Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość
do Ilony : ty sie dziwisz, że ci córka nie chce jeść jak dajesz jej 170ml mleka to dla tak małego dziecka to aż pod korek wiadomo ze zanim to strawi to Ci później będzie jeść mniej...więc Twoje zmartwienia raczej są niepotrzebne nie pisze tego złośliwie ale przeanalizuj sobie im więcej jej wpychasz tym ona mniej chce jeść... do flavia : jednak widać ze tuczysz syna żeby dziecko 3 miesięczne zjadało ponad litr mleka !! tak jak mówiłam mój syn jest prawie taki jak twój i nigdy litra mleka nie zjadł ;/.... szkoda tego biednego małego żołądeczka już mu tak rozepchłaś, że tego sie nie da odwrócić i Twoja pediatra jest mądra, chcesz żeby później dzieci się śmiały z Twojego syna ze jest gruby?? , że na wf-ie nie nadąża za innymi? szkoda mi go , ja byłam gruba i wiem co to znaczy dla dziecka, matka z babką mnie właśnie tak tuczyły a ja jadłam i uwierz mi nie pisze Ci tego złośliwe naprawde życzliwa mama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
esmi my kupilismy taki tańszy nawilazacz za stowe ale teraz nie właczamy bo z niego takie zimne powietrze ze zimno nam, dobry był w upały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny my na 11.20 na szczepienie. Zuzia wciąż marudzi wg mnie idą jej zeby drapie się po dziaslach palcami,grzechotkami wszystkim co ma. Muszę dziś zapytać o to. U nas jak zawsze kupa z rana. Zuzia gadatliwa ale żadnych nowych odgłosów nie słyszę,czasem po kąpieli się majgnie z brzucha n plecy ale chyba nie wie jak to robi bo taka zdziwiona jest wtedy. Główkę trzyma ładnie jak ją odkadam jest sztywna,w sensie nie wygina się w dol,ale leżeć już nie chce. Flavia mojejnos oczyszczam rano i wieczór i to chyba nie katar a suche powietrze. Za to ją mam mega katar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej nomadic- strogonow- niezbyt wierne odwzorowanie: półtorej piersi kurczaka w kostkę, marchewka, papryka, trochę cukinii-ale nie dużo, kukurydza-pół puszki, ja dałam 2 małe ziemniaki i wszystko zabielić śmietaną zmieszaną z łyżką mąki(w talerzu dobrze wymieszaj), dałam też natkę pietruszki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w sypialni mam cały dzień otwarte okno na całą szerokość i wstawioną siatkę przeciw owadom.Tak więc jak kładziemy się spać bo jest świeżo,chłodno i powietrze nie jest suche.Mąż pojechał z chłopcami na rozpoczęcie roku a ja z malutką w domciu.Pada deszcz,zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu 170 ml zjadła pierwszy raz w swoim życiu :) Zrobiłam z ciekawości więcej niż zazwyczaj, ponieważ od kilku dni o 8:00 wypijała do cna i miałam wrażenie, że zjadłaby jeszcze. Do tego postanowiłam zrobić po tym karmieniu dłuższą przerwę ( 4 godz ), więc dziękuję za troskę, ale zupełnie niepotrzebnie :) Poza tym na mleku hipp wg schematu żywienia ( wiem, wiem, że jest tylko orientacyjny :) ) jest napisane, że dziecko w 3 miesiącu życia ( który moja córka lada moment skończy i zacznie 4 )może zjadać 5* 170 ml na dobę. Podejrzewam, że tym jednorazowym incydentem nie zrobiłam jej krzywdy, szczególnie, że od godziny słodko śpi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam swój przepis na strogonofa :) Kg mięsa ( w przepisie wołowina, ale ja dodaję schab lub karkówkę ), 2 cebule, 30 dag pieczarek, 2 kostki bulionu wołowego, pieprz czarny, sól, 2 łyżki koncentratu, 2 łyżki musztardy, śmietana.Ta ilość na 3 litry wody. Mięso pokroić podsmażyć, podgotować. Potem cebulę i pieczarki podsmażyć wrzucić do wywaru. Na koniec dodać koncentrat, musztardę, doprawić, zabielić śmietaną. Ciężka zupa, ale od święta uwielbiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
