Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość kasia2014
A jeśli nie będę moc lub nie będę chciała karmić piersią to jakie ma być to pierwsze mleko? Jeśli chodzi o pieluszki to kupujecie tylko pampersy? Bo dużo osób mi poleca dade z biedry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja będę kupować dade, bo mam biedronke pod nosem, chusteczki do pupy też z dady, no wszystkiego trzeba spróbować. Co do mleka, to jestem zielona, ale zamierzam przed porodem kupić puszkę mleka i butelke 125 ml na wszelki wypadek jakby cycki odmówiły posłuszeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tez polecali z dada z biedronki. co do mleka to tez o tym myslalam bo chce karmic piersią ale co jesli mleka nie będzie. nie wiem czy kupowac jakąs butelke czy dac sobie spokoj i ew po porodzie jak zobacze czy dam radę karmic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
butelke miec trzeba mleko jakies kupic tez lepiej zeby potem w nocy nie jezdzic i nie szukac jak dziecko glodne bedzie , a co do pampersów to mi kazdy zachwala jednak pampersy , ale to trzeba sprobowac tez czy dziecko nie bedzie mialo uczulenia , ja poki co bylam promo to kupilam takie wielkie paki pampers active baby 4-9kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszze co do pampersów to moja kolezanka okreslila to tak ze w pampersach firmy p - zawartosc jest sucha cos takiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny,jutro ide do szpitala,cukrzyca ciążowa pogłębiona na 80% chłopczyk, niebardzo chciał się pokazać, waga 800gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam pampery i dada kupilam po duzej paczce jak byla promocja,ale jeszcze dokupie pampersa1bo w szpitalu trzeba zostawic i jak dzidzia by wczesniej sie urodzila to2beda za duze.sasiadka uzywala1 przez2miesiace a maly mial3300 jak sie urodzil.wiecie co mnie lapie depresja chyba nie moge patrzec na siebie poprostu.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekujaca !! pozakrywaj lustra hehe to chyba jedyna rada jakiej ci moge udzielic ;p Kruszynko nie martw sie ja dzis mialam robione obciazenie glukoza , jakie masz wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm kruszynko ja dzis mialam wyniki nastepujace na czczo : 71 1h po posilku : 141 twoj wynik nie jest duzy wyzszy od mojego mi w labo tam na oddziale endokrynologii powiedzieli ze po obciazeniu 75g glukozy norma jest do 180 , wiec juz sama nie wiem kazdy inne normy chyba ma heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik,uspokoiłas mnie,jutro mam się zgłośić na oddział dostałam skierowanie więc zobaczymy,test glukozą miałam robiony tylko raz po 1 godz-75mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Też mi się zdaje że cukier wcale nie jest za wysoki... Ja też myślałam o dadzie jak będzie coś nie tak to wtedy zmienię na inne. Czyli najmniejszy rozmiartak czy siak kupić trzeba będzie. Chusteczki też dady . A jeśli chodzi o kosmetyki to jaką firma wg was najlepszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam robioną glukozę wczoraj. dziś dostałam wyniki i nie patrzyłam nawet na nie, zapytałam się tylko w laboratorium czy one są dobre to powiedzieli mi,że tak,że wszystko w porządku. Mimo tego wszystkiego mam jakiegoś strasznego doła od kilku dni. Może mnie skrytykujecie , ale czasami mam wrażenie,że ja tego wszystkiego już nie ogarniam. Musze dokompletować wyprawkę. Czeka mnie po świętach przeprowadzka i urządzanie. To miała być radość a jak sobie pomyślę to mam ochotę płakać. Tyle rzeczy jest do zrobienia, a ja czuję się jak i wyglądam jak hipopotam po bigosie. masakra ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamowa dasz rade!! glowa do gory kazdy ma gporsze dni :) przeprodzka super ja pamietam jak kupilismy mieszkanie i je urzadzalismy fakt radosc byla ale nerwy tez heh dasz rade z wyprawka tez zdazysz ja Cie pociesze nic nie mam ;p troche ciuszkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik pisałaś że norma u ciebie jest do 180 po 75mg u mnie niema podanych norm tylko na glukozie jest podany wynik naczczo potem po 1 godz, norm z boku niema, mocz i krew w porządku i normy są podane,takze nierozumiem dlaczego mnie skierował na szpital,sama zgłupiałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Mamowa