Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

maminia a masz zaparcia moze jakas żyłka pękła. ja kiedys tez tak miałam bo nie mogłam się załatwic i jak w koncu poszlo to była krew ale nie dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny moze zakłady zrobimy:) Ja nie mam obrzęków nie mam na buzi troche uda zreszta moj dzidzius z brzucha sobie za mnie tyje:). Dzis nawet obraczke zalozylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
flavia ja mam wiekszy nos teraz w koncowce:)agata mam zglosci sie na badanie a jak rozwarcie wieksze bedzie to zostane i bedzie probowal cos robic,moze samo sie zacznie,brzuch sie napina czesto tak jak pod ktg,ale te bole nie sa straszne.mowil ze juz moge spokojnie rodzic,boje sie ze dziecko bedzie duze.moze usg zrobi mi jeszcze w niedziele.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szwy mam normalne:( a co do psa to wydaje sie byc juz wszystko ok wlasnie leży kolo lozeczka i pilnuje Zuzi obcym nie pozwala podejść. Ktoras z was boi sie porodu naturalnego popieram mamę3chłopców ja tez wole taki porod jestem zdania ze tysiac lat temu tak kobiety rodziły i dały rade to w czym my kobiety współczesne jestesmy inne??? Mamy za to o wiele wiecej udogodnien tabletki przeciwbólowe piłki prysznice itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do dużych dzieci mnie tez lekarz straszyl ze Bartuś bedzie duzy mierzył mi rozstaw (szerokość) miednicy a pozniej na usg mierzył barki czy sie zmieści . Urodziłam go bez najmniejszego problemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja obstawiam tak: mamakubusia, potem ewinka, potem oczekująca i początek. Dwie pierwsze zdaje się cc albo oksytocyna u ewinki, o ile dobrze doczytałam, a dwie następne pewnie sn. Ja jakbym miała urodzić miesiąc wcześniej, tak jak pierwsze dziecko, to by było jakoś za 3 dni, ale mam nadzieję, że uda się dłużej. Wtedy pozwalałam sobie na wszystko, bo wg lekarza ciąża przebiegała wzorowo, a więc do samego końca sprzątanie, mycie okien, wycieczki z całodniowym łażeniem, częsty seks itd itd, a teraz nic tylko leżę i wstaję tylko jak muszę, albo zrobić coś w kuchni lub pobawić się z dzieckiem. Jak mi zdejmą pessar, czyli jakoś 26.05 to zaczynam się znowu ruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi to obojętne kto pierwszy ja tylko nie chce przed wtorkiem prosze:), tak ma byc i urodze we wtorek dziś już nie martwie sie ze cc mechaniczny porod czy cos tak jak pisałam :) juz chce urodzic na dzien mamy juz bede ze swoimi chlopakami w domku jak wszystko pojdzie ok:). Jutro do mnie mama przyjdzie w piatek juz m zostanie nie chce byc sama znaczy mama to pewnie z 3 godzinki posiedzi ale zawsze to cos boje sie juz sama z kuba byc. Czy wszystkie sie zameldowalysmy po wizytach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinka masz w komorce net bede trzymala za ciebie kciuki abysmy obie zostaly we wtorek szczesliwymi mamusiami:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamokubusia i Ewinkaa, kurcze, Wy juz prawie na mecie :) Musicie sie podzielic koszulka lidera :) Ja w skrytosci ducha licze, ze cos sie zacznie wczesniej dziac, bo jak pomysle, ze mam sie jeszcze 4 tygodnie kulac, to mi sie slabo robi. Teraz tylko zostaje miec nadzieje, ze wszystkie dzieciaczki szczesliwie wyladuja, cale i zdrowe :) Ktoras z Was pisala o krwi na papierze toaletowym - tez ide o zaklad, ze to hemoroidy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama3 nigdy nie miałam hemoroidow a więc nie miałam pojęcia czym to się objawia ale teraz też tak myślę trochę poczytalam i by się zgadzalo ;) Ja już się zastanawiam co robić by urodzić mały jest zdrowy donoszony dobrze mu w brzuszQ. :) ale już bym chciała być po przez ten tydzień się na patrzyłam na rodzice dziewczyny to zaczęłam się stresować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
