Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

najlepiej wyłączyc internet, wyłączyc telewizor, nakryc głowe kołdrą i jeszcze zatkac uszy cobym czasem nic nie usłyszała. dziewczyny pijecie herbatki miętowe, bo ja pije dużo w sumie codziennie albo nawet 2 dziennie, bo lubie i pomaga mi na wzdęcia ale w sumie mięta chyba jest ok. a tak mnie teraz naszła ochota na lody taki kwasny sorbet truskawkowy w tesco są takie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z herbata miętową to lepiej uważać bo nawet jak się nie jest w ciąży to za dużo nie można wypić. jedna czy dwie dziennie to chyba jeszcze ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie przeczytałam że są rózne opinie ale chyba kubek dziennie nie zaszkodzi, może troche ogranicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
Flavia, ja też myślę, ze za bardzo sie przejmujesz, szyjke masz już ok i to leżenie chyba nie jest takie konieczne? tzn chyba chodzisz po mieszkaniu? nie mowie o robieniu nie wiadomo czego, ja bym nie dała rady tak leżeć, a kiedy masz wizyte? dopytaj go czy mozesz troche pospacerować, bo ruch też jest ważny, potem Ci będzie cięzko dziecko urodzić. Mięte jak i rumianek 2,3 razy w tyg, nie więcej, trzeba uważać z takimi herbatkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizyte mam w środę ale on mi mówił juz wczesniej "zostały pani 3mies lezenia" więc tak wychodzi. Po mieszkaniu chodzę ale też nie za dużo.Problem jest u mnie taki że ta szyjka od początku jest miękka i to chyba o to chodzi. Jutro juz chyba przyjdzie ta paczka co kupiłam dla dzidziusia:) ciekawe czy fajne ciuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca
Cześć Dziewczyny :) Skoro mowa o wyprawce to od jutra zaczne kupowac. Szykujemy się z mezem pelna para poniewaz mimo lezenia jest możliwość, ze moge urodzic w kazdej chwili.. a lekarz powiedział , ze`drugi raz porod bedzie zatrzymać ciezko`. Jutro maz zacznie robic pranie i kompletowanie :) Moze dla Was byc smieszne to co napisze, ale aktualnie moim marzeniem jest donosic chociaz do 30tc aby nasza Myszka miała siłę i wage do przeżycia. . Odliczam dni z niecierpliwością. Od rana do nocy leżę wiec spanie w nocy mam z glowy :( Wstaje tylko na posilki i do wc, bo musze na biezaco oddawac mocz ponieważ dokucza mi nerka. Aktualnie meczy nas zgaga, ale sie nie poddajemy !! Podziwiam Mamuski, ktore maja sile na obowiazki domowe i różnego rodzaju sporty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia - u nich to chyba genetycnie jakos bo mama czyli moja tesciowa i jej 3 siostry mialy podtrzymywane ciaze wcesniejsze rozwarcia i zakladane pessary. pytalam jaka miala syjke jak zaczynala ciaze to ona nic nie wiedziala ogolnie sie nie interesowala, brzuch ciagle twardy miala bo jak jej sie spytalam czy twardnial to ona mowi ze cala ciaze miala twardy czyli jakby nie odczula ze trwadnieje tylko co jakis czas, jak jej to mocno przeszkadzalo to kladla sie nogami do gory jak miala mozliwoscbo nie zawsze mogla bo pracowala po 8h i jeszcze dojezdzala ok 30minut do pracy ale ona ogolnie na luzie do tego podchodzila mimo wszystko :) w dodatku co bylo szokiem zupelnym jak juz miala te rozwarcie (tylko nie wiem jakie ) a moze to bylo przed rozwarciem z tydzien tzn jeszcze moze nie wiedziala o rozwarciu to bylismy na weselu i ona normlanie sie bawila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co nie tak z rumiankiem ja pije prawie codziennie i nic mi ani dziecku nie jest.. