Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość kasia2014
Asik na kiedy masz termin mi wychodzi dziś 22t4d a nie mam takiego tajnego brzuszka ... Flavia też super ale pomimo starszej ciąży masz chyba mniejszy niż asik :-) Coś mnie gardło boli muszę jechać po lody:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no chyba tak, ja przytyłam tylko 4,5 kg myślę ze zmieszczę się w 10-12kg do końca. własnie zjadłam cukierki ciągutki i maluch zaczął skakac, ale ogólnie dziś ma spokojniejszy dzien niż np wczoraj. moja mama dziś znowu kupila pajaca i czapeczkę welurowe śliczne. ja nei wiem gdzie te ciuszki pomieszczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
wiecie co, no brzuszki extra, ja mam 21 tydzień,zaszłam dziś na glukozę- no pychota poważnie:) oprócz mnie były jeszcze 2 ciężarne i one miały takie duże brzuchy,aż mi głupio,że mój jakiś zamożony taki i się dziwnie na mnie patrzyły,chyba coś w tym musi być,że u wysokich tak nie widać ciąży czy co u mnie tylko pępek jakoś dziwnie duży się robi, nie mam żadnej kreski na brzuchu -początek czerwca- liceum trzeba skończyć, na pewno dasz radę, pózniej ciężko wrócić, ja miałam 3 ciężarne w swojej klasie to jedna nie podeszła do matury, jedna przeszła na zaoczne liceum, a jedna znakomicie zdała maturę,mimo,że średnio jej szło, nauczyciele są wyrozumiali zwłaszcza na ustnych.Ja sama skończyłam 2 państwowe uczelnie (5 lat jedna trwa), mam 2 mgr z super kierunków, no ale jestem z Białegostoku i nie mam znajomości, studia mało się przydały, nie pracuję w zawodzie- na razie nigdzie nie pracuję,rzuciłam pracę aby w końcu zaciążyć i od razu się udało, a rok wcześniej się frustrowaliśmy staraniami:( TAK WIĘC MOJA DROGA TRZEBA ZEWRZEĆ SIĘ W SOBIE I ZDAĆ MATURĘ:) ale się rozpisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Termin mam na 13,06 ten brzuch moj troche za duzy kazdy mowi ze duzy, musze mierzyc cukier bo poki co mam spadki co jes niebezp dla dziecka , taka jestem ostatnio slaba i zdekoncentrowana ciekawe co krzywa za 2tyg pokaze , musze mic przy sobie ciagle cos slodkiego ... asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Ją niby cukier mam ok, ale zdarza się i przed ciążą też to miałam,w ciąży może 3 raży na początku,ze spada mi cukier trzęsie się i w ogóle,ale jak zjem coś slódkiego 10 min i mi przechodzi. W trakcie spadku mam bardzo niski kilka razy poniżej 50 a to już bardzo źle. Moja dr wie o tym ale nie zleciła mi tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To barddziiej niebezpieczne niz wysoki cukier ja dzis dziecko szvzepilam podnioslam glowe i myslalam ze polece a wczsniej tak mi sie spac chcialo i taka ogolna dezorientacja jak juz cukier zmierzylam to i rece sie zaczela trzasc przed ciaza tez mi sie zdarzalo asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie odnośnie tego badania z glukozą, szczególnie do tych, które chodzą do lekarza prywatnie. Jak to jest, idziesz do laboratorium i tam Ci dają tą glukozę do picia, czy kupujesz w aptece i pijesz w domu? A może kupujesz glukozę idziesz ze swoją i tam Ci rozrabiają? Pytam ponieważ mój lekarz kazał mi zrobić to badanie i wypisał receptę na glukozę. Po co mi ta recepta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i może ktoś wie w którym tyg najlepiej zrobić to badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupujesz glukoze w aptece sama, recepta ci nie potrzebna, koszt ok 5zł i idziesz do przychodni tam ci ją rozrabiaja i dają do picia. ja miałam w 22 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od 24 do 28 im pizniej tym lepuej bo mnuej wiecej w tym okresie ciazy najlatwiej ja wylapac asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ilonek glukoze kupujesz sama nie trzeba recepty,najpierw pobierają krew po pobraniu wypijasz glukoze możesz rozrobić sama lub pielęgniarka rozrobi,po wypiciu czekasz godzine jest pomiar czyli znów pobranie krwi ,czekasz jeszcze godzinę i ostatnie pobranie krwi.czasem pozwalają wcisnąć cytryne łatwiej wypić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
