Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

A i jeszcze jedno nieurodziłam żadnych blizniaków heheh ma gościu wyobraznie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Kruszynka my już myślałyśmy,że urodziłaś. Dbaj o siebie i sie oszczędzaj, czas szybko mija,ani się obejrzysz a już będzie 37tydzien:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewinka połozna nam mówiła o tym leku,dziecko często po podaniu rodzi się wiotkie, bo lek podany za późno akurat kumuluje sie u płodu i dziecko jest w szoku. Ja bym chciała nie brac zadnych leków, ale wiem ze ten bol odbiera potem racjonalne myślenie.Kruszynka a myślałysmy, ze urodziłaś:)) no to odpoczywaj. Mnie tak boli cos w tym kręgosłupie, cała noga, nie umiem stanąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszynka myślałam że ty już mama:-) Ja byłam w lidlu po truskawki,jakoś źle stanelam i strasznie mnie kolano boli. Teraz siedzę i jem truskawki,dziś mnie boli brzuch jak na okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Dziewczyny; ) Miałam robione usg i wobrazcie sobie ze mały może ważyć już 3, 5kg a to 37 tydzień. Rozmawiałam dzisiaj ze swoim lekarzem i zapytałam go o to czy jest możliwość szybkiej zakończyć to powiedział tylko że zobaczymy. Po weekendzie wyjdę najprawdopodobniej bo wyniki są ok i ciśnienie też w miarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
gratulacje KLAUDIA:))))) ja dzisiaj przesiedziałam w urzędzie 3 godz nogi mi napuchły jak balony i brzuch pobolewa, strasznie nie chce mi się sprzątać a bałagan w domu mam okropny ja mam wizytę w poniedziałek zobaczymy co lekarz powie, pewnie jak zwykle mało konkretów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jeszcze nie,niech siedzi jak najdłużej :-) ale daje mi dzisiaj po żebrach popalić niesamowicie, a tak wogóle dziewczyny to dzięki że trzymałyście kciuki miło mi się się czytało,nic dziwnego że u was tak się bez przerwy dzieje wspieracie się i wogóle, a zazdrośni goście atakują haha Kasia jak palce i ręce u mnie już bardziej znośnie najgożej rano jak wastaje póżniej już niejest tak zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kruszynka fajnie ze sie odezwalas.co do wywolania powiedzial ze zobaczy w srode po badaniu i ktg,niechce mi oslabiac organizmu bo wyniki z tarczycy z miesiaca na miesiac sie pogarszaja mimo lekow.okaze sie w srode co i jak.dzis mam dosyc wszystkiego najchetniej bym uciekla od tego wszystkiego .oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, u mnie tak śrdnio. Dziecko jest duże wychodzi 3900-4200, dwa pomiary ostatnie 4200 mamy 38 tydzień. Nie będę rodziła sama, bo lekarz powiedział, że dzieci z wagą wychodzącą 4250 nie powinny rodzić się same. Jesteśmy umówieni że jak zacznę rodzić w ciągu tygodnia tego to dzwonie do niego i nie wiem jak będzie mógł to przyjedzie jak nie to dzwoni do szpitala żeby mi nie kazali rodzić bo wiadomo jacy są lekarza oczywiście da się takie urodzić ale mówił że ja tez tu się licze krocze, mięsnie no nie ważne, jeśli zaczne w nocy pisze smsa i puszczam sygnał:-), jeśli się nic nie zacznie w piątek za tydzień ide robimy usg i się umawiamy na cięcie, na dyżur jego teraz po niedzieli jest w dzień 2 dni i jeden dzień 24godziny, dziewczyny boje się bardzo:-(, chce dotrwać do piątku i na spokojnie iść:-(, boje się, ale wiem ze jeszcze max 1,5 tyg i będę miała dziecko mówił że równie dobrze może wazyć 3900 no ale to się okaze:-). Oczywiście mam wrażenie że mnie brzuch boli i ze zaraz wody odejdą ale to pewnie psychika:-) BŁAGAM DZIEWCZYNY CO MIAŁY CC OPISZCIE JAK TO WYGLĄDA:-) po kolei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli Kruszynka nadal w dwupaku :-D A bylam przekonana, ze juz pieluchy zmieniasz! Ja sie chyba zaraz zlamie I wezme paracetamol, bo bol glowy nie odpuszcza, jest coraz gorzej. Tez macie takie parcie na pecherz? Ja zaraz zwariuje, bo biegam bez przerwy, a sikam w sumie niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczekująca,bidulko miejmy nadzieje że już niebawem zostaniesz mamusią to faktycznie niedobrze a może w środę już ci wyznaczą termin i przyspieszą poród jak się tak męczysz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie płace za to mu po prostu mi pomoże :-), gadaliśmy ja taka nabuzowana mówie że chce żeby to on mi zrobił cc a on spokojnym głosem mówi dobrze ja dalej nabuzowana za ile