Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Kobietki ale sie usmialam teraz wlaczylam Disco polo, do sprzatania hahah a mala jakby oszalala doslownie skacze po brzuc****ak niewiem. teraz sie zastanawiam czy jej sie podoba czy raczej na odwrot heheheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Jesli chodzi o krew pępowinową uważam, że jest to wspaniała rzecz, w trudnej sytuacji może wyleczyc lub nawet uratowac zycie. Jednak koszt pobrania to 2000zł a koszt przechowywania to ok 400zl rocznie, to dośc duzy koszt... a nigdy nie wiemy czy tak naprawde sie przyda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozeniejeden jak dziecko zaczelo sie ruszac. Moja tez czasem ma chwile przerwy cisza i spokoj zero ruchu, wystarczy ze cos wypije lub zjem i dyskoteke sobie uzadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekująca to duże juz maleństwo, powiedz mi kiedy mialas ostatni okres że dzidziuś okazał się starszy. ewinka- wiem o tym że chodzenie usypia malucha a jak mama jest spokojna to maluch aktywny.a te pierogi to tez bym zjadła. lacreta- gratuluje dziewczynki Mnie dziś boli brzuch po bokach i plecy tez po bokach, jak wstaje to mam wrażenie że dziecko sie opuszcza tak jakby mi opadało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
mój mąż nie mówi do brzucha, no może kiedyś coś tam zagadał,ale się nie podnieca:( ale jak się kąpałam powiedział"piękna jesteś"- bo kazałam tak mówić do siebie;) wymuszone,wyczytane w jakiejś książce mądrej, śmialiśmy się:) krew pępowinowa- pomysł extra,ale jak dla mnie to nie dla mnie,za nowoczesne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
Flavia- no właśnie też tak dziś mam:( jak chodzę,a nachodziłam się i nastałam na nogach dzisiaj to podtrzymuję brzuch:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
33 ona, to powiedz mężowi, ze jak chce aby maluch rozpoznawał jego głos to musi mówic:-)) Przydałaby mu się szkoła rodzenia:-) Mój mąż za to ubzdurał sobie, ze musi mi mnostwo zdjęc robic i obraza sie na mnie , że nie pozwalam sobie robic zdjęc jak np. leze w wannie tak , ze brzuch wystaje, ja wlosami oblepiona, maseczka na twarzy, to mi powiedział- że jak już będe stara i pomarszczona to będe żałowała, ze teraz sobie takich zdjec nie pozwalalam robic ;-) Flavia a wiesz co nam ostatnio ta połozna tłumaczyła, ze wspaniałe dla dziecka jest to, jak mamy, ktore dużo leżą spędzaja ten czas na bujanym fotelu bądx hamaku, wiem, ze o hamak troche trudno... ale cos w tym pewnie musi byc... My idziemy na USG dopiero 10 marca i juz odliczam dni... Za tydzien zaczynam 7 miesiąc:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
flavia ostatnni mialam23sierpnia i wg om dzis zaczynam27tc a wg udg27;5d ,ja nastawiam sie na polowe maja.dzidzia fakt duza jest i zobaczymy jak dalej bedzie rosla.mowil ze powinna miec napewno3500g przy porodzie,ale zobaczymy nmiby nie myli sie bo okresla taka wage i sie sprawdza.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
oczeukująca, ale duży chłopak, super, lacerta gratuluje dziewczynki, w koncu jakas kobietka w domu będzie :) mnie bolało biodro bo za dlugo w nocy leżałam na nim, juz przeszło, dzidzius sie mocno dzis rusza, ja robiłam na obiad sos koperkowy z jajeczkiem, a mój chłop zje z schabem bo nie lubi jaj na twardo :P filmik piękny, naprawdę. Mój głaska brzuch i mówi do niego, nie mozemy sie doczekać dzidziusia już, jak będzie wyglądał itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie dlatego ja leże, trudno wole leżec niż pózniej zle się czuc. Jeden dzien jest lepszy drugi gorszy. Wczoraj do wieczora czułam się super a od wieczora zaczeło mnie pobolewac, rano niby ok ale pózniej znowu. Juz kiedys tak miałam myślę ze to więzadła i rozciągająca macica. Dobrze, że brzuch nie twardnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
