Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość Agata89R bez loginu
ciepla pieluszka mojemu pomaga na wzdęcia, mozesz spróbować, a kropelki może sab simplex, podobno bardzo dobrze działają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aa oglądałam dziś na yt filmik jak robić masaż shantala dziecku i myślę czy nie zacząć masować małej... któraś kiedyś pisała o masażu na kolki jaki to był? Stosuje któraś masaż? Pomaga to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie znam jakichś specjalnych technik masażu, ale wczoraj trzymalam małą i jedna ręką masowalam jej brzuch, tak jakoś nawet nic jej nie bolało. Zgodnie z ruchem wskazówek zegara kółka na około pępka. Trwało to ok 5 minut i Pola zrobiła z uśmiechem kupę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Znowu karmilan cyckiem :) a pozniej nadeszla po dwoch dniach kupa.. pampek nie wttrzymal cala body ona cala zarobiona podklad przewijak pozniej zdjelam pampers to druga porcja pozniej trzecia i bie wytrzymalam wstyd sie przyznac ale 5 raxy wyniotowalam haha tyle ze naszczescie nie bylo czym o dziwo sprostal moj maz sie wszystkim zajal teraz wietrzy sie pokoj a mala spi jak aniol hehe Biedne wy z tymi kolkami a te krople nie po.agaja ja jako dzuecko mialam takue straszne mama mowila mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
ja też nosze malego na brzuszku, i wtedy tak masuje brzuszek, jak zmieniam pampersa też wlasnie wokół pępka, trzeba wspomagać te pierdki i kupy :p moj też dziś dość tak walnął z rana, kolek nie ma na szczęscie, esmi a moze coś zjadłaś i go brzuszek bolał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
asik to wyobraz sobie jak u nas jednego razu była kupa po 7 dniach. matko mały miał aż do łopatek plecy umazane, całe uda, górą tez wylazło i powłaziła kupa do pępka nawet. do tego jak rozpiełam pampersa to zaczał wierzgac i wsadził w to nogę:P body gotowałam bo inaczej by były do wyrzucenia. tego dni 4x pod rząd robił i kazda była taka wielka. Teraz robi co 2 dzień mniej więcej, czasem codziennie to zalezy. My dziś jedziemy na bioderka, stresuje się. Teraz wszystko co związane z małym mnie stresuje bo się boje zeby był zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Flavia nawet nie chce sobie tego wyobrazac hahah ja stalam z miska a maz kazal mi wyjsc i sie ogarnac body mocze pozniej upiore bo teraz ide do okulisty a jutro mała ma bioderka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już wśród żywych,coś jednodniowego. Gorączka 38,5 a w nocy ponad 39 a dziś już ok rano było 38 i już git . Mała wczoraj co godzinę jadła może miałam gorsze mleko? Ja swojej maluje brzuch ale robiłam to za lekko dopiero mama mi pokazała jak,ale tak mocno się boję,a jak ona masowla zaraz mała pierdzila i kupa poszła. Nie umiem jej przestawić na spanie w nocy albo wstaje o 22 i do 1 nie śpi albo o 2 i do 5 nie śpi. Macie jakieś rady ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znów mam pytanie o odciaganie mleka skoro będę to robić jutro cały dzień,to jak zje z lewej to odciągnąć tylko z lewej czy z obu? Przepraszam ale nie wiem,jakby ktoś pomógł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda bez log
Kasia mi polozna radzila bym sciagala najpierw z jednej a za np3 godziny z drugiej i tak na zmiane i wg tej zasady robie, ale jak.mi braknie do 110 to dociagne sobie z drugiej, przed wiekszym wyjsciem sciagam z obu na raz. Mojemu tez schodzi skora z brwi ja buzie smaruje kremem oliatum. A co do spania to moze probuj w dzien wiexej dzidziusia przytrzymac?? Najgorzej jest jak dziexko sobie tak ustawi. A ja mam inny problem, tesciowa chce bysmy co dzien zostawiali lub przychodzili z dzieckiem co dla mnie staje sie uciazliwe. A jak mamy gdzies jechac z m to zjezdza sie rodzina do tesciowej i maly jestw ciaglym halasie bo jak 8 osob tiuta mu plus dzieci to jak.po takim dniu wezme go to w nocy ma takie nerwy ze dramat jest wystraszony i ciagle musi byc przy mnie... nie chce.go tam zostawiac i mowia ze jestem zaborcza . Musimy z m klamac co do tego za ile wrocimy lub kiedy nas nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruszynka33
