Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Hej dziewczyny dzisiaj miałam glukozę, mocz oraz st. czystości pochwy i w poniedziałek będą wyniki i zobaczę co tam się dzieje. My już imię mamy, Jakub :) a wczoraj jeździliśmy po dywan do pokoju Kuby oraz spodobały się dla Nas meble i chyba poczekamy z miesiąc , dzisiaj jeszcze oglądaliśmy pralki bo ta nasza brudzi ubrania ... ;/ a gdzieś w połowie kwietnia bym chciała już prać i prasować wszystkie ubranka :) Moja pociecha zazwyczaj po przebudzeniu daje znak i około 12-13 to zależy :) i jak Wy piszecie , że Wasze pociechy szaleją to mój jest strasznie spokojny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny, mam termin na lipiec, ale często do Was zaglądam z ciekawości żeby poczytać co mnie czeka- jestem jakiś m-c do tyłu z terminem w stosunku do Was, więc wiele cennych informacji można zdobyć :) mam pytanie do Kasi, bo chyba pisałaś o wadzie wzorku. Ja mam dosyć dużą wadę wzroku bo -10 i tak naprawdę od nastolatki okuliści mi mówili, że w moim przypadku tylko cesarka.. byłam u okulisty ostatnio i po badaniu dan oka stwierdzono, że nie ma wskazań do cesarki, boję się że wada się pogłębi albo coś gorszego się stanie podczas porodu nat. jaką Ty masz wadę i jakie badania miałaś robione? Pytam bo może powinnam zrobić jeszcze jakieś dodatkowe badania, o których nikt mi nie powiedział albo zapytac innego lekarza?/ Malina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19madzia91
mozeniejeden nie martw sie napewno dzidzia sobie spi slodko:) ja mam czasami ze sie rusza bardzo ale dni tez spokojniejsze. napewno dzisiaj poczujesz, zacznij sie martwic jak caly dzien nie bedziesz czula. u mnie uaktywnia sie po cieplym napoju lub zupie:) Ja sie tak boje bólu porodwego za masakra... nie mam kogo sie doradzic bo moje kolezanki jeszcze nie dzieciate, poczatkowo myslalam ze dam rade bez.... ale teraz juz nie jestem taka tego pewna..... znowu tez nigdy nie mialam zadnych znieczulen boje sie skutkow ubpcznych... wogole masakra jakas:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
mozeniejeden a ktory masz dokłądnie tydzien ciąży? poczekaj do wieczora, napewno sie obudzi:) jak sie bobasek nie rusza 12h to dopiero jest powód do niepokoju, a tak to normalne, ze dziecko sie rusza więcej albo słabiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej dziewczyny, czy lekarz sam kieruje do okulisty czy same musicie o to się postarać? 3miesiące czekania do okulisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do gościa z lipca, ja też mam sporą wadę, chociaż nie aż tak bardzo jak Twoja. Lekarz prawdopodobnie sprawdził czy jest tendencja do odklejania się siatkówki. Jeśli się nie odkleja, to podobno nie ma znaczenia jaka wada i nie ma wskazań do cc. Tak mi to też okulista tłumaczył, ale masz naprawdę dużą wadę. Ja na Twoim miejscu dmuchałabym na zimne i wybrałabym się jeszcze do jakiegoś naprawdę dobrego specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Flavia to będzie na koniec maja;-) super Może nie jeden nie martw się moja pojedyncze ruchy w ciągu dnia robi nie raz się martwię o przychodzi 23 i do pierwszej się różnych nie są to jeszcze takie mega ruchy niestety. Ją mam położenie porządkowe i czuje ją głównie na pecherzu ;-) Malina mi się teraz zwiększyła wadą i mam na OP -2 a na OL -2,25 nie ma przeciwwskazań ponoć powyżej -6 trzeba się obawiać musi ci zbadać czy siatkówka se nie odkleja i czy ne ma ciśnienia w oku. Bo podczas porodu wzrasta ciśnienie w oku i wtedy siatkówka może się odkleic Ją idę zarzyc ruchu;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez