Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość Sisilka
Poczatek trzymam kciuki za was, jak FLAVIA napisala musisz dac rade. Moz ten szpial to tak na wyrost. Kurcze na prawde na powaznie zastanawiam sie nad tym zwolnieniem, teraz moje wojewodztwo ma ferie wiec troche odpoczne. A o kolejnych miesiacach jeszcze pomysle. Ja juz po pracy a za kilka godzin lece na rade :( bedzie dluga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bierz sisilka i odpocznij tez bym poszla ale szkoda mi kasy ;p poki jeszcze daje rade chodzic z ta rwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
Hej, u mnie w sali w szpitalu leżała dziewczyna i dostawała takie zastrzyki na rozwinięcie płuc, do mięśniowo w tyłek od 33 tygodnia, raz dziennie, ale musiała je sama sobie zakupić.Sisilka jak sie nie czujesz już na siłach, to iz na zwolnienie, człowiek płaci podatki całe życie. Początekczerwca też jestem ciekawa na jakiej podstawie stwierdziła, ze dziecko ma sie zamiar urodzić, pisz jak coś się dowiesz.Super jesli chodzi o joge czy cwiczenia, ja sie nie czuje jakas zmeczona czy gruba ale mam bole brzucha jak dluzej chodze i trwadnieje, tylko patrze na wkładke, czy nie mam zadnej krwi bo lekarz powiedział, ze moze sie zdarzyc jakies krwawienie przez te łozysko, dlatego staram sie wszystko na spokojnie robic, i najgorsze, czuje ciagle jakis ciezar, taki nieprzyjemny na brzuc*****akby dziecko mialo mi wypasc i przez to mam leki dziwne, najgorzej jak wchodze po schodach, takie głupie uczucie ze sie musze zatrzymywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Dziewczyny. Leze juz na sali i mam podlaczone dwie kroplowki naraz (magnez i jeszcze jakiś inny plyn) prawdopodobnie na uzupełnienie wod, ale nie jestem pewna. Dostalam tez zastrzyk tzw. sterydy na rozwoj pluc u plodu. Dostane jeszcze takie dwa w odstepie co 12h. Tylek boli nnie strasznie :o Denerwuje sie bo lekarze nic mi nie mowia ! Jak pytalam o szyjke to lekarz cos odburknal i to byloby na tyle.. aa i na dzisiaj mam jeszcze dwie kroplowki Nikt mi nic nie mowi, a zamieszanie jest kolo mnie, bo nawet doktor prowadzaca przyszla do mnie do sali i mowila co bede miec robione. Jutro posiewy itd. Odczuwam tepy bol w brzuchu (bol identyczny jak na okres, mam twardniejacy brzuch nawet jak leze). Caly czas mialam problem ze zbyt skurczona macica, ale teraz to juz w ogole.. Niunia jest zgnieciona :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca
Ta wypowiedz wyżej to moja. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca
Odnosnie tych zastrzykow to martwie sie bo to dopiero 25tc a podaje sie je kobieta wlasnie najczesciej ok. 30tc albo pozniej. Nie wiem co mam o tym myslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Ewinkaa Witaj...piszesz, że po zajęciach z piłkami nie mogłaś sie ruszyć....spróbuj i chodź dalej. Ja mam termin koniec maja.początek czerwca i uwierz mi zmuszam się do zajęć fizycznych (chodze 4 razy w tygodniu po 1 godzinie) - tez na początku miałam zakwasy ale teraz nic nie boli. Naprawdę ćwiczenia pomoga urodzić - nie zniosą bólu ale będzie łatwiej. Odkąd ćwiczę nie mam ani bóli kręgosłupa ani problemów by sie chylić, założyć buty (brzuszek już coraz większy) nie mam żadnych dolegliwości i naprawde choć nie chce mi sie ćwiczyc - tuż po zajęciach naprawde czuję, że mogłabym fruwać. Naprawdę warto się zmusić - a jak nie możesz się ruszyć po ćwiczeniach to znaczy, że dobrze cwiczyłaś:-) Bo jak nic nie boli, nie czuć nic to znaczy, że ćwiczenia bylejak byle zaliczyć.... Sama pisałaś, że trzeba mieć siłę do walki ze skurczami...mówię Ci zacznij juz teraz a potem będzie tylko łatwiej. To Twoja pierwsza ciąża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
