Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość brzuchatka na czerwiec
kasia ja ruchy czuję bardzo różnie czasem na dole czasem u góry a czasem aż tak bardzo po bokach że wydaje mi się że dziecko tam nie dosięga a jednak hehe :) ja mam takie zakwasy po tych ćwiczeniach wczorajszych że to jest jakiś kosmos :/ miałam iść też jutro na inne ale nie dam rady :( przeraża mnie to i mam nadzieje że jak będę chodzić teraz już cły czas te 2 razy w tyg to do porodu ta kondycja chociaż trochę sie poprawi... flavia przyszła Twoja paka z ciuszkami? początek czerwca trzymaj sie, dobrze że jest poprawa, na pewno jesteście w dobrych rękach :) co do sapania to ja też sapię jak parowóz hehehe ;) mąż się ze mnie śmieje, wstręciuch ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany, ale maly szaleje, tylko bum, bum, bum :-D Chyba nie zasne z taka rewolucja w brzuchu :-D Widzialam dzisiaj takie slodkie trampki, juz sie nie moge doczekac kolejnego mezczyzny w swoim zyciu ♥ Poczatek czerwca, daj znac jak ci minela noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Mama3chłopców u mnie też gimnastyka w brzuchu:-) to prawda,że dziecko po urodzeniu będzie w podobnych godzinach aktywne (tak jak bylo w brzuchu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie sie wydaje, ze to przesad. Cos jak z jedzeniem slodyczy na dziewczynke, a slonych rzeczy na chlopca. Starsza dwojka tez byla aktywna glownie poznym wieczorem I noca, a po urodzeniu sypiali kompletnie roznie - starszy az za dobrze I nie chcial sie budzic na jedzenie, a mlodszy odpalal syrene co poltorej godziny :-D Ale pewnie ile matek tyle opinii :-D Nie wiem, moze w ciagu dnia dzieci wiecej spia w brzuszkach, bo duzo sie ruszamy I to je kolysze do snu? Nie wiem tez dlaczego zdecydowana wiekszosc porodow zaczyna sie w nocy albo nad ranem, zapytam z ciekawosci polozna przy nastepnej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda91
Ogladalam kilka dni temu program o tym ze porody w wiekszosci zaczynaja sie w nocy poniewaz chormon ktory jest odpowiedzialny za 'uspienie' pecherza moczowego zeby nas nie budzil w nocu zaczesto bodajze oksytocyna moze przyczynic sie do wywolania porodu, oczywiscie sa to male dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*maminia- mi też się cieżko oddycha, czasem jak się najem i żołądek ucisniety to strasznie ciezko oddech złapac, jak stara babcia:D *ewinkaa- nasz mały juz tez kilka razy skopał tate. jak zacznie szalec to brzuch skacze, a mąż tylko krzyczy "o było było hehe":D. Apropo tych skoków to dzisiaj miałam sen że wystawił mi swoją stópkę przez brzuch i liczyłam palce. Wczoraj moja mama zaszła do mojego lekarza po recepte na leki bo mi się nie chciało specjalnie jechac i pytał własnie czy leże powiedziała że prawie cały czas, to powiedział że bardzo dobrze bo leżenie i spokój to najlepsze lekarstwo. spacery i jakichkolwiek zajęciach narazie odpadają ew po domu pochodzic, nie ma co się narażac, w końcu nie będzie to trwało latami, jeszcze tylko 3 miesiące:) *oczekująca- ja tak samo juz bym chciała żeby był maj, chociaż początek to te pare tyg juz z górki, tez myslę że urodzę w maju, ciekawe jaki to będzie dzień *kasia- ja ruchy czuje i nad pępkiem i pod zależy jak się ułoży maluch, czasem jest bardzo nisko że kopie mi gdzies tam w pęcherz czy szyjkę, a czasem ruchy są pod żołądkiem. A twardnienie brzucha to może byc napinające się dziecko a mogą