MamoK,będę miala komóreczkę i na pewno dam znac co tam u nas sie dzieje. Wtorek to optymistyczny scenariusz,bo u nas oksytocynę podaja stopniowo przez kilka dni,ale fajnie byloby jakby poszlo po pierwszej dawce. kurcze jeszcze niedawno byłyśmy tak daleko a teraz tuz tuz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZiewczyny,dziś miałam może nie biegunkę a rozwolnienie,już 4 razy się wyproznialam i strasznie mnie kluje brzuch na dole jak majtki,już tak z godzinę,co to może być?zażyć nospe ?tak mnie kluje i rwie ciężko to opisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia- twarza nic sie nie martw ! Ja od samego poczatku mam nabrzmiala buzie, niestety. Co jak co ale ostatnio przeszlam sama siebie.. wygladam jak po grubym przepiciu ;) Ej widze, ze wrozycie mi porod :D Szczerze mowiac to bym chciala no ale jak na razie nic mnie nie zbiera. Jedyne co mi doskwiera to spuchniete kostki. Wiem, ze to glupie ale czasem chcialabym odczuc jakies skurcze, albo cos.. no cokolwiek..a tu dupa ! Kasia- co do wyproznienia to ja Ci nic nie poradze, bo u mnie norma jest, ze chodze po 4x na dzien do WC. Jak boli Cie brzuch to wez, nie zaszkodzi, a ulge poczujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie U mnie pogoda do du...... pada, wieje. Wczoraj od 18 meczylam sie strasznie z tymi plecami, juz sie poryczalam bo bol nie do zniesienia, obojetnie jaka pozycje bym przybrala to boli. Maz probowal i masazu, i cieplych i zimnych okladow i nic nie pomaga. Wstalam o 5 nad tanem i tak chodze, bo tylko tak mniej boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej wczoraj nie dałam rady nic robić, byłam u ginekologa i mnie pyta czy często mam taki stwardniały brzuch- mówi,że mam skurcz, a ja myślałam,że dziecko się rozciąga:( te skurcze mam już ze 3 tyg. po wysiłku-czyli jak za dużo coś porobię na nogach:( wzięłam nospę i do nocy nie puszczało nic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nawet dobrze spalam do godz.4.Potem podbrzusze bolało mnie jak na okres,brzuch twardy i dzidzia mocno sie ruszała.Teraz mi przeszło.Pogoda deszczowa,zimno.Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
powiedział,że główka już bardzo nisko,ale jeszcze nie wstawiona w kanał rodny i pobrał mi wymaz z 2 dziur na paciorkowca, wyniki w sobotę do odbioru -razem z położną skomentowali,że brzuch mam mały,ale dziecko może być duże:) to mnie pocieszyli,zawsze się tym martwiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny, u mnie pada, wietrznie, aż nie chce się wstawać z łóżka, ale ja już mam zaliczony spacerek do żłobka, a teraz sobie leże i oglądam tv:) Wczoraj miałam też wizytę jak większość z was, wszystko wporządku, mały rośnie, cc będę mieć 16/17 czerwca, więc jeszcze miesiąc. Trzymam kciuki za te co w przyszłym tygodniu będą mieć dzidziusie przy sobie, fajny prezencik na dzień mamy, ja za to będę mieć prezent na urodziny i na dzień taty:) Lekarka fajną rzecz mi powiedziała, że jak zaobserwuję, że waga zacznie mi spadać to znaczy że poród zacznie się za niedługo. Ja mam tendencję do porodów przed terminem. Pytałam się, gdyby akcja się wcześniej zaczęła niż planowany termin cc. I faktycznie, sprawdziłam w karcie z I ciąży i tak miałam, waga zaczęła mi spadać od 37 tyg a w 38 urodziłam:) Więc trzeba się ważyć. Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
już 18kg mam na plusie,co 2 tyg. tyję o 2kg, ktoś napisał,że nie ma miejsca w karcie ciąży- wtedy doczepia się następną ja tak mam, a wizyty mam co 2 tyg. -wcześniej miałam rozwolnienie po żelazie- teraz wypróżniam się co 2 dni, nie wiem czy dobrze czy żle, bo wcześniej 4-6 razy dziennie to też niedobrze i nie jem jabłek wogóle, bo będzie znowu to samo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
a mąż się wystraszył i mówi,żebym spakowała torby i chce łóżeczko już rozstawiać:) może to niegłupi pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc u mnie w normie. w nocy 2 razy na siku, brzuch nie boli, skurczy nie mam. troche kłuje w pochwie czasami. no i mały główką buszuje na dole. ciśnienie rano zmierzyłam w łózku 127/77. przed chwilą zadzwoniłam do męza do pracy bo chciałam mu coś powiedziec i mi się oberwalo ze go strasze, bo mówi ze jak widzi tel ode mnie to myśli ze rodzę;) teraz się mnie za każdym razem wieczorem pyta czy moze wypic jedno piwo, a rano czy będę dziś rodzic czy nie. Ja mu odpowiadam syna się zapytaj a nie mnie:D Dzisiaj mi się sniło że wózek prowadzałam, mojej mamie że chodziła z dzidziusiem po sklepach. Każdy już przeżywa i czeka na maluszka:) Ola przypomniałas mi ze musze się zważyc bo nie mam pojęcia ile waze w szpitalu pytal lekarz ile przytylam powiedziałam ze 17kg ale nie wiem czy dobrze powiedziałam czy skłamałam bo to był strzał. 