie pozniej asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To chyba pierwsza i jedyna rzecz na kt narzek hehr dobry wynik jak na 23 tyg no pomijam oczywiscie poczatek bo wtedy ciezko bylo nie narzekac... asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda91
Dzieki dziewczyny. Gin mowila ze jest ok:-) ale cos ktos powie a potem czlowiek mysli... zaczynam sie coraz bardziej denerwowac rozwojem maluszka i ze sie cos stanie podczas porodu..ehh. sisilka idz na zwolnienie nalezy ci sie i nie trzeba nic nikomu udowadniac, ja mam 5 na.plusie i tez sie czuje ociezale:-) Asik ja mam problemy z odcinkiem ledzwowym jak raz posprzatalam caly dom to myslalam ze nie wstane na drugi dzien . Teraz sie oszczedzam leze i ucze sie do obrony:-/ ale duzo mnie boli jak odpoczywam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Asik :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Ten uśmiech byl apropo narzekania :-) ja nie wiem co to rwa kulszowa ale często bolą mnie plecy jak dłużej postoję ,Np.jak gotuję...i to taki ból nie do zniesienia,że muszę się położyć i odpocząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca
Mam skurcze.. nie rozumiem na co mam brac te zastrzyki bo magnez to rozumiem.. mam nadzieje, ze jakoś to zatrzymaja. Z piersi juz mi cos wyplywa tzn. Cos w stylu siary. Moj organizm zachowuje sie tak jak przed porodem. Dziecko w dole, glowa w dol, skurcze, siara z piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik, ja przez cholerna rwe kulszowa bylam raz na L4 przez 6 tygodni, okropnosc :( Pierwsze 2 tygodnie ledwo sie kulalam, maz mi pomagal wstawac z kanapy, co bym sie mogla udac do kibelka, chlopcy mieli ubaw, a mi sie beczec chcialo. Wlasnie sie boje, ze mnie znowu dopadnie, bo zapalenie nerwu kulszowego jest dosc powszechne w ciazy. Z drugiej strony, moze w koncu zasluze na zwolnienie lekarskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To paralizujacy bol z dnia na dzien coraz gorzej a lekow nie mozna porazka , skurcze to fakt powod ale siara mi leci id 18 tyg wiec tym sie nie sugeruj i ulozeniem , dadza leki u bedzie dobrze te skurcze to mialas objaw taki jak twardnienie ? Czy ktg ci zrobila juz i stwierdzila ? Asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca
Narazie nie bede siac paniki.. jak sie jutro cos dowiem to postaram sie odezwac. Dziwne jest to wszystko i wydaje mi sie, ze lekarz duzo miesza. Ostatnio mialam delikatne krwawienie wiec moze sie wystraszyla zeby później nie bylo na nia, ze nie dopelnila obowiązków. Pozdrawiam Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczatek czerwca- lekarze często wysyłają do szpitala tak na wszelki wypadek. pamiętaj,że jeśli skurcze są regularne to na IP jedz od razu. Nie martw się na zapas i staraj się być dobrej myśli. wiem,że to ogromny stres, ale jeśli tylko poczujesz się teraz gorzej to z miejsca zawijaj ciuszki w torbe i do szpitala. Ja jestem własnie po wizycie u mojego ginekologa 21 tyg i 4 dzień dziś. Młody ma 430g. w końcu po wielu kłotniach i nawet paru cichych dniach wybraliśmy imię! ja wiem,że to żenujące kłocić się o pierdoły takie, ale u mnie to były hormony, a u partnera upór. Ja chciałam Tymoteusza , a on Antoniego. Walczyliśmy ze sobą długo,aż w końcu wpadliśmy na kompromiś i synek będzie miał na imię Artur ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
asik ja mam uszkodzony kregoslup w odc ledzwiowym i ciagnie mnie strasznie,pozycje musze zmieniac co pol godz bo nie wytrzymam.poczatek czerwca daj znac co powiedza ci w szpitalu ale jakie zastrzyki moze na pluca zeby lepiej sie rozwijaly.mojej kuzynce wlasnie dawali bo slabo pluca sie rozwijaly ale dziecko zdrowe jak ryba.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca
Oczekujaca- wlasnie o plucach byla mowa. Nie wiesz moze jak te zastrzyki sa podawane ? I w ktorym tygodniu miala te zastrzyki ? Kurcze.. az spac nie moge :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
