Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość flavia
magda ale jak można odmówic bezbronnemu dziecku chrztu jesli rodzice są wierzący, mają wszystkie sakramenty i chodzą do kościoła? niech mi to ktoś wytłumaczy bo ja nie rozumiem. chyba księdza widzimisie nie ma nic wspólnego z chrztem dziecka. on nam odmówił bo miał nerwa że nie zarobił na naszym ślubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
flavia ale glupi ksiadz,to jest jego obowiazek a nie widzi mi sie:@zal poprostu oni patrza na kase tylko,moj kolega uczyl sie na ksiedza i mial miec prymicje miesiac temu i zrezygnowal.wiecie ja mam problem bo od kilku dni boli mnie okropnie brzuch tak jak w ciazy i po porodzie niemoglam usiasc na tylku bo brzuch bolal tak i teraz mam.a do mojego gin jest kolejka okropna i chyba wybiore sie prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I dlatego coraz więcej ludzi nie chodzi do kościoła przez tych księży ... Flavia koniecznie napisz skargę do Kurii za ZPO ( za potwierdzeniem odbioru ) albo dodatkowo jeszcze zadzwoń. To jest absurdalne dlaczego księża nie chcą chrzcić dzieci , albo ślubu dawać u nas był problem bo ślub u nas był w piątek 16 sierpnia 2013r i mój proboszcz odmówił ale na szczeście męża i to po znajomości zgodzili się bo tak mogłabym pomarzyć o tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
oczujuąca może dostaniesz okres i dlatego boli. mnie czasem tez brzzuch boli jak na okres. raz miałam nawet lekkie plamienie. Jesli chodzi o kase to chcielismy dac 200zł za chrzest, my zawsze dawalismy datki na jakies zbiórki, po kolędzie dostawał 100zł to ręce zacierał bo u nas przewaznie dają mniej wiec to nie o to chodzi ze bysmy mu nie dali. On się zrobił po prostu głupi i chamski, wydarł się na nas że ślub bralismy gdzie indziej to mamy sobie tam isc. Ja oniemiałam, szczęka mi opadla do samej ziemi.Nie wiedziałam o co chodzi i jaki jest powod. wiem ze ma obowiązek udzielac sakramentów i udowodnie mu to ale więcej już tam nie pójdziemy. Wiem ze kościół nie jest niczemu winny ale nie wejdę tam nigdy chyba ze zmienią księdza. będziemy chrzcic w kościele w mieście obok naszej wsi. I obiecuje sobie ze ten cham juz do mojego domu po kolędzie nie wejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia i bardzo dobre podejście :) My zapisaliśmy się do parafii bo od nowego roku mieszkamy w swoim m i kurcze się nie zapytałam ile w tej "naszej" parafii kosztuje chrzest :P u nas w ogóle dziwnie bo chciałam bratową wziąć za chrzestną to nie pozwolili bo rozwódka ale kurcze każdemu mogło źle wyjść w życiu ... ale powiedział, że chrzciny w każdą niedziele o godz. 12:30 a gdyby byśmy nie mieli normalnego ślubu to pewnie w zakrystii lub w sobotę... - MASAKRA !!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Flavia ja znam taka sytuacje , ale facet zadzownil zazadal od ksiedza pisma ze nie ochrzci dziecka i postraszyl ze te pismo wyladuje w kurii przed uprzednim telefonem a nawet jak bedzie robil dalej problemy chetnie zainteresuje sie tym lokalna gazeta :) ksiadz zamknal sie i ochrzcil :) ja wymiekam moja juz naweet cpo 1,5h je ;/ jestem cala zgrzana z nia zalozylam sukienke i nie pasuje jej ona nie znosi sukienek nie wiem jak to bedzie chyba zamowie cos lzejszego bez falban i z bawelny bo ona bedzie w tym plakac , najchetniej by poszla w body taka jest ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