Nadal cisza. Dzięki za wszystkie rady,poczekam do 17 i poprobuje znów ja obudzić a jak sie nie uda to dzwonie do gin. Staram sie myslec pozytywnie przynajmniej nie panikować do 17. Wlasnie obcielam sobie wlosy o jakieś 10cm bo mialam tak zniszczone ze szok. ewinka- na zmianę chodze i leze,ale nic nie daje. Aaj-dzisiaj juz trochę podjadlam i nic,najbardziej *****iwa robila sie po niedzielnym obiedzie jeśli brać pod uwagę posilki Agata aż zrobilas mi smaka na sos :) wlasnie musze pomyslec nad czymś ale chyba zrobie sobie platki z lenistwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewinka chciałabym miec taki fotel bujany super sprawa, hamak mam na podwórku ale troche dziwnie bym wyglądała, śnieg jeszcze miejscami leży a ja w kurtce i czapce na hamaku hehe aż sobie wyobraziłam jakby to śmiesznie wyglądało:D:D:D oczekująca to według OM jestes tydzien przede mną. ciekawe ile w takim razie moj juz wazy stawiam coś między 800-900 gram. nie wiem kiedy będę miała usg lekarz zawsze na wczesniejszej wizycie mówie ze na następnej wizycie usg a teraz jak byłam to mówił tylko o wynikach więc wychodzi na to że usg nie będzie. Wizytę mam 13 marca. podejrzewam że zrobi mi ok 30 tyg ciązy bo na nfz chyba tak przysługuje. Mój mąz też nie mówi do brzucha, rękę trzyma dotyka, głaskac nie za bardzo bo lekarz mówił żeby nie glaskac. Ogólnie mam wrażenie że jeszcze to do niego nie dochodzi że zostanie tatą. I wydaje mi się, że on się wystraszył tymi problemami z ciązą jak leżałam w szpitalu i teraz jest tak jakby troche wycofany tak jakby się bał cieszyc:( To samo odnośnie imienia, wogóle nie podejmuje dyskusji, ja już którys raz zaczynam temat a on mówi że to trudna decyzja. Ja mówie ze chciałabym zeby nazywał się Krystian, a on mówi że nie wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Ewinka ją dziś robiłam pierogi ruskie:-) pojedlismy :-) A co do ruchów może nie jeden ją nie mam tak regularnych jak ty. Że co dwie godziny,może dlatego że mam dopiero 23tydzień. Rano po śniadaniu mi się rusza w ciągu dnia dosłownie parę razy no i wieczorami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Flavia, tez sobie Ciebie wyobraziłam na tym hamaku:-) hehehe Ale jak się zrobi nieco cieplej to już będziesz mogła:-) Mniam.. ruskie tez bym wciągnęła:-)) Troszkę szturchnijcie tych facetów, niech bardziej się wczuwają:-) Chociaz czasami to wychodzi na niekorzysc... mój nie lubi jak jem cos niezdrowego, a że wczoraj otworzył moje ulubione chipsy to schrupałam kilka, za chwilę jak Stasiek nie przywalił i mówię- "ale mocno kopnął" to on od razu do brzucha i gada " no widzisz Stasio, pewnie nie lubisz tych chipsów, beee sa prawda?? Co?? Co mówisz do taty? że mama ma juz nie jeśc? Ok przekażę" No i tak to mniej więcej wygląda:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój to jest w ogóle taki poważny rzadko kiedy żartuje, a jak jest jakiś problem np w pracy to juz w ogóle. Cieszy się z dziecka ale jakoś nie umie tego wyrazic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Flavia to musicie wziąc na luz, więcej humoru i żartów, jak jest śmiesznie to tak jakos fajniej i sympatyczniej:-) Wierze, ze na pewno cieszy sie przeogromnie ale może zgadaj, ze nie musi byc zawsze taki poważny? Ja co chwilę podtykam swojemu jakies fajne artykuły co tata może zrobic dla mamy i dziecka żeby im bylo przyjemniej. Ostatnio robił mi bezalkoholowa margaritę (ale ohydna wyszła, mówie Wam, ze nie dao się pic hehe, ale wypiłam i podziekowałam, chociaz potem śmiałam sie, zeby już więcej nie testowal na mnie swoich eksperymentów:P ), a wczoraj mi nalal wody do wanny i swiece pozapalał, ze relaksująca kapiel miałam sobie zrobic.. ALE... przeczytał, ze nie moze byc za gorąca.. i ta woda była prawie zimna! więc polowę trzeba było wylewac i ciepłej dolewac zeby dalo sie w niej w jakikolwiek sposob zrelaksowac. Ogólnie absolutnie nie mam co narzekac, jestesmy ze sobą juz 11 rok, z wieloma przejściami po drodze, ale znamy sie jak łyse konie, śmiejemy do bólu brzucha z głupich dowcipów i z siebie czasami też, a teraz, teraz jest w ogóle super... kiedy facet- do tej pory dośc twardy.. rozpływa się czując ruchy malucha i gada do niego jak lekko szurnięty:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
my sie ciągle smiejemy w domu, z byle czego, ogolnie jestesmy bardzo weseli oboje, jak mama do nas przyjezdza to sie usmieje z nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewinka przydałoby się ale jakoś tak pod koniec roku wszystko zwaliło się na głowe w jednym czasie, nie chodzi tylko o problemy z ciążą ale tez problemy w pracy, o zdrowie ogólnie, wszystko na raz i ja widzę, że jego to troche przerasta. my się znamy 7,2 a od 1,5 jestesmy małżeństwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lacerta gratuluje córeczki oczekujaca mi gin powiedziala ze im pozniej usg to juz mniej wiarygodne ze najwiarygodniejszy jest termin z usg do 14tyg , z koleji polozna ta moja znajoma z kt chce rodzic tez mi powiedziala zeby lepiej szykowac sie na pozniej niz wczesniej i ze termin z om :) ja mam taki kaszel ze czuje ze zaraz pluca