byc i skurcze, ciezko stwierdzic. *brzuchatka na czerwiec- jeszcze nie przyszła, we wtorek wysłałam pieniądze, dziś powinna juz dojsc. jak nie będzie dzisiaj to znowu napiszę do niej bo moze zakręcona kobieta nawet nie sprawdziła ze ma juz kase na koncie. *mama 3 chłopców- ja tez czasami juz jestem taka śpiąca a mały co raz mi trzasnie w pęcherz i mnie rozbudzi, wtedy mówie do niego że nieładnie tak mamie robic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Ja byłam dziś na krwi i moczu o 5 się obudziła nasiku i musiałam trzymać bo by nic z tego nie było... Też mam problem z oddechem ledwo po schodach wejdę i sapie. A jeszcze we września biegłam 6-8 km i luz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ja tez przed ciążą cwiczylam dużo, biegałam, rower. ok 3x w tyg a teraz mam takie mięsnie zastałe, nogi i biodra bolą. Na początku ciązy jeszcze troche cwiczylam, myślaalm że bedę mogłą do końca uprawiac jakies lekkie rozciągające cwiczenia, ale jednak nic z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilonek mam to, juz troche wypełniłam. moj album jest taki gruby ma miejsce na wypełnienie, na wpisy, zdjęcia. I są zdjęcia tej słynnej fotografki dzieci, rózne cytaty. super jest:) dostałam go pod choinkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Magda91, dzieki za info :) Czlowiek jednak cale zycie sie uczy. Oksytocyne podaja kroplowka na wywolanie akcji porodowej i tyle do tej pory wiedzialam na ten temat. A propos, przyszle mamusie - zrobcie wszystko, zeby tego uniknac, nic przyjemnego! Ilonek i Flavia: wstyd sie przyznac, ale ja tez dostalam takie albumy w prezencie po narodzinach chlopcow i do tej pory sa puste :( Nigdy jakos nie bylo czasu, zeby sie tym zajac, a teraz juz raczej za pozno, bo pewne rzeczy juz mi pouciekaly i nie pamietam, na przyklad, kiedy chlopcy po raz pierwszy sie usmiechneli, a szkoda. Pamietam takie kamienie milowe, jak raczkowanie, czy chodzenie, ale pomniejszych juz nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
Maminia mi rowniez zaczyna sie ciezko oddychac, najczesciej wiadomo po wysilku. Ale ja choruje na astme wiec nawet gdy siedze to czuje ze ciezko mi sie oddycha. Ja nie moge sie doczekac wizyty w poniedzialek, zeby zobaczyc swoje malenstwo. :D wczoraj moj m poczul jak dzidzia puka do brzuszka :) Mial mine takiego zaskoczenia jak wtedy gdy mu pokazalam usg :D Ucieekam bo moglabym spedzic tu caly dzien a dzis mam popoludniowa zmiane w pracy. Buziaczki mamuski, Poczatek trzymaj sie i mysl pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilonek inny, mój jest kremowy ale są tam zdjęcia tej własnie kobiety. ja będę uzupełniac ale czekam az się maluch urodzi bo takie rzeczy jak widok 2 kresek na teście, 1 wizyta usg juz wpisałam, jest miejsce na zdjęcia usg. teraz czeka na mnie tabela z wagą urodzeniową długoscią i takie inne. mi się to podoba i chciałam bardzo taki album

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale w sumie tytuł tez "moje pierwsze pięc lat" to moze jednak ten tylko okładka inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
