Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gochaaaaaaa
oczekująca jak chodzę na nfz robić badania to nie bada mnie zawsze, byłam u niej już 3 razy i nie zbadała mnie ani razu!. Chodzę też prywatnie do swojej ginekolog i ona zawsze mnie bada i nie robi problemu, że przychodzę do niej z 7 miesięcznym dzieckiem. Ja jestem trochę załamana, bo druga ciąża i znowu pojawił się stan zapalny, jakiś grzyb, w pierwszej ciąży ciągle łapałam, urodziłam i od razu był spokój, zaszłam w ciążę ponownie i znowu to samo :( co do ubranek to mam po pierwszej córci i jeszcze po siostrze, bo ona ma 2 letnią córcię i mi przywozi ubranka, a wózek będzie problem, bo ten mamy 3 w 1 i będziemy musieli sprzedać a kupić podwójny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
gocha to Ty masz 7 miesięcznego dzidziusia więc szybko się postaraliście o kolejnego bobaska, super:) u mnie na osiedlu jest taka dziewczyna z podwójnym wózkiem, z przodu gondola a z tyłu większe dzieciątko w takiej jakby spacerówce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gochaaaaaa
postaraliśmy się bo zdaje sobie sprawę, że jak wrócę do pracy to będą chcieli mnie się pozbyć, a w 2015 kończy mi się umowa, a przecież nie zajdę w ciążę w nowej pracy, z resztą nie wiadomo jaka ona będzie. a na jednego nie chcieliśmy mieć, a więc zaszaleliśmy :D bardziej mnie przeraża cena tych wózków podwójnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gocha a stosujesz jakis probiotyk np lactovaginal? mnie bada za kazdym razem ginekolog i za kazdym razem usg chodze na nfz wizyta co 4tyg. ja mam kreche na brzuchu :):) ale mam duzo pigmentu bo bardzo szybko l ladnie sie opalam to i krecha jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
gocha super, dzieci będą miały super kontakt, a rodziłąś naturalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gocha my tez chcieliosmy miec dwojke ale nie wiem czy zdecydujemy sie na drugie chyba ze za jakies2lata po urodzeniu.czasami sa takie przypadki ze trzeba od razu zajsc po porodzie bo pozniej moga byc problemy znam taka dziewczyne.moja kol w marcu urodzila coreczke i teraz z nowu w marcu bedzie miec druga a dowiedziala sie dopiero teraz o plci.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do drugiego dziecka ja bym, moze i zdecydowala sie szybko ale wiadomo praca , opieka nad dzieckiem itp jakbym nie pracowala to bym nie robila duzej przerwy a tak raczej nie bede miala wyjscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
asik ja tez szybko sie opalam i krzycza mnie w domu ze jeszcze cos sie stanie.bierzecie wy magnez?to dziewczynmy ktore znaja plec moga kompletowac wyprawke i imie wybierac:)macie juz jakies wybrane imiona?pijecie wy cole w ciazy?ja tak bo po niej tylko wymiotow niemam takich a po sokach wodzie wymiotuje.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis wzielam witaminy tak bralam tylko kwas foliowy ,bo nie lubie witamin żołądek mnie od nich czasami boli musze jeszcze brac sinupret na zatoki wiec kolejne tabl dochodza naszczescie małe :), ze wzgledu na zgage po slodkim nie pije zadnych napoi soków , tylko wode ew sok grejfrutowy i kawe inke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