będzie dobrze;-) teraz gorsze dni jutro lepsze. Zaczynasz robić wyprawie,urządzanie mieszkania same przyjemne rzeczy,a jak nie to dobra czekolada i będzie ok;-) Dziewczyny przeczytałam że 3 trymestr zaczyna się od 26 tygodnia,więc sporą część z was na ostatniej prostej;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie miałam robionej tej glukozy. W którym tygodniu robiłyście to badanie? Jak dla mnie zawsze najlepsze są pampersy.Jak dla noworodka to ten najmniejszy rozmiar czyli 1.Ostatnio patrzyłam paczka w Rossmanie kosztuje około 22 złotych.A z mleka ja zawsze kupowałam Bebilon 1.A ponoć Bebiko ma ten sam skład co Bebilon.Jak mój Dawid był malutki to zmieniłam mu na Gerbera ale po nim robił zielone kupy.Wiec będziecie widziały jaka będzie reakcja dziecka na mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lacerta ,ja robiłam test glukozy w zeszłym tygodniu i byłam w 24 tygodniu,a z dzisiejszego usg wyszedł mi równy 25 tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też wczoraj robiłam glukozę, ale po wynik pójdę jutro. Ja miałam 50 g i krew pobieraną po godzinie. Co do kosmetyków dla malutkiej to ja już kupiłam. Oliatum szampon i płyn do kąpieli i oliwkę hipp. Położna mówiła mi, żeby dziecko nawet ze zdrową skórą kąpać w emolientach przynajmniej pierwsze pół roku i to samo babka w aptece powiedziała. Pytałam koleżanki, które mają małe dzieci i też bardzo chwalą emolienty. Spróbujemy zobaczymy. Co do pieluszek to zdecydowaliśmy się na białe pampersy, chociaż na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszynka3 nie martw się 2 dni Cie po trzymają będziesz miała rozmowę z diabetoligiem zrobią usg maluszkowi dadzą glukometr i będziesz musiała dietę stosować i mierzyć cukier godzinę po każdym posiłku. Później konstrukcja po tygodniu z diabetoligiem. Przynajmniej u mnie teraz tak było jutro mam konsultacje z diabetoligiem i zobaczę co mi powie. Nie martw się to nie koniec świata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kruszynko ja nie widzialam norm tylko pani kt to robila tto udzielila mi takiej odpowiedzi , a co do bebiko i bebilonu sklad niby ten sam a niewiedziec czemu po bebiko mamy skarza sie na zaparcia u dzieci asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilonek, to chyba ile poloznych i lekarzy, tyle opinii. Mi, na przyklad mowiono, zeby ograniczyc ilosc kosmetykow do niezbednego minimum i najlepiej w ogole myc sama woda, przy uzyciu reki badz zwyklej gazy i nie natluszczac, bo skora ma wlasne lipidy, ktore ja chronia przed przesuszeniem, a smarowanie od poczatku oliwka, badz czymklowiekn innym, zaburza proces ich produkcji. Ja w podobnych kwestiach polegam bezgranicznie na swojej kuzynce, ktora o dzieciach i ich pielegnacji wie chyba wszystko, z racji wyuczonego zawodu, prowadzi tez zajecia na temat karmienia piersia. Mam zamiar do niej zadzwonic w najblizszym czasie i dopytac, bo tych informacji jest tyle, ze glowa mala a kazda inna. Slyszalam tez o kosmetykach Mustela, ze podobno dobre, ale sama nigdy nie uzywalam. Teraz mam z tej firmy krem na rozstepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MisiaS_88
Ten wózek super ;) w dodatku do obejrzenia w moim mieście. Jak dla mnie niebieski, granatowy lub zielony. U mnie szyjka ok 23tc się skróciła, dlatego mam założony pessar i muszę bardzo się oszczędzac i sporo leżeć, poza momentami strasznej nudy jeszcze jakoś daje rade, chociaż bardzo chętnie bym się czymś zajeła m.in. porządkami w domu (oczywiście z umiarem) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama3 ja też tak myślę, że co położna do opinia :) Dasz znać jak czegoś się dowiesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam te same zdanie na ten temat u mnie tez lekarze ani polozna nie poleca jesli nie ma problemow bo jak sie pojawia to wtedy juz czym dzialac ? Ale kazdy robi co uwaza za sluszne :) asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja słyszałam z kolei ,że kąpanie dziecka w lecie w emoliencie to dobry pomysł, ale żeby do tego nie używać dodatkowo oliwek czy kremów. Sama kąpiel wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Misias 88 a jakiej dl mialas szyjke jak sie skrocila ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×