Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Kruszynka nasza służba zdrowia to porażka no ale cóż. Ewinka współczuję ci naprawdę,nie poradzę nic bo nie znam się na wynikach,dziewczyny wiedzą lepiej,ale nie martw się napewno będzie dobrze,ucaluj od nas maluszka :-) Ją już nie wiem o co chodzi zuzi tak płacze zwłaszcza wieczór że pada zmęczona płaczem,nie wiem co jej może być,myślałam czy nie dać czopka paracetamolu żeby sprawdzić czy pomoże ale boję jej się dać bo nie jestem pewną,do lekarza dopiero w pon jeszcze dwa ni,mi się wydaje że coś ją boli ale nie wiem co to może być... tak mi jej żal jak płacze,a nie mogę pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Kruszynka trzymaj się. My matki mamy więcej siły niż nam się wydaje. Znajdź innego , douczonego pediatre. A jak w dzień się zachowywał? Esmi na szczęście nic się nie stało. Ale wyobrażam sobie jak się wystraszyłas. Dziewczyny kolejny dzień za nami ale ten czas leci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Asik o jaką piosenkę chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
EwiNka trzymamy mocno kciuki, żeby było dobrze, oj będzie na pewno na bank na 100%. Całuski dla Stasia. Kruszynko dużo siły, biedny maluszek, mamaK ma racje przytulaj tul, to zle wszystko minie. Przytulaski i dla was::) a lekarze niektórzy to ignoranci. Esmi dobrze, ze nic poważnego się nie stało. Agata dziękuję za pocieszające slowa:) a koncowka wpisu o biednej mamie mnie rozbawiła :) Magda czyli jednak coś w tym jest a swoja droga nie rozumiem bab co urzekają dzieci takie nieszczere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj znowu tyle złych wiadomości... Esmi dobrze, że nic się nie stało i nie doszło do wypadku. Kruszynka serce się kraje jak czytam jak cierpi Twój synek, a Ty razem z nim :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
kruszynka jak to czytam to az mi sie płakac zachciało, on musi miec ostrą zkaze białkową, nie wiem, nie jestem lekarzem, przecież dzieci niemwają kolki ale non stop? całą noc? biedne dziecko musi mu rozsadzać jelitka, coś okropnego, musisz zmienic pediatre, idz prywatnie! bo nfz to jakas kpina. Asik jak tam mała po zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
esmi dobrze, ze sie nic nie stało, człowiek musi mieć oczy naokoło głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kruszynko mam dziecko ze skazą... ze swojej strony mogę polecić kremik trój aktywny emolium, probiotyk latopic, jest to specjalny szczep bakterii dla dzieci ze skazą i azs, omegamed baby+wit d, moje dziecko jest już na mleku następnym wprowadzili nowy nutramigen lgg ma bardzo dobre opinie, badania wykazują że 4 z 5ga dzieci wychodzi ze skazy około pierwszego roku życia pijąc to mleko, a przy innych nawet 4-5 latki jeszcze to mają.... Synek ma 7 miesięcy, zaczęłam jeść normalnie nabiał i tfu tfu nic się nie dzieje więc możliwe że dzięki tej kombinacji którą de facto sama stworzyłam mały wyszedł z tego okropieństwa... I nie jestem pewna czy ten probiotyk który stosujesz można podawać dziecku ze skazą, dicoflor i latopic jest na 100 procent bezpieczny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla wyjaśnienia, nutramigen dostaje tylko raz dziennie a trzy razy cycusia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawdziłam, nutramigen lgg jest też do 6 miesiąca, bierz skierowanie do alergologa, będziesz miała zniżkę, puszka za 17 zł z groszami a normalnie około 50 kosztuje ta nowa wersja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