ale o co chodzi z tymi skurczami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
początek....---jak skurcze są konkretne, to magnez nie wystarczy i w szpitalu dostaniesz tablety lub zastrzyk. i to nie będzie magnez, raczej fenoterol. pomaga. ale delerka po tym jest. powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
witam się, dzisiaj ja otwieram temat ;) byłam wczoraj na ćwiczeniach dla ciężarnych i dziś się ledwo ruszam! :P masakra co się stało z moim ciałem, że nie radzi sobie z prostymi ćwiczeniami, ale to są niestety efekty kanapowania od 5 miesięcy to ja nie wiem skad wezmę siły na poród :/ a to ponoć jak przebiegnięcia maratonu hahah ;) początek czerwca daj znać co tam w szpitalu, trzymamy kciuki! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Brzuchatka,wiem o czym mówisz,moja kondycja też mnie przeraża,chodzę na basen,ale jak byłam na zajeciach z piłkami to potem prawie nie mogłam sie ruszyc:/ a wyobraź sobie teraz przez kilkanaście godzin mieć siłę na walkę ze skurczami i oczekiwanie na pomyślne zakończenie często bez jedzenia i picia ( jak to jest w Waszych szpitalach? Mozna jeść i pić na porodówce?)żeby na koniec znaleźć jeszcze tyle siły aby wypchnąć z siebie dzidziusia:-) wysportowane dziewczyny na pewno mają łatwiej,ech... Pomimo wszystko jestem pewna,że damy radę:-) inne pytanie odnośnie porodu,od jakiegoś czasu zastanawia mnie czy w trakcie porodu będę caly czas w koszuli(pewnie nie),a jak będę korzystała z wanny to mogę mieć jakiś sportowy stanik albo górę od stroju kąpielowego? Wtedy tak chyba bardziej komfortowo? Bo to co chwile sie gdzies chodzi,spaceruje, siada na pilce ( bez majtek?) Chociaz jak rozmawiałam z koleżankami to mówiły,że wtedy wszystko im było jedno.doswiadczone mamy- jak wyglądały Wasze porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
początek czerwca- wiem co czujesz też strasznie się bałam jak skierowali mnie do szpitala, ale trzeba to przezyc i myślec pozytywnie. Na skurcze dadzą ci leki. A powiedz mialas te skurcze regularne, odczuwałas je, twardniał ci brzuch? I co z szyjką czy skróciła się od skurczy? to że dziecko odwrócone jest główką nic nie znaczy. moje w 20 tyg było ustawione główkowo, pózniej w 22 juz miednicowo, wczesniej tez jakoś poprzecznie. dziecko co chwile zmienia pozycje i ja to czuje, nie jest tak że jak ustawi się główką w dół to juz będzie wychodzic. Trzymam kciuki przetrwasz to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuchatka, Ewinkaaa - ja dzisiaj zaczynam joge dla ciezarnych :) Jeszcze do czwartego miesiaca ciazy biegalam, ale pozniej lekarz mi zabronil ze wzgledu na to moje nisko polozone lozysko i czuje sie jak slon :( W poniedzialek na wizycie podniosl embargo, zabronil jakichs sportow wyczynowych, ale powiedzial, ze joga to swietna alternatywa. Zakupilam plyte i dzisiaj bede cwiczyc. U mnie leje na okraglo, okoliczne miejscowosci zalane, tesknie za sloncem! Poczatek czerwca - odezwij sie, jak dasz rade!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poczatek czerwca ona miala podawane te zastrzyki gdziews od30tygodnia urodzila ze3tyg wczesniej bo dziecko bylo pepowina owiniete i miala cesarke,nie wiem jak podawali te zastrzyki wlasnie.ja sie wyspalam dzisiaj bardzo.u mnie pada.ja tez boje sie zeby urodzic i miec sily ale jak skoncze juz36tc to zaczne cwiczyc wiecej chodzic.poczatek czerwca pisz co lekarze ci mowia.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Początekczerwca -0 sa dwa rodaje tego leku w zastrzyku i podaja 2 zastryki w jakims tam niewielkim odstepnie chyba kilku dni nie wiem dokladnie ok 28tyg ciazy :) a robila Ci ktg ? jesli tak to dlaczego na jakiej podtsawie mialas jakies twardnenia czy jak? odzywaj sie jak bedziesz cos wiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×