33ona u nas łóżeczko przygotowane tylko stoi w innym pokoju, wystarczy wniesc i załozyc pościel, wózek tez przygotowany. Tylko coś pogoda do d**y, chyba padac ma teraz. Mogłoby byc cieplutko. To ewinka w następnym tyg tez ma wywołanie, a mamaK we wtorek cc, oczekująca tez ma zamiar ale nie wiadomo. Trzeba trzymac za was kciuki. Ktoś jeszcze szykuje się na następny tydzień??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ona33 przygotuj sobie torbe nie zaszkodzi:),ja to tylko dokladam do mojej. Mi w poprzedniej ciazy w szpitalu lekarz powiedzial ze nie ma ze dziecko sie napnie to macica ja mam caly czas tak. AAAJ wspolczuje ja mimo ciężaru w brzuchu nie czuje dolegliwosci ze strony pkeców za yo szereg innych tak:) Ola zapomniałam z jakiego powodu bedziesz niec cc? Poczatek jak sie zacznie to poczujesz w koncu :) Co do wielkosci brzucha mi moja nie przeszkadza najgorsze ze ciezko w srodku mi jest bardzo. Dziś mama przyjdzie do mnie troche, spalam beznadziejnie stres zaczelam sie marywic czy wszystko ok z malym bedzie ze taki duzy aj niech juz bedzie na zewnatrz:). Jedyne co mnie cieszy to to ze nie kupilam nic na 56, jedna rzecz tylko pewnie w szpitalu zostawie bo bedzie za małe. W weekend sobie brwi zrobie, paznokcie i moge zostac mama:). Dzis 24 mam spokojna glowe bo gin ma dyzur ja sie boje tych ludzi w szpitalu tacy gburowaci sa, ani pogadac ani nic tylko półsłówkami odpowiadają. Ciekawe jak to jest lekarz ma stresa przed cc czy wstaje rano idzie do pracy i tak na luzie:) Nie pytałam wczoraj o szczegóły chyba czasem lepiej nie wiedziec. A wiecie ze od poczatku ciazy czulam ze nie urodze sama. Oczekujaca biedulko obolała żyjesz?? Flavia jak czujesz ze urodzisz po weekeendzie to krzycz z porodówki:), bede na dole mow ze chcesz sale z dzhewczyna od duzego dziecka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
wczoraj zjadłam rożka, i dużego szejka z donalda - a m mówi,że może przez lody mam skurcze, bo "małemu zimno i się kurczy"- rozśmieszył mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia co do piwa moj sobie wczoraj wyją stało na szafce takie zimne az po butelce krople ciekły czekał sz otworzy a ja mowie nie pij dzis, boje sie i m do mnie nawet nie wiesz o co prosisz ale nie wypił wzią sok pomidorowy:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33ona- hehe nie no świetny tekst. Az mi się przypomniało że mąż mi wczora kupił takie fantastyczne lody z kawałkami czekolady. wczoraj troszkę zjadłam, dziś tez muszę koniecznie. mamoK- w razie co będę cię szukac. A jak masz na imię? w sumie to teraz myślę ze nie urodzę na dniach. dotrwałam juz do spokojnego terminu i mam wrażenie ze wszystko się uspokoiło, przede wszystkim moja psychika a to dużo daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej mamusie:)ja dzis noc jak nigdy,wstalam tylko o4na siku ale pozniej biodra zaczely bolec strasznie,niemoge lezec na boku wogole:/rece mi popuchly i sztywne.zjadlam sniadanie i niedlugo biore sie z m za sprzatanie i chyba lozeczko przeniesiemy.ja mam czesto skurcze ale czekam do niedzieli:)znowu mam ochote na cebule:)oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
33ona bylam w krus i mam komisje20.ale jak urodze wczesniej to wystarczy ze m zawiezie akt urodzenia dziecka i do tego dnia wyplaca pieniadze i zwolnien gin juz niemusi mi pisac.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekująca a terminowo na kiedy masz poród? ja rano jak wchodze na kafe to co dzien myślę czy będą wieści ze urodziłaś czy nie. a ty się ociągasz;) mamoK- w razie czego jestesmy umówione:) wytłumaczyłaś juz swojemu synkowi ze za tydzień wrócisz z braciszkiem? mam do ciebie jeszcze pytanie po porodzie sn jak jest obchód to trzeba pokazywac krocze? pytam bo teraz jak leżałam to na obchód weszło chyba z 15 lekarzy. bardziej komfortowo było by chodzic do gabinetu a nie tak przed wszystkimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×