Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość oczekujaca1234
ja dalam malemu4kropelki espumisanu do mleka i pruta ladnie,kopy juz2zrobil i jest usmiechniety tylko spac mu sie niechce a ja z checia bym poszla spac:)tesciowa mnie wkurza bo przyszedl orbiterek i juz komentarz ze pieniadze wydaje itp.asik a dawaj oslodzony koperek albo rumianek moj tez niechcial kopeerku pic bo niesmakowal i slodze troszke i pije ladnie a dzis sama wode mu dawalam bo odradzili espumisan i koperek.pediatra mowila ze kazde dziecko jest inne jedno je duzo inne malo niema reguly co do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
ja koper wloski sama pije, zeby w mleku sobie z cycka pociągnął, niestety ten espumisan u nas nie działa i daje ten sab simplex na kolki i wzdęcia, oczywiscie zmniejszoną dawkę 5 kropelek na smoczek jak ma bole i placze, od razu przechodzi i spokoj cały dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość marika
Jestem, i jeszcze nie urodzilam :) jestem ostatnia ehh s takim tepem mój maluszek będzie lipcowy hehehe dzis 4dzien po terminie i cisza:) pozdrawiam mamuśki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
gosc marika jeszcze do lipca urodzisz:)a lekarz niechce wywolywac jak juz po terminie jestes?agata ja go przepajalam koperkiem a teraz woda bede bo niekazali w aptece dawac espumisanu i koperku.ale juz sie nieprezy i zadowolony jest.poczatek ale malutki dzidzius a jakie slodkie zdjecie ze smoczkiem:)moj niestety nie chce smoczka wogole wypluwa i sie zlosci.powiedzcie czy wasze maluszki maja taka czerwona plamke na ciele?moj ma z tylu glowy ale lekarka mowila ze duzo dzieci to ma i samo zginie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość marika
Oczekująca juz nie chodze do lekarza od 38tc, nie chciala mi wypisać zwolnienia dluzej i juz do niej nie chodze, robie sobie regularnie ktg na izbie, jutro nastepne, mialam usg z przeplywami i na razie wszystko ok, mam liczyć ruchy i stawiac sie na ktg co drugi dzien i tyle, a jak sir cos będzie dziac mam przyjechać, wiec tak naprawdę nie ma mi kto zlecic wywolania, ale poki jest wszystko ok moim zdaniem nie ma takiej potrzeby, maluszek wie najlepiej kiedy wyjsc, martwie sie tylko tym ze duży będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Marika zwolnienie ozez wziac od lek rodzinnego na bole plecow itp wypisuja, 3dni wstecz mozna wystawic , oczekujaca ta kropka sie jakos nazywa dziubniecie bociana czy cos takiego to znika :) co do mleka moja roznie teraz mojego zjadla 60ml .., za bardzo nie chce dosladzac wody itp bo sie przyzwyczaja do smaku i potem zabki psuja sie i fermentuje to w jelitach , wczoraj po mocnym ulaniu (mozna powiedziec zwymiotowaniu raczej) to wypila troche wody , moja przez 3 dni przybrala 200g chyba musze przystopowac z mm heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
mi połozna kazała dawać espumisan i syrop zeby maly zrobil kupe, ale syrop pije ja, jak narazie robi jedna wielka na dzien takze ok. Asik a to duzo twoja mała wypija już, moj jak sie opije cyckami to jest ok, ale czasem musze dorobić i robie maks 60 ml mm, chyba ze daje samo modyfikowane bo czesto mi wszystko wypije z cyców to 80 ml maksymalnie a ma 2 tygodnie, wiecej nie wypija a nie wiem ile przybiera bo wizyte mam dopiero 3 lipca. Marika doczekasz sie, kazda z nas chciala urodzić a powiem Ci teraz też jest cięzko, mnie trapia problemy brzuszkowe, juz nawet nabiału nie jem,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To sporo Wasze dzieciaczki jedzą na raz. Moja ma prawie 3 tyg a więcej niż 60 ml nie zje, no może raz się zdarzyło 80 ml. Z tym, że kiedyś jadła co 3 godz, nawet do 4 czasami a teraz je co 2 albo i 1,5 godz. Może to i lepiej bo chociaż nie ulewa z przejedzenia. Marika na pewno już niedługo i na Ciebie przyjdzie pora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do brzuszka to ciągle dokucza, ale wydaje mi się, że jest już trochę lepiej, raz na dzień mamy dużą kupę. Kupiłam wczoraj bebilon comfort na kolki, wcześniej dokarmiałam zwykłym bebilonem. Ten na kolki zle się rozpuszcza i ma gorszy smak oby pomógł. Jakim mm karmicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusia09