początek czerwca- to wszystko przez te pieprzone twardnienie brzucha skurcze, one pobudzają macice, skracanie szyjki i same problemy. Po lekach powinno ci to ustąpic i brzuszek przestanie bolec. U mnie tak było. 2 pierwsze dni to był koszmar i miałam juz w głowie najgorszy scenariusz ale pózniej zaczeło się poprawiac i lepiej się poczułam. A lekarzami się nie przejmuj oni nigdy nic nie mówią, tylko szkoda, że nikt ci nie powiedział co z twoją szyjką, czy się skróciła czy jest rozwarcie, to bardzo ważne.Pewnie powiedzą ci dopiero po badaniach. Miałaś ktg? Który masz dokładnie tydzień ciązy? Agata- ja tez ma taki nawyk patrzenia na wkładkę. Jak chodzilam to czułam ciężar więc teraz prawie nie chodzę tylko sobie leże i jest mi lepie. A po schodach to jak najmniej się da, najlepiej unikac. Najgorsze że dziś czuje okropne dolegliwości w pochwie taką mam jakby obolałą w środku, coś tam się rozciąga i ciągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poczatek czerwca a lekarze nie mowia czemu tak wczesnie podaja ci te zastrzyki na pluca?nie chce nic krakac ale moze boja sie ze wczesniej mozesz urodzic i podaja aby dziecko samo oddychalo.ja jakos dzis slabo czuje ruchy tez sie martwie.bylam w sklepie fakt ze 1km w jedna str ale wogole kondycji niemam.buty mi sie rozkleily i musze skleic bo nieoplaca sie kupowac nowych.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca
Flavia nie mialam nigdy zadnego ktg.. jutro zaczynam 26 tc. Narazie licza, ze jest 25tc. Jejku plone od tego magnezu i od upalu na sali.. jeszcze mi slabo. Nie chce narzekac, ale musze sie komus wyzalic bo z rodziny wszyscy zajeci :o Mam takie tepe skurcze.. no okropnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
poczatekczerwca, usupełnienie jakich wód? też miałam problem z skurczoną macicą, i pytałam lekarza jak sie to ma do dziecka, to powiedział, ze dziecku nic nie grozi, ale grozi to przedwczesnym porodem, czyli teoretycznie grozi,ale jak masz magnez w kroplówce to napewno sie rozluźnisz, a miałaś badanie na fotelu? dokąd sięga Twoja macica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
tez miałam takie bóle, nie mogłam spać w nocy w szpitalu, ruszyć się, coś okropnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poczatek czerwca wspolczuj***ardzo.ktg robia u mnie w szpitalu od30tc ale moze zrobia ci wczesniej.magnez na ile godz masz podlaczony?bo za szybko ci puscili magnez.a te skurcze masz takie jak podczas okresu?oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarze napewno będą robic wszystko żeby to zatrzymac i przedłużyc ile się da. na pewno nie jest tak że podadzą sterydy i będą sobie spokojnie czekac na poród. tylko dostaniesz leki na powstrzymanie skurczy i pewnie wiele innych które zatrzymają całą akcje. Ja do tej pory mam stracha o tą moją szyjkę za tydzien mam kontrole. coś tam mnie czasami pobolewa, zdarza się że brzuch stwardnieje ale nic złego się nie dzieje dobrze się czuje i jestem dobrej myśli. wyznaczyłam sobie kilka takich terminów których się trzymam. teraz kończę 24 tc i czekam do 28- wtedy maluch powinien osiągnąc kilogram a to juz coś:) pózniej do końca marca będę miała skonczone 30 tc to juz będzie dobrze:) pózniej tylko 2 tygodnie i juz będzie 32 tc a to juz nie jest "skrajne wczesniactwo" tylko wcześniactwo od 32 do 35tyg to juz szybko a dzidzia juz wtedy bezpieczna:) a po 35 tyg to juz pójdzie z gorki bo w 37-38 można bez obaw rodzic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