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam o poranku :) Poczatek - bardzo dobrze, ze jestes tak optymistycznie nastawiona i zachowujesz poczucie humoru, bo to wazne. Mnie kiedys ginekolog powiedzial, ze stres w ciazy jest gorszy od papierosow :) Trzymam kciuki za ciebie i Fasolke! Asik - podobno z ziolami w ciazy z zasady nalezy uwazac. Rumianek dziala lagodzaco na zapalenie pecherza, ale podobno moze tez uczulac i wywolac skurcze macicy. Nie wiem czy to prawda, czy jeden z mitow ciazowych, bo ja akurat rumianku nie pije, bo nie lubie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny.ja wypilam glukoze alez slodkie prawie wymiotowalam:/teraz czekam na pomiary.w nocy brzuch bolal mnie jak na okres ale maly rusza sie od rana.w piatek wizyta.ja tez czylam o miecie ze nie trzeba przesadzac ja po niej mialam wieksza zgage.poczatek czerwca uwazaj na siebie ale juz dzidzia wieksza wiec przezyje.glowa do gory.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Ja nie umiem być spokojną... non stop coś mnie martwi. Jak się za bardzo rusza to źle,jak za mało jeszcze gorzej. Zawsze byłam pozytywną osoba a tu taka zmiana. Już nie mogę cały czas się zamartwiam no ile można... Czuje się ok tylko po wizycie u gin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Początek czerwca a który ty masz tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Al sie rozpisujecie, nie nadazam czytac. Ja juz 24 tydz i 1 dzien Przeprowadzka u nas dobiega powoli konca, przewozimy ostatnie rzeczy, jakies drobnostki ufffff ciesze sie ze to juz prawie koniec tego zamieszania. Poczatek czerwca Badz dobrej mysli i niemysl negatywnie, pozytywne mysli sa lepsze jak i dla ciebie tak i dla dziecka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asik- dzięki za wyczerpującą odpowiedz, no to faktycznie kiepska syt skoro brzuch cały czas miała twardy i do tego te rozwarcie. Oby to żadnej z nas nie spotkało. Mi w sumie twardnieje tylko w momencie kiedy wstaje z łózka na jakies 10 sekund. pózniej jak chodze to nie i jak leze tez rzadko.Wczoraj stwardniał 2-3razy, dziś rano jak wstałam do toalety tez, co poradzic , biore teraz nagneB6 bo tamten magnez co miałam jakis do d**y byl. kasia- ja jestem taka sama jak ty i nic na to nie poradzę. przed ciązą też byłam inny charakter, w ciązy wszystko się zmieniło bo wiesz, że nie jesteś juz odpowiedzialna tylko za siebie ale tez za dziecko które nosisz. początek czerwca- obyś dotrwała, i obyśmy wszystkie dotrwały do terminu. Ja ogólnie dobrze, dziś 24,3 tygodnia czyli leci 25tc. rano po przebudzeniu zakuło mnie z 3 razy podbrzusze ale przeszlo. U mnie już słonce zagląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny ;) Ja również od rana jestem w przychodni na glukozie, nie było tak źle ale chodź było mi przez chwile słabo... za to maleństwo zaczęło się ruszać, szaleje ;) Tak czytam że dla dzieci już macie tyle po kupowane a ja w zasadzie nie wiem na co czekam pewnie 3/4 na allegro zamówię bo ze starszym synkiem trochę ciężko wybrać się na zakupy a rzadko mam możliwość wyjść sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