Hej poczatek maleńki ten jasieczek :), dzis byla polozna maly wazy 5350g je tylko moje mleko juz wiem czemu mi szybko spadla waga moze 2 kg zostaly. Poczatek napisz co z twoja rana sie dzieje mi wczoraj chcieli zslozyc saczek i wylecialo duzo krwi wiec zaszyli i wydaje mi sie ze juz nie jest takie twarde . Bałam sie tej krwi:(. zrezta juz wszystkiego sie boje gazikow opatrunków mam dość:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ilonek te kilogramy które spadły to woda, reszta to tłuszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asik niby pielęgniarką jesteś....mleka masz full a karmisz sztucznym zapychaczem, mleko matki trawi się tylko w brzuszku a do trawienia mm włącza się cały organizm... dlatego taka różnica we śnie po zjedzeniu jednego i drugiego, ale skoro wolisz karmić mm twój cyrk twoje małpy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
Hej u nas tez dzis była położna, maluch waży 4.800. 300g przybrał w tydzień. od wczoraj dostał katarku i muszę mu odciągac bo strasznie się męczy w nocy, smaruje go maścią i leje sól fizj do noska. połozna mówila zeby poczekac 3 dni jak sam katar to powinno przejsc. chyba ze zacznie sie cos bardziej to do lekarza. mój tez ma ten dziubek bociana czy jak to tam taka czerwona plamka z tyłu. ja mam mniej mleka, dokarmiam na zmiane z cycem. mm zjada ok 90ml. mi tez waga spada jeszcze sporo zostało, ale spada. powiem wam że mój mały to lepszy niz silownia i dieta w jednym, czasem nawet zapomne zjesc jak ma marudny dzień. dopiero wieczorem sobie przypoominam ze od śniadania nie jadłam . brzucha już nie mam wcale. dziś kupie nawilżacz powietrza bo mamy suche powietrze w pokoju i na ten katarek mu bedzie lepiej. u nas brzuszek odpukac dobrze, jak mały chce bąka to zamarudzi a tak to ok. mamo K jak się sprawuje leżaczek bo widzialam na zdjęciu, czy twój mały lubi leżec, bo ja chce kupic ale się waham żeby mój chciał w nim leżec bo ten nasz synio to taki kręcony, normalnie żywe srebro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Gosciu a co ma do rzeczy czy jestem pkg karmie mieszanie raz tym rax tym a ona i tak nie najada co 2h sie budzi a z piersi je i je i po gidz glidna wiec jak mi dziecko wrzeszczy z glodu to nie zamierzam go meczyc :) i nie czuje sie przez tp gorszamatka wiec swoje zlosliwe docinki zostaw dla siebie i si nie mieszaj w cudze zycue chyba ze swojego ci bardzo brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Flavia, ja chyba mam podobny leżaczek co mamaK, bright stars, z taką funkcją,że sam sie buja. Ja dostałam go niedawno i mój maluch bardzo go lubi, czesto po jedzeniu go odkładam,bo jednak w nim ma wyżej główkę niż w płaskim łóżeczku czy wózeczku,wtedy moge coś zrobić, on popatrzy popatrzy i zasypia, uwielbia to bujanie... Podobno za dlugo to niezdrowo w takim leżaczku,wiec jak zasypia to czasami go wyjmuję i kładę do łóżeczka i tam dalej śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asik a może powinnaś bo dla własnej wygody faszerujesz córkę mm. Zycie mam i znam, ale jak czytam takie pierdoły to od razu humor poprawia się:) Pozdrawiam Mama karmiąca synka ze skazą białkową, mnóstwem alergii i nietolerancją laktozy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
to karm :) mnie nie bedziesz zmuszac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do asik
asik wez sie w garsc Twoje wpisy: mala sie nie najada albo mam słabe mleko więc jestesmy na mm cos ci sie pomieszło w głowie albo nie masz zielonego pojecia o karmieniu dziecka mlekiem z piersi. dziecko nie zawsze jest głodne czasem to jest silna potrzeba bliskosci albo silny odruch ssania spiaca krolewno masz dużo mleka a dokarmiasz mm i wbijasz sobie ze masz slabe mleko porozmaiwaj z pediatra albo polozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ze slowkie mdo asik
asik wez sie w garsc Twoje wpisy: mala sie nie najada albo mam słabe mleko więc jestesmy na mm cos ci sie pomieszło w głowie albo nie masz zielonego pojecia o karmieniu dziecka mlekiem z piersi. dziecko nie zawsze jest głodne czasem to jest silna potrzeba bliskosci albo silny odruch ssania spiaca krolewno masz dużo mleka a dokarmiasz mm i wbijasz sobie ze masz slabe mleko porozmaiwaj z pediatra albo polozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
mamok duzo michas wazy:)moj to drobinka wazy 4820a chudziutki aby policzki grube ma:)ja dzis pospalam do7.30ale w nocy byly2pobudki.bylam z malym na dworze ja rwalam owoce a on w wozeczku spal a popoludniu tesciowa z nim zostala i spi w foteliku.w niedziele zamowie mu lezaczek i aruzele do lozeczka wtedy bedzzie mail jak zaciekawic sie bo lubi sie rozgladac bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