hejka , ja wczoraj nie odzyskalam zdjec z karty sd tych małej z mężem wszystkie mozna bylo odzyskac a tych nie - jakis diabeł czy co heh u mnie juz mala gotowa co 2,5h jesc 130 ;/ zaraz znowu dojdzie do tego ze bedzie jadla co 2h tylko 130ml ;/ , na bebiko jest 2-3mc (6x120) ,4mc 6x150, 5-6mc 4x180 i 7mc 3x210ml :D moja wczoraj zjadla 830ml , dzis poki co 385ml pospala i sie obudzilam bo ktos wierci i podejrzewam ze caly dzien bedzie taki, teraz ja wstala to nie wiem jak ja przetrzymam 3h marne szanse Ilonek to jak w tym mleko proporcje 130-150-170?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
co do stogonowa to podobnie wołowinke w pasecxzki obsamzany oproszona pieprzem , w garnuszku mazymy cebulke w piórka z pieczarkami i zalewamy bulionem wolowym dodajemy pokrojone moze byc w paseczki ogorki kiszone i poapryke , 4 lyzki koncentratu sol pieprz , smietana do zabielenia ew maką zagęscic (bo ja wszystko zageszczam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Darianna mi na szczepieniu wyznaczyli konkretna datę z konkretna godziną :) Mój syn poszedł z moja siostra na rozpoczęcie a ja siedzę w samochodzie przed szkoła z Kuba, śpi maluszek bo wstał przed 7. Flavia o to sporo Krystian umie jak częstuje juz gosci:) ja jeszcze sobie tego nie wyobrażam mój dopiero tydzień ponad jak zaczyna go interesować wszystko dookoła i nie wie biedak do czego ma ręce . Cieszę się tym etapem co jest tak pięknie się uśmiecha ale czekam na śmiech na glos:D Mój juz drugi dzień budzi się zły nos zapchany nawet mu dzisiaj nie psiuknelam woda morska bo się nie wyrobilam muszę przy dwójce przed wyjściem wcześniej zacząć się szykować. Flavia to twój szybko przejdzie do spacerówki po pierwsze bo duży po drugie bo taki silny:) zanim tu zaczną najeżdżać na mnie to chodzi mi spacerówka wpół leżą o a nie siedząco. Kurcze miałam zdanie napisać a tu juz tyle:) nawet wszystkich postów nie przeczytałam do końca, czytam dalej mam jeszcze z godzinkę przynajmniej:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik 150 ml wody + 5 miarek daje 170 ml roztworu, tak jak 90 ml wody + 3 miarki daje 100 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mojej robię zawsze 140 ml.ale wypija 100-120 ml.A czasami nawet 60-80 ml.Różnie.Chciałabym żeby więcej jadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Dziękuję dziewczyny za przepisy:D jest strogonow z torebki taki fix ale to nie sztuka a takiego to jeszcze nie robilam:) zurek też robię tylko z torebki wwrsje na bogato:) ale wszyscy strasznie zachwalają:) dzisiaj mam chęć na makaron z sosem 4sery no kurcze też z torebki:D:D:D gościu odnośnie flavii i innych mam, schematy są schematami np synek Flavii zaręczam jest bardzo wysoki taki jak tatus:) i wcale się nie dziwie ze dziecko chce jeść a kazda matka ma do wyboru albo trzymać się schematów albo wsłuchać się w swoje dziecko. Po drugie, choć wiem ze mm a kp się różnią ale jak dziecko wisi na piersi to też nikt go nie oderwie np tak jak mój przybiera i równo ale ma płakać i mam mu nie dać jeść? Kurcze dużo by pisać a nie chce mi się na telefonie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Mój Michaś 5 dni temu skończył 3 miesiące . Cały czas jest na piersi i już podwoił swoją wagę urodzeniową a wszędzie piszą, że dziecko podwaja swoją wagę do 6 miesiąca życia. I teraz co? Głodzić mam dziecko? Dokładnie...schematy są schematami a nasze dzieci żywymi istotami i na ich potrzebach powinnyśmy się skupić. Ja się zupełnie nie przejmuję jego wagą, jak zacznie raczkować i chodzić to wszystko zrzuci :) I nie sądzę , że moze miećproblemy np. na w-f . Poza tym niemowle to chyba za mała istotka żeby wprowadzać odchudzanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znów te