Cześć Mamuśki. Dawno nie zaglądałam ale staram się czytać na bieżąco, wszystkim maluszkom dużo zdrowia a mamuśka jeszcze więcej spokoju i nadziei że wszystko się wkrótce skończy. Dziękuję za hasło. U nas wporządku Bartuś zaczął łapać zabawki, śmieje się na głos, najchętniej gada z dziadkiem ;) Po szczepieniu cały dzień przespał, no i już z niego mały wielkolud. Gdy wychodziliśmy ze szpitala był maleńki 2780 a w poniedziałek miał 5300. W ciągu miesiąca przybrał 1100 :) oczywiście na cycku. zaczyna się budzić raz może dwa razy w nocy. Co do chrzcin Flavia miałyśmy tego samego dnia, u nas też wszystko się udało. Na meilu macie fotki Bartusia jak wyglądał. Mam prośbę jestem w znajomych na fb u kruszynki, gdyż niestety nie ma mnie w wyszukiwarce. Mi został tylko 1 kg z przed ciąży, ale jak zauważyłyście szczuplaczek nie jestem ;) więc czas zacząć ćwiczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczekujaca1234
dziewczyny ja dostaje zalamania nerwowego.jezdze z malym po lekarzach i ciagle badania mu robia.robil kope z krwia i podaje mu antybiotyk i okazauje sie ze cos jest nietak.musze zrobic kolejne badania.boje sie ze maly jest chory.niemam sily poprostu,dziecko bawi sie je smieje a jednak cos nietak:/wiecie nigdy niezapomne jak tesciowa powiedziala mi ze urodze chore dziecko:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczekujaca a masz chociaz jakas oslonke na jelita typu dicoflor?? przeciez antybiotyk dodatkowo podraznia. Jaki lekarz daje takiemu dziecku antybiotyk bez posiewu kal. moze maly uczulil sie?? Mial robiona morfologie? Jak hemoglobina i inne parametry?? Nie martw sie jesli mały zachowuje sie normalnie wszystko bedzie ok i zmienilabym po pierwsze mleko i koniecznie oslonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszynka trzymam kciuki, żeby Maluszkowi jak najszybciej coś pomogło. :((( jeja co za dzień... Dopiero usiadłam na tylku. Moja Małgosia dala mi dzisiaj trochę popalić... Mąż dzisiaj w jednodniową delegację wyjechał i nie,wiem, czy wyczuła, ze taty nie,ma,czy co, ale,ani na moment nie mogłam jej odłożyć. Od 15 to masakra jakaś... Marudzenie, płacz, a wieczorem protest na cyca. Dopiero niedawno ja uśpiłam. Jest jeszcze jedna rzecz, która mnie martwi. Od kilku tygodni zmagamy się z jej całodziennym wyprężaniem i wyginaniem. Jakbqy trawiła z trudem, albo kupa szla i niemogla wyjsc. No i tak się pręży bidulka non stop. Wybudza ja to czesto ze snu - dlatego w dzień nie spi, bo po 20min sie budzi.. Już myslalam, ze jest lepiej, ale niestety nie :/ biogaia wpłynęła tylko na kolor kupy, sab simplex działa doraźnie, jednorazowo.. Pediatrów juz wszystkich w naszej przychodni poznałam. Jak zmieniłam dietę zrobilo się trochę lepiej, ale teraz już sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
Dzidzik sproboj podawac jej espumisan 3x po 10 kropelek kladz czesto na brzusiu i masuj tez brzusio jej nozkami taki jakby rowerek rob, moja corcia tez tak sie prezyla i robila kupke co 3 dni teraz po espumisanie mamy codziennie kupke w pieluszce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
U mnie chłopcy śpią, wszyscy trzej. :) najmniejszy dzisiaj placzliwy coś się dzieje. Dzisiaj dwa razy płakał przez sen aż tak przeraźliwie krzyczał, kilka minut temu też i m zasypiał i się przebudził i mówi: ale się przestraszyłem, ze kura pieje :D nawet jak to pisze to się śmieje, ze łóżko się trzesie. Ale żeby nie było to niunio zaraz się uśmiechał przez sen coś się musiało okropnego snic. Dzisiaj położyłam go później i widzę, ze mu nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Dzisiaj była super pogoda, Kuba ślicznie leżał i zasnal w gondoli, starszy jeździł przy nas na rowerze. Pyta się mnie co bym chciała w tym roku od Mikołaja, powiedziałam mu, ze mam wszystko i ze chce żeby on i Kuba byli zdrowi i szczęśliwi, ze to chce od Mikołaja, a on się uśmiechnął i powiedział, ze tata tak samo powiedział mu:) Potem w domu jak m się pakował to syn do niego mówi: tata ty bedziesz pracował, ja pójdę do szkoły bede się uczył tylko mama nic nie będzie robić tylko caly czas się lenic. Szok. M stanął w mojej obronie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