hej, poczatekczerwc jak sie dzisiaj czujesz? kasia moje dziecko to akrobata, tak wyprawia a ruchy czuje wszędzie juz nawet nad pępkiem i mocno po bokach, na całym brzuchu, rano sie dziecko obracało, i czuc to doskonale, ciekawe jak będzie wyglądał mój synek :) mi lekrza pozwolil chodzic, ale nie za daleko wiec wczoraj bylam 2 razy na spacerze i spałam dzis super, wczoraj też, 11 godzin :) ja dziś robie fasole po bretońsku, widziałam, ze ktoś wcinał, nie mam problemów z zaparciami takze sobie pozwole:) moj mnie łapie za brzuch ciagle, nawet w nocy. Ja mam wizyte dopiero 28 lutego i w przyszłym tygodniu ide na glukoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Fajne te albumy ale ją nie kupię. Nie jestem konsekwentna w takich sprawach niestety bo to fajna pamiątka. Ale test ciazowy mam:-) Pytałam was o ruchy bo ją moja różnie czuje ale tak jak ty Flavia zdarza mi się ją czuć bardzo bardzo nisko, a tyle was tu jest że skrócona szyjka że odrazu sobie wkrecam ...:-) Znajoma ma termin na za 10dni i mówi że napewno urodzi po terminimówi że tak czuje,ma mieć córkę ok 3,5 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca
Hej dziewczyny. A wiec sytuacja przedstawia sie tak: wybralam juz te 3 zastrzyki na rozwoj plucek, w nocy dostałam nagle ostrego bolu brzucha wiec aktualnie czekam na USG nerki bo byc moze uciska albo jest zapalenia. Szyjke mam 3.3cm. Cala akcja byla dlatego, ze brzuch mi sie zaczal stawiac, a do tego dostawala boli jak na okres. Takie tepe skurcze, ktore sa przepowiadajace.. dlatego te zastrzyki, bo byla mozliwosc ze przez te skurcze zacznie sie porod. Naszczescie 5 kroplowek opanowalo sytuacje i doszlo do uspokojenia skurczy. Ze szpitala wyjde dopiero w poniedziałek. A w domu czeka mnie lezenie. Zegnaj maturo i szkolo :o Bede musiala powtarzac rok, a to wszystko dla naszego Skarba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczatekczerwca- nie rezygnuj tak szybko ze szkoły. może poproś kogoś bliskiego, aby porozmawiał z dyrektorką w Twojej szkole o tym , abyś miała nauczanie indywidualne. Pamiętam ja miałam dziewczyne w klasie, która w klasie maturalnej była w ciąży. Rodziła na początku maja jeszcze przed maturami, wiec na mature przyszła, ale poza tym leżała w domu bo miała wielowodzie i coś tam jeszcze, chyba cukrzyce. Jej mama była u dyrektorki , po wizycie w kuratorium i własnie załatwiła jej nauczanie indywidualne. Nauczyciele przychodzili do tej kolezanki do domu. To byłoby dobre rozwiązanie dla Ciebie. Wierzę w Ciebie, ale sądzę,że chodzenie do klasy maturalnej i niemowlak w domu to może być zbyt wiele na Twoj***arki. Nie mówie,że nie dasz rady, ale może dojść do takiej sytuacji ,że ze zmęczenia i stresu będziesz miała do siebie jakieś pretensje. Mature jeśli mogłabyś to napisałabyś w tym roku, a jeśli nie to chyba można w czerwcu jakoś na koniec chyba? Przynajmniej tak było jak ja zdawałam,że był 2 termin i to nie był poprawkowy. A jak nie to wtedy sama matura za rok. Przemyśl to, porozmawiaj z mamą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barki zostały ocenzurowane :P najważniejsze ,że już lepiej się czujesz. Bądz dobrej myśli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia dzidziuś sie przemieszcza, ja go juz czuje prawie w całym brzuchu raz tak raz tak zalezy od ułożenia, a to że czasem zapuka nisko nie jest niczym złym, bo zaraz się przełoży i będzie pukał gdzie indziej:) początek czerwca- dobrze, że juz sytuacja opanowana i nie masz juz skurczy, a te sterydy które dostałaś spowodowały że dziecku się szybciej płuca rozwiną tak? co do szkoły to można załatwic nauczanie indywidualne tak żeby przychodzili do ciebie nauczyciele a matura dopiero w maju to juz będziesz w terminie. Trzeba po prostu przejsc ise do