ml mleka ja nie wiem i le pije bo nie odciągałam nigdy. Kuba w zerowce przeżywał bardzo uspałam Michała włożyłem do fotela i pojechaliśmy zawieźć Kubusia. Około 13 go odbiorę. ESMI bardzo ładnie wyglądałaś na chrzcinach. Mój tez podnosi się do śiadania odrywa głowę i barki. Łapie do rączki zabawki ale tak nieporadnie próbuje tez do buzi wkładać łapie te zawieszone na pałąku od leżaczka lub od maty. No i próbuje się przekręcić raz się udało z brzuszka na plecki zupełnie sam. Teraz śpi leżę przy nim bo chce go przetrzymać tak do 12 może się nie udać żeby spokojnie po Kubę pojechać . Jak m będzie na 8 jeździł to go zawiezie i potem dziadek powiezie a jak na 7 m to ja będę. Mamy j eden samochód wiec się musimy dzielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
ja zaraz karmie i ide do sklepu i na spacer , pogoda byle jaka ale wiercą gdzies i mala sie denerwuje jestem zla ile mozna wiercic ? przeciez sie wkreca jakis kolek czy cos i tyle a zeby ciagke wiercic? jakies odwierty nie wiem zlota szukaja w scianach czy co gosc85 podwaja miedzy 4-6 mc ale to zalezy dziecko ktore urodzilo sie mniejsze podwoi szybciej niz te co urodzilo sie wieksze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
a gosc dalej swoje. jak się tak trzymasz schematów to pomysl logicznie czy 5kg dziecko i 7,5 kg musi jesc tyle samo bo oboje mają po 3 miesiace. z resztą nie chce mi sie już tłumaczyc jak krowie na rowie to samo. Ile chce tyle je, jak nie dam to płacze. jakby nie chciał to by nie płakał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ilonek czyś ty oszalała....niespełna trzymiesięcznemu dziecku dawać tyle mleka....w trzecim miesiącu dziecko powinno zjadać ok 130 ml....biedne dziecko, mam wrażenie że pchasz w nie mleko tylko po to żeby spało.... Dziewczyny mój synek też około 3 miesiąca życia zaczął wystawiać główkę z gondoli i też myślałam że lada chwila będzie siedział:) Pierwsze nieporadne próby samodzielnego siedzenia były około 5 msc, dość dobrze siedział mając pół roku, a dopiero teraz porządnie i prościutko siedzi mając 7 msc:) Co do spacerów usypiajcie przed wyjściem, a jak się obudzi odsłaniajcie budkę żeby rozglądał się:) Na spacerówkę jest jeszcze stanowczo za wcześnie, tym bardziej że lato kończy się i jest coraz chłodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Flavia twoje porcje mleka są w porządku 130 ml jest w sam raz:) Jeśli dobrze przybiera możesz spróbować wyeliminować mu nocne karmienie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
przygotowuje mu 120ml wody+ 4 lyzki proszku to chyba wychodzi 140? czy 130? nigdy nie zdążę zobaczyc bo ledwo wstrząsne juz mały chce. wczoraj zjadł o 21 i w nocy o 2.30, pózniej o 6 rano. Jak mam wyeliminowac nocne karmienie? chciałabym ale on płacze, jak dam wody to za pare min znowu płacze o mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
aha napiszę jeszcze ze w nocy własnie je tylko raz, za to w dzień chce często, ze wychodzi 8 razy na dobe. pediatra kazała wyeliminowac jedno karmienie, jeden dzien mi się udało ale już ppózniej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest taka metoda że jak dziecko trzeba kłaść codziennie o tej samej porze a w nocy jak obudzi się to zamiast dawać butle zalulać... musisz poczytać...u nas mały przesypiał noce i w pewnym momencie zaczął się budzić po kilka razy zamiast mleka dawałam mu kompot po kilku dniach wodę i już mu się nie chciało budzić potem...Może spróbuj obudzić się np pół godz wcześniej niż on poda mu kompot czy wodę i wtedy nie obudzi się....