Widzę, że nie tylko ja jestem taka niecierpliwa co do płci maluszka. Wizytę mam w poniedziałek i zapowiedziane usg tak że już tupie nogami z niecierpliwości:D na zwolnienie idę po nowym roku gdzies tak w drugim tyg stycznia, na razie jeszcze pracuje. co do wózków to my na pewno chcemy 3 w 1 tzn razem z fotelikiem i koniecznie na pompowanych kołach. Ja juz mam kilka ubranek tak jak pisałam wczesniej, ale pojedyncze sztuki bo moja mama co raza coś kupuje;) I prawie wszystko kupuje na dziewczynkę a jeszcze nie wiadomo co będzie. Jak będzie chłopiec to częsci nawet nie ubiorę bo różowe w kwiatki, ale jakos mam przeczuje na dziewczynkę od początku ciązy. Wczoraj pisalam wam o *****ch dzidzi i dzisiaj rano jak się obudziłam i to czułam że coś mnie pukneło po prawej stronie brzucha, za jakieś 2 godzi przyłozyłam rękę i powtórzyło się, więc to chyba zaczynają się ruchy dzidziusia na razie bardzo delikatnie::):):) A czy dostane od kogoś jakies rzeczy to nie wiem jedna kuzynka się zaoferowała że jakby był chłopiec to ona po swoim mi wszystko odda i wózek i łozeczko i ciuszki ale jej synek ma juz 8 lat więc nie wiem jak to wszystko wygląda po takim czasie. no zobaczymy. co do dziewczynki to nikt nic nie mówił i nie będę sie dopominac, mam zamiar kupic zestaw na allegro a resztę sama dokupic. początek czerwca czy ja dobrze czytam że masz 18 lat i 3 letniego syna i to twoja 3 ciąża??? ja do tej pory miałam raz badanie na fotelu i 2 razy usg, teraz będzie trzecie, oby tylko dzidziuś był zdrowy. A robicie sobie zdjęcia w ciązy bo ja robie od 12 tygodnia co tydzień zdjecia brzuszka żeby zobaczyc jak rośnie i jak patrze na te zdjecia to widzę że mam kształt brzucha taki szpiczasty jakby i bardzo odstający do przodu, śmiesznie tak:) co do opalania to ja mam ciemną karnacje i ogólnie jestem brunetką, a tej kreski na brzuc****eszcze nie mam, moze pózniej się pojawi. my konkretnych imion nie mamy wybranych, mamy troche pomysłów ale zastanowimy sie dopiero jak lekarz powie płec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gochaaaaaa
nie brałam żadnych probiotyków ani za pierwszym razem ani teraz, nawet moja ginekolog mi nie radziła abym brała, na szczęście po ciąży minie, jeszcze parę miesięcy :D rodziłam siłami natury 8 godzin skurczy, 20 min poród i z pół godziny szycia, najgorzej wspominam te szycie :D nastawienie psychiczne dziewczyny jest bardzo ważne. co do witamin to na razie nie brałam bo wyniki były dobre, ale widzę że muszę zacząć brać znowu żelazo bo się obniżyło, w pierwszej ciąży ciągle miałam niedobór żelaza, a jak brałam komplet witamin dla kobiet w ciąży to nic one nie pomagały, nawet nie miałam lepszych wyników od nich, a więc przestałam je brać, a jadłam owoce itp. a colę też toleruje i pije, a najlepsze, że soki mi nie przechodzą, na samym początku było tak, że piłam tylko wodę gazowaną, nawet herbaty nie mogłam bo było mi niedobrze. ale się rozpisałam, to dlatego, że z doskoku zaglądam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w poszednich ciążach piłam cole,a teraz mnie odrzuciło.W ogóle mi cola nie smakuje.A nie mam jakiś specjanych zachcianek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
a mi witaminy bardzo poprawiły wyniki, jak robiłam pierwszy raz to miałam różne odskoki od normy, tez mało żelaza. a jak pobrałam te wit co gin zapisał to wyniki są idealne teraz więc biorę cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick -----------wiek------kt.dziecko------termin om/usg---------płeć 87_asik--------26---------------1----------13.06 /18.06------------nieznana ilonek-----------25---------------1----------16. 06/14.06---------chlopak(?) Flavia234-------24-------------1-----------6.06- -------------------nieznana macchiato------31--------------1----------13. 