Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość
czestotliwosc wizyt u gin. dziewczyny do tej pory mialam wizyty co 4 tygodnie, na maj i czerwiec mialam juz rozpisane co ok 2 tyg. termin mam na 29.06 wizyty mam rozpisane na 15.05, 30.05,12.06 i 26.06 a dzis do mnie dzwonili z przychodni ze 12.06 wizyty nie bedzie bo lekarz bedzie nieobecny wiec jesli urodze przed terminem to w maju bdzie ostatna wizyta. czy powinnam zatem zapisac sie na czerwiec do kogos prywatnie? bo wydaje mi sie ze pod koniec ciazy wizyty co 4 tyg to za dluga przerwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Część dziewczyny:-) ją już po,szybko poszło. Wyniki moczu w końcu idealne,pierwszy raz chyba. Ale mam anemie i dostałam żelazo do lykania. Nie przytylam o dziwo:-) ciśnienie idealne mam,a mała puls 152. Czubek głowy jest w kanale rodnym,ale rozwarcia nie ma. To co mi wypadło to była część czopa,nie wypadł cały,na szczęście bo to za wczas,seksic się możemy:-)w środku mnie boli bo wszystko się rozszerza i może puchnac. Miałam pobrany wymaz z pochwy i o***tu,koszt 38zł. Byłam w pepco kupiłam pieluszki po 3zł. I wkładki laktacyjne z babyono 60szt za 20zł,chyba się opłacało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu a jaki masz poziom hemoglobiny? ja tez dostalam zezalo bo mialam hb 10 a norma od 12,5 ale nie biore go wydalam 36zl i nie lykam bo boje sie zaparc ;/ jem buraki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie leje cały czas,masakra z taka pogoda. Klaudia zazdroszczę grzeczne córki,oby tak dalej:-)a jak się goisz ? Z piaskiem uważaj,pies to pies,ją ufam swojemu psu ale nie zostawię go samego z dzieckiem. Mamokubusia za dwa tyg już będziesz po wszystkim,jak nie wcześniej;-) Ją będę robić udka z kurczaka. Ilonek współczuję,szkoda że tak wyszło z tym ciśnieniem,ale twoje zdrowie i dziecka najważniejsze. Oby leki podzialaly. Asik i magda ją też bez rozwarcia. Jolka a ty jakbyś chciała rodzic?i przypomni mi z jakich powodów cc ? Flavia faktycznie późno ty już masz prawie 38 chyba. Agata mi część odeszła czopa ale reszta została,i strasznie mnie kluje w środku. Kruszynka ją mam tragiczne ręce,już ich nie czuje,nie mogę nic robić,wszystko mi z tak leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik i ją mam prawie 11(10,8)ale powiedzila żebym zazywala bo teraz może polecieć zwłaszcza że mam odrzut od mięsa. Próbowałam buraków bo widziałam po wynikach że coś nie tak ale aż mnie szarpalo,a zawsze lubilam,będę jeść barszcz często;-) mam nadzieie że mnie ominą zaparcia będę jeść dużo jogurtów itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia to dobrze, ze kawałek został, he he ale i tak czop to nie wyznacznik:) masz jeszcze miesiąc czasu, niech sobie dzidziuś posiedzi:) Kasia jedz jabłka, mnie goni po maślance:)dziewczyny dziś jest ta pełnia?mnie ciagle boli brzuch jak na okres, ciekawe kiedy ta moja gadzina sie zechce wykluć:) od żelaza są zaparcia? mi sie wydawało ze któras dziewczyna pisała ze sie super właśnie wypróżnia po żelazie:) chyba ona33:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Kasia-cieszę się,że wszystko ok:-) Ilonek, dopegyt podobno po dwóch dniach zaczyna działać jak sie wyrówna jego poziom we krwi,tak mi mówili,tez zaczynałam od 3x1, potem bylo 4x1, są teraz 3x2, ale ja z tym problemem bylam u 4czy 5 lekarzy, bo 3xna izbie przyjęć,mój prowadzący i prowadzacy ze szpitala i NIKT o cesarce nawet nie wspomniał... To Twój kolejny dzidziuś?bo cc to chyba nie takie hop siup... Klaudia-fajnie masz,że dzidziuś już z Tobą:) cudownie,że dużo śpi.pozdrowienia i uściski dla Was. Flavia ja to obstawiam,że Ty jeszcze przenosisz to dziecko, najbardziej panikowałaś w ciąży a zobaczysz,że pewnie jeszcze trochę posiedzi:-) magda-to jest takie czasopismo??muszę swojemu podpowiedzieć:-) ja dzisiaj okna myję i zasłonki piorę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chwila przerwy :D asik szkoda że święc nie prowadzi porodów bo wczoraj jak byłam to widać zaangażowanie i przy takim lekarzu mogłabym rodzić. Ja nie wiem czy mam rozwarcie bo mi nie sprawdza tylko USG. Dziewczyny najważniejsze aby myśleć pozytywnie ja zauważyłam, że mój lekarz w ogóle nie