My byliśmy dziś u lekarza bo Zuza strasznie się męczy 4 dzień mamy dwa rodzaje kropli na brzuszek,czopki z pvaracetamolem jak będzie bardzo źle. I na oczka krople z antybiotykiem bo wciąż strasznie jej ropieja. Moja waży 3700 pięknie przybiera (przy wyjściu 2960). Lekarz mówił że dzieci które dużo przybierają mają problem z brzuszkiem i z kupami bo dużo pokarmu i jelita nie dają rady. Jak dziecko coś boli trzeba dawać cyca bo dziecko umie tylko płakać i ssac i właśniemu ssanie pomaga dziecku radzić sobie z bólem. Tak nas nauczyła dziś pani doktor. Zobaczymy jak będzie w nocy. Ja karnie tylko piersią i jak widać po wadze pokarm jest super. Zuza już ma duże pucki na buzi i jest bardzo silna:-) Ja się czuje dobrze jeszcze krwawie,ile to jeszcze potrwa? Blizną super się goi i jest ladna,mam -10 kg i jeszcze 10 muszę stracić choć chce więcej. Ja ćwicze od 5 dni. Oczekujaca jak ćwiczenia na orbim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Gosciu albo kolezanko z forum co ty sie tak yczepila mnie haha tak ci zalezy na moim jarmueniu to ty wez sie w garsc ja jestem szczesliwa moje dziecko tez wybacz ze nue spelniam twoich wymogow dobrej matki :D mala caly dzien dostaje moje mleko jak nie starcza i w nocy bo nie odciagne to dostaje mm to sie nazywa karmienie mieszane sciagam 125ml mala zje to na dwue porcje co godzine pozniej juz nie sciagne az tyle wtedy milenka wrzeszczt z glodu a ja mam nue dac jej mm tylko dusic cyce zeby 5ml wyleciali ? Wez daj mi spokoj bo do swojej racji mnie nie przekonasz zeby kazde dziecko jadlo tyle mleka z piersi co moje to byloby super :) wiec nie martw sie o mnue i moje dziecko i mnie nie obrazaj bo skoro jestes matka karmiaca wiesz ze nie powinno sie nas denerwowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agu_27
Hej mamuśki ;) Jutro mój Staś będzie miał 4 tygodnie tak szybko minęło. Jak większość z was przechodzimy bóle brzuszka wczoraj odłożyłam nabiał i troszkę mu się poprawiło pierwszą noc przespałam :) Pokarmu mam za dużo jak ściągnę stanik to młodego zalewa po buzi po szyjce, krztusi się i denerwuje. Wypracowaliśmy metodę żeby brzuszek nie bolał i Staś wolniej pił ja kładę się na plecach a jego na siebie daję mu pierś a on leży na brzuszku. Przez to łatwiej mu popurkać i lepiej zjeść. Po porodzie 3 dni zważyłam się i byłam załamana bo zeszło mi tylko 4 kg czyli tyle co ważył mały. Teraz z dnia na dzień schodzi po trochę w sumie 10kg a chcę jeszcze 10-15 zejść. Ponoć dziecko powinno "wyssać" te kilogramy . Pisałyście o ćwiczeniach. Czytałam że po cesarce ćwiczenia brzucha można dopiero po pół roku.. Sama nie wiem co o tym myśleć. Wiecie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
My jeszcze w szpitalu. Naświetlamy Kube. Chyba zaczyna się przyzwyczajać bo mniej płacze pod lampa. Ale jak to możliwe ze przez dwa dni poziom biliburyny nie spadł? Dzisiaj trzecia doba. Coś nadal nie tak z karmieniem, mały je i je a się nie najada, po karmieniu potrafi zjeść jeszcze butelkę mm wszyscy się dziwią. Czytałam o efektywnym karmieniu piersią i wyprobujje w domu. Dzisiaj rozplakalam się na o chodzie a potem wylam i wylam, dobrze ze mój m mnie wspiera inaczej bym zwariowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agu_27
nomadic - a nie powiedzieli Ci żebyś na chwilę odstawiła małego od piersi? To stara metoda ale z tego co wiem to wszystkim pomaga przy utrzymującej się żółtaczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda bez log`
Hej, mamy pomozcie co zrobic gdy maly ma zatwardzenie i nie moze zrobic kopki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
magda ja jak mial zatwardzenie to dalam mu czopka wtey kupa poszla i byl spokojny.niestety jeszcze niespi a ja padam na twarz:/kasia orbitewrek wczoraj przyszedl i m zaczyna skrecac ale kazalam mu przestac bo maly wcale nie zasnie.od 13 do21.30zbieralam owoce a pozniej opieka nmad malym.jutro musze wstac o5i znowu owoce ale chociaz kasa wplywa na konto.jak dalej tak bedzie to sie wykoncze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Agu sama o tym wspomniałam bo wyczytałam w necie ale oni się nie zgadzają bo twierdza ze lampy pomogą. A one nic nie pomagają. Nic nie spada. Dzisiaj dłużej to może będzie efekt. Oczekują a to musi być ciężko Tobie. Daruj sobie może na chwile orbiterek bo i tak pewnie padnieta jestes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×