Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość
33ona jesli karmisz piersia to napewno nie jest okres ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
33ona ja tez już mialam okres.przy karmieniu piersią moze nie byc owulacji ale okres niestety jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda91 bez log
Hej mamusie. Ja sie dzisiaj wyspalam jak nigdy maly usnal ok 21 i wstal o 1.40 5.30 I teraz o 8.30 jadl i poszedl znowu spac ale to pewnie efekt szczepienia, chociaz wczoraj nie spal caly dzien praktycznie. Nie moge sie doczekac kiedy bedzie wstawal raz w nocy albo wcale hehe:-P u mnie wreszcie leje bo juz te upaly nas konczyly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Magda, juz niedługo zobaczysz :-) U nas juz w sumie tak jest, jutro zaczynamy 10 tydzien i mały zasypia przed 22, budzi sie w nocy ok 3ciej a potem ok 6:30, więc mozna powiedziec, ze budzi sie raz w nocy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
****Szczepionka 3w1 w mojej przychodni kosztuje 110zł nazywa się INFANRIX - DTPa ****Szczepionka 5 składnikowa zawierająca DTaP to INFANRIX -IPV + Hib oraz PENTAXIM ***SzczepionkA 6 składnikowa zawierające DTaP to HEXACIMA oraz INFANRIX Hexa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny, gratuluję maluchów. Jestem mamą lutową 2012 i mamą majową 2014 oczko.gif . Jestem też naukowcem i razem z dwiema położnymi prowadzę blog ekspercko-rodzicielski www.mataja.pl Piszemy o tym jak rozwój i wychowanie małego dziecka widzi nauka. Zapraszam Was serdecznie do lektury i dzielenia się z nami własnymi doświadczeniami - piszemy o rzeczach których raczej na innych polskojęzycznych stronach nie znajdziecie bo nasza misją jest wspieranie świeżo upieczonych mam na ich macierzyńskiej ścieżce - zapraszam! www.mataja.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Gościu,dziękuję za polecenie bloga, już widzę,że jest świetny! Biorę się za czytanie!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My juz po szczepieniu... dałam małej 1/3 tego czipka przed. Płakała bardzo a ja razem z nia dobrze że tata był z nami bo był z małą kiedy ja wyszłam z gabinetu przy drugim wkluciu :( potem dałam cyca i sie uspokoila :) teraz spi zobaczymy co dalej będzie... Ja w ogóle nie wiedziałam że są szczepionki 3w1 :/ Blog rzeczywiscie fajny przeczytałam dwa posty a dalej sie nie da coś sie zacina na stronie chyba a szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Hej ja z doskoku podczytuje bo postaniwilam troche mniej na necie siedziec na rzecz milenku ale ona i tak tylko je i spi siedze na laweczce i opalam nozki upal ble nie lubie az tak , a te 3w1 to u taj sa 3 uklucia tyle ze zwykle dtp z sanepudu mozna zastapic ta platna ona ma acelularny krztusiec i nie zawiera sr konserwujacego tiomersalu ale jak placic tyle za jedna i miec 3uklucia to rozsadnuej brac 5lub 6 w 1 :D dziewczyny czy wasze dzieci zawsze zjadaja po 100 gliwnie corki bo raczej mniej jedza ? Moja ma 5tyg i rzadko kiedy 100zjafa zasypia odrazu podczas jedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca bez log
Gosciu zle piszesz. Ewinka 3w 1 czyli jedno uklucie gdzie normalnie sa trzy. Jedna dawka kosztuje 115zl, a jeat ich tezy cYli wychodzi ponad 300zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda91 bez log
Asik juz wiem co czulas jak twoja mala zrobila mega kupke... dzis moj przebil sam siebie trzy pampersy po kolei zapelnil, bylam sama i mnie cofalo non stop masakra:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Nadal nie rozumiem szczpionki 3w1. jeśli szczepimy na 6chorob to w przypadku 5w1 mamy 2 uklucia,bo 5chorob+żółtaczka, a 3w1 to tak jak 6w1??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
ja wogole nie wiem skad sie wziely na forum te 3w1 haha albo jest 6w1 albo 5w1 i obejmuja nastepujace szczepienia przciew chorobom: 6w1 -błonica -tezec -krztusiec -wzw b -polio -hemofilus influenze 5w1: krztusiec tezec blonica polio hemofilus influenze 3w1 jako szczepionka Infanrix DTP-a zawiera : błonica tezec krztusiec (acelularny), refundowana jest dla 6latkow , a jesli ktos chce szczepic sanepidowskimi a chce uniknąc szczepionki DTP sanepidowskiej ktora nie ma krztuscia acelaluarnego i zawiera pochodna rtęci - tiomersal , moze sobie zakupic Infanrix dtpa ale nie zmienia to faktu ze dalej infanrix dtp-a stanowi jedno uklucie a nastepne dwa stanowi wzw b i szczepionka act-hib lub hiberix (p/hemofilus influenze) wiec jesli ktos ma jedno uklucie zamiast 3 ma szczepionke 6w1 a , jesli dwa uklucia na pierwszej wizycie a pozniej juz po 1 to ma 5w1, nie ma czegos takiego jak 3 w 1 bo chorob przeciwko ktorym szczepimy jest 6 o i koniec kropa :) moja robi kupe co 2-3 dobe taka ze musze zmieniac w trakcie pampersa heh juz przywyklam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
