Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Ewinka, tak jak mówiłam, zwykle jest tak, że jeżeli sama, albo mąż czy partner nie domagacie się wszystkiego i sami nie macie ułożonego w głowach, to oni będą postępować standardowo, czasem zapytają, a czasem nie, czasem poinformują co robią, a czasem nie. Planu porodu nie będą czytać, bo to dla nas jest abyśmy od razu sygnalizowały jakie mamy oczekiwania, no chyba że w domu narodzin to jakoś tak super wyjątkowo będzie że sami przeczytają itd, nie wiem. Najważniejsze jest wymagać, bo do tego mamy prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinka, teraz będzie chłopiec :) Planowaliśmy małą różnicę wieku, żeby się dzieciaki dogadywały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
Dziewczyny a macie przepis jakiś na bezy? Tak mnie ochota nagle wziela na slodkie :p a bym chciala takie lekko wilgotne w środku a poza kafe nic mi znów nie chce zalapac w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata, tak sądzę, że mogło mieć wpływ. Krótka szyjka czy rozwarcie przed terminem rozwiązania, z tego co czytałam, tym bardziej jeśli dziewczyna się nie oszczędza i normalnie funkcjonuje, powodują, że poród może być o wiele szybszy. A ja głupia jeszcze na ćwiczenia chodziłam, no ale skąd mogłam wiedzieć, jak lekarz mi szyjki nie mierzył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamina mi robil w szpitalu i na poczatku ciazy sprawdzal mi.teraz tez sprawdzal czy zmniejsza sie ale jest tak samo narazie.jutro usg m przyjedzie to zobaczy bobasa.obawiam sie ze do poniedzialku zostane bo beda jutro znowu sprawdzac magnez zy idzie w gore.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możeniejeden nie przejmuj się tak to już jest że niektóre przypadki są zacofane i to niezależnie od tego czy mieszkają na wsi czy w mieście, ja się dowiedziałam jakieś 2 lata temu że dobrze ze nie mam dzieci bo i tak byłaby ze mnie zła matka ( normalnie jasnowidze) to teraz się śmieję ze się chyba zamartwią o to moje dziecko co z min będzie, ale ja mam to gdzieś chociaż nie powiem wkurzyłam się strasznie wtedy nie rozumiem dlaczego ludzie nie patrzą na syf na swoim podwórku tylko zajmują się cudzym życiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi tez szyjki nie mierzyła. A poprzednie porody to był ekspres. Rodziłam raz po terminie więc wywołane a raz wody odeszły zero skurczy i tez wywoływali. Dobrze ze z domu nie jechałam bo mam ok. 40 km. Do szpitala w ktorym chce rodzic. Nie zdążyła bym. Moze tym razem urodze bez wspomagaczy. Asiula84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiula, życzę Ci tego i nam wszystkim, te wspomagacze typu oxytocyna podobno bardzo nasilają dodatkowo ból...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile kobiet tyle porodów :) najlepiej to nic nie planowac i nie wyobrazac sobie bo zycie lubi zaskakiwac , trzeba isc na zywioł ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiula84 a jak tam Twoja dzidzia? znasz juz moze plec bo patrze ze jestes chyba jedyna z początku tabeltki z nieznaną płcią chyba ze nie chcesz znac czy nie chce sie pokazac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilonek bardzo ładna ja bym kupiła taką uniwersalną ale to tylko z racji tego że myślę jeszcze o jednej dzidzi i żeby dla niej też było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
ilonek sliczna, ja chyba kupię coś w beżu, albo błękicie takim jasnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
mozenie jeden: http://www.mojewypieki.com/przepis/bezy tu masz fajne przepisy. Ja własnie wróciłam, ale sie zgrzalam, kurtka zimowa na żwawy spacer to juz jest zdecydowanie za ciepła. Justi- ale Wam się poszczęściło z tą parką:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
