Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość guziczekgg
Czesc dziewczynki,ja chyba wczoraj mialam pierwszy objaw zgagi,tak mnie wieczorem zaczelo cos piec w przelyku,wczesniej tego nie mialam. MOj brzusio rano jak go mierzylam to o ok.5cm jest mniejszy,a na wieczor sie rozdymia. Boli was czasami na dole jak na spodziewana @ bo mnie cos ostatnio leciutko pobolewa nie wiem czy to normalne czy ze sie wszystko rozciaga. Dla dziecka kupuje juz pomalu akcesoria jezeli cos mi sie bardzo spodoba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
Moje malenstwo jak sie rusza to czuje takie uczucie przesuwania sie w brzuszku albo wypychanie go z jednej strony ,ale konkretnych kopniec jeszcze nie czuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Ja w zeszłym tygodniu mialam takie bóle i poszłam do gina bo się trochę przestraszyłam. Zwłaszcza , że szły Święta . Wybadał mnie i powiedział, że takie bóle są całkowicie normalne. Macica idzie ku górze, powiększa się , rozciągają się więzadła i to wszystko powoduje dolegliwości bólowe. Teraz już to wiem :) Ale byłam nieźle przestraszona. To moja pierwsza , wyczekana ciąża i dlatego panikara jestem. Ale wszystko ok. Ja tez powoli kupuje ubranka. Tyle , że jedna koleżanka mówila , ze dla jej synka (wcześniak, 3 tyg przed terminem) ubranka rozm. 56 byly za male natomiast druga mówiła, że jej córka ( też wcześniak, 3 tyg przed terminem cc) nosiła rozm. 50 bo 56 byly za duze. I sama nie wiem jaki rozmiar kupowac. Wy jaki kupujecie albo planujecie kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość85 ja chyba bede kupować na 62. Oczywiście mam juz kilka na 56 ale bardzo mało. W mojej rodzinie i wsród znajomych rodzą sie dzieci 58-61 cm. :) Ja sama jak sie urodziłam to miałam 58 cm a moj mąż 59 :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Teraz przeglądałam ubranka i jednego pajacyka mam na 62 i tam pisze 3-6 miesięcy. Ale może zawyżona numeracja. Pewnie po porodzie sie okaże jaki rozmiar i mąż będzie szukał ciuszków. Jeszcze kupię kilka na 62, najwyżej później się przydadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jak sie urodzilam mialam62cm a maz58wiec mysle kupic na62rozmiar bo takie dziecko szybko rosnie.sasiadka mowila ze najlepsze sa takie co rozpinaja sie w kroku wtedy latwiej zmienic pieluche.kupie moze z jedne mniejsze na58widzialam takie sliczne komplety.czasami mysle ze niedam rady sobie zastanawiam sie w co ubierac takie dziecko.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z racji, że mam już całą wyprawkę w domku mogę się wypowiedzieć :) Rozmiar rozmiarowi nie równy, niektóre body na 62 to jak dla półrocznego dzieciaczka, a inne jak dla noworodka. Trzeba mieć trochę takich, trochę większych. Koleżanka, od której dostałam tą wyprawkę urodziła dużego chłopca, coś koło 4,5 kg. Ze szpitala odbierała go w ubranku na 56.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Właśnie z tymi rozmiarami różnie bywa. Planuję kupić pół na pół 56 i 62. Musze sprawdzić na internecie co kupuje sie na wyprawke. Ilonek a ty co kupilas i na kiedy masz termin? Ja mam na 29 maja ale cc pewnie wczesniej mi zrobią i chcialabym do kwietnia , na wszelki wypadek juz wszystko mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termin mam na 12go czerwca. Co do wyprawki to nie kupiłam, tylko dostałam od koleżanki dlatego już mam :) Rzeczy śliczne, niektóre nie używane, bo jak powiedziała nie zdążyła założyć. Powiem szczerze, że jest tego sporo w rozmiarach od 56 do 68: 14 pajacyków, 12 szt body ( na dł i krótki rękaw), koszulki i kaftaniki też ok 20 szt, 8 szt śpiochów, 5 par rajstop, 6 par spodni, 3 szt spodenek krótkich, 3 pary butów, 6 par skarpet, 3 czapeczki. Koleżanka powiedziała,że tych ubrań wystarczy mi do 6 miesiąca życia dziecka. A jak będzie, wyjdzie w praktyce bo ja się na tym nie znam. Rzeczy są głównie uniwersalne i chłopięce, jak będzie dziewczynka dokupię takie dla dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