Dziewczyny jak bedziecie swietowac walentynki jutro? ;) obchodzicie w ogole to 'swieto' :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi gin mowil ze im pozniej tym latwiej wykryc cukrzyce.ja bede po niedzieli robic w poniedzialek.ja zrobilam placka po wegiersku,malo zjadlam ale taka pelna jestem ze hej:)maz mowi ze pyszne:)ja jutro nie wiem co bede robic.a wogole kiedy ta promocja na pampersy w biedronce?myslalam moze kupic.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde no cos nie tak brzuch mi twardnieje i to tak z bolem jakbym lekkim miesiaczkowym ... dobrze ze jutro ide do gina ale w sumie co on mi powie nospa magnez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czytalam kiedys forum dziewczyn z terminem na kwiecien to prawie wszystkie maja gotowe wyprawki,niektore to nawet lozeczka rozlozone.dziewczyny jutro polowa lutego i kolejny tydzien minal.ja jutro zaczynam26tydzien.coraz blizej maj i czerwiec:)oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cudne brzuszki ♥ Asik, ty w dodatku biusciasta jestes :-D Ja brzuch mam juz spory, ale dalej plaska jak deska, niestety. Poczatek, to super, ze wszystko sie uspokoilo. Co do szkoly, to zgadzam sie z pozostalymi. Jak przyjdzie male dziecko ciezko ci bedzie znalezc czas na nauke. Ja poszlam tu w Anglii do collegu jak chlopcy byli malutcy I strasznie to odchorowalam, bo albo bylam w pracy albo na zajeciach I prawie w ogole ich nie widywalam. Jestem pewna, ze szkola pojdzie ci na reke. Nie ty pierwsza I nie ty ostatnia znalazlas sie w podobnej sytuacji, dasz rade! Kobiety maja moc! Bo nie maja wyboru ;-) My walentynki bedziemy swietowac w sobote. Idziemy ze znajomymi do tajskiej knajpy, Leos domaga sie ostrego zarcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć ;) U mnie nadal chorobowo synek goraczkuje ; ( ale jutro teściowa się nim zajmie bo muszę jechać po sukienkę na sobotę bo moja babcia i chrzestny wyprawiaja urodziny wielka impreza ... niestety czasem ich nie rozumiem bo tego typu imprezy u mnie w rodzinie są na pokaz Kto w jakim lokalu jakie jedzenie poprostu wyścig szczurów kto lepszy i więcej wyda lepiej się ubierze itd ;/ nie znoszę tego i cieszę się że tej "tradycji" nie odziedziczyłam w genach mój m też tego nie trawi... i już uzgodnilismy że idziemy tylko na chwilę A walentynki raczej potraktujemy dzień jak co dzień tylko z małym upominkiem dla m bo uwielbiam robić mu prezenty ;) niestety ma taką pracę że ciężko coś zaplanować. Macie piękne brzuszki też chciałam wstawić ale nie mogę nie wiem dlaczego ; ( ale mniej więcej mam też pokaźny ;) I mam straszną ochotę na czipsy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maminia trzeba zalozyc konto na fotosik i normlanie sie wstawia wszystko trwa doslownie chwileczke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczyny za odp :* Co do walentynek to dajemy sobie takie symboliczne słodkie prezenty w stylu ptasie mleczko czy rafaelo, zrobię coś fajnego na kolację, posiedzimy pogadamy i schowam pilot od telewizora :) Oczekująca u mnie łóżeczko też już stoi skręcone, teściowie nam kupili, ale ja sama