06/??.06----------nieznana gość 85 ---------26--------------1----------29.05 ------------dziewczynka(? Agata89R--------24--------------1---------05.06/05.06-- --------chłopczyk Sisilka ----------28---------------1---------23.06------------------ ---nieznana czer.kaptur83-----30-----------3---------7.06/4.06------- --- --chłopczyk(?) brzuchatka--------28-----------1-----------01.06/01.06--- ---------nieznana gochaaaaaa----------27----------2-----------17.06/??.06-- ----------nieznana mamamusia----------21----------1-------------22.06/20.06- ---------nieznana guziczekgg-----------29-----------2-----------30.06/16.o6 -----------nieznana Justi2-----------------32-------------2-----------17.06-- -------------------nieznana lacerta----------------31-------------3------------28.06- --- ---------------nieznana Początekczerca-----18-------------1-------------28.05/30 .05--------chłopczyk esmi90 ----------------23 --------------1 ----------04.06. ------------- nieznana Majaaa85 ------------28--------------1 ----------20.06. ------------- chłopczyk (?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja gin z kolei bardzo uczula na infekcje w czasie ciazy bo to niebezpieczne dla dziecka wiec troche dziwi mnie ze twoja gin to lekcewazy a powiem ze moja gin jest dobrym lekarzem nie tylko poradnianym ale takze szpitalnym operuje itp ma doktorat wiec mysle ze zna sie na rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
sorry początek czerwca doczytałam że to twoja szwagierka ma dwóch synów 2 i 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gochaaaaaaaa
asik - ale to nie jest tak, że w ogóle nic nie biorę, zawsze jak wykryje u mnie jakiś stan zapalny to oczywiście przepisuje mi globułki, które rozpędzają ten stan, ja też mam dobrą panią ginekolog, która ma doktorat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik ja w pierwszej ciąży miałam takiego lekarza,który w ogóle mnie nie badał i tylko co wizyta usg.Jak mu mówiłam,że mam swędzenie to bagatelizował to ,efektem tego było że jak trafiłam na porodówkę to z zaawansowana grzybicą.Grzybica grzybicą ale jaki wstyd był przy tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego pisze bo naprawde czasami nie mozna w 100% ufac lekarzowi bo prawda jest brutalna ale zazwyczaj lekarze maja wszystko gdzies ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
majaa niestety mamamusia jakiś czas temu napisała że straciła dzidziusia... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick -----------wiek------kt.dziecko------termin om/usg---------płeć 87_asik--------26---------------1----------13.06 /18.06------------nieznana ilonek-----------25---------------1----------16. 06/14.06---------chlopak(?) Flavia234-------24-------------1-----------6.06- -------------------nieznana macchiato------31--------------1----------13. 06/??.06----------nieznana gość 85 ---------26--------------1----------29.05 ------------ dziewczynka(? Agata89R--------24--------------1---------05.06/05.06-- --------chłopczyk Sisilka ----------28---------------1---------23.06------------------ ---nieznana czer.kaptur83-----30-----------3---------7.06/4.06------- --- --chłopczyk(?) brzuchatka--------28-----------1-----------01.06/01.06--- ---------nieznana gochaaaaaa----------27----------2-----------17.06/??.06-- ----------nieznana guziczekgg-----------29-----------2-----------30.06/16.o6 -----------nieznana Justi2-----------------32-------------2-----------17.06-- -------------------nieznana lacerta----------------31-------------3------------28.06- --- ---------------nieznana Początekczerca-----18-------------1-------------28.05/30 .05--------chłopczyk esmi90 ----------------23 --------------1 ----------04.06. ------------- nieznana Majaaa85 ------------28--------------1 ----------20.06. ------------- chłopczyk (?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Początekczerca