asik ale ja juz nie chce zeby on mi teraz chrzcił dziecko bo wiem ze zrobi to ze zloscią i byle jak. ochrzcimy u normalnego ksiedza. chce mu narobic kolo dupy. napisze skarge, tylko boje sie ze on sie tego wyprze albo cos takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej dziewczyny jadziś karmiłam małego w samochodzie piersią, musieliśmy sprawy pozałatwiać na mieście -dziś w Biedronce promocja pieluszek Dada 25 zł/opakowanie przy zakupie 2 opakowań.Wzieliśmy 4 opakowania trojek -mały dziś dał czadu w nocy 2,5h - ja chrzczę dziecko w kościele katolickim, bo baciuszki w cerkwii to dopiero lecą na kasę.Ksiądz to taniocha.Sama jestem prawosławna to wiem co mówię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
u nas chrzest 120zl dzis mierzylam jej sukienke nie wiem czy dam rade jej ja zalozyc na chrzest bo ona sie denerwuje w sukienkach a juz jak zalozylam taki kapelusz to wogole i rajstopki ona nie przyzwyczajona to tak goroacego ubierania , a mojej szwagierki corka rok temu 13lipca byla ubrana w ta ukienke zrekawkiem krotkim na to bolerko dlugie czapka rajstopy a w domu okien nie otwierali ;/ masakra teraz zaczelam spisywac to wychodzi mi od 12-14 karmien na dobe to chore ... nie mam juz sil i pojecia co z nia sie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
dziewczyny jak długo po zdaniu papierów czeka się na becikowe? jakieś zawiadomienie jeszcze wysyłają, czy od razu przelew na konto? i ile dokładnie wynosi ta zapomoga na pampersy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
u mnie 7-8 karmien butelką po 120-140ml i ok 4x cyc po troszku bo duzo nie ma mój nie cierpi czapek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda91 bez log
Asik to strasznie duzo razy ja karmisz? Ja karmie 6-8 karmien od 80 do 125 je najczesciej 110 i klusek taki w sobote konczy 8 tygodnii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
asik- to proste -mała chce pić, taki upał. mój też tylko cyca dostaje, nie dopajam wodą.karm ile mała chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
33ona z tym ze daje jej przed kazdym posilkiem wode rumianek itp i go nie chce wogole pic :( pluje i wiszczy dopiero jak wsadze jej mleko to szczesliwa ;/ kiedy jej sie to ureguluje :( no ale wasze dzieciaczki zjadala nawet po 140 heh moja nigdy tyle nie zje , najwiuecej jadla 115 ale duzo ulala ona potrafi i 40zjesc , ja bym wolala zeby zjadla 130 7razy na dobre naprawde uwierzcie mi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
asik- sory bo słabo pamiętam Ty karmisz swoim mlekiem czy mm? expertką nie jestem, ale wiem,że dziecko instynktownie wie najlepiej:) ile trzeba mu pokarmu.Mój jest obżartuch i je bez opamiętania aż ulewa i to dużo. Natura robi swoje:) bo byłby kluska, albo małe sumo. Ja na Twoim miescu rumianek bym wciskała jakoś między karmieniami, a jeśli chcesz przed karmieniem to uwierz - wystarczą nawet 2 łyżeczki! jak mała nie chce to nie trzeba. -u mnie jak widzę,że mały obżarty- bo on w ciągu max 6min. wysysa pierś-z zegarkiem w ręku....i jak pózniej się bawi brodawką- to go odstawiam nawet jak wiszczy- noszę na rękach, zabawiam itp. usypiam...a po 15-20 min. sam znowu woła jeść- to go z powrotem do tego samego cyca i ssie ten lepszy pokarm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
czasami myślę, co mój m sobie myśli o mnie, ja ciągle gadam do mojego syna. Pawcio teraz mówi-"au"i "agu".Coraz lepiej trzyma główkę.walczy ze mną jakmusi beknąć i odpycha się ode mnie i główkę trzyma, tylko się chwieje. Rano kładę go na brzuszku i wtedy tak podnosi główkę,że wygląda jak mały lew:) popłakuje sobie, bo robię to przed jedzeniem, ale jak jest średnio głodny. Długo go nie męczę, ale fajnie widzieć jak ćwiczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