wypluje i przez to chyba budze mala bo spinam brzuch od kaszlu (ale bede miala miesni) i ona sie kotłuje cały dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Asik mi babcią poleciła siemie lniane 2x dziennie i po 2 dniach tylkorano mnie kaszle :-) polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, zaintrygowaly mnie te problemy ze skracajaca sie szyjka, bo jak tak poskakalam po forach, to sie okazalo, ze w zasadzie co druga ciezarna zostala poinformowana przez lekarza, ze ma ten problem. Rozmawialam tez z mama i powiedziala, ze ona nie pamieta, czy takie badanie robili za jej plodnych czasow :) Zaczelam szperac po internecie i w ksiazkach w bibliotece przy szpitalu, i wyszlo mi co nastepuje :) Otoz, nie ma dobrego sposobu na sprawdzenie, czy ta szyjka sie faktycznie skraca, bo lekarz nie ma pojecia, jakiej byla dlugosci przed zajsciem w ciaze. Generalna zasada jest taka, ze wszystko pomiedzy 5 a 2.5 cm jest w granicach normy. W ogole jeszcze kilka lat temu to badanie przeprowadzalo sie wylacznie u kobiet, ktore doswiadczyly poronienia w II trymestrze ciazy, badz przedwczesnego porodu (przed 37 tygodniem), teraz wiekszosc lekarzy przeprowadza to badanie rutynowo, nawet jezeli nie ma ku temu wskazan. Ponadto nie wiadomo, czy srodki zapobiegajace przy skroceniu szyjki (pessar, szew) faktycznie dzialaja, bo nie ma w tym kierunku stosownych badan i w ogole to schorzenie, podobnie jak lozysko, pozostaja wielkimi niewiadomymi ciazy. Wynika z tego, ze prawie kazda z nas moglaby byc zdiagnozowana, bo przeciez nie wszystkie mamy szyjki na miare :) Ja sie bede trzymac tego, ze lekarze jednak przesadzaja i robia duzo rzeczy na wszelki wypadek, zupelnie bez sensu. W Anglii nie znam zadnej babki, ktora by miala badana dlugosc szyjki, a wszystkie jakos ciaze donosily bez problemu. Znam przypadki poronien, ale to zaraz w pierwszych tygodniach, czyli tzw. poronienia samoistne. Nie wiem, moze to Flavie troche uspokoi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lacerta, ja tez gratuluje cory :) Jakas rownowaga moze w koncu nastanie na tym forum, bo pyrtki zdecydowanie przewazaja :) Babcia mi dzisiaj powiedziala przez telefon, ze to niedobrze, bo jak sie duzo chlopcow rodzi, to wojna bedzie, a na Ukrainie juz zaczeli :) Kocham moja babcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta szyjka to wogole bzdety dla mnie na 10 kolezanek moze 1 ma ja badaną wiec raczej nie jest to zadne miarodajne badanie a co do granicy norm moja kolezanka zaczynala ciaze z szyjka 2,7 wiec watpie ze teraz ma 2,5 na pewno ma mniej ale lekarka tego nie mierzy :) Kasia dzieki pije siemie na jelita :) ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Flavia Ciebie moze teraz bolec i ciagnac wsztystko bo twoja macica wiezadla sciegna i inne struktury ktore sie rozciagaja przyzwyczaily sie do jednej pozycji i teraz dopiero zaczynaja pracowac a musza sie rozciagac zeby w macicy zrobilo sie miejsca wystarczajaco dla dzidzi i zeby porod przebiegl prawidlowo, mnie tez po nocy wszytsko boli poki sie nie rozchodze ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolka ja tez słyszałam że za granicą tego nie sprawdzają i ogólnie ciąże biorą bardziej na luzie, moze to i lepsze bo glowa lżejsza. W sumie z tą długoscią szyjki to racja rózne są długosi nawet przed ciążą, ginekolog do ktorego chodzę zawsze mi mówi że najwazniejsze jest zeby szyjka była zamknięta. Ja jem loda tak mi się chciało, ale teraz mi od niego zimno, oby mnie gardło nie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
A wlasnie dziewczyny ponowie moje pytanie wczorajsze bo zaginęli w potopie postow:p chociaz to jest bardziej do tych co juz jedna ciaze przeszly:p w jakim czasie wam sie pojawilo mleko? Bo wczoraj przy zdejmowaniu stanika zauwazylam ze teraz leci mi wlasnie taki bialy plyn,a nie przezroczysty i aż sie zdziwilam ze tak szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze nie mam, chociaż kilka dni temu rano jak się obudziłam to miałam koszulkę przyklejoną do sutka, moze w nocy przycisnełam i coś tam wyciekło. Ale tak poza tym to nie leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio mama kupila mi tez w lumpeksie 2 spiworki dla dziecka, jeden mniejszy, a drugi taki spory na jakies 9mies. nie wiem ile dała chyba po 5 albo 7zł. takie milusie ten większy to bez żadnych oznak użytkowania niebieski z szarym. chciałam dac linka na allegro ale nie wchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×