szkoły najlepiej twoja mama i przedstawic jak sytuacja wygląda, dyrekcja teraz idzie na rękę w takich sprawach tym bardziej że zostało 2 mies nauki więc czemu miałabym zaprzepaścic ten rok? leżenie możesz wykorzystac na naukę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamowa drugie podejscie tzn poprawkowe do matury jest w sierpniu pod koniec i wydaje mi się ze da się to wszystko załatwic, a nawet jesli dziewczyna nie da rady na maturze, to faktycznie można ją napisac za rok. najwazniejsze żeby doprowadzic do końca rok szkolny bo po co pózniej powtarzac cały skoro juz tak mało zostało. ale to oczywiście twoja decyzja poczatek czerwca, musissz to przemyślec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
witam mamuski;) wczoraj mialam wizyte. Potwierdzilo sie ze bedzie dziewczynka. Dopiero wczoraj ulozyla sie tak ze bylo mozna wszystko sprawdzic i jest zdrowa nic nie brakuje. Uslyszalam serduszko i az mialam lzy w oczach. Gdy doktorka sprawdzala macice poskarzyla sie corci sie to nie spodobalo bo ja skopala. Tak samo z usg dopochwowym,co chwile kopala:).Mala wazy 726g zas dlugosci nie mam,tylko obwod glowki i brzuszka. Z kazdym usg pokazuje ze ciaza jest starsza o tydzien niz na poprzednim. Wiec juz nie wiem sama ktory tydzien. Z wczorajszego wynika ze jutro zaczynam 25 a z usg ze stycznia ze od soboty dopiero 24. I ktore prawidlowe? Z om nie ma sensu bo mialam nieregularne cykle od 24 do 52 wiec to nie pomoze. A mam do was pytanie jak to jest z tym usg 3d? Wiem ze gdzies tu bylo ale za duzo stron do przegladania. A chciala bym zrobic na nast wizycie i miec filmik tylko wlasnie jakie to wtedy jest usg i jak to wyglada. Ile trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usg 4d jest robione przez brzuch, u mnie kosztowało 250 zł, ale bez filmiku ;) i trochę trwało z jakieś 20-30 min ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozeniejeden- gratuluje córci. u mnie z każdego usg wychodzi że synek jest o tydzień starszy. niby wg om tez zaczynam jutro 25tc i w ten sposób tez mówią lekarze bo liczą z om ale usg pokazuje od początku co innego i mi się wydaje że to będzie prawdziwy termin, bo cykle mam krótkie owulacja juz od 9 dnia i wiem że wtedy zaszłam w ciąze, bo pózniej mielismy kilka dni przerwy. Wiec ja stawiam na maj, czerwca juz nie biorę pod uwagę, no chyba że przenoszę w co wątpie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Początek cieszę się że jest już dobrze teraz spokojnie i bez nerwów i będzie dobrze . Z nauczaniem indywidualnym nie będziesz mieć problemów miałam w liceum dwie takie dziewczyny w ciąży i też miały indywidualne. Wszystko da się załatwić. Nie wiem tylko jak jest z drugim terminem trzeba by popytać. Dziewczyny dobrze mówią szkoda całego roku, a przy nauce szybciej by zlecialo :-) Ją byłam na usg prenatalnym to pani nam włączyła 3d żeby obejrzeć dzidzie :-) mamy filmik. 300 z filmem a 280 bez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca
Kurcze mialam USG nerki i jest powiekszona, ale kamieni nie widac ;) Matko co za bol.. az dech w piersiach zapiera ;) Dziewczyny pilnujcie sobie pecherza i nerek bo jak zaczna bolec to amen. Duzo cytrynki i zurawinki i bedzie ok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozeniejeden gratulacje, zawsze ciaze liczy sie z terminu OM jesli byl w miare regularne usg jest tylko orientacyjne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×