wybierałam. Mam już wózek i ubranka. Resztę czyli pościel, kocyki, ręczniki, kosmetyki itd kupimy w marcu.Zostanie nam kwiecień i maj na urządzenie pokoiku, popranie i poprasowanie ubranek i gruntowne porządki w mieszkaniu. Wolę mieć wszystko wcześniej kiedy mam jeszcze okazję wybrać,bo nie daj Boże coś się stanie urodzę wcześniej albo będę musiała leżeć i kto to wszystko kupi/zrobi? Ostatnio na fb widziałam,że znajoma urodziła 2 mięsiące przed terminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie dawno się dowiedziałam że mojej mamy partnera córka właśnie rodzi ;) miała termin na 4 lutego a mamy 13 ;) a więc trochę po terminie ;) od 17:00 podobno ale już dostawla oksytocyne i leki na wywołanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gochaaaaaa
Cześć Dziewczyny, nie zaglądałam tu z miesiąc bo nie mam czasu, ale dziś byłam na drugim badaniu prenatalnym, jestem w 21 tyg. i jednak nasza córcia będzie miała braciszka, maż z tej radości się uchlał :D mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, powodzenia dla wszystkich przyszłych i obecnych mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gochaaaaaa
Dziękuje, byłam zaskoczona, mąż z resztą też, spodziewaliśmy się drugiej dziewczynki, a tu taka niespodzianka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje Gocha, u nas było tak samo, wielkie zaskoczenie, że synek. Też mamy już córkę. A ile lat ma Twoja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 87asik znalazłam dziś ten wątek, podczytuje i jak czytam niektóre Twoje wypowiedzi to brak słów. też jestem pielegniarka i zastanawiam się skąd się urwalas. Piszesz chwilami jak "połamana" odrazu widać, ze nie masz doswadczenia. Bądźmy szczerzy praca w szpitalu jest rozwijająca. Zastanów się czasem co piszesz i dobra rada; popracuj po mmacierzynskim w szpialu dopiero zdobędziesz doświadczenie, wiedzę, umiejętności, zaczniesz rozwijac się zawodowo. Ogarnij się. Nie obraz się i zastanow się co piszesz ponieważ reprezentujesz w pewien sposób nasze srśrodowisko pielęgniarskie. Zdrowia życzę i szczesliwego rozwiazania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Heh chetnie zovacze ktore moje wypowiedzi cie zaniepokoily nie mam zamiaru w szpitalu pracowac bo wiem co to jest nuczego sie tam nie naucxysz poza myciem tylkow ble niestety tak to wyglada a nie po to skonczylam mgr zeby to robic i uwazam ze mam duza wiedza jesli ja podwazasz podaj chodz jeden dowod to wtrdy bedziemy polemizowac jesli oburzylo cie to co pisalysmy o plg szpitalnych bardxo mi przykro ale taka prawds macie bardzo mala wiedze teoretyczna , a praktyke typ klocie dtarszych ludzi i mycie ma kazdy w naszym zawodzie :) w szpitalu niestety ciezka praca robi z was wlasnie takie zgorzkniale i jalowe osoby bez uczuc mysla ze pozjadalyscie wszystkie rozumy nieacie checi i czasu naszkolenia tylko kawka ciastko a trzeba sie rozwijac szkolenia konferencje etc wiem ze wasze zarobki demotywuja i moze to sprawia ze nic wam sienie chce ... ale warto zainwestiwac w swoja wiedze niz tkwic w tej beznadziejnosci asik :) chetnie z toba porozmawiam chyba ze jestes jedna z nas bo watpie ze komus chcialoby sie bez powodu czytac 200str forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AŚIK,,mi wczoraj co kilkanascie minut twardniał brzuch.Czasami z lekkim bólem,czasami tego nie czułam tylko dotykam brzuch i był twardy.Nawet w nocy parę razy mi twardniał a teraz nie twardnieje.Syn ma gorączke od wczoraj 40°.Musze zarejestrowac go do lekarza.U nas od poniedziałku ferie zimowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×