on mówi spokojnym głosem ze nic:-), chyba za nerwowa jestem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo3chłopców a no nadal w dwupaku haha,też już mam dość a myslałam że ciąza to najcudowniejszy i luzacki stan a tu dupa blada ;-) mamokubusia ja nie pomoge ale moja siostra miała i kolezanka teraz też z tego co mówiły to wczasie zabiegu nic nieczuły poza lekkimi szarpnięciami bo były znieczulone,no i po operacji taki bezwład nóg który stopniowo puszczał i palący ból brzucha po cc,ogólnie mówiły że nie jest tak żle najgorsze przekręcanie na bok i wstawanie pierwsze 2 tyg najgorsze. ja bym chyba wolała nawet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamokubusia, juz pisze :-D CC story :-D Dzien przed kazali zjesc ostatni posilek o 22, pozniej juz absolutnie nic. Pic moglam ewentualnie wode, ale tylko pare lyczkow I gdybym juz nie mogla wy trzymac. Musialam takze wypic lek obnizajacy zawartosc kwasow zoladkowych, zeby sie nie zakrztusic w czasie operacji. Akurat ta czesc podobno nie jest praktykowana w Polsce. O 8 rano mialam sie stawic w szpitalu, gdzie mialam pogawedke z anestezjologiem, wazenie I mierzenie. Krew pobrali dzien wczesniej, m.in na tzw krzyzowke, gdybym wymagala transfuzji. Pielegniarka zalozyla mi cewnik, lekarz wenflon (juz na sali operacyjnej), podaja miejscowe znieczulenie, a po chwili zzo, czyli epidural. Ta czesc naprawde nie boli, wierz mi. Wiadomo, czlowiek sie boi, bo to kregoslup, ale bolu sie nie odczuwa. Anestezjolog poinformowal, ze moge poczuc mdlosci, bo spadnie mi cisnienie krwi I to jest absolutnie normalne. Mam natychmiast dac znac, gdybym chciala zwymiotowac, zeby mogli mnie podniesc do pozycji pionowej, ale to sie rzadko zdarza. Fakt, zemdlilo mnie okropnie, ale nie zwymiotowalam. Kiedy znieczulenie zadziala - tna. Tu tez nic nie czujesz, co najwyzej lekkie ciagniecie, moze to byc malo przyjemne, ale nie bolesne. Wyciagaja maluszka, pokazuja, mierza, waza - standard. Na czas szycia Alkiem zajmowal sie maz. Po wyjezdzie z sali operacyjnej od razu przystawili mi go do piersi (Alka, nie meza) :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam bezwzgledny nakaz lezenia przez 6 godzin, absolutnie nie wolno unosic glowy. Bol zaczelam odczuwac mniej wiecej po tym okresie. Do przyjemnosci to nie nalezy. Ja mialam takie wrazenie, jakby mi ktos zyletka pocial brzuch. Nie daj Boze zakaszlec albo kichnac! CC mialam o 16, kazali mi wstac na drugi dzien o 7 rano I chodzic na ile potrafie. W ten sposob chca zapobiec zakrzepicy. Nie bede klamac, ze nie boli, bo boli, niestety. Wszystko robilam w slimaczym tempie I nawet nie probowalam sie schylac. Ale dziewczyna z mojej sali smigala jak sarenka, wiec to raczej kwestia indywidualna :-) Calkiem doszlam do siebie pi jakichs 2 tygodniach. Najgorsze bylo wstawanie w nocy do malego, bo ciezko podniesc sie z lozka, kiedy nie mozesz zgiac sie w pol. Nie mialam zadnych powiklan, rana zagoila sie super I zostala cieniutka kreseczka, nie mam zadnych zrostow. A, jezeli masz w domu schody to powinnas ich unikac. Ja sie przenioslam do salonu na czas rekonwalescencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia04011985
Dziewczyny wy też tak puchniecie? Ja to stopy mam jak bańki, normalnie czasem ciężko chodzić, martwię się troche tym bo nie wiem czy tak ma być czy jest coś nie tak. Dobrze, że wizytę u ginekologa mam już w poniedziałek, bo te nogi nie za ciekawie wyglądają. Dodam, że w moczu nie miałam białka- występuje gdy jest zatrucie i wtedy się puchnie. A jeśli chodzi o wózeczek to zamówiłam Bexe fashion roxy, taki szary. Sporo kosztował 1500 ale opinie ma dobre. Ubranka dla dzieciątka poprane i poprasowane i tylko czekać porodu-a tu jeszcze bite 4 tyg. A i dziewczyny wynalazłam fajną stronkę z ubrankami używanym i Anglii, niedrogie i naprawdę fajne. Dostałam pierwszą paczuszę wczoraj i ubranka ok także polecam- e-rafix.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
dziewczyny śpieszę donieść,że zgagę powoduje kiełbasa- ja jem tylko super wysuszoną, którą można rąbać siekierą- myślałam,że po kilku plasterkach, jakieś 6cm skrawek cienki i zasuszony nie wywoła zgaguchy, a jednak:( kruszynka- dobrze,że już wszystko git, niedelikatność lekarza zależy od jego charakteru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