a juz zrozumialam chyba w czy tkwi nasza forumowa zagwozdka heh dziewczyny pisza nie ze 3 choroby w 1 ukluciu tylko ze 3w1 jako ze 1 uklucie zamiast 3 , czyli mowia o ukluciach a nie a ochorobach przeciw ktorym sie szczepi :) tak sobie to nazwaly ale suma sumarum mowi sie 6w1 przy jednym wkluciu albo 5w1 prezy dwoch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli ile kosztuje ta skojarzona szczepionka 5w1 lub 6w1 , czy któraś szczepiła tylko na te podstawowe? Na które w końcu jest nagonka typu autyzm itd.,itp.? na te skojarzone tak?Nie wiem co robić , umawiając się w przychodni na szczepienie muszę byc zdecydowana i dostane recepte tak?/ANNA/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka kolka bez logowania
50 zł.księdzu za chrzest to trochę za mało.My daliśmy 200 zł.Jeśli chodzi o triomersal,czyli rtęć w tych bezpłatnych szczepionkach to jak najbardziej ją zawierają.Po szczepieniu weź opakowanie i przeczytaj skład.Niby pielęgniarka powiedziała,że są bezpieczne ale rtęć odkłada się w organiźmie.Szczepionki skojarzone nie zawierają rtęci.Ale ja sama bede szczepic tymi bezpłatnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaolka kolka czemu zdecydowałaś się na te bezpłatne?/ANNA/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mama przyniosła pięknego arbuza, czy karmiąc piersią mogę zjeśc?/ANNA/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
mozesz jesc arbuza. Ja szczepiłam bezpłatnymi, zastanawiam się nad szczepionka na meningokoki. brzuchatka przesliczna sukienka. ja zastanawiam się nad tym środkowym ale inna czapka bo ta mi się nie podoba. http://allegro.pl/garniturek-ubranko-do-chrztu-grzes-3-kolory-r-74-i4441413756.html Nie mam pojęcia ile u nas się daje na chrzest księdzu mysle ze od 100-200zł ale jak dla mnie to 200 za dużo. ja będę zamawiac ładne zaproszenia i damy rodziinie na początku sierpnia, wtedy tez poprosmy chrzestnych. jezu ja tak mysle w co ja się ubiorę, nie jestem zadowolona ze swojej figury, waze 70kg, a zawsze wazyłam nie więcej niz 60, a do ślubu to nawet 54 bo się odchudziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja często jem arbuza i jest ok. Ja mam dziś słabszy dzień jakiś,może przez pogodę chłodno i pochmurnie. Trochę pocwiczylam ale nie mogą się zabrać za bieganie i dziś bieganie odpuszczam. Do tego mam jakiś wilczy apetyt.może jutro będzie lepiej... Moja dziś mało śpi,to sobie lezymy i patrzymy na siebie:-) Flavia ja mam +8 kilo i za nic nie chce być mniej a nie chce diety przy karmieniu a wcale dużo nie jem jakieś 1500-1800 kcal. Mam taka jedną sukienkę ładną czarną i chyba w niej pójdę ale muszę kupić bieliznę wyszczuplajaca bo brzuch odstaje:-( Coś dola łapie,nie chudne,mąż jest rzadko w domu bo pracuje po całych dniach,jakoś mi tak smutno dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia fajny komplecik ten kaszkiet rzeczywiscie chyba u takiego malucha nie bardzo sie sprawdzi... Ja chyba juz waze tyle co przed ciążą nie wiem doklafnie bo sie nie wazylam w ogole dopiero jak zaszlam w ciaze to u lekarza Ale nie we wszystko wchodze bo chyba biodra zzostaly szersze i żebra tez mam jakies szerokie nie wrocilo to do dawnego stanu... dziwne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej flavia- ja też ważyłam ok.60kg, a teraz 70kg.i ta waga nie spada :( mam 180cm,ale i tak zle mi ze sobą -jem dużo, to fakt,ale zawsze dużo jadłam, ba , nawet więcej jadłam przed ciążą i to niezdrowo wstyd przyznać - mój mały przechodzi na pampersy nr 2 :) bo kupa wychodzi mu na plecki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
chrzest planujemy na koniec sierpnia,ale prędzej wrzesień.Tata będzie miał operację,więc chcę żeby był już po niej.Małego chyba normalnie ubierzemy, bez extrawagancji:) czy w kościele katolickim jest możliwość chrztu w domu?i ile to kosztuje? bo mój mały prawdopodobnie się rozwyje, on tylko jak śpi to nie płacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bezs log
33ona co do chrztu w domu to raczej watpie bo chrzest to wprowadzenie tez m.in do " kosciola " zorientuj sie co do santany bo wiem ze kolezanka sie orientowala to jest limit czasowy 7h jak duzqa impreza to troche lipa ;/ a pampersy chyba 3??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×