oczekująca moze Igorek musi z tego wyrosnąć skoro lekarze nic nie widzą, tesciowa widocznie gada to co cię zaboli bo pewnie nie ma się do czego przyczepić nie słuchaj jej, to co powiedziała było cholernie chamskie Asik jak po zabiegu? Idę spać bo tylko pisze i pisze:) nawet nie mam jak się do m przytulic bo na środku śpi królewicz :) dobranoc dziewczyny:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie kupa jest u nas kilka razy dziennie, więc nie wiem o co chodzi... Preparat z simetikonrm przyjmujemy... Czy ona na razie tak po prostu ma... Ale jednocześnie jak sie obudzi to się uśmiecha... Stęka, wygina się, wypręża. Chyba zamiast wyjeżdżać w poniedziałek pójdziemy jeszcze do lekarza raz... :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
dzikdzik moze ma gazy?moj do dzis np przy jedzeniu jak chce pirdnąć to sie wygina az nie pruknie:P ja stosowałam delicol,bo jak mial okolo 1 miesiąc mial wzdęcia, pręzył sie, wyginal i plakal mocno, w nocy tylko, po delicolu przeszlo, 3 butelki zuzylam ale stopniowo wycofywałam,ale to niby na kolke jest, ale nam pomogło:) teraz super, moze coś zjadłaś i ma wzdęcia własnie? dużo jest kropki na to ale musisz stosowac regularnie, bo inaczej nie działa.Oczekująca trzymaj sie, moze to nic takiego? co mowi lekarz? jakie badania masz zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczekujaca,biedny maluszek,tak mi przykro że coś mu dolega,same źle wieści od wczoraj... Moja usunęła o 21.30 wstała o 2.20 i o 6.30. Wciąż jęczy i narodzi przez sen mam wrażenie że to brzuszek,bo jęczy wije się ... Teraz leży na boczku i nie wie czy nie ma jakiegoś kataru bo tak ciężko ciągnie przez noc,może tylko kozka... Z katarem moŻna szczepic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
kasia chyba nie można, poczytajcie sobie o jękach nocnych, moj jak byl mały to jęczał ze hoho a jak zaglądałam do lozeczka to spal, przez sen jęczał, takie dzieci maja dużo wrażen w dzien i tak sie głosno zachowują w nocy, niekoniecznie to bole brzucha.Moj ma coraz gorszą wysypke, nie wiem co to, plamy na policzkach, skora jest mega sucha, jak bylam u lekarki to na chlodzie to prawie zniknelo a teraz ma znowu cale policzki, wyglada jak rumień, hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Hej ! I znowu nowy dzień :). Michaś dał pospać , spał aż do 6.05 . Budził się 2 razy na jedzenie po 5min. Jego kupki też mnie niepokoją, trochę jest w nich śluzu. Oczekująca nie przejmuj się tą głupią babą. Igorek na pewno jest zdrowy. Czytałam na necie, że czasem kupki ze śluzem to fizjologiczna norma. Szczepienie mamy 19 wrzesnia to popytam lekarki o te kupki, może da jakieś badania. Ostatnio mielismy tylko morfologie i jest ok. Jak u was nocka? Nomadic - masz super syna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
hejka po zabiegu ok , plakala oczywiscie , ale chyba gorsze bylo znieczulenie bo podobno niesmaczne mocno i mala malo nie zwymiotowala pozniej oczywiwcie plakala ale chyba bardziej przez to ze miala znieczulon jezyk i nie mogla zlapac smoka a oczywiscie chciala spac , pozniej zapisywalismy ja do 3ech zlobkow jest 269 na liscie ;/, wieczorem chcialam jej dac bobotic forte bardzo dawno nie dawalam ale mysle dam na noc i sie zachlysnela i zaczela dusic nie mogla zlapac powietrza , cale zycie mi stanelo pzred oczami zaczelam szybko jej dmuchac w nos i buzie w dol i klepac i trzachac i naszczescie zalapala pozniej zasnela ale zaraz ja obudzilam bo chciala zeby troche sie posmiala czy nawet poplakala zebyu sie dotlenic iec nie dsawalam jej spac , pozniej jak zasnela ok 21,30 to ciagle patrzylam czy oddycha , straszne to bylo cala sie trzeslam przez caly wieczor az poszlam spac ok 22 i o 3 jak ja nakarmila to nie chcialo mi sie spac musiala zjesc i o 4 usnelam a od 7 nie spie bo jedziemy z koelzanka na ciuchy bo dzid dostawala tydz temu nakupilam na 60zl ale to nic bo kolezanka na 150 heh moja tez jak chce puscic bąka to nie zje poki nie pierdnie u mnie jest kupa co 