Chodze prywatnie i mnie moja pani doktor zawsze bada na fotelu i robi USG.. Jeszcze sie wczoraj śmiała, ze mnie rotawirus pokaral za to, ze w szpitalu usiedziec nie mogłam :) żołądek to mnie boli do tej pory i nic zjeść nie mogę tylko zupki. Aaa i dowiedIalam sie jeszcze wczoraj, ze te skurcze mogą byc spowodowane mała ilością płynów i musze pic 2/3litry :) tylko gdzie ja to mam zmieścić ?? Co do infekcji to juz mam za sobą czopki w antybiotyku i miesiąc przerwy, a teraz coś czuje, ze od nowa sie zaczyna.. Brzuch mam wypukly chociaż dla 'obcego' niewidoczny :p wyglądam jakbym sobie pojadla i tyle :) kreche tez juz mam od dawna :D Moze to za wcześnie na wybieranie imion, ale mój synek bd prawdopodobnie Jan Aleksander :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
mój syn będzie Adam Bartłomiej, imie dla synka zawsze było zarezerwowane Adaś, bo w rodzinie mojego dają imiona synom po dziadkach i nasz maluch odziedziczy po dziadku Adamie, tacie mojego mężczyzny :))))) a że to człowiek złoto, to mam nadzieje, ze moj chłopczyk sie poda do dziadka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Początekczerca
Moj mały tez będzie mieć imiona po dziadkach Jan po Tesciu, a Aleksander po moim tacie :) Dziewczyny, a mam takie pytanie :) czemu większość z Was zdecydowały sie na dzidziusia tak późno ? Ja zawsze chciałam mieć wcześnie niunie no, ale nie aż tak wcześnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
my nad imionami się cały czas zastanawiamy, tez przeszło nam przez myśl Adam dla chłopca ale mój dziadek miał tak na imię i własnie nie chcę żeby mówili że imię po pradziadku, wole żeby nie miał imienia "po kims" Mi się podoba Emil ale męzowi nie, moze Konrad. nie wiem jeszcze. Dla dziewczynki mam jeszcze więcej typów chyba z 7, cięzko będzie wybrac:) Ja już brzuszek mam widoczny, z brzuchu mam 8 cm więcej. nawet jak ktoś nie wie to chyba pozna bo odstaje konkretnie a że jestem szczupła to mam taką piłkę odstającą. My zdecydowaliśmy się na dzidzie rok po ślubie, mam skonczone 23 lata, idzie mi 24. nie wydaje mi się, że to pózno, raczej wczesnie, bo większosc moich koleżanek to jeszcze panienki. my chcielismy jeszcze z rok poczekac ale jednak zdecydowaliśmy sie juz w tym roku i uważam że dobrze zrobiliśmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny Aleksander to świetne imię To był moj typ nr. 1 ale ze juz mamy Olka w rodzinie to dla chłopca wybraliśmy imię Olaf a dla dziewczynki to juz mam wybrane od dobrych pięciu lat ;) Będzie Oliwia jak cos. Co do pytania o dziecko...ja jestem 7 lat po ślubie i od 5 lat sie staraliśmy, tzn nie uważaliśmy. No i bez rewelacji. Nic nie wychodziło Daliśmy sobie spokój a tu nagle cud :) Z męskich imion podoba mi sie Aleksander, Nikodem, Kornel i oczywiście Olaf. A z żeńskich: Nadia, Lena, Nela i oczywiście Oliwia :) Moze wy znacie jakieś fajne imiona ? moze pomogło by to tym ktore jeszcze nie wybrały :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czekam na plec :) i wtedy dopiero zaczne wybierac latwiej sie bedziec skupic na jednym kierunku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sie wydaje z tym wiekiem ale zanim czlowiek skonczy studia wezmie slub prace znalezc ugruntowac swoja pozycje stac sie niezaleznym i pojsc na swoje i lata leca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Początekczerca
Znam ten problem, bo moja bratowa i brat tez sie długo starali i dopiero w tym roku sie udało :) ona 27, a on 28 lat. Chyba mamy podobny gust bo u nas tez miała byc Oliwka :) Juz nawet mówiliśmy do brzuszka, a tu sie okazuje, ze Jas tam mieszka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×