hej dziewczyny mój synus rusza sie prawie cały czas, a to sobie pływa a to sie przeciąga, wypycha nózki, kopac jeszcze nie kopie ale czuję go codziennie. Ja prawie cały czas leże i przeglądam sobie ciuszki i akcesoria dla dzidzi. Bedę kupowac rozm 62 bo czuję ze mój maluch będzie spory, juz jest spory jak na swój tydzien w 16,3 wazyło 190gram., mąz urodził się ponad 4kg w ogóle w rodzienie męza wszystkie dzieci duże. 56 kupie tylko kilka sztuk. u mnie twardnienie brzucha troche zmalalo ale nie znikło, dziś stwardniał mi 2 razy to w sumie nie duzo, cały czas biore luteine dopochwowo i mam po niej ciągle mokre majtki, tez tak macie?. staram się wkładam dosc głęboko ale po kilku godzinach i tak częsc wypływa, mam nadzieje ze to co się dostanie do środka zadziała. Ja jakoś nie mam apetytu w święta troche pojadałam ale tez bez szału, dziś zjadłam pieczarkę faszerowaną, pół bułki łyzkę sałatki- to na śniadanie. zaraz muszę isc zjesc obiad. Mały mam apetyt, 18tc i 2 kg na plusie ale to chyba w normie. My prawdopodobnie dostaniemy wózek szwagierka nam zaproponowała po swoim synku i chyba się zdecydujemy. oni kupowali 3 lata temu 2 w 1 ładny, dokupimy wtedy tylko fotelik, tysiąc zostanie w kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
ciekawe, właśnie, czy sie dziec***odają do rodziców, ja ważyłam 4,300, 59cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość momam
www.farmaceuta.info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda91
globulki dopochwowe powinno sie brac na noc bo wtedy najlepiej wszystko sie wchłania, tak jak ja teraz biore nystatyne to rano malo co mi wycieka. chyba ze trzeba brac np 2 razy dziennie to od razu po wlozeniu nalezaloby polezec ze dwie godzinki..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
guziczek ja mam zgage ale w godzinach porannych . Podobno przegryzanie migdalow pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
ja biorę rano i wieczorem własnie. staram się leżec ale jak pózniej wstane to mam wrazenie ze sporo wycieklo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
Gosc - a wczoraj mialam dopiero pierwszy raz takie pieczenie w przelyku nie wiem czy to zgaga ciazowa czy sie czyms przejadlam,zladlam dosc duzo makowek pod wieczor,moze z tego. Ogolnie przez swieta duzo nie jadlam,jakos nie mialam apetytu,ostatnio wogole malo jem. Dzis mielismy piekna sloneczna pogode wybralam sie z kolezanka do parku do kawiarenki,wypilismy na swiezym powietrzu goraca czekolade,znaczy ja czewkolade ona kawe:) Troche sie dotlenilam i naswietlilam sloncem,pogoda super jak na ten czas.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guziczekgg
Dziewczynki czy wy nadal jestescie spiace? Bo ja przez ostatnie dni nie moge spac,na wieczor wogole nie czuje sie spiaca,siedze nawet do 2.30 przed telewizorem lub ksiazka.Rano wstaje ok.9.30-10.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłam, że nie jestem już tak śpiąca jak na początku. Kładę się spać po 21, wstaję o 6.30 codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick -----------wiek------kt.dziecko------termin om/usg---------płeć 19magda91-----22-------------1-------------21.06/.....--- -------------chłopczyk 87_asik--------26---------------1----------13.06 /18.06------------nieznana ilonek-----------25---------------1----------16. 06/14.06---------chlopak(?) Flavia234-------24-------------1-----------6.06- -------------------nieznana macchiato------31--------------1----------13. 06/??.06----------nieznana gość 85 ---------26--------------1----------29.05 ------------ dziewczynka(? Agata89R--------24--------------1---------05.06/05.06-- --------chłopczyk Sisilka ----------28---------------1---------23.06------------------ ---nieznana czer.kaptur83-----30-----------3---------7.06/4.06------- --- --chłopczyk(?) brzuchatka--------28-----------1-----------01.06/01.06--- ---------nieznana gochaaaaaa----------27----------2-----------17.06/??.06-- ----------nieznana guziczekgg-----------29-----------2-----------30.06/16.o6 -----------nieznana Justi2-----------------32-------------2-----------17.06-- -------------------nieznana lacerta----------------31-------------3------------28.06- --- ---------------nieznana Początekczerca-----18-------------1-------------28.05/30 .05--------chłopczyk esmi90 ----------------23 --------------1 ----------04.06. ------------- nieznana Majaaa85 ------------28--------------1 ----------20.06. ------------- chłopczyk (?) Nitka999 ----------- 31--------------1-------------20,06-------------nieznana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