Cieszy mnie fakt jak sobie o poranku popierduje,aż mnie budzi:) i cieszę się jak zrobi kupę, wtedy mam pewność,że wszystko dobrze:) aha i moje pytanie- dziewczyny jak dużą kupę robią Wasze maluchy? położna mówiła,że wszystko ok,ale w szpitalu jak byłam, to dziewczyny mówiły,że te kupy są tak wielkie,że kilka pampersów zużywają do jednej "partii" -mój mały jeszcze 6 tyg. nie ma, objetościowo to może 2-3 łyżki stołowe nafajdoli. Czytałam,że jak mało kupy robią niemowlęta,ale przybierają na wadze, to znaczy ,że dużo pokarmu trawią prawie na maxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmi90
33ona mój różnie raz gęste raz rzadsze, raz większe raz mniejsze :P ale najważniejsze, że fajdoli ;-) asiq mój pije koperek na początku fakt nie chętnie ale teraz pije całkiem całkiem :) mam jeszcze hippa na łatwiejsze trawienie więc jutro będę mu podawać :) A mój jakiś się odmienił np wczoraj poszedł spać po 21 i wstał o 4:20 aż mój m był zaskoczony i chciał jego budzić na karmienie :p a ja mówie, że nie po co, dziecko wie kiedy wstać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33ona i asiq gdzie zamawiacie torta ? bo chce zamówić i troche się zastanawiam gdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
33ona ja czekałam na becikowe ok 3tyg dostałam w piątek Asik pic chce Milenka pewnie, mój Kubuś juz z tydzień wisi na cycu ale i śpi tylko z cycem tak jak pisała Mamakubusia i u mnie tak samo. Dziewczyny u nas to będzie problem bo my ślubu nie mamy:) pierwszego syna ksiądz nam ochrzcił nawet dal dyspensje na spowiedź i komunie bo chcieliśmy później i tak się pobrać ale do tej pory tego nie zrobiliśmy nie wiem czy nam małego wogole zechce ochrzcić, ale my jak coś to pod koniec roku teraz nie da rady. A co do karmienia mój Kuba ma cala buzie w potowkach, non stop by ssal a jest gorąco i buzia cala w krostkach. Znowu zaczyna się denerwować i marudzić. Dzisiaj wypił 60ml wody, żalił cycem zaczął się denerwować i znów 60ml wody i żalił cycem i dopiero przysnal trochę w wózku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
esmi- u mnie zawsze są 2 opcje: Kryszeń lub cukiernia Kinga- przy Mieszka I. Możesz się śmiać,ale w Auchan tak jak kiedyś były torty margarynowe i ohydne ostatnio są dobre-przysięgam- bym nie poznała,że to z Auchan.Zmienili składy.2 razy już jadłam z Auchan.Raz zamówiłam na imieniny Taty- i nawet rodzinka się nie "zczaiła". Tylko ja nie będę ryzykować raczej już na chrzciny, bo może w Auchan to przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
asik to jakas masakra, twoja cora tylko je:) ja bym sie wybrała do pediatry, a juz napewno probowała zmienic mleko jak karmisz mm, jesli piers to ok, dzieci tak maja to normalne. Moj tez czasem wyje po 2,5 h do mleka, ale daje wode a jak juz jest wrzask daje mleko, 120 ml ale mysle zwiększyc dawki bo mi glodny, u mnie kolo 8, 9 karmien, zalezy czy z nim wychodze, czy nie ale wode tez daje, ale nie przybiera za wiele wiec tyle mleka potrzebuje, pijemy hipp i tez mam wrazenie ze on sie nim nie najada ale boje sie zmienic bo mu smakuje i słuzy. Mi też robili problem z chrzscinami bo nie mamy slubu, ale w towim wypadku flavia to jest jakas paranoja, ja juz nie wiem co ci księza sobie