2-3 dni np wczoraj bylam co 2 a ostatnio zrobila dwie duze na 3ci dzien , ale moja sie nie prezy nie ma problemu z brzuchem nie ma kolet itp tego powodu Ewinka dzievci maja przewage limfocytow nad neutrofilami , pozniej to sie zmienia w doroslym zyciu , poza tym trzeba spojrzec na wbc czyli calkowita liczne leukocytow czy ejst w normie tak samo hb rbc , poza tym glownym czynnikiem tuttaj jest rozmaz w bialaczkach itp w rozmacie sa np Blasty i inne komorki ktorych byc nie powinno , wiec jesli sa same obnizone neutrofile to oczywiscie skonsultuj sie dls swietego spokoju z hematologiem ale ja bym sie nie martwila na zapas :) KRUSZYNKA twoje objawy ktore opisujesz dla mnie ewidentnie tez skaza bialkowa , test kerrego nic ci nie da skoro jestes na mleku bezlaktozowym czyli nutramigenie , poza tym na tym etapie mozliwe jest jeszcze ze test keerego wyjdzie dodatni ze wzgledu na przejsciowa nietolerancje laktozy u dzieci w tym wieku, gosc dobrze napisal trzeba brac skier do alergologa i nutramogen na znizke i sie alergologa radzic a nie lekarza rodzinego , bo jak ktos jest od wszystkiego to jest do niczego i niestety w wiekszosci przypadkow lekarzy rodzinnych tak jest .. Nomadic haha fajnie syn podsumowal mama sie leni ;p oj te dzieciaki maja pomysly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Esmi dobrze ze nic sie nie stalo , ale jak jezdze to wiem ze w wiekszosci przypadkow kierowcy autobusow daja kieruek i zaczynaja wyjezdzac ale tylko kawalkiem autobusa ja zawsze jade dalej jak jestem obok niego bo wiem ze nie wyjedzie a jak jestem dalej to wpuszczam oczywiscie jeszcze dzis do leroya i oblukam zyrandol bo moj sie znudzil a mam krysztalkowechcialabym cos w stylu: http://allegro.pl/t251-zyrandol-krysztalowy-serpentyna-sufitowa-i4529691208.html ale nie zupelnie to moze cos bedzie te za duze krysztalki chodzi mi o takie wiszace delikatne oblukam co jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
ludzie jeden dzien a takie zaleglosci Oczekujaca , pisalam ze moja kolezanka miala taka sytuacje z tym ze na piersi, krew w kale zazwyczaj oznacza reakcje na pokarm , podraznienie , zapalenie jelit , mowilam ze Igorek ulewa czesto , nie ma zmian skornych , suchem szorstkiem skory , czerwonej pupy bo kupie, nie ma problemow z kupka gazów brzydko pachnacych? bo to najczesciej na krew objaw nietolerancji nie zaproponowali ci nutramigenu na probe??? nie martw sie wiem ze takie historie zawsze sie dobrze koncza bo albo nic sie nie znajduje i daje atybiotyk - bo a nuz jakas bakteria jest , albo proprostu na piersi dieta eliminacyjna a na sztucznym nutramigen , i tez turaj albo szpital albo alergologa bym radzila a nie rodzinnego , a masz morfologie z rozmazem zrobioną?>? jesli tak zobacz ile jest eozynofili skrot eos .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darianna89
Cześć dziewczyny, wczoraj miałam dzień pełen profesjonalizm wrażeń. Począwszy od tego że do wczoraj miałam umowę o pracy cały tydzień czekałam na tel od nich trzymali mnie aż do wczoraj. Na szczęście dobrze się skończyło bo przedłużyli mi i to na czas nieokreślony a nawet z podwyżką. Później przyjechała siostra ze synem a z nim to ręce pełne roboty. ... he, między czasie przyjechali kupcy na auto męża a ja tak bardzo wiąże się z przedmiotami że chodziłam cała nerwowa i w myślach powtarzałam żeby go nie kupili. Najgorsze zdążyło się w nocy ok 3 Filip spał i obudził się z boku na plecy cofnęło mu się jedzenie i zaczął się krztusić wyrwaliśmy jak z procy z łóżka ja go na ręce a on oczy wywinięte kręcił główką bo nie mógł oddechu złapać. Szybko przez kolano go wzięłam i jak wypluł wszystko to podrzucałam ho do góry żeby złapał powietrze. Trwało to kilka sekund ale wydawała się wieczność. Na koniec mocno go w tuliłam żeby się uspokoił a jak już zasnął to się rozbeczałam. Nockę z głowy miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×