nick -----------wiek------kt.dziecko------termin om/usg---------płeć 19magda91-----22-------------1-------------21.06/.....--- -------------chłopczyk 87_asik--------26---------------1----------13.06 /18.06------------nieznana ilonek-----------25---------------1----------16. 06/14.06---------chlopak(?) Flavia234-------24-------------1-----------6.06/30.05...............synek macchiato------31--------------1----------13. 06/??.06----------nieznana gość 85 ---------26--------------1----------29.05 ------------ dziewczynka(? Agata89R--------24--------------1---------05.06/05.06-- --------chłopczyk Sisilka ----------28---------------1---------23.06------------------ ---nieznana czer.kaptur83-----30-----------3---------7.06/4.06------- --- --chłopczyk(?) brzuchatka--------28-----------1-----------01.06/01.06--- ---------nieznana gochaaaaaa----------27----------2-----------17.06/??.06-- ----------nieznana guziczekgg-----------29-----------2-----------30.06/16.o6 -----------nieznana Justi2-----------------32-------------2-----------17.06-- -------------------nieznana lacerta----------------31-------------3------------28.06- --- ---------------nieznana Początekczerca-----18-------------1-------------28.05/30 .05--------chłopczyk esmi90 ----------------23 --------------1 ----------04.06. ------------- nieznana Majaaa85 ------------28--------------1 ----------20.06. ------------- chłopczyk (?) Nitka999 ----------- 31--------------1-------------20,06-------------nieznana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość początekczerwca
Gosc85- kiedy mialas pierwszy dzien ostatniego okresu ? Terminy nam sie zbiegaja :) co do wyprawki ja nie musze kupowac nic i cala kasa zostanie w portfelu :) jedynie co bede kupowac to smoczki, butelki z Avantu, pieluchy i pampersy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Początekczerwca OM miałam 14 sierpnia ale ja zawsze miałam długie i nieregularne cykle ok37-50 dni. Termin porodu mam obliczony wg usg prenatalnego. Dziewczyny dzis bylam na badaniach i mam zły mocz. W moczu leukocyty i bakterie ( może zapalnie pecherza?) i crp 13 :( strasznie się boję. Jestem przeziębiona i trochę osłabiona i jeszcze wyniki mnie dobiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my musimy wszystko kupic sami.moi rodzice powiedzieli ze dadza mi na wozek a od tesciowej nielicze na nic.ja zamierzam w przyszlym tygodniu kupic kocyk grubszy i cienki i jakies spioszki.body zamowie na allegro sobie.jejku juz tydzien od wizyty zlecial i za kilka dni nowy rok pozniej mam nadzieje ze bedzie z gorki.ja wlasnie zjadlam salatki z gyrosa teraz leze bo kregoslup boli bardzo.dzis nogi niepopuchly bardzo.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc85 moze masz zapalene pecherza i przez to zle wyniki albo cos w nerkach?a bialko masz w moczu?mi wyniki wyszly prawidlowe w poniedzialek ale ja bylam na antybiotyku przez5dni.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Nie mam białka ani cukru w moczu. W poniedzialek ide do gina bo konczy mi sie zwolnienie i zobacze co powie. Na razie leżę pod kołderką i piję herbatę. Byle do poniedziałku. Ja od polowy stycznia zaczne planować co kupić i ruszam na zakupy! Najprzyjemniejsze w moim życiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a może przez to ,że jesteś przeziębiona masz takie wyniki.Kiedyś słyszałam,że przeziębienienie też ma wpły.No właśnie crp wyszło,czyli stan zapalny w organizmie. A ja jutro zaczynam 15 tc i jeszcze nie czuje ruchów.W nocy dzisiaj jakieś pukanie takie miałam,ale nie wiem czy to jelita czy dzidzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg. programu "O matko!" UBRANKA DLA DZIECI-TABELA ROZMIARÓW: wiek dziecka waga dziecka. wzrost dziecka. rozmiar ubranek 0-3 m-ce (wcześniak). 2-3 kg. 47-55 cm. 50-56 0-3 m-ce. 3-5,5 kg. 56-62 cm. 56-62 3-6 m-cy. 5,5-7 kg. 63-67 cm. 62-68 6-9 m-cy. 7-8,5 kg. 68-73 cm. 68-74 9-12 m-cy. 8,5-10 kg. 74-80 cm. 74-80 12-18 m-cy. 10-12 kg. 80-85 cm. 80-86 18-24 m-ce. 12-14 kg. 85-90 cm. 92-98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
Hej kobitki. Ja przyznaje chcialabym juz cos pokupowac ale czekam az moja bratowa mi odda po swojej corce rzeczy. Poza tym kolezanki rowniez maja mi cos pooddawac. Chyba sama czekam az uslysz plec malenstwa. Dziewczyny ja jestem w 16, 5 tygodnia. Moja dzidzia mierzyla troche ponad 8cm. Lekarz mowil z jest odpowinio duza dzidzia. A jak u was? Czekam na 22 stycznia i kolejna wizyte u gina oczywiscie z wynikami mocz i krew. Ktora z was robila 3d?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
siska moj jak byl w 12tygodniu mial6cm a teraz to niewiem.ale lekarz ma swoje normy wiec wie czy prawidlowy ma wzrost:)ja ciagle cos patrze albo ubranka a to smoczki butelki wozki wszystko.gosc85jesli jestes przeziebiona to tez moze byc zly wynik.ja pamietam jak grypa mnie btrala i mialam wyniki to tez mialam zle ale to oslabienie organizmu.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×