Magda, z kąd ja to znam heheh moja teściowa powiedziała mi ze ona niebędzie zemną rywalizować heheh zaczeła beczeć jak wzieła małego na rece że babcia ciągle o tobie myśli paplała mu do ucha myslałam że mnie szlak trafi wogóle ona zaczeła działać na mnie jak płachta na byka ;-) wyskakuje ze swoimi mądrościami a ja się niedaje jak mnie coś wkurzy to jej dowale i się zamyka ja sobie niepozwole by mi ingerowała jak mam postępować z małym,bo najlepiej to by go zabrała od nas do siebie i wychowała po swojemu taka dziwaczka zniej :-) muj maż ustala granice zemną i muszą chcąć niechcąc się z tym pogodzić, a czy mnie obgada heheh mam to gdzieś! może twój mąż powinien postawić ich do pionu bo może niewiedzą że żle robią,wyczzują że ulegacie i potem to wykorzystują, czasami trzeba tak by zrozumieli,ja nie lubie się kłócić ale moi teściowie są bardzo ciężcy do życia i tak musimy z nimi postępować,na całe szczęście nie mieszkamy z nimi uffff:-) my młodzi potrzebujemy intymności i czasu by nacieszyć się dzieciątkiem a przedwszystkim spokoju! Zaraz pewnie mnie pocisnie gościu za ortografię i błędy heheh ale jestem zmęczona i staram się szybko pisać bo mały mi się rozbudza. Magda powodzenia z teściami ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Próbuje ją przetrzymać ale jak usnie to nie idzie jej obudzić. Jedynie jak chce jesc to daje wodę/rumianek żeby opóźnić karmienie bo główną nie zasnie A po każdym karmiwniu można coś odciągnąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Do mnie dzis tez tescie przyjechali niestety zadko sa bo daleko maja w sumie ale tescioea obiad przywiozla i mala tam ciagle sie zajmowala ale ja nie zazdrosna wrecz przeciwnie niech sie babcie ciesza :) ogolnie dzis duzo osob spotkalam i pozniej mala marudzila troche a jej sie to nie zdarza wiec mowie pewnie kolexanka zauroczyka bo dzieci nienawidzi stara panna i tesciowa jej uroj zdejmowala bo ja cyganka nauczyla hehe i powiem was inne dziecko po tym ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Asik czyli co kkonkretnie tesciowa robiła? Zdrada nam sekret:) Kuba dzisiaj caly dzień na cycu teraz strasznie zgryzl mi cyca i boli jak cholera. Miałam dzisiaj jakies naloty, nawrzeszczalam na starszego synka tak ze hoho i ryczalam do tego:( Teraz my się leczymy z odparzona pupa. Tak się patrzę na niego i myślę ze to przecież noworodek a wygląda 3-4 miesiące taki jest duży i długi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie z samego rana ja sie sie obudzilam snila mi sie tesciowa ze przyszla i zagladala do lozeczka a po przebudzeniu zauwazylam ze mala jest przykryta kocykiem a wiem ze zasypiala bez kocyka jestem pewna. kurcze az sie poplakalam tak mi sie smutno zrobilo ze tesciowa nie moze byc tu z nami. Chociaz wierze ze jest i czuwa nad nami. Dzis wraca corcia z wakacji od dziadkow z Pl juz sie doczekac nie moge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka kolka bez logowania
jak czytam o Waszych teściowych to wierzcie mi-zazdroszczę Wam!Moja teściowa przychodzi do nas 3-4 razy w tygodniu i do tej pory nawet nie dotkła naszej córci!Ona uprawia sobie u nas ogródek,warzywa,owoce i tym się zajmuje a nie nasza malutką..Wolałybyście taką sytuację?Napewno nie,bo jest mi przykro ze nawet na ręce jej nie weźnie,wogóle nie interesuje się nią.Jak urodziłam to kupiła 2 paczki pampers bo wypada.Nic poza tym.A miesięcznie mają we dwoje 3.800 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ;) wczoraj byliśmy na bioderkach i wszystko jest w porządku. Jak