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak czytam wypowiedzi goscia, ze 2-3 miesieczne dziecko nie powinno zjadac wiecej niz 130ml na jeden raz, a co powiesz na to ze moj Syn ma 2 miesiace i tydzien je po 170ml mleka na kazde karmienie, je 5-6 razy dziennie. Jak dam mu mniej to za 15-20 minut chce dopijac wiecej. Na puszcze mleka, ktore podaje Malemu powinien zjadac 200ml, 5 razy dziennie. Nie powiedzialabym, ze dawanie dziecku tyle mleka ile potrzebuje zjesc to cos zlego. Moj Syn nie jest gruby, wazy i przybiera prawidlowo jak na swoj wiek, wiec nie widze w tym nic zlego, ze zjada tyle, a nie mniej. Kazde dziecko jest inne i kazde potrzebuje jesc inaczej, wiec nie krytykuj wszystkich, ze zle karmia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem tyle...p******a jesteś. Rozepchasz mu ten mały żołądeczek i będzie pulpetem...Dziewczyno czym ty się chwalisz to jakieś zawody czyje dziecko zje więcej....Mówiłaś o tym swojemu lekarzowi, bo każdy normalny postałby Cię do pionu... Jak zacznie jeść inne rzeczy poza mlekiem to pewnie też będziesz mu pchała wszystko co masz w szafkach... a potem trąbią że plaga otyłości w Polsce panuje... jak ma nie panować skoro są tacy ludzie jak ty....i uwierz wiem co mówię bo jestem dietetykiem po studiach a nie jakimś kursie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minęły 4 godziny od tego karmienia podczas, którego zjadła 170 ml, pospała ok 1,5 godz, a potem była wesoła i rozgadana tak jak zwykle. Po 3,5 godz zaczęła domagać się jedzenia, ale ją trochę przetrzymałam. Parę minut przed 12:00 zjadła 110 ml i się bawi na macie. Gościu bywały takie dni, że od 5:00 do 22:00 praktycznie nie spała, to chyba nic dziwnego, że się cieszę jak pośpi godzinkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu dziecka nie można godzić,ma płakać bez jedzenia? Moja w pierwszym miesiącu ponad kilo przybrała bo co chwilę chciała jeść,to miałam jej nie dać? A zwierz mi że krystian flagi jest duży a nie gruby. My po szczepieniu dziś jedno uklucie i rotawirusy,rota pięknie wypila,a przy klciu płakała mniej niż przy ubieraniu. Lekarka powiedziała że mogło się zacząć zabkowanie bo zanim się przez kości przebija ząbki to nawet 2 mce może trwać. Dostałam skierowanie do poradni z zaburzeniami rozwoju,przez to że główką cały czas w lewo i bardzo zacisniete rączki i jutro mocz jak się uda. Teraz trochę zjadła i chyba będzie spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg mleka, które mam teraz "powinna" jeść 170 ml na raz, a za tydzień 200 ml. Zawsze rozrabiam 130 ml. Dzisiaj pierwszy raz zrobiłam więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia dobrze, że szczepienie przebiegło bez problemów :) Moja z kolei główkę na trzyma na prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku ten gość wkurza wymądrza się i tyle. Dziewczyny ignorujemy @ A co do okresu to ja mam gorzej niż było :( leje mi się z wiadra normalnie aż założyłam tampona bo inaczej zaleje jak gdzieś wyjdę nie sądziłam, że aż tak będzie zawsze mówiono, że będzie lepiej a co do bólu nie widzę różnicy hmmm .... Idziemy zaraz na spacer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spójrz na swoje dziecko. Jest malutkie prawda? I pomyśl że chcesz w nie wlać 200 ml czyli szklankę mleka... teraz spójrz na siebie jesteś od niej co najmniej 10-12 razy większa a za raz ile wypijasz.... Nie mówiłam o flavii która karmi dobrze bo częściej a małe ilości a o gościu który chyba dąży do tego aby jego dziecko nabawiło się refluksu.... Narzekasz że dziecko jest absorbujące pogadamy za kilka miesięcy jak zacznie się lęk separacyjny i będzie tylko mama a raczej meme:) Wtedy nie będziesz miała ani chwile dla siebie ja nawet z dzieckiem siku czasem chodzę bo jak mnie straci z pola widzenia na dłuższą chwilę jest płacz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×