często podczytuje majówki żeby poczytac co mnie czeka:) tym bardziej że jak zaczelismy starania to niby juz byłam po owulacji ale jakby co to jeszcze byłby początek maja i troche nawet pisałam z majówkami, ale wyszło w następnym cyklu:) ale myślę ze i tak załapię się na maj. A lipcówki tez czasami czytam wtedy sobie myślę jak dobrze że ja juz o miesiąc dalej;). A kwietniówek nie czytam bo wtedy im zazdroszczę że one już tak blisko mają;) heh to takie żarty oczywiście. każdy miesiąc jest fajny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
ja mam wadę wzroku -2 możeniejeden- rozśmieszę Cię.....dzisiaj około 7 rano puściłam bąka-głośnego na cały pokój hehe- aż maluch się obudził oburzony w brzuchu i zaczął mnie kopać hehe,a przyznam,że w ciąży nie mam w ogóle gazów,a to niedobrze, bo mi ciągle brzuch twardnieje, teraz też:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarz ginekolog prowadzący dawał skierowanie, ale to dlatego że najpierw wypytał się mnie moją wadę, bo zobaczył że miałam okulary akurat, choć ogólnie noszę też soczewki. Jak nosicie soczewki to same zadbajcie żeby Wam wypisał skierowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
byłam dziś na wizycie u ginekologa, przypisał mi żelazo na receptę tak jak myślałam,wykupię w poniedziałek, dziś ciągnął mnie brzuch i auto w warsztacie:( byłam autobusem, w dodatku stwardniał mi brzuch znowu:( siedzę w kolejce, oczywiście wszystko się przedłużyło, i jakaś Pani 50+ mówi:"przedłuża się bo dziewczyny w ciąży", a ja mówię,że ja też w ciąży- a ona:" nie widać, u Pani poczatek pewnie" a ja" początek 6miesiąca,ale ja wysoka" i tak sobie trochę pogadałyśmy. 23 tydzień mam:) zrobiłam kotlety sojowe, teraz leżę,kurcze nie chce się ale ciągnie mnie brzuchol i stwardniał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczytałam początkowe strony naszego tematu i tyle dziewczyn odpadło. Z pierwszych 10 stron zostałam tylko ja i asik:) za to pózniej doszło dużo nowych:) jejku jak mój mały szaleje juz mnie troche brzuch boli od tych kopniaków tym bardziej że ciągną mnie dziś więzadła strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
Z ost badania wynika ze dzisiaj mam 26 tydzień i 2 dzien. dzięki za pocieszenie po prostu od 22 tc byly juz bardziej unormowane godziny kiedy byla aktywna i nigdy nie bylo większej przerwy niż 2h od ostatniego ruchu, nie licząc nocy. Za dużo chyba sie nasluchalam i teraz stad te obawy. Poczekam do 18 jak nic nie będzie zadzwonię do gin, najwyzej będę robić za panikare. A wiem ze byly 2 przypadki w rodzinie ze bez powodu w zaawansowanej ciąży serduszka przestawaly nic. Tzn podejrzenia byly,ale nic nie mogli znaleźć,wiec tym bardziej sie boje. Licze ze do wieczora wypocznie wystarczajaco sobie. ona- ja to znowu mam gazy straszne ale tylko gdy ugniata na zoladek, die smieje ze zaczne zbierac w butle i będę sprzedawac do gazowej:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
Kurde poucinalo literki i slowa.. Jak ja kocham pisać z telefonu:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozejedzien jak się moja za dł nie rusza kładę się na plecach i stukam w brzuch i zazwyczaj dostaję kopniaka, może spróbuj? Tak mi lekarz na prenatalnych obudził dziecko bo spało a on coś chciał zobaczyć to chyba nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
Ja mam zgagę, mam nadzieję,że się opanuję zwłaszcza wieczorem z jedzeniem,bo później mam masakrę. Jem co godzine jak jakiś koń, i nie ważne że jestem po obiedzie,po godzinie po ciastkach z colą co godzinę muszę coś zjeść, a ginekolog mi dziś mówi "mało Pani przytyła" Może chodzi o mój wzrost? Mam ok.180cm. ważyłam normalnie ok.65-66kg,pożniej 60kg po wymiotach Igo trymestru, teraz 71kg.W sumie nie wiem jak gin liczył,czy że przytyłam 11kg czy 5-6kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda91