wyobrażają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Agata tak to masakra haha :) pytalam wszystkich lekarzy jakich znam kazdy mowil ze dziecko nie zna schematu zywienia i nie jest maszyna wie ile mu trzeba i kiedy i jesli tyle jej trzeba robi normlane kupy nie placze z bolu brzuszka tzn ze jest glodomorem porpstu heh i mam ja karmic jak chce , daje jej rumianek przed kilka lykow pociagnie zanim sie zorientuje wiec moze jej starczy tyle dzis juz bylo 9 karmien licze od polnocy wypila 640ml jeszcze pewnie ze 3 karmienia beda ... Esmi ja torta nie zamawiam ale kryszen racja , kinga ladne dobre ale drogie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez log
no to asik nie masz sie czym martwic, ale ciezko cokolwiek zaplanować, a ma w nocy jakas dluzsza przerwe? 33 ona moj tez robi male kupy tzn rano wieksza, potem mniejsza, nigdy nie ma tak ze wylatuje z pampa, ale on jest wielki, takze widac ze mu to mleko sie wchlania chyba bo wygląda na 3 miesięczne dziecko jak nie lepiej, długi jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
33ona moja tez taka kupe robi na 3 pampersy bo robi kilka minut wiec zeby nie lezala w tej kupie i sie zmiescila to w trakcie jej zmieniam ze 3 razy i robi co 3 dni Agata wlasnie zupelnie nic nie mozna zrobic :( w nocy cos to co 2h ogolnie najdluzsze przerwy to raczej 2,5 h niz 3 , bo 3 to napawrde zadkosc chyba ze na spacerze jest dziewczyny szukajace sukienki na chrzest co sadzicie ladna delikatna i koronka na dole slodka tylko moglby byc bialy kwia allegro.pl/sukienka-chrzest-r-56-50-obnizka-okazja-i4449160933.html zakladacie rajstopki do sukienki czy skarpetki? buciki etc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Część mamy:-) W końcu przeczytałam was:-) My w sobotę byliśmy u brata na 30.było jakieś 30 osób ale o 21 się zmylismy,mąż się oczywiście opil ale nic nie mówię bo non stop po12robi,niech coś ma. Ale w niedzielę był chory i stwierdził że nawet piwa nie tknie :-) W niedzielę byliśmy nad zalewem pół dnia no kocyku mała cały czas spala chyba zadowolona była:-) Flavia u mnie był kiedyś chory proboszcz,każdemu pod górkę robił,odmawiał nawet pogrzebów a pierwsze o co pytał to kasa. teraz jest super ksiądz,pytalam o cenę chrztu a on że nie ma cennika chyba że ktoś chce to można dać ofiarę na kościół,więc dałam mu 100bo to zadna dodatkową msza. Poprzedniemu bym nic nie dała. Moja je chyba 9razy,czasem zje polezy 20 minut i znów ryk i dojada ale to liczę jako raz. Już waży 5kilo:-) i od dziś dady 3 :-) Dziewczyny ja w szpitalu dostałam wit d dla niej jeszcze mam 8 kapsulek ,do kiedy się stosuje? 3 miesiące?więcej? Ja od jutra zasuwam na rolkach:-) a waga ani drgnie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Kasia wit d mozesz dawac cale zycie w naszym klimacie i nie zaszkodzi , wit k nie potrzebna juz pozniej a ile ma juz Twoja córcia > ja swoja wazylam w piatek Milenka miala wtedy 5tyh i 3 dnito wazyla plus minus ok 4860 na tydz przybiera do 300g wiec mysle w ten piatek juz bedzie lekko ponad 5kg heh a czuje juz ten ciezar ale ona chuda ma takiedlugie chude nogi hehe smiesszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
asik-mój też ma chude nogi, waży 5kg już na pewno,ale my dopiero 2 pampersy zaczęliśmy a kupa wycieka bokami przez otworki koło nóżek.On na serio ma chudziutkie nóżki, chociaż i tak moim zdaniem grubiutkie się robią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
G

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×