straszy tylko każe badania robić a potem po tych wynikach mi mówi że coś tam podejrzewał ale wszystko jest w normie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ;) Falvia ja miałam w 37i 1 dzień usg mały ważył 3, 100 a na drugi dzień w szpitalu ważył 3, 543 dokładnie niby. Ja będę blagala lekarza o rozsądek i mam nadzieje że nie będzie kazał mi rodzic naturalnie jeśli będzie podejrzenie że będzie ważył więcej niż 4 kg. Choć bym wolała naturalnie to nie wywołują szybciej a m wcale mi nnie pomaga tylko powtarza że muszę wytrzymać do terminu nie chce słyszeć o wcześniejszym porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinka ty wogole nie panikowalas i bedziesz pierwsza szczerze tak wlasnie myslalam ze tak bedzie hehe ;p wg Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego tu sa wskazania do cc : http://pulsmedycyny.pl/2582141,72628,ciecie-cesarskie-rekomendacje-polskiego-towarzystwa-ginekologicznego tak napawde wszystko mozna podciagnac :) ja np mam arytmie lekarz powiedzial ze to nie jest wskazanie i rzeczywiscie jak czytam te zalecenia towarzystwa to sie zgadza , ale wiem ze jest tu jeszcze jedna dziewczyna ktora bedzie miec z tego powodu cc, wiec mysle ze jak ktos mocno chce mozna sie uprzec i czasami jak lekarz chce zarobic to zrobi cc :) wiem ze u nas w Białymstoku cc na warszawskiej upewniego pana doktora to koszt ok 600-800zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam 5 lat temu c.c przy bliźniakach,a 7 lat temu urodziłam sn.Więc nie rozumiem dlaczego namawia mnie na sn.Mam wybór i wybiorę cc.Albo za tydzen pojde prywatnie do tego co mi zalecił cc.On jest zastępcą ordynatora w szpitalu a ten nie pracuje w szpitalu.Kasia,ja dzisiaj za wymaz na paciorkowca zapłaciłam 15 zł.i też z dwóch dziurek mi pobierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Święc jest bardzo dobrym specjalista juz nie mowiac nawet o usg bo to jego konik , mi robil połówkowe jest troche tylko taki mrukowaty ale nie to najwazniejsze :) Esmi pamietaj ze przy porodzie lekarza prawie nie ma sa tylko polozne wiec nie ma co żałowac ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinkaaa to tylko teraz wyszlo wydanie specjalne z "mamo to ja" - "tato to ja" koszt ok 5 zl ale bardzo fajna i smiesznie napisane idealne dla panow :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolka kolka - pewnie dlatego namawia ze 5 lat to juz bardzo duzo czasu i mozna rodzic naturalnie ale chyba wybor powinnas miec tak mi sie wydaje a mialas mocna traume po sn??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata mam nadzieję że nie wyskoczy za wczas;-) chciałabym początkiem czerwca rodzic byleby nie przenosić. Teraz będzie dużo seksu;-) hehe Będę jeść jabłka bo zawsze pomagały i jogurty z otrebami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sn było najgorszą i najbardziej bolesną sytuacją w moim zyciu.CC super zniosłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wywoływania to w pierwszym miałam zastrzyk zeby szyjka zmiekla a potem kroplówkę z oxycylina urodziłam 3,5 h po pierwszych bólach. W drugim takie globułki nazywały je żelkami. Dostałam jedną potem po 2 h druga. Po jakims czasie zaczęły sie skurcze i urodziłam godzine po lewatywie. Chyba najbardziej przyspieszająco działała na mnie lewatywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19magda91 to ja dla swojego męża kupię tato to ja :D lubi czytać takie gazetki ;-) ostatnio wymyślił, że oliwę z oliwek będę łykać i łazi za mną z łyżką - masakra jakaś. Ja oglądam na TLC wielodzietni - 12 dzieci urodzić ... a jedna matka karmi fast foodami dzieci bo taniej - masakra :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata,pytałaś o ciasteczka francuskie? bo ja robie w 15 minut kupuje 2 paczki w biedronce koszt 3,50 za paczke,rozkładam dwa placki na stolnicy wycinam trójkaty na rogaliki daje do srodka czekolade a z drugiego ciasta kroje kwadraty sklejam przekątnie i do srodka daje konfiture ja dałam truskawkową i brzoskwiniową, wkładasz na 15 min do piekarnika w 180stp,ja posypuje pudrem wychodzi ich bardzo dużo i są przepyszne,moge z czystym sumieniem polecić i swieżutkie :-) a co najważniejsze mało pracochłonne ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia,to możliwe że część czopa Ci odeszła bez rozwarcia?Bo czop jest w szyjce,więc trochę się dziwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja juz po sprzataniu, troszke sie rozruszalam, ale plecy mi nie odpuszczaja. Corcia wrocila ze szkoly i oczywiscie plecak w kat i na rower. Ile ona ma sily, nigdy nie jest zmeczona. esmi ja tez teraz ogladam TLC, ale czasem wlos sie jezy, akurat ta matka co karmi dzieci w knajpach i kupuje skarpetki bo nie lubi prac,ehhhh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AJJJ o tą wlaśnie matkę chodzi :P a teraz jej córka też w ciąży :P te to mogą rodzic i rodzić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolka,a bo ją wiem. Mówię dr że miałam takiego gluta ;-) Ona zajrzala,sprawdziła i mówi:"mogła to być część czopa ale nie cały" Ją czy to oznacza rozwarcia a ona z takim uśmiechem "e tam,gdzie do rozwarcia";-) Nie wiem może nie chce straszyć że coś jest a ją też nie dopytuje;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja jeszcze przed wizytą, właśnie robie obiad i tak się zmachałam, że szkoda gadać. Kroiłam cebulę i aż musiałam sobie usiąść, bo mi się słabo zrobiło. Po prostu masakra. Przy pierwszej ciąży na tym etapie to ja mogłam góry przenosić, a teraz... Dzisiaj mam pierogi ruskie z cebulką, to przynajmniej już więcej się nie zmęczę, bo same się już usmażą. Czekam aż mąż z synem wrócą do domu i będę mogła nakładać ;) Zjem i do lekarza. Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny coś wam opiszę. miałam tego nie pisac, bo to bardzo smutnę, ale napiszę. Leżałam teraz na sali z kobietą która musiała miec indukcje w 19 tc:( Podobno jakies 2 tyg temu zaczeły jej odchodzic wody i tak odchodziły powoli aż odeszły całe przez to wdała się jakaś infekcja i poszło zakażenie na jej organizm, do tego miała wielkiego krwiaka. Taka historia, tragedia co. Z tym że ta kobieta była troche upośledzona, miała juz kilkoro dzieci i chyba nie zależało jej na tym które nosiła. Lekarz przyszedł do niej wyjaśnic jej jak to będzie wyglądało i dlaczego muszą wywołac poród. tłumaczył jej że dziecko bez wód już się dusi a to zakażenie które się wdało jest zagrożeniem dla jej życie. Jesli nie wywołają jak najszybciej to moze zle się skończyc. Jak posłuchałam to aż mnie zmroziło, tak mi się smutno zrobiło ,że są takie sytuacje. Coś strasznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny. Nie udzielałąm się wcześniej, bo ledwo żyłam, ale ostatnio czytam Was sobie... Termin mam na 20 czerwca, cały czas nie widać płci a już bym chciała wiedzieć :)Mam już córcie 4 latka. Od początku ciąży do początku 7mies non-stop bolała mnie strasznie głowa - dzień i noc -nie do wytrzymania- nie życzę nikomu....ale taki już mój urok, bo z córką było identycznie. Jak przestała mnie boleć głowa i zaczęłam chodzić/sprzątać itp to przesadziłam i teraz muszę leżeć bo szyjka bardzo krótka... Ale to już pikuś w porównaniu do bólu głowy...przynajmniej sobie czytam forum :) Mam do Was pytanko: czy do porodu trzeba teraz brać książeczkę ubezpieczeniową podbitą? pozdrawiam efa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Flavia masz rację straszne, niestety jak się leży w szpitalu to tyle się przykrych sytuacji widzi. Ja jak leżałam dwa tygodnie temu w szpitalu, to dwie dziewczyny zaczęły rodzić, jedna w 33 tyg a druga w 27 tyg, dla mnie to był koszmar, bo jednak uświadomiłam sobie że mogłabym być na ich miejscu, dlatego doceniam to, że jeszcze synuś jest we mnie :) Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja po wizycie.rozwarcie bez zmian,tamta galarteta to byl czop odpadl caly.na ktg skurcze 80 i tak co8minut byly ale niebolaly,poprostu jakby brzuch sie stawial.w niedziele mam jechac na10do szpitala i wziasc torbe.gin mowil ze powinnam urodzic w niedziele bo spokojnycjh mam2dni max a pozniej wszystkiego mam sie spodziewac.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zaraz biore sie za gary,barszcz sie juz gotuje.jejku juz kilka dni mnie dzieli od spotkania z malym,chociaz z drugiej str niechce zeby znowu maly sie rozmuyslil.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×