Justi2 mnie tez az łzy staneły:) slodkie to jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja po usg i dzidzia zdrowa,dzis zaslonilo sie pepowina i nie widac co ma ale moze byc niespodzianka:)smialam sie ze moze lenka bedzie:)termin gin mowi ze bedzie wczesniej teraz z om wyszlo22maj a z usg18 i wg usg mamm27t5d a om27tc.maly wazy1050g i dl.30cm.noga ma10cm.ulozonmy do cesarki ale za miesiac znowu bede miec zeby ulozenie i plec sprawdzic.moje wierci sie ciagle.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Flavia, Twój dzidzius tak szaleje bo się nie ruszasz, bujanie podczas chodzenia lub innych czynności dziecko uspokaja i jest to bardzo wskazane wlasnie m.in. po to aby dzidziusia ululac:-) Ja mialam ochote na pierogi i kupilam sobie w pobliskiej pierogarni 5 szt ze szpinakiem i feta i teraz wcinam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mozeniejeden, sprobuj wypic duszkiem szklanke bardzo zimnej wody. Tak mi kiefys polozna doradzila I faktycznie dzialalo, maly kopal jak wsciekly :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Oczekująca- bardzo sie ciesze, ze z dzidziusiem wsyztsko ok!! Duży chłopak:-))) I super:-) niech rosną i niech czas szybko mija:-) pewnie będziesz jedna z pierwszych, ktore urodzą. A Ty jak się czujesz?? Psychicznie ok? Dziewczyny z pokoju troszke sie polepszyły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Justi- przepiekny filmik, a biedna mama po cesarce:-/ Widac jak wazne jest dla naszych dzidziusów żeby miały z nami kontakt. Piękne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
mozeniejeden- Kochana nasza, na pewno z dzidziusiem wszytsko ok, a lezysz czy chodzisz?? Wcale sie nie dziwię, ze się martwisz, nic sie nie wstydz, jak do 18stej nie poczujesz ruchów to dzwoń do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po wizycie.Miałam usg i prawdopodobnie będzie dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ewinka te dziewczyny takie madre sa i wszechwiedzace.a dzidzia fakt duza bo dziewczyna z sali ma taki sam termin a jej synek wazy800g ale grunt ze zdrowe.psychicznie ok chociaz jak pomysle ze tesciowa w domu to odechciewa sie ale jutro wyjde a w poniedzialek po wypis przyjde.wiecie tak kocham to malenstwo i wiem ze nniedlugo bedzie z nami.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
oczekująca- to jednym uchem wpuszczaj a drugim wypuszczaj ich mądrości:-) No wszytskie kochamy nad życie nasze maleństwa i tak sie ciesze, ze mamy juz bliżej niż dalej do momentu w którym je przytulimy:-)) ale to będzie cudny dzień!!! Teściowa sie nie martw, najwazniejsze Twoje samopoczucie, położna ostatnio mówiła, ze dzici które sa kapane w hormonach szczęścia swojej mamy- sa spokojniejsze w życiu, lepiej sobie radzą, szybciej sie uczą:-)) WIęc mysl tylko o tym. Mój mąż po tych zajęciach to az przesadza, tak mi sie stara dogadzac i jest taki miły i kochany jak chyba jeszcze nigdy, robi wsyztsko aby było mi i Stasiowi jak najlepiej. Wczoraj zastanawialam się nad piosenką, do ktorej przyzwyczaje maluszka jeszcze w brzuszku i chyba to będzie "co powie tata", już wczoraj pierwszy raz mu ją spiewalismy, ale to jest zabawne:Phehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
lacerta- jako pierwsza- gratuluję córeczki:-) będzie Wasza mala księżniczką:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×