początek czerwca- pisz ile chcesz, co kilka głów to nie jedna zawsze ktoraś coś poradzi uspokoi. u mnie w szpitalu dziewczynie w 27 tc juz robili ktg a połozna mówiła ze od 6 mies juz robią tylko jesli brzuch twardnieje to rzadko bo nie chcą pobudzac macicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to na jakiej podstawie twoja gin stwierdzila skurcze jak ktg nie zrobili a to podstwowe badanie dla mnie to wszystko jakos dziwnie wyglada wez sie w garsc najlepiej niech ktos przyjedzie maz i strzachnie slownie tego lekarza zebys wiedziala co jest i na czym stoisz a nie podaja ci cos nie wiesz sama dlaczego i po co sie godzisz na to czy jest sens ja to nie rozumiem nic , konieznie sie dowiedz o co chodzi dokladnie jakie jest zagozenie itp bo rzeczywiscie wczesnie te zastrzyki na pluca ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kafeterkanowa- chodzę:-)póki co raz w tygodniu,bo to zwykłe zajecia,ale instruktorka wie,że jestem w ciąży (zresztą nie da sie ukryć:-) ) i traktuje mnie indywidualnie, za każdym razem boli,ale wiem,ze staram sie jak najmocniej.po basenie tez boli,bo za każdym razem plywam jeszcze wiecej... I oczywiscie mam to samo - po ćwiczeniach czuję,że żyję:-) mam nadzieje,że będzie coraz lepiej i pomoże to przy porodzie:-) początek czerwca- to jest najgorsze,ze o niczym nie informują chociaz to nasze podstawowe prawo- wiedzieć co z nami robia i co podają.wierzę,że jesteś w dobrych rękach,które zrobią wszystko aby maluszek był zdrowy. Całym sercem jestem z Tobą.myśl pozytywnie i nie załamuj się,na pewno będzie dobrze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
To ja pisałam. ja znam dziewczynę,która urodziła w 24 tygodniu,dzisiaj córeczka ma dwa latka i jest zdrowa jak rybka:)) kazdy dzień to 3% wiecej szansy dla naszych maluszków, liczę ze większość z nas donosi prawie do końca,ale gdyby coś to nie jesteśmy w bardzo zlej sytuacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
początek czerwca,współczuje:-( To nie dobrze jak masz skurcze,mam nadzieję ze kroplowki pomogą.Byc moze masz nawet lekkie rozwarcie.Na obchodzie lekarz ordynator napewno Cię poinformuje o wszystkim.Mysl pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca
Prawdopodobnie mam za malo wod plodowych i musza uzupelnic. Jestem dobrej mysli, ale nawet w tv sie slyszy o bledach lekarzy. Co do magnezu to ostatnio lecial mi gdzies przez 6 albo 7 godz, a teraz ponad 2 leci i ponad polowy nie mam. Za szybko mi chyba puscily i dlatego mnie tak zeslabilo. Czekam na meza, ale dopiero bedzie wieczorem i nie wiem czy bedzie mial z kim rozmawiac. No kurde ciekawia mnie te sterydy.. moim zdaniem bez przyczyny juz by nie dawali. Odnosnie macicy to mam ja dosc nisko ulozona. Rano rozmawialam z mama i nie mogliśmy pojac jak to jest, ze kobiety które dbaja o siebie maja ciagle problemy, a inne pala, pija, nie dbaja o siebie i donosza do 9 miesiaca. Pamietam jak moja znajoma z klasy w wieku 15lat palila za szkoka, na imp pila, a synka urodzila zdrowiutkiego na 4kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacia
początek czerwca, pisałaś, że jesteś z okolic nowego sącza, więc pewnie leżysz w szpitalu w nowym sączu, ja w 6 tyg ciązy też wylądowałam w tym szpitalu, bardzo się bałam bo nigdy wcześniej w szpitalu nie byłam, opinie też słyszałam rózne, lekarz, który mnie przyjął w nocy był wręcz nieprzyjemny, później jednak szybko zmieniłam zdanie, wszyscy w szpitalu byli bardzo opiekuńczy, troskliwi i otoczyli mnie naprawdę fachową opieką, wiem, ze nic nie mówią, ale jak zapytasz przy obchodzie to na pewno odpowiedzą na wszystkie twoje pytania, trzymam mocno kciuki i pamiętaj, że najwazniejsze, że jesteś pod fachową opieką i jestem pewna, że lekarze zrobia wszystko co w ich mocy, żeby wam pomóc, musisz im zaufać i wierzyć, że będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca
Leze w Gorlicach, ale tu tez nie jest zle.. pielęgniarki sa super ! Natomiast jedzenie fatalne.. zupa bez smaku, a drugiego dania nawet nie dostalam i nie wiem czemu. Grr :O :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm ale kroplowkami Ci wód nie uzupelnią :) moze jakies leki podadza nie wiem co sie robi w takiej sytuacji .., na pewno dowiedz sie wszystkiego bo takie zgadanie sie na wszystko te nie ejst dobrte masz prawo do informacji pamietajmy o swoich prawach dziewczyny !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacia
jedzenie faktycznie fatalne, ja przez kilka dni pobytu nie spróbowałam nic oprócz chleba z masłem, wolałam głodować:) dobrze, że zawsze można liczyć na mężą i rodzinę, no i mieć zawsze zapas batoników w szafce:):) jestem pewna, że będzie wszystko dobrze, nie słuchaj tylko tych wszystkich strasznych historii jakie opowiadają i przekazują sobie panie leżące na oddziale bo to tylko dołuje, a ty musisz myśleć pozytywnie i będzie wszystko dobrze, medycyna jest teraz na bardzo wysokim poziomie, a lekarze dmuchają na zimne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej, początek czerwca- tak jedzenie w szpitalu fatalne,ja dziś ugotowałam fasolke po bretońsku, zaprosiłam rodziców, bo sama to tylko rzadkie zjadłam garstkę, boję się stwardnień brzucha od wzdęć:( tak więc trzymaj się ciepło i spytaj pielęgniarek może albo sąsiadek chodzących czy jest butik z jedzeniem w szpitalu-czasami są jakieś bułeczki słodkie, lepsze to niż głodować w Twoim stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas jedzenie było nawet niezłe. śniadania jadłam swoje bo oni dawali przeważnie zupe mleczną a ja nie cierpie za to obiady dobre jakieś pulpety w sosie koperkowym, chude mięso z kurczaka albo wieprzowe też chude do tego ziemniaki albo ryz i surówka/ brokuł/ kalafior. Ja takie rzeczy lubie. Kolacje tez jadłam swoje. Ale pielegniarki były okropne jędze, wiem tylko jedno nigdy więcej nie chcę wylądowac w szpitalu i byc na czyjejs łasce. Ale mam teraz wrażliwy żołądek, zjem więcej i już żołądek cisnie. nigdy tak nie miałam, teraz w ciązy nie ma mowy o takich rzeczach jak bigos, fasolka, jakaś grochówka, chipsy czy inne takie bo pózniej mam takie wzdęcia że malo mi brzuch nie pęknie:D Dziewczyny czy wy odczuwacie czasem ciągnięcie w pochwie? bo ja dziś tak mam od rana i nie wiem czy tak ma byc czy to zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na oddzialach polozniczych itp zazwyczaj sa polozne :) one sa wredne mysle ze pielegniarki bywaja milsze hahha ;p a polozne maja pewnie dosc narzekan i krzykow dlatego takie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agu_28
Flavia234 ja mam "ciągnięcie" brzucha, czasem czuję jakby skóra mnie ciągnęła jakby brzuch rósł a skóra nie puszczała już, dlatego ciągle się smaruje kremem i oliwką. Jeżeli ty masz objawy ciągnięcia a nie są zbyt uciążliwe to moja ginekolog powiedziała że tak może być że może ciągnąć, pobolewać że się macica rozszerza wszystko się przemieszcza i puki nie jest to duży ból i stały to nie trzeba się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agu_28
poczatekczerwca- ja również trzymam mocno kciuki za Ciebie i maleństwo.Medycyna teraz cuda potrafi zdziałać więc nie masz się co martwić będzie dobrze Z tym piciem i paleniem w ciąży to też nie do końca tak jest. Nawet jeżeli dziecko urodzi się zdrowe i duże to problemy mogą wystąpić dużo dużo później. Nawet w wieku dorosłym. Dziecko może mieć astmę, albo coś z żołądkiem, różne uczulenia a matka która paliła i piła nigdy nie weźmie tego do siebie tylko uzna za przypadek. Moja koleżanka również paliła dość dużo, młody urodził się zdrowy ale już w 3 miesiącu dostał alergii i do tego czasu ma żołądkowe problemy. Pytałam czy nie ma wyrzutów że paliła a ona zdziwiona pyta co to ma do rzeczy ;/ Ja przed ciążą rzucałam kilka razy i nigdy mi się nie udało na dłużej niż tydzień. Jak się dowiedziałam że mam bąbelka w brzuszku nie zapaliłam ani jednego, nawet mnie nie ciągnęło dlatego nie wierzę kobietą co mówią że to nałóg i nie dadzą rady rzucić z dnia na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×