Flawia- ja mam ciążę na podtrzymaniu, zagrożoną,mam zwolnienie lekarskie i nakaz leżenia w łóżku, raz już poroniłam-ale nie ze swojej winy, nie ważne.Twardnienia brzucha mam i ciągnięcie,a mimo to chodzę po domu,gotuję, a nawet w sobotę sprzątałam- ciężko było,twardniał brzuch, położyłam się. Moim zdaniem- jak ma być dobrze to będzie dobrze, położna mówiła,że dziewczyny w szpitalach na podtrzymaniu jak ja dmuchają na ciążę i tracą dzieci.Mój ginekolog powiedział już wcześniej- "woli pani w szpitalu leżeć czy w domu?"- jak zbadał moje stwardnienie brzucha i szyjkę. Powiedział,że w szpitalu przez kroplówkę podają leki a w domu- pije się tabletki. Oczywiście są sytuacje kiedy kobieta ma regularne skurcze,albo plami no to wiadomo-tylko szpital.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny a ja cały tydzień na zwolnieniu więc sobie odpoczywam. Ja na glukozę pójdę we czwartek od razu zapiszę się do lekarzy czyli do nefrologa i alergologa i jeszcze muszę wyniki porobić ale jestem przeziębiona więc nie bardzo ;-) Ostatni tydzień był pełen nerwów u mnie i wyszły tego skutki, bo też jest tego przyczyną że wylądowałam na zwolnieniu. Postanowiłam troszkę się wyciszyć i odpocząć bo po prostu za dużo na siebie wzięłam na barki. A przecież to już 6 miesiąc ciąży ... ;-) Dziewczyny dla mnie lekarze mówili, że trzeba myśleć pozytywnie i nie myśleć o dolegliwościach bo to na prawdę źle wpływa na psychikę :/ i jest nie fajnie. A tak teraz z innej beczki wiadomo, że teraz wszystko szykujemy dla maluszków , wszelkie kosmetyki , ubranka , akcesoria ale również uważam, że musimy o sobie pomyśleć i postanowiłam, że muszę również sobie nakupować kosmetyki tego typu jak lakier do paznokci, jakieś kremy, odżywki , maseczki itp. a Wy jak tak tam coś sobie kompletujecie ? i mam zamiar kupić dziennik Ewy Chodakowskiej i zamierzać wziąć się za siebie i za moje ciało ;-) Mam nadzieje, że dam radę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
Dziewczyny czy jest sens robienia usg polowkowego, na tym zwyklym usg wszystko jest ok ale wiadomo takie zwykle wszystkiego nie pokaze ale boje sie ze jesli pojde na polowkowe i cos tam lekarz zlego znajdzie to wykoncze sie ze strachu. co robic bo to ostatni tydzien w ktorym moge to usg wykonac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
hej, poczatek czerwca dobrze, ze masz dobry humor, jakos to wszystko sie ułoży, uważaj na siebie. Aik nie ma sensu, ja bym nie robiła.Dzis byłam na tej glukozie, ja piłam te 50g, nie było to super słodkie, dało sie wypić, na czczo miałam 96, zobaczymy ile wyjdzie po :) kupiłam w aptece szczotke i grzebien dla dzidziusia i smoczek 0+ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej, ja też się zastanawiam czy robić połówkowe drugi raz,w superklinice prywatnie.wiem,że są sytuacje,że płaci się kasę a dzidzia nie chce się pokazywać,albo jak moje kręci się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny kilka tekstów mojej babci na dobry humor:D -wózek jest niepotrzebny od razu, bo przez pierwsze tygodnie i tak się nie wychodzi z dzieckiem na dwór -ubranek małych nie kupowac bo malutkie dziecko zawija się w pieluszki i becik, a nie ubranka -trzeba dużo jesc i bo im grubsza mama tym zdrowsze dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Ja jutro mam wizytę zapytam o glukoze bo widzę że wszystkie robią... Moja ostatnio bardzo mało *****iwą.... czuje ja ale nie tak jak np w czwartek takie lekkie pęknięcia a przedtem aż brzuch skakał,... Jutro może kupię coś dladziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
czyli nie macie zdania na temat usg polowkowego/prenatalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aik, Agata a mnie się wydaje, że mimo wszystko warto zrobić, bo USG połówkowe jest bardzo szczegółowe i dokładnie sprawdzają każdy organ, każdą kość... takie kontrolne usg nie sprawdza wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swierszczyk