wróciliśmy do domu to 3 godz dla mnie wył i nie wiedziałam o co chodzi :( czy przyczyną może być, że się przegrzał bo wczoraj mocno grzało i nie wiem jak jego ubierać bo rano było chłodniej a później gorąco ... hmmmmmmm Ja też słyszałam o zauroczeniu ... i nie które ludzie mają straszne oczy , że jak zachwalą jakąś rzecz to później po prostu albo się psuje albo się niszczy. A co do dzieci to moja teściowa i jej mama to jakieś ziółka palą czy co jak np dziecko nie spokojne np wiszczy z byle powodu to się po takich sesjach się uspokaja. Mam nadzieje, że mój synuś dzisiaj będzie grzeczniejszy wczoraj skończył miesiąc , jak ten czas leci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda bez log
Kruszynka moj m ciagle sie z noa kloci ale ilez mozna potem tylko slyszy ze ma nerwice i tyle... Jolka lepiej nie miec ani nadgorliwej tesciowej ani takiej co ma wywalone... U nas nie mowi sie ze "zauroczy" tylko "urzeknie" u nas to sie sciaga bobasowi spodenki lub body i pociera twarz..hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuchatka Polę ubieramy w sukienkę do chrztu w kolorze ecru. U nas chrzestna kupuje strój dla dziecka, ale że nasza chrzestna jest za granicą i przyjedzie dzień przed wysłała teściowej pieniążki i my już po zakupach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
co do tesciowych moja byla wczoraj tez nosila itp ciagle z mala heh ale ja nie jestem zazdrosna wrecz przeciwnie niech sie zamuje jak chce a ja odpoczne :D nie chce ograniczac kontaktu z babcia :) z koleji i natarczywa i nieinteresujaca sie dzieckiem babcia sa rownie nie fajne ;/ ale dziewczyny pomyslcie ze wy tez kiedys bedziecie tesciowymi i tez bedziecie chcialy za pewne przebywac jak najwiecej z wnukami bo to radosc dla babci :) Ja do chrztu musze przymierzyc sukieneczke szwagierki coreczki jak bedzie dobra to w niej pojdzie ale nie wiem bo to 56 ale sukienka to inaczej niz body czy spiochy wiec podejrzewam ze bedzie ok , ale szczerze nie podobaja sie mi sie te chrzcielne ubrania ;/ zebym nie miala tej sukienke ubrala bym w jakas fajna jasna sukieneczke ogolnie bym skompletowala sama bo te do chrztu to tak zrobione ze dzieciak sie gotuje w nich przewaznie sztuczny taki nieoddychajacy material i takie to lekko odpustowe jak dla mnie ;/ ale kazdy ma inny gust

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena111
Dziewczyny szczepicie skojarzonymi czy normalnymi szczepionkami? Tylko obowiazkowymi czy zalecanymi tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
Hej dziewczyny. My po usg główki szczęśliwi, wszystko prawidłowo więc do poradni już nie musimy chodzić. Moje szczęście teraz śpi, powinno wstać około 18, miał dzisiaj marudny dzień. Ale już wiem że jak dzień pełen wrażeń, to wieczór paskudny a i poranek nienajlepszy. Dzisiaj byłam pytać o zapisy do innego lekarza pediatry, na szczęście są. Czy was też bolą kolana????? Od tygodnia czuję ból, szczególnie rano zanim nie rozchodzę. A mamuśki pomóżcie, Bartuś ma jakieś krostki na uszkach, zboku główki trochę na buźce. Co to może być??? Neonatolog kazał mi prać tylko w proszku bez płynu do płukania, pediatra zabronił mi spożywania mleka. Dodam że na buzi jest najwięcej na reszcie ciała są jakieś pojedyncze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
a dodam jeszcze ze bylam dzis na bioderkach wszystko super za 2 mc kontrola klasc na brzuchu po kilka razy dziennie na kilkanascie minut na pleckach bron Boze na boczkach -czyli jednak to prawda .,.. , i jak odbijamy po karmieniu to nie trzymac za pupe tylko jakby na reku pod kolanami i nogi podgiete jakby siedziala jak zabka , Sisilka dobrze ze ok, z wysypka hm wszystko moze byc a jak kupki ok? nie ma kolek błyszczacej suchej wysypki? sluzu krwi w kupie bo to objawy nietolerancji sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×