Dzięki za link do przepisu ale chyba sobie jednak odpuszczę bo to za dlugo by trwalo. Idę pod dlugi prysznic i porobić sobie maseczki na wlosy i twarz by sie odstresować, a potem wciągnę czekoladowy kogiel-mogiel bo szybciej go zrobie a mam jednak lenia dzisiaj. A co do porodu,zdecydowanie najlepiej byc chyba przygotowanym na wszystko bo roznie to bywa, a te nasze życie lubi platac figle:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możeniejeden tak się zapytam czy ty ten kogel-mogel robisz z surowych jajek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
Surowe zoltko x2 tona cukru i kakao:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agata sliczna posciel mi się podoba ta slimak fryderyk dla chłopca, a dla dziewcyznki ta twoja albo ta żółto rózowa ze ślimakiem:) mozeniejeden- w ciązy nie mozna surowych jajek i surowego mięsa mi mama dziś znowu kupiła błękitny kocyk cienki, pajacyk w paski i spodnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie to chciałam napisać że w ciąży nie wolno jajek i mięsa oczywiście surowego, nawet piszą: Dokładnie myj skorupkę jajka przed gotowaniem. Jeśli pęknie w trakcie gotowania, masz pewność, że do białka nie dostaną się żadne zanieczyszczenia. Kogel-mogel lub jajko na miękko może być zakażone salmonellą – nie jedz ich! Unikaj też produktów, do których dodaje się surowe jajko, np. kremów, a zwłaszcza tiramisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możeniejednen tak jak pisze Flavia nie można jeść nic surowego,bo się możesz listeriozą zarazić.Tobie może nic nie być,ale za to maleństwu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lacerta przez surowe jajka to chyba nie listerioza tylko toksoplazmoza jak już....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
Teraz mnie zalamujesz Flavia,tak sie napalilam na to:p ale to chyba chodzi o te choroby czy jak? To juz sama nie wiem co slodkiego bo nic nie ma pod reka :( chociaz, juz wiem co zrobie,ciastka musli z czekolada wlasnie sprobowalam jakiegoś wymyslonego pilingu do ciala z soli,cytryny,rumianku i mięty i skora jak u niemowlaka wiec chyba zaczne tylko taki stosować. Bo skore na nogach i rekach dostalam strasznie sucha, wiec jak ktoras chce moze sprobowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mona fakt :) ale ja tatar jem nie potrafie ztego zrezygnowac wkoncu to mieso jest badane :) a zeby bylo smieszniej moj maz mial toksoplazmoze a tatara nigdy nie jadl latwiej sie zarazic od warzywek ogrodka gdzie kotek kupki robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
To dzięki za ostrzeżenie dziewczyny, bo jak na 2 wizycie wymienialam co w miarę mogę jeść i mi sie nie cofa gin nawet nic nie powiedzial(a bylam wtedy u innego bo juz mialam dosyc wymiotowania po niemal wszystkim i tez sie martwilam ze będzie niedobór witamin itp a u swojej mialam wizyte za ok3 tyg jak dobrze pamietam) dlatego tak nie bardzo zlapalam w pierwszej chwili cco z tym nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
Dziewczyny, ale się rozpisałyście ;) fajnie bo się dzieje i zawsze można podzielić się swoimi przemyśleniami. Ja mam pytanko, czy któraś z was czuję ruchy, pod linią majtek. Takie delikatne pukanie ;) normalnie czasami poczuję jakieś szturchnięcie w prawym boku, bo tam ma nóżki (tak był ułożony w poniedziałek) Ja na razie męża molestuję, jak szalona :D aż on błaga aby tak zostało po porodzie ;) Teraz najważniejszy wybór: imię ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to czuje ruchy jak lezy glowkowo to na dole raczkami pewnie i na gorze nokami ew troche z prawego boku ogolnie ja czuje ruchy bardzo mocno czasami to az za mocno silna mała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
Sisilka mam tak czesto, nawet na badaniu ost mala kopala tak ze gin czula przy badaniu:p nic nie mowila na to wiec to chyba nie jest nic zlego, a czesto obrywam tak ze czuje to w pochwie,co jest mniej przyjemne dla mnie niż gdy kopie w pecherz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez czasami czuje takie niskie ruchy, to jest nieprzyjemne bo raptownie zbiera mi się na siku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×