AIK jak robilas w 1trymestrze to zrób tez teraz,jak nie zrobisz to będziesz myśleć ze nie masz pewności co do prawidlowego rozwoju malenstwa.Ja tez się zastanawialam nad tym i zrobilam i tak mam spokojna glowie...ale to moje zdanie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny, Przeprowadzam badanie na temat nadciśnienia występującego w ciąży. Jeżeli macie wolne około 10 minut zapraszam do wypełnienia ankiety ( w badaniu mogą wziąć udział wszystkie panie ciężarne oraz w okresie połogu niekoniecznie z nadciśnieniem) link do ankiety http://www.ankietka.pl/ankieta/135611/nadcisnienie-tetnicze-a-ciaza.html Z góry dziękuję Pozdrawiam serdecznie Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
Hej mamuśki. Flavia ja za Ciebie trzymam kciuki, na pewno będzie dobrze. Ja przed chwilą wróciłam od lekarza, dowiedziałam się że urodzę w terminie z usg (czyli 23 czerwca) ponieważ dzidzia jest trochę za mała aby urodziła się 7. Wcale się tym nie martwię, od początku coś mi mówiło że urodzę później. Ale dziś jest 22,5ty dzidziuś ma 500g. Dwa tygodnie temu jak byłam to miało 365 więc odpowiednio się rozwija. :D Nie wiem która z was wkleja tą tabelkę, ale bardzo proszę zmienić mi z płci nieznana na CHŁOPAKA. Mąż skacze do góry ;) Jak to mój Pan doktor zażartował "ojj coś mnie tu niepokoi...." i pokazał mi siusiaka :D wiecie jaka byłam szczęśliwa :) Glukozę mam książkową po dwóch godzinach mam 95. A teraz wstawiam warzywa, będę robić sałatkę jarzynową dla męża. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
Powiem tak, jak lekarz nie widzi wskazań, to bym nie robiła, tylko ze moj lekarz ma naprawde dobry sprzęt i byłabym spokojna, ale AIK opłacać się opłaca, dla Twojego spokoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Początekczerwca 18lat--28.05-- chłopczyk gość 85 28lat 29.05 chłopczyk oczekująca 24lat--30.05--chłopczyk brzuchatka 28lat 01.06--dziewczynka mozeniejeden-18lat-2.06-dziewczynka asiula84 29lat 03.06 nieznana ewinkaa 29 lat 03.06 chłopczyk maminia22-22lat--03.06--chłopczyk agu_28 --29l--03.03---chłopczyk esmi90 23lat 04.06.chłopczyk Agata89R 24lat 05.06 chłopczyk Flavia23 24lat 06.06 chłopczyk czer.kaptur83 30lat 7.06/4.06 chłopczyk(?) 87_asik 27lat 13.06 dziewczynka Kruszynka3-x--13.06--chłopczyk maałaa23---23lat--13.06--dziewczynka ilonek 25lat 16.06/14.06 dziewczynka mama3chłopców.--15.06----chłopczyk mamowa 20 lat 16.06/20.06 Chłopczyk gochaaaaaa 27lat 17.06 --chlopczyk Justi2 32lat 17.06 --chłopczyk Jolka kolka 32 lata 17.06.---dziewczynka Nitka999 31lat 20.06---- nieznana swierszczyk-26lat-20.06--chłopczyk marika--28lat--20.06---nieznana 19magda91 22lat 21.06 chłopczyk Majaaa85--28lat--22.06/20.06--nieznana Angii91--22lat--23.06/28.06--chłoopczyk Sisilka 28lat ---23.06 -----chłopczyk spiacakrólewna--- 22lat 27.06 nieznana lacerta 31lat 28.06 nieznana AIK----X-----29.06-----dziewczynka guziczekgg 29lat 30.06/16.06 nieznana A A A J-------28l-----?-------dziewczynka AIK podaj prosze swoj wiek, a AAAJ termin porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam dzis na glukozie 50 g.ale nie mialam pobieranej krwi przed,tylko godzin po.Wcisnełam sok z cytryny i pychotka.Mi brzuch twardniał dzis ze 3 razy.Naczesciej jak usiade po jakims wysiłku.Zaraz jade do pediatry z synem bo cos go pecherz boli i wyszedł ślad krwi w moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×