sylwia- ja odpukać nie puchnę,ale jak dłużej pochodzę to czuję dyskomfort ogólny i zmęczenie stóp, nóg, MI WYCHODZĄ ŻYŁY Z RĄK I NA STOPACH,ale przed ciążą podobnie miałam po wielkim wysiłku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
czy też tak macie,że jak czujecie jedzonko,to mały/mała buszuje w brzuchu? ja jak robię obiad,albo kanapki,i coś spróbuję, to już wogóle wariuje mi mały, wtedy mówię,żeby słyszał-"już idziemy jeść,już zaraz" hmmm i chyba delikatnie się uspokaja, albo to moje odczucie hehe, będzie żarłoczny jak ja,obym tylko mleko miała i chciał ssać, to schudnę jak z bicza strzelił:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia04011985
Flavia to napisze ci wieczorem w poniedziałek ile twój dzidziuś może już ważyć, bo wychodzi na to, że nasze dzidzie idą łeb w łeb. Mój synuś 4 tyg. temu też ważył 2200 a teraz wizytę mam w poniedziałek to się dowiemy ile mniej więcej waży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo3 a potem połóg to mniej leci tych świństw wyczyszczą dokładniej?? boje się aj ide pod prysznic dużo emocji:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamokubusia to duzy twoj maluch.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamokubusia, z tego co pamietam, czyszczenie przebiegalo podobnie, ani lepiej, ani gorzej. Jeszcze mi sie przypomnialo, ze po paru dniach, jesli wlasnie musialam zakaszlec albo maz mnie rozsmieszyl, to lekko przyciskalam do brzucha poduszke, co lagodzilo dyskomfort. Najgorsze bylo pierwsze 48 godzin, potem juz duzo lepiej. Ale juz moja kuzynka inaczej wspomina swoje cesarki, bo 3 dni po smigala po kuchni I pranie wieszala :-D Wydaje mi sie, ze to podobnie jak przy porodzie sn, wszystko zalezy od Ciebie I jaki Ty masz prog bolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33ona,muj też taki łakomy,jak poczuje jadło do tego zapachy to zaczyna szaleć a potem czkawka bite15 minut ;-) co widać po wadze mojego klocka, jak to powiedział muj gin ,,mamie nic niebrakuje to dziecku tez"" heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie tak boli dupsko tzn posladki, ze usiasc nie moge. Czuje jakbym miala zakwasy :) Bylam dzisiaj na wymazie z paciorkowca i wynik mam odebrac w poniedziałek. Doktorka kazała zacisnac nogi na te dwa dni. Tylko jak to zrobic ?? :) Malego czuje na wysokosci kosci łonowej ale na pecherz nie uciska. Grzeczny z niego chlopiec. Dzisiaj bylismy u rodzicow meza i akurat byl wypadek.. kolo szkoly rozpedzony samochod potrącił dziecko. Mojemu koledze kilka miesiecy temu wpadl dzieciak pod kola i zginal na miejscu :( Matka chlopca byla w zaawansowanej ciazy. Dramat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale ja mam zgagę ... Masakra jakas :/ a nogi tak mnie bola ze nie wiem co robić z nimi :( macie jakieś pomysły ? Jeszcze u stopy kość boli :/ i krocze też poolewa :( od wczoraj dziwnie sie czuje moze z przemęczenia :) Kruszynka fajnie ze sie odezwalas bo juz martwilismy sie o Ciebie :) Ogolnie czuje sie jak kaleka ... Bosko normalnie ... I mnie mdli ze hej !!!! sorry laski ale musiałam sie wyżalić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
esmi ja tez mam bole nog ale po nocy troche ustepuje.jejku ale mam bole,brzuch twardy i boli co kilka minut az mdli mnie.mamakubusia a tobie twardnieje czasami brzuch czy masz ciagle twardy?oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszynka moje ręce to tragedia z dnia na dzień coraz gorzej...są zdretwiale 24/h właściwie nic przez te ręce nie mogę zrobić. Czuje się jak kaleka ,w dzień jakoś sobie radzę,noce są koszmarne ale uczę się z tym żyć:-) Oczekujaca biedna jestes,tyjuż długo się meczysz,rozpakuj się już:-) Ja mam dziś dziwny brzuch,twardy tylko nie wiem czy to młoda czy skurcz nie znam się na tym. Dziewczynka odczuwacie skurcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
naprawde moze ktos powie ze wymyslam czy cos jak to gosc mnie nazwal hrabianka.bol mam dziwny niewiem czy to skurcze bo brzuch caly boli i twardy jest.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
esmi,ja nogi mocze w goracej wodzie z solą,może być sól morska czasami smarowałam altacetem fajnie i kojąco chłodzi natychmiastowo mi pomaga :-) kasia,współczuje,u mnie nie jest zle najgorzej rano jak wstaje a potem jest ok oczekująca a może Igorek już chce